Can Plus Programı için Önemli Güncelleme

Ana Sayfa/Yazılar/Vize Haberleri/Can Plus Programı için Önemli Güncelleme

Can plus Kanada vizesi başvuruları için yeni bir güncelleme açıklandı. Daha önce hiçbir evrak teslim edilmeden sadece formlar ve fotoğraf ile başvuru yapılabilen Can plus vizesi için maalesef olumsuz bir güncelleme gelmiş bulunmaktadır. İlgili düzenleme sonucunda, Can plus programı için yapılacak başvurularda doldurulması gereken Kanada vizesi formları haricinde, başvuran kişilerin çalışma hayatları ile ilgili evrakların da eklenmesi gerektiği bildirilmiştir.

Can Plus Vizesi Özellikleri

Can Plus vizesi, son 10 yıl içerisinde Kanada ya da Amerika vizesi almış Türk vatandaşlarının faydalanabildiği bir vizedir. Kanada vize başvuru sürecini çok kolaylaştıran bu sistem, sadece vize başvuru formları ve fotoğraf ile yapılabilen bir vize başvurusuydu.  Özellikle son dönemlerde Amerika vizesi bulunan vatandaşlarımız tarafından oldukça fazla bir ilgi gören Can Plus Kanada vizesi, artık ek evraklarla başvuru kabul etmekte.

can plus programı

Can Plus Vize Başvurusu için Gereken Ek Evraklar Hangileridir ?

Çalışanlar için eklenmesi gereken evraklar:

  1. Çalışılan kurumdan, izinli olduğunuz tarihleri, pozisyonunuzu ve gezi sonrasında işinize devam edeceğinizi gösterir mektup. Mektup firmanın antetli kağıdına yazılmış olup, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
  2. Maaş bordronuz.
  3. Sgk veya emekli sandığı dökümünüz.

İş yeri sahipleri için eklenmesi gereken evraklar:

  1. Vergi levhası
  2. Faaliyet belgesi
  3. Bağ-kur numaranızı gösteren SGK kaydı

Emekliler için eklenmesi gereken evraklar:

  1. Emekli kimliği
  2. Maaş hesabının dökümü

Öğrenciler için eklenmesi gereken evraklar:

  1. Öğrenci belgesi
  2. Seyahati karşılayan kişiye ait (yukarıdaki evraklardan uygun olan)

Can Plus Programı Halen Cazip Bir Başvuru Yöntemi midir?

Can plus programı, normal bir Kanada vizesi başvurusuna göre halen çok daha az evrak gerektiren daha kolay bir vize başvuru şeklidir. Standart bir Kanada vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız, Can plus programına kıyasla çok daha fazla evrak gerektirmektedir.

Can Plus Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Can plus vizesiCan Plus programı için yapılan başvuru, Kanada vize süreci ile oldukça benzerdir. Formlarınız VizeyeBaşvur.com ekibinin uzman kadrosu tarafından doldurulur elektronik ortamda doldurulur ve sizden gelen (yukarıda belirttiğimiz) evraklar ve fotoğrafınız ile birlikte adınıza başvuru yapılır (Başvuruya gelmenize gerek yoktur). Vize başvurunuz yapıldıktan sonra dosyanızın takibi devam eder, değerlendirme sonuçlandıktan sonra pasaportunuz alınarak size ulaştırılır.

 

Can Plus vizesi hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıyı inceleyiniz.

 

 

2017-03-16T02:02:49+00:00 Categories: Vize Haberleri|

Siz de fikrinizi belirtin