/Ulusal Vize

Ulusal Vize

Ulusal vize genel olarak başvurulan turistik vizeden farklıdır. Bir ülkede uzun süreli kalma ve çalışma izni almak için ulusal vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Özellikle yurt dışına çalışma veya eğitim amacıyla gidenler için ulusal vize şarttır.

Ulusal vize kategorisindeki yazılar ülkelerin ulusal vizelerinin özelliklerini, vize başvurusu esnasında gerekli belgeleri ve daha pek çok bilgiyi içermektedir.

Bu kategorideki ve vize ile ilgili son güncellemeleri görebilmek için VizeyeBaşvur Blog sayfasını ve sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

Ulusal Vize

Categories: Ulusal Vize|Tags: |

Ulusal Vize Yurt dışına çıkanlar dünyanın pek çok yerinde Türk vatandaşlarına rastlarlar. Yurt dışında rastladığınız, turist olmayan Türkler orada hangi statüde bulunuyorlar? Bu kişiler ya ulusal vize aldıktan sonra o ülkelere yerleşmiş ve ülkenin vatandaşı olmuş kişilerdir ya da [...]

İtalya Çalışma Vizesi

Categories: Schengen Vizesi İşlemleri, Ulusal Vize, Vize Makaleleri|Tags: , , |

İtalya Çalışma Vizesi İtalya çalışma vizesi, bir Türk vatandaşının İtalya'da bir şirkette çalışabilmesini ya da kendi işini yürütebilmesini sağlayan bir vize tipidir. İtalya ulusal vize çatısı altında yer alan İtalya çalışma vizesi alabilmek için bazı bürokratik işlemlerin vize başvurusu sürecinden önce [...]