Yunanistan Schengen Vizesi

///Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan, Schengen anlaşmasına taraf olan bir Avrupa Birliği ülkesidir. Diğer Schengen ülkelerinde verildiğin gibi Yunanistan da yapılan başvurularda Yunanistan Schengen vizesi vermektedir. Vize değerlendirme sürecinde ortak standartları uygulayan Schengen ülkeleri, vize sahiplerinden bölge içerisindeki seyahatlerinde ek bir izin belgesi istememektedir.

Yunanistan Schengen vizesinin izin verilen vize süresi ve giriş sayısı, başvurunun yapıldığı bölgedeki yetkili Konsolosluk ve Büyükelçiliklerdeki vize departmanı memurlarınca belirlenir. Giriş sayısına göre Tek veya Çok girişli (Multi) vize verilebilir. Verilen vizenin geçerlilik süresi her başvuru sahibi için ayrı olarak değerlendirldiği gibi, yıllık en fazla 90 gün dolaşım süresine izin verilmektedir. Bu kararlar vize departmanları memurlarınca başvurunun detaylıca incelenmesi sonucunda verilir.

yunanistan schengen vizesi

Gezi rotanısını belirleyen ve vize başvurusu yapma aşamasına gelenlerin bu noktada aklına gelen soru şudur. Şimdi ne yapmam gerekiyor? Bu durumdaysanız yapmanız gereken şey gerekli evrakları hazırlamak.

 

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evraklar

Schengen vizesi için yapılan başvurularda konsolosluklar tarafından genellikle iş yeri evrakları, çalışanlar için işveren yazısı, gelir durumunu belirten evraklar, kişisel mülklere ait belgeler, kimlik bilgileri, biyometrik bilgiler, seyahate dair kanıtlayıcı belgeler(Uçuş ve konaklama bilgisi) ve eğer varsa davet mektubu talep edilmektedir. Schengen ülkelerinde bu belgeler genellikle birbirine benzese de bazı ufak farklılıklar göstermektedir.

 

Yunanistan Schengen vizesi ücreti

Yunanistan Schengen vizesi başvurularında ücretler seçtiğiniz vize paketine göre değişmektedir. Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evrak listesini ve paket seçeneklerini, gerekli evrak listesini Yunanistan vizesi sayfasında detaylıca inceleyebilirsiniz.

 

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu

Yunanistan vize formu, Schengen ülkeleri tarafından kullanılan Schengen vizesi başvuru formudur. Form İngilizce veya Yunanca olarak doldurulmalı ve formun gerekli yerlerinde başvuru sahibinin imzası bulunmalıdır. Formun basılı haliyle beraber diğer evrakların toplarlanmasıyla tüm evraklar vize başvuru merkezine iletilmelidir. Vize formunun ve istenen evrak grubunun birbirini doğrulaması, vize onayını verecek olan memurlarda şüphe uyandıracak çelişkiler barındırmaması gerekmektedir.

 

Yunanistan Schengen vizesi nasıl alınır

Hatasız olarak doldurulan vize formu ve eksiksiz biçimde toplanan ana ve destekleyici evraklar ile birlikte başvurular yetkili kurumlara yapılmalıdır. Vize başvuru sürecinde evrak ve formlar arasında fark edilebilecek ufak bir çelişki, karar veren memurlar tarafından olumsuz olarak algılanabilir, vizenizin istediğiniz sürede çıkmamasına hatta vize reddine sebep olabilir. Bu nedenle en olumlu sonucu almanız için vize başvurunuzu alanında yetkin firmalar aracılığıyla yapmanız önerilmektedir.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?
[Oy veren kişiler: 0 Ortalama Puan: 0]
2017-03-16T17:09:20+00:00 Categories: Yunanistan Vizeleri|

Siz de fikrinizi belirtin