İrlanda vizesi, irlanda vizesiİrlanda vizesi son yıllarda oldukça popüler olan destinasyonlardan biri haline gelen İrlanda’ya gidebilmek için gerekli olan vizedir. İrlanda bir AB ülkesi olmasına karşın Kıta Avrupası ve Schengen bölgesi dışında bir ülke olmasından dolayı ülkemizden çok fazla talep görmeyen bir ülke konumundaydı. Ancak son yıllarda ülkemizde yurt dışı seyahat trendinin hızla yükselmesi ile, Türk vatandaşları yeni tatil destinasyonları aramaya başladı. Bunlar içinde en önemli seyahat noktalarından birini de İrlanda oluşturmakta.

İrlanda Cumhuriyeti, İngiltere’nin hemen batısında yer alan İrlanda adasının yaklaşık %83 lük bir bölümünde yer almaktadır. Adanın kalan kısmı ise Birleşik Krallık bünyesinde bulunan Kuzey İrlanda topraklarıdır. Bu noktada özellikle belirtilmesi gereken nokta Kuzey İrlanda vizesi ile İrlanda vizesinin tamamen farklı vizeler olmasıdır. Kuzey İrlanda vizesi; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’nın bulunduğu Birleşik Krallık vizesinin bir parçasıdır.İrlanda vizesi ise bunlardan farklı olarak sadece İrlanda Cumhuriyet’inde geçerlidir.

İrlanda’ya gitmek isteyenlerin vize almasının gerektiğini anlattık. Ancak İrlanda ve Birleşik Krallık arasında yapılan ve yakın zamanda 2021 yılına kadar ”Visa waiver” (kabaca ortak vize uygulaması olarak çevirebiliriz) anlaşması sonucunda belirli durumlarda İrlanda’ya vize almadan da gidebilirsiniz.

İrlanda’ya Vize Almadan Gitmek

Yukarıda bahsettiğimiz Visa Waiver programı doğrultusunda, Birleşik Krallık vizeniz varsa ve aşağıdaki şartları yerine getiriyorsanız, İrlanda’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz.

İrlanda’ya yapacağınız seyahat 90 günü geçmeyecekse;

 • Birleşik Krallık tarafından düzenlenmiş bir C Tipi vizeniz varsa (İngiltere ziyaretçi vizesi),
 • Son 6 ay içerisinde Birleşik Krallığa giriş yapmışsanız,

İrlanda turist vizesi almadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. İrlanda sınırında işlem yapan memur, İrlanda’da ne kadar kalabileceğinizi belirleyecektir.

 • Şehitmuhtar Mah. İstiklal Cad.
  Mis Sok. N:4 D:4 Beyoğlu
  İstanbul – TÜRKİYE

Sizi Arayalım

  İrlanda Vize Ücreti 2021

  Eko Vize

  139
  • Dosya Kontrolü
  • Dilekçe Hazırlığı
  • Sonuç Takibi
  • Tek Girişli Vize

  Standart Vize

  169
  • Form Danışmanlığı
  • Vize Başvurusu
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Tek Girişli Vize

  VIP Vize

  199
  • Ekspres Kurye Hizmeti
  • VIP Vize Danışmanı
  • Hızlı Vize Başvurusu
  • Tek Girişli Vize

  Not: Vize ücretine ek elçiliğin zorunlu olarak uyguladığı pasaport kargo bedeli 10€’dur. Vize ücretlerinin tamamı, tek girişli İrlanda turist vizesi içindir. Çok girişli İrlanda turistik vize için, seçmiş olduğunuz vize paketine 40€ eklenecektir. 

  İrlanda Vize Başvuru Formu

  İrlanda vize başvuru formu, dijital ortamda doldurulan ve 4 bölümden oluşan bir formdur. Temel olarak kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat detaylarınızın yer aldığı bu dijital form, vermiş olduğunuz cevaplara göre farklı sorular oluşturabildiğinden sabit bir soru adeti bulunmamaktadır. Hemen yanda, İrlanda vize başvuru formunun başlangıç sayfasının ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz..

  irlanda vize başvuru formu
  İrlanda vize başvuru formunu sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki resmi tıklayarak, karşınıza çıkan bilgi formunu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.
  irlanda vize formu

  İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  İrlanda vizesi için gerekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat planına, şuan nerede çalıştığına ve yapmak istediği seyahatin amacına (turistik, ticari, arkadaş ziyareti gibi) bağlı olarak değişmektedir. Ancak hangi tip İrlanda vizesi alacak olursanız olun, hazırlanması gereken bazı temel evraklar mevcuttur.

  İlk ihtiyaç duyulan belge, 10 yıldan eski olmayan ve 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaporttur. Eğer pasaportunuz eski ise, vizeye başvuru yapmadan önce yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekecektir. Pasaport başvurusu ile bilgileri yukarıdaki menüden kontrol edebilirsiniz.

  Pasaport hazır mı ? Sonraki adım: İrlanda vize formu için doğru zaman.

  Mevcut pasaportun ve eğer varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri hazırlanır.

  İrlanda Büyükelçiliği tarafından belirtilen özelliklere uygun biyometrik fotoğrafın çektirilmesi gereklidir.

  Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBasvur.com müşterileri, 1 haftaya kadar olan seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

  Genel olarak bu şekilde özetlenebilen temel evrakların yanında başvuru amacına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişiklik gösteren farklı evraklar bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan İrlanda vizesi için gerekli evrakların tam listesine ulaşabilir, çalışma hayatınıza uygun olan bölümde yer alan evrakları hazırlayabilirsiniz.

  Şayet sayfayı incelemenize rağmen hangi evrakları toplayacağınıza hala emin olamadıysanız, 0850 255 1915 nolu telefondan danışmanlarımıza ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.

  Önemli Not: Vizeyebasvur.com müşterilerinin bu evrak listelerini incelemelerine gerek yoktur. Başvuru tipiniz ve çalışma hayatınıza göre gerekli olan evrak listesi, danışmanlarımız tarafında size gönderilecektir.

  İrlanda Vizesi Takip

  İrlanda vize başvurusu yapıldıktan sonra, geriye kalan iş pasaportunuzun konsolosluktan geri gönderilmesini beklemek olacaktır. İrlanda vize takip işlemleri, başvuru evrakları teslim edildikten hemen sonra size verilen referans numarası ile yapılır. VizeyeBaşvur ekibi başvurunuz yapıldıktan, pasaportunuz iade edilene kadar tüm süreci sizin adınıza takip ederek sizi bilgilendirecektir.

  İrlanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

  İrlanda turist vize başvurusu yaptıktan sonra, sıra İrlanda Büyükelçiliği’nin vizeniz hakkında vereceği kararı beklemeye gelir. İrlanda vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı diğer vizelere göre biraz daha değişken olsa da, ortalama değerlendirme süresi 10 iş günüdür. Yani yüksek bir ihtimalle  başvuru yaptıktan 2 hafta sonra pasaportunuzu teslim alacak olsanız da, biz 3 hafta gibi bir değerlendirme süresini düşünerek plan yapılmasını öneririz.

  İrlanda Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  İrlanda, Schengen bölgesi ülkelerinden olmadığından, İrlanda vizesi de Schengen vizesi değildir. Pek çok web sitesinde yer alan, İrlanda Schengen vizesi şeklindeki başlıklar kesinkle yanlış bilgidir.

  Yukarıdaki başvuru adımlarını tekrar hatırlatmak gerekirse: İrlanda vize başvuru formunun doldurulması, turistik vize için gerekli evrakların toplanması ve başvurunun yapılması ile süreç sonuçlandırılır. VizeyeBaşvur ekibi sizin için tüm bu süreci yönetecek ve tüm adımların sorun yaşanmadan tamamlanmasını sağlayacaktır.

  İrlanda öğrenci vizesi ile ilgili tüm detayları  bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

  İrlanda vize takip, vize başvurunuzun ardından, pasaportunuzun geri gönderilmesine kadar geçen sürede işlemlerin hangi aşamada olduğunu öğrenmenizi sağlar. VizeyeBasvur ekibi, başvurunuzun yapılması ardından, vize sürecini sizin adınıza takip ederek sizi bilgilendirir.

  Kuzey İrlanda vizesi şeklinde, ayrı bir vize yoktur. Birleşik Krallık topraklarının bir parçası olan Kuzey İrlanda’ya Birleşik Krallık (İngiltere) vizesi ile seyahat edebilirsiniz.

  Tüm Türk vatandaşları, hangi pasaport türüne sahip olunursa olunsun, İrlanda’ya gitmeden önce vize almak zorundadır (Visa Waiver programı hariç). Visa Waiver programı için sayfanın başını tekrar inceleyebilirsiniz.

  İrlanda turist vizesi ile sadece İrlanda Cumhuriyeti’ne giriş yapabilirsiniz. Öte yandan sayfanın başında belirtildiği gibi Visa Waiver programı sayesinde İrlanda vizesiz de İrlanda’ya giriş yapmak mümkün. Visa Waiver programı hakkında daha fazla için en üst kısımdaki açıklamaları inceleyiniz.

  İrlanda vize dilekçe örneği: İngilizce hazırlanması gereken, seyahat planınız ve sebebinin belirtildiği bir dilekçedir. VizeyeBasvur ekibi ilgili dilekçeyi sizin için hazırlayacaktır.

  İrlanda vizesi fotoğraf ölçüsü 35×45 mm boyutlarında olmalıdır.

  İrlanda’ya nasıl gidilir sorusunun ilk cevabı geçerli bir vizenizin olmasıdır. İrlanda turist vizesi olanlar, THY’nin Dublin’e direkt uçuşlarından faydalanarak gidebilir.

  Ekşi sözlükte pek çok değerli yazar olmasına karşın, paylaşılan bilgiler genellikle yaşanan tecrübelere dayanan ve kişiye özel bir durumu ifade eden bilgilerdir. Halbuki her başvuru farklı bir özellik taşır. Örneğin İrlanda vizesi için bilgi veren bir ekşi yazarı, öğrenci olduğu için dikkat edilmesi gereken hususları sıralarken, bu durum bir işyeri sahibi için gereksiz ve hatta yanlış olabilir. Bu sebeple araştırmanızı yaparken bile mutlaka profesyonellerden yardım almanızı öneririz.

  İrlanda vizesi almak, istenen şartların yerine getirilmesi ile alakalıdır. Şayet sizden istenen evrakları eksiksiz tamamlar, formda ve evraklarda bir hata yapmazsanız, İrlanda vizesi almak zor değildir.

  İngiltere vizesi sahipleri, şayet son 6 ay içinde İngiltere’de bir gün ve üzerinde kaldılar ise, aynı vize ile İrlanda’ya gidebilirler.

  İnternet dünyasının saçtığı yanlış bilgilerden biri de Dublin vizesidir. Dublin, İrlanda’nın başkenti olması ve en çok ziyaretçi alan şehri olması sebebiyle, bazı kişiler İrlanda vizesi yerine Dublin vizesi terimini kullanmaktadır. Doğal olarak bir şehrin vizesi yoktur. İrlanda vizesi ile tüm şehirlere seyahat edilebilir.

   İsim

   Soyisim

   E-Posta

   Telefon numarası

   Yaşadığınız il

   Vize alınacak ülke

   Vize tipi (Zorunlu)
   Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

   Seyahat tarihi

   Mesaj