Amerika Vize Reddi

///Amerika Vize Reddi

Amerika vize reddi, vize başvurusunun çeşitli sebeplerle olumsuz olarak sonuçlanması durumudur.  ABD vize reddi oldukça tatsız bir durum olsa da, düzeltilemez değildir (düzeltilemez istisnalar hariç). Ancak tüm başvuru süreciniz ele alınarak, nerede hata yaptığınız ve hangi eksikliklerin bulunduğu tespit edilmelidir.  Bu yazımızda Amerika vize reddinin olası nedenleri ve tekrar başvuru gibi konulara ayrıntıları ile değineceğiz.

amerika vize reddi

Büyük Fırsat !

Aşağıdaki formu şimdi doldurarak ABD vize reddinizi uzmanlarımıza ücretsiz olarak inceletebilirsiniz.

Formu Doldurmaya Başla

Amerika Vize Reddi Nedenleri

Amerika vize reddi nedenleri başvurudan başvuruya değişiklik gösterir. Ancak temel sebeplerle ilgili bilgi aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

ABD vize reddi, The Immigration and Nationality Act (INA) adlı kurumun yayınladığı yönergeler doğrultusunda belirlenmektedir. Çeşitli ana başlıkları sizler için açıklayalım.

1. Form veya Evrak Eksikliklerinden Kaynaklanan Amerika Vize Reddi

En sık rastlanan Amerika vize ret sebepleri sıralaması yapsaydık, tahminen ilk sırayı bu madde alırdı. Genel itibari ile Amerika vize başvurusu sürecine ciddi yaklaşmayarak, formda yer alan soruları eksik dolduran ve destekleyici evraklarının yeterli olmadığı durumlarda alınan Amerika vize reddi tipidir.

Daha insani bir terimle alınan en acıklı vize reddidir çünkü basit düzeltmeler ve biraz dikkatle olumlu sonuçlanabilecek bir başvrunun geldiği son noktadır. Bu anlamda tekrar yapılan düzgün bir başvuru ile olumlu sonuç alma oranı yüksek olacaktır.

2. Finansal Yetersizlik Sebebi ile Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusu yaparken, Amerika’da bulunacağınız süre içerisinde seyahatiniz ile ilgili tüm masrafların siz ya da sponsorunuz tarafından karşınacağını ispat etmeniz gerekir. Aslında bu durum da oldukça hassas ve üstünde iyi düşünülmesi gereken maddelerden biridir. Bu durumu anlatabilmek için bir örnek verelim. Mustafa beyi özel bir şirkette 2500 TL maaşla 1 yıldır çalışıyor olarak kabul edelim, ev hanımı olan eşi ile Amerika’da 1 haftalık bir tatil planladıklarını ve bu seyahatin toplam maliyetinin 7000 USD olduğunu düşünelim ve banka hesabında da 10000 USD toplam birikim olsun. Bu durumda vize yetkilisinin dikkatini çekecek bir kaç noktaya değinelim.

 • Son iş yerinde çalışma süresi
 • Maaş / toplam tatil bütçesi oranı
 • Birikim / toplam tatil bütçesi oranı
 • Birikimin hangi aralıkta ve nasıl yapıldığı

Bu noktada hesaptaki 10000 USD nin nasıl elde edildiği, birikimin %70’inin tatile ayrılması gibi konuları çok iyi izah etmek gereklidir. Böyle bir tatil programına 5000 USD birikimi olan bir hesapla başvuruya gitmeniz vize reddine sebep olabilir.

3. Hatalı Bilgi ve Sahtecilik Kaynaklı Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusu esnasında formda ya da başvuru ile birlikte verdiğiniz evraklarda kasten yapılmış bir hata ya da sahte evrak sonucu alınmış vize reddidir.

Bu vize reddi hiçbir şekilde düzeltilemez!

Bazı başvurularda isteyerek olmasa da büyük hatalar yapılabilmekte ve bu durum konsolosluk gözünde sahtecilik olarak algılanabilmektedir. Bu sebeple başvurunuzu kendiniz yapıyorsanız, doldurduğunuz bilgileri tekrar tekrar kontrol ederek, doğruluğundan emin olmalısınız. Tabii ki Amerika vizesi gibi zorlu formları her zaman profesyonel bir danışmanla tamamlamanızı tavsiye ederiz.

4. Ülkeyle Bağlarının Yeterli Görülmediği Durumlarda Amerika Vize Reddi

Amerika vize görevlilerinin tek amacı, sizin Amerika’ya yapacağınız seyahat sonrası ülkenize dönüp dönmeyeceğinizi anlayabilmektir. Bu durumda cevapladığınız her soru, topladığınız her destekleyici evrak bunu kanıtlar nitelikte olmalıdır.

Ülkeye olan bağlılık kavramı; Türkiye’de bulunan aile bağlarının, sosyal bağların ve iş hayatının toplamıdır. Örneğin, başvuru yaparken çalışmayan ve bekar bir bireyin Amerika vizesi alabilmesi oldukça zor olacaktır. İstikrarlı bir iş hayatınız, kurulu bir düzeniniz varsa bu Amerika vize görevlisinin gözünde iyi bir intiba bırakacak ve vize onay şansınız yüksek olacaktır.

Bu sebeple vize reddi almış kişiler, firmamıza başvurduğunda öncelikle tüm başvuru evrakları ve form bilgileri incelenerek bir hata ya da bir eksiklik yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Evraklara ya da forma yapılacak bir ekleme, düzeltme fark yaratacak ise tekrar başvuruya yönlendirilir. Şayet eklenecek bir detay yoksa tekrar başvuru için gerekli şartlar oluşana kadar beklenmesi tavsiye edilir.

5. Amerika’da Yasal Süreden Fazla Kalındığında Alınan Amerika Vize Reddi

Daha önce Amerika seyahati yapmış bir kişinin, yasal oturma izni olan 180 günden (bazı durumlarda daha az da olabilir) resmi bir vize uzatma başvurusu yapmadan daha fazla kalınması durumunda, sonraki vize başvurusunda verilen vize reddidir.

Bu vize reddi için 2 farklı senaryo mevcuttur:

 • Amerika’da yasal vize uzatma başvurusu yapmadan 6 ay ila 1 yıl arası kaldıysanız, bu tarihten sonra 3 yıl başvuru yapamazsınız.
 • Amerika’da yasal vize uzatma başvurusu yapmadan 1 yıldan fazla kaldıysanız, bu tarihten sonra 10 yıl başvuru yapamazsınız.

abd vize reddi

Genellikle turistik başvurulardaki Amerika vize reddi yukarıda belirtilen maddeler ile açıklanır. Yaygın olarak görülen diğer bir vize reddi türü de öğrenci vizesi reddidir.

Amerika Öğrenci Vizesi Reddi

Amerika öğrenci vizesi reddi, turistik başvuru reddinden daha farklıdır. Çoğunlukla vize reddi sebebi, neden eğitim alınacağını ve bunun getirisini iyi açıklayamamaktan kaynaklanır. Örneğin dil okulunda İngilizce öğrenmek isteyen yeni mezun bir öğrenci, 28 yaşında lokal bir işletmede tezgahtar olan bir çalışandan çok daha kolay vize alacaktır. Sebep 28 yaşında tezgahtar olarak çalışan başvuru sahibinin İngilizce eğitim aldıktan sonra işinin hangi alanında buna ihtiyaç duyacağı ve nerede kullanacağıdır.

ABD Vize Reddi Tekrar Başvuru

ABD vize reddi tekrar başvuru süreci, oldukça iyi incelenerek karar verilmesi gereken bir durumdur.

VizeyeBasvur ekibi olarak, müşterilerimiz adına hazırladığımız her başvuru dosyasını çok ciddi ve disiplinli bir şekilde hazırladığımızdan, bazı müşterilerimiz “Buna da ihtiyaç var mı?” ya da onlar için hazırladığımız bir vize talep dilekçesinin neden bu kadar ayrıntılı olduğu ile ilgili sorular sorarlar.

Sebebi ise oldukça basit… Bu sayfayı okumamaları için!

Peki gelelim ABD vizesi ret alanlar için yapabileceklerimize. En başta da belirttiğimiz gibi vize reddi çoğu zaman vizeye tekrar başvuru yapmanızı engellemez. Evet biraz daha ince eleyerek sık dokumamız gerekecek ancak hala düzeltilmiş bir vize başvurusu ile vize alma şansınız var.

Bunun için öncelikle vize reddiniz her ayrıntısı ile incelenerek, yeni bir başvuru yapıp yapmamanız gerektiği size bildirilecek. (İyi haber ise vize reddini danışmanlarımıza ücretsiz olarak inceletirebilirsiniz !)

Eğer danışmanlarımız vize ret sebeplerini düzeltilebilir bulurlarsa, sizi bu konuda bilgilendirerek yeni bir başvuru dosyasını hazırlamak için gerekli talimatları mail yolu ile gönderecektirler.

Amerika vize başvuru formu olan Ds 160 formu sizin adınıza doldurulması ile başlayan süreç, Amerika vize mülakatı hazırlıklarına kadar danışmanlarımız aracılığı ile yapılacağından, vize alma şansınız en yüksek seviyede olacaktır.

Not: VizeyeBasvur.com hiçbir koşulda, hiçbir vize başvurusu için, vize alma garantisi vermez! Bu tip vaadlerde bulunan firmalardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Danışmanlarımızın ret sebebinizi incelemesi veya yeniden başvuru yapmanız konusunda yardımcı olabilmesi için bu formu doldurunuz.

Adınız
Soyadınız
E posta
Telefon Numarası

Sizin için ne yapabiliriz?

İsteğinize hemen dönüş yapabilmemiz için bültene kayıt olunuz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?
[Oy veren kişiler: 9 Ortalama Puan: 5]
2017-12-28T13:23:55+00:00 Categories: Amerika Vizesi|Tags: , , , |

30 Yorum

 1. Seyit 21:26 de 29/08/2017 - Yanıtla

  Ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ve 10 yıllık pasaport çıkarttım arkadaşım ve eşi beni davet ediyorlar. Eşi orda 10 yıllık asker ve ara arada Türkiye’de de görev aldı, şu an onun Türkiye’ye gelmesi yasak ortalığın karışık olması nedeniyele can güvenliliği olmaması nedeniyle. Kısaca ben şuan çalışmıyorum ve tapum yok bu şartlarla vize alabilirmiyim tabi ki burdan arkadaşımın abisiyle gidecez iş yeri sahibiler evraklarda sponsor gibi ve herşeyi masraflar vs. bize aitdir yazısı ve ordan gelen davette burda kaldıkları süre herşey bizim tarafımızdan karşılanacaktır yazısı olması yeterli midir… teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 12:26 de 30/08/2017 - Yanıtla

   Merhaba Seyit Bey,

   Şu anki çalışma durumunuz ve seyahat geçmişinizin olmaması bir problemdir ve vize alamamanıza neden olabilir ancak denemekte özgürsünüz. Vize görüşmenizde kendinizi, gidiş amacınızı iyi bir şekilde ifade edebilir ve karşı tarafa gidip geri döneceğinizin intibasını bırakabilirseniz şansınız var tabii ki.

   VizeyeBaşvur Ekibi

 2. Sevde 15:26 de 04/09/2017 - Yanıtla

  Ben bir kere amerika vizesi aldim 4 kisinkn icinden fakat turistik vize almistim bu sene mayis ayinda tekrar vizeye giricem fakat f1 dan alamama ihtimalim varmidir

  • VizeyeBasvur 12:36 de 05/09/2017 - Yanıtla

   Sevde Hanım Merhabalar,
   Daha önce alınan vizeler sizin adınıza iyi bir referans oluşturacaktır ancak bu durum otomatik vize alabilirsiniz anlamına gelmez. Vize başvurusu öncesinde profesyonellerden yardım almanız, yapabileceğiniz basit hataların önüne geçecektir. Vize sürecinin nasıl işlediği ile ilgili olarak bir bilgilendirme maili de e-posta adresinize gönderilmiştir.

   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBasvur Ekibi

 3. burak turhal 11:10 de 06/09/2017 - Yanıtla

  2009 2010 yıllarında ferdi olarak 3 er aylık dönemlerde amerikan vizesi aldım, ancak şubat 2017 tarihinde ben eşim ve 5 aylık oğlumla birlikte turistik vize için başvurduk,kendi iş yerim, aylık kazanç 10 bin tl üzerinde, banka hesabından sponsorlara kadar maddi konuda bayağı bi avantajlıydım ancak vize esnasında bana aile bağlarınız zayıf diye vize reddi geldi, ben de temmuz ayında avrupa turuna çıktım 21 günlüğüne daha sonra ekim kasım ayında yeniden amerika vizesine başvurmayı düşünüyorum, sizce 2ci vize görüşmesinde nelere dikkat etmeliyim ve şansım nedir size göre?

  • VizeyeBasvur 13:19 de 06/09/2017 - Yanıtla

   Burak Bey Merhaba,

   Öncelikle yakın zamanda bir Schengen vizesi alarak bunu kullanmış olmanızın faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Amerika vizesinde seyahat geçmişi önemli bir kriterdir. Bunun dışında önceki Amerika vize reddi ile alakalı bir inceleme yapabilmek ve tekrar başvuru yapıldığında daha iyi neler yapılabileceğini inceleyebilmek için ofisimizi arayarak uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

   İyi günler dileriz,
   VizeyeBaşvur Ekibi

 4. Ali 16:50 de 08/09/2017 - Yanıtla

  Merhabalar.
  Öncelikle böyle bir platform yaratdiğnız için teşekkür ederiz.
  Ben eylül ayı için turistik vize randevusu aldım. Ama seyahat tarihlermi yılbaşına yani üç ve dört ay sora için belirttim. Bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyım?

  • VizeyeBasvur 16:17 de 11/09/2017 - Yanıtla

   Ali Bey Merhabalar,

   Vize randevusu ile ilgili olarak ne kadar önce başvuracağınızı belirten bir kural bulunmamaktadır. Genel tavsiyemiz seyahat tarihinden 3 ay öncesi başvuru yapmaktı ancak sizin durumunuzda da sorun olmayacaktır.

   İyi Şanslar,
   VizeyeBasvur Ekibi

 5. Ali Osman 19:30 de 11/09/2017 - Yanıtla

  Merhabalar , daha önce 2 kez amerika vizesi almış bulunmaktayım ilk aldığımda 3 aylık ikinci sefer aldığımda 10 yıllık vermişlerdi. 21 yaşındayım üniversite öğrencisiyim. ve vizem 2017 mayıs ayında bitti. tatil gitmek için bidaha başvuru yaptım ve vermediler. sebep ise belirtilmedi sadece bir kağıt…

  okul belgeleri , banka cüzdanı , aile işyeri bilgileri , kendi adıma tapu vs. bütün belgeler vardı. hepsini sordu hepsine verdim doğru yanıt verdiğimi düşünüyorum. acıkcası gitme isteğimde kalmadı ama birkez daha başvuru yapmayı planlıyorum. sizce neyi eksik gördüler de vermediler ? teşekkürler..

  • VizeyeBasvur 13:22 de 12/09/2017 - Yanıtla

   Merhaba Ali Osman Bey,

   Vize reddi konusunda pek çok parametre bulunmakta. Dolayısıyla vize reddinin sebebi de Amerika’da ziyaret edeceğiniz kişiden tutun da seyahat masraflarını kimin karşılayacağına, mülakatta sorulan sorulara ne şekilde cevap verdiğinize kadar pek çok varsayson olabilir. Vize reddinizin sebebi alakalı net bir cevap almak ve bir sonraki başvurunuzda eksik noktaları kapatmak için ofisimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

   İyi günler dileriz,
   VizeyeBaşvur Ekibi

 6. GÜLİZAR SEYHAN 14:38 de 22/09/2017 - Yanıtla

  KIZ KARDEŞİM AMERİKADA YAŞIYOR İKİ KERE BAŞVURUDA BULUNDUM TOPLAMDA 10 YIL SON İŞYERİMDE DE 7 YILDIR ÇALIŞIYORUM BEKARIM NİÇİN GİDECEĞİMİ SORDULAR KIZ KARDEŞİME GİDECEĞİMİ SÖYLEDİM , DAHA ÖNCE YURT DIŞINA ÇIKIP ÇIKMADIĞIMI SORDULAR ÇIKMADIĞIMI SÖYLEDİM HİÇ BİR EVRAKIMA BAKMADAN RET ETTİLER İKİNCİ OLARAK BU SEFER ANKARA’DAN DENEDİM VE ŞANSIMI KUVVETLENDİRMEK İÇİN ÖNCE BALKAN ÜLKELERİNE GİTTİM GENE HİÇ BİR EVRAKIMA BAKMADAN RET ETTİLER BEYANIMDA HİÇBİR DEĞİŞİİKLİK YAPMAMIŞTIM ÜÇÜNCÜ OLARAK BİR ŞİRKETLE ANLAŞARAK TURİST GİBİ GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ANCAK DAHA DA SIKINTILI BİR DURUM OLUR DİYE YORUMLAR OKUYORUM NE YAPABİLİRİM. TEŞEKKÜRLER

  • VizeyeBasvur 15:55 de 22/09/2017 - Yanıtla

   Gülizar Hanım Merhaba,

   Öncelikle vize reddinin sebeplerinin incelenmesi için bazı başvuru evraklarını sizden rica ediyoruz. İstediğimiz evraklar ve bilgilerle alakalı olarak mail adresinize bir bilgilendirme maili iletilmiştir. Bu bilgi ve belgeleri bize gönderdiğinizde, danışmanlarımız gerekli incelemeleri yaparak tekrar başvuru ile ilgili sizi bilgilendirecektir.

   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBaşvur Ekibi

 7. Ada 23:47 de 22/09/2017 - Yanıtla

  1.5 milyon dolarlık mal varlığı ve resmi olarak da bankada bulunan 160.000 usd belgelerimle Amerika’dan tam 4 kez red yedim. Tabiki 4 randevumda da hiç bir evrağıma bakılmadı. Soru cevaplar çok rahat geçti. Hepsinide doğru eksiksiz teklemeden yanıt verdim. Sadece 8 aylık dil eğitimi için şu rezilliğe bakın. Randevularım ard arda oldu, çünkü okulun açılma tarihi 18 eylül o yüzden ard arda başvuru yapmak zorunda kaldım. Randevularımın hepsi İstanbuldaydı.
  Belki benim kısa sürelerde başvuru yapmam red almamda etkili oldu, belkide evli olmamam, belki de hiç yurt dışı seyehatimin olmayışı; evliliği ve seyahati sevmeyişim beni bu konuda engelliyorsa buna insan hakları ihlali demekten bir şey kalmıyor maalesef. Ama yapacak bir şeyim yoktu okul açılıyor ne yapayım.
  Diyeceğim şu ki;YORULDUM GERÇEKTEN.. Belki sizler bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler

  • VizeyeBasvur 16:53 de 25/09/2017 - Yanıtla

   Merhabalar,

   Öncelikle geçmiş olsun diyerek başlayalım.

   Amerika vize reddinin en önemli sebebi göçmenlik şüphesidir. Yani sizin vize memurlarını göçmen olmadığınıza inandırmanız gerekir. Eğer vize memuru sizin göçmenlik niyeti taşıdığınızı düşünürse, maddi varlığınızın ya da ek evraklarınızın bir değeri kalmaz. Bu durumda nasıl bir sıkıntı yaşadığınızı öğrenebilmek adına daha detaylı analiz yapmak gerekir. Değerlendirme için bir bilgilendirme maili tarafınıza gönderilmiştir. Bu maile cevaben evraklarınızın ücretsiz incelenmesini talep edebilir ya da ofisimize gelerek bir görüşme yapabilirsiniz (Randevu için 212 293 5050).

   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBasvur Ekibi,

 8. Burcu özge 18:51 de 01/10/2017 - Yanıtla

  Merhaba, ben green card için başvurdum 2016 yılında, başvurumun kesin olmamakla birlikte kabul edildiği yazıyor (anladığım kadarıyla ) iki lisans diplomam var ,6 yıl hemşirelik yaptım, aynı zamanda hukuk fakültesi mezunuyum, galiba doldurmam gereken ek formlar Var, ne yapmalıyım acaba?

  • VizeyeBasvur 14:11 de 02/10/2017 - Yanıtla

   Burcu Hanım Merhaba,
   Green Card onayınız ile ilgili size daha geniş bilgi verebilmek için size gelen onay mesajını kontrol edebiliriz. Bir danışmanımız bu konu ile ilgili size ulaşacaktır.

   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBaşvur Ekibi

 9. mehmet 10:40 de 03/10/2017 - Yanıtla

  merhaba,
  ben thy de çalışıyorum düzenli işim var ancak herhangi birikim yapamadım daha öncede bizden pasaport dahi istemeyen ülkelere gittim.(yani pasaportum boş) abd de 5 gün kalmayı planlıyorum. hesabımda 6-7 bin tl ile başvuru yapsam para olarak sıkıntı çıkarmı? diğer başka hiçbir konudan sıkıntıı çıkması imkansız çünkü.. sonuçta çok çok rahat 5 gün tatil yapabileceğim bir miktar (gidiş dönüş uçak bileti 111 tl vercem oranın personeli olduğum için indirimli)

  • VizeyeBasvur 20:21 de 03/10/2017 - Yanıtla

   Mehmet Bey Merhaba,

   Vize başvurusu için gerekli şartları karşılamasına karşın pek çok insan vize reddi alabiliyor ve maalesef bunun tek bir doğru yolu yok. Yani çalıştığınız firma ile ilgili tüm detaylar tam olmasına karşın seyahat geçmişinizin olmayışı sebebiyle bile vize reddi almak mümkün. Ancak bu seyahat geçmişi olmayan (hiçbir vizesi olmayan) birinin vize alamayacağı anlamına gelmiyor. Doğru evraklar ve doğru seyahat planı ile vize almak mümkün. İşleyişle alakalı danışman arkadaşlarımızın gönderdiği maili incelemenizi rica ederiz.

   İyi Günler,
   VizeyeBasvur Ekibi

 10. Mustafa 13:24 de 04/10/2017 - Yanıtla

  Merhaba

  Ben psikolojik danismanlik ve rehberlik öğrencisiyim yurt dışında okuyorum, Makedonya’da. Vize başvurusu yapmak istiyorum bu yaz, yurt dışında okumam vize almamı kolaylaştırır mı? Teşekkürler

  • VizeyeBasvur 14:56 de 04/10/2017 - Yanıtla

   Mustafa Bey Merhaba,
   Vize başvurusu yaparken kanıtlamanız gereken temel konu, Amerika’ya gitme sebebiniz ve geri döneceğinize dair sunduğunuz bilgilerdir. Bu noktada eğitim alıyor olmanız tek başına yeterli olmasa da önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte tüm evraklarınızın tam olması ve seyahat planınız ile niyetinizin açıkça belirtiliyor olması gerekir. Vize süreci ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir. Maili inceledikten sonra aklınıza takılan bir soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

   İyi Günler,
   VizeyeBaşvur Ekibi

 11. yavuz 15:04 de 27/11/2017 - Yanıtla

  Merhaba,

  Benim 10 yıllık turist vizem var, yakın zamanda f1 vizesi için tekrar başvuru yapmayı planlıyorum. F1 vizesini alamama durumunda turist vizemde iptal olur mu? Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 15:17 de 27/11/2017 - Yanıtla

   Yavuz Bey Merhaba,

   F1 öğrenci vizesi reddi aldığınızda turistik vizenizin iptal edilme riski yüksektir (böyle bir yazılı kaide bulunmasa da). Bugüne kadar pek çok öğrenci vize başvurusunun reddi ardından turistik vizenin de iptal edildiğine şahit olduk. Bu sebeple öğrenci vizesi başvurunuzun çok dikkatli yapıldığından ve hiç bir hata payı bulunmadığından emin olun. Ayrıca ofisimizi (212 293 5050) arayarak eğitim programınız hakkında bilgi verirseniz, danışmanlarımızın farklı alternatifler sunma imkanı da olabilir.
   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBaşvur Destek Ekibi

 12. Ayşegül 08:04 de 09/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba ben bu yaz Amerika’ya turistik olarak gideceğim, vize randevum 1 ay sonra. Lise son sınıf öğrencisiyim üniversite tercihlerimi yaptıktan sonra gideceğim zaten Türkiye ile bağımı da eksiksiz kanıtlayacağım fakat tek red yeme ihtimalimin nedeni öz abimin turist olarak 3 aydır Amerika’da kalması. Bunu sistemden görürler mi bu konu hakkındaki sorulara nasıl cevap vermeliyim? ve en önemli sorum vizem red olursa tekrar başvurduğumda vize ucretni tekrar ödeyecek miyim? teşekkürler

  • VizeyeBasvur 12:14 de 09/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba Ayşegül Hanım,
   Abinizin 3 aydır Amerika’da kalıyor olması sistemden görülecektir ancak eğer vize şartlarını ihlal etmediyse bu sizin için ciddi bir problem değildir. Abinizin orada kalışı ile alakalı soruları olduğu gibi cevaplamalısınız. ABD vize başvurunuzun en iyi şekilde sonuçlanması için ofisimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
   İyi günler dileriz,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 13. Gizem 14:26 de 22/01/2018 - Yanıtla

  Merhabalar.

  Universite 3. Cu siniftayim 3 kere J1 vizesi aldim hep ayni yere gittim ve zamaninda her zaman ulkeme dondum. ingilizcem cok yuksek seviyede. Bugun F1 vizesine basvurdum Toefl kursu icin. Basta gittigim zaman bana ingilizcemin cok Iyi oldugunu soyledi, tesekkur ettim neden gittimi Sordu her ne kadar ingilizcem Iyi olmasina ragmen gelecekte yapmak istedigim kariyer planlarim icin akedemik ingilizce yeterliligimin olmadigini soyledim. Onceki vizelerime Bartu pasaportumda baska Hic bir belgeme bakilmadan red yedim. Red verme sebebi 214 b maddesi ama bana herhangi bi neden belirtmedi. Sizce yakin zamanda tekrar vize randevusu almalimiyim yoksa biraz beklemelimiyim?

  Tesekkurler

  • VizeyeBasvur 15:18 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Gizem Hanım Merhaba,
   F1 vize reddi; Gidilen okula, programın sizin kariyer planınız ile uyumuna veya bunlardan farklı olarak ds 160 formunda girilen bilgilerin uyumsuzluğuna bağlı olabilir. Özellikle çok kısa geçen görüşmelerde rastladığımız sorun, eğitim planının bir şekilde düzgün aktarılamamasıdır. İnceleme yapabilmemiz için ihtiyacımız olan belgeler ile ilgili mail tarafınıza iletilmiştir. Evraklarınız alındıktan sonra gün içerisinde değerlendirme sonucunuz tarafınıza iletilecektir.
   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 14. Ss 19:00 de 22/01/2018 - Yanıtla

  Bugun amerikan vizesi randevumuz vardi fakat red aldik aciklama yapmadilar esim ve ben devlet memuruyuz ve yesil pasaportumuz var cocuklarimin ikisi de ogrenci 12ve16 yasindalar destekleyici belgelerimiz tamdi fakat kizim disinda biz yurt disina cikmadik yanliz ds160 formunda benim tc numarami yanlis yazmisiz formlari kendimiz doldurduk bundan olabilirmi gorusme sirasinda tc mi sormadilar sorun benim tc ise neden hepimize red verdiler anlamdim sadece bana ret verirlerdi diye dusunuyorum sizce neden ne olabilir

  • VizeyeBasvur 19:38 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Sebahat Hanım Merhaba,
   Şu an elimizde olan donelerle vize reddinin sebeplerini yorumlamak imkansız. Daha önceki pek çok yoruma cevaben de belirttiğimiz gibi seyahat geçmişi şu an için oldukça önemli. İlk vizenizin Amerika vizesi olması işleri biraz zorlaştırıyor. Ancak çok iyi bir seyahat planı sunulması ve Türkiye’deki bağlarınızı çok iyi desteklemeniz (evraklar ile) durumunda vize alınabiliyor. Sizin ret dosyanızı inceleyebilmek için gerekli olan belgeleri size mail olarak ilettik. Gerekli dökümanları inceledikten sonra daha net bir yorum yapmamız mümkün olacaktır.
   Not: TC kimlik numaranızı hatalı girmeniz tek başına bir ret sebebi değildir (özellikle bu hatayı görüşmede belirttiyseniz).
   İyi Günler,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 15. Sebahat 19:53 de 22/01/2018 - Yanıtla

  Bugun amerika vizesi icin randevumuz vardi fakat ret aldik esim ve ben devlet memuruyuz ve yesil pasaportumuz var destekleyici belgelerimizdr tamdi formlari kendimiz doldurduk benim tc numarami yanlis yazmisiz bunu sabah farkettik ve kizim disinda yurtdisina cikan olmadi cocuklarim 12ve 16 yasindalar ve ogrenciler ret sebebi benim tc mi yanlis girmemmi olabilirmi fakat hic tc mi sormadilar hicbir belge istemediler simdi ne yapmaliyim

  • VizeyeBasvur 20:39 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Sebahat Hanım tekrar merhaba,

   Aşağıda bir önceki yorumunuzun cevabı bulunmakta, aynı zamanda tarafınıza bilgilendirme maili de gönderildi.
   İyi Akşamlar,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

Siz de fikrinizi belirtin