Yunanistan Vizesi

Ana Sayfa/Yunanistan Vizesi
Yunanistan Vizesi 2017-03-22T11:54:04+00:00

yunanistan vizesiYunanistan, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Yunanistan Vizesi bulunan bir vatandaşımız, Yunanistan’a seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bağlantıdan Yunanistan vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Yunanistan, son yıllarda Türk vatandaşlarının en çok seyahat ettiği Avrupa ülkelerinden biri konumuna yükselmiştir. Yunanistan vizesi ise Türk vatandaşları tarafından en çok başvurulan vizelerden birisidir. Özellikle ülkemize komşu oluşu sebebi ile kara yolu turizmi büyük gelişim göstermiştir. Başta Dedeağaç, Kavala, Selanik gibi şehirler haftasonu tatilleri için tercih edilmektedir.

Yunanistan vize başvurusu, randevu sistemi kullanılarak gerçekleştirildiğinden, özellikle bayram, yaz sezonu ve yılbaşı öncesinde gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için en az 1 ay önce başvuru yapılmasını önermekteyiz.

Yunanistan vizesi İstanbul başvuruları, Kosmos vize aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Yunanistan Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Yunanistan vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti

Eko Vize

99
 • Dosya Kontrolü
 • Vize Başvurusu
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

119
 • Form Danışmanlığı
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

149
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu
Vize Paketlerini karşılaştır

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru formu, elektronik ortamda doldurulan bir form tipidir. Toplamda 37 maddenin bulunduğu form, bilgisayarda doldurulduktan ve çıktı alındıktan sonra, ilgili bölümlere imza atılarak başvuruya hazır hale getirilir.

Yunanistan vizesi başvuru sonucu, vize formunun tamamen doğru ve eksiksiz doldurulması ile birlikte gerekli ve destekleyici evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesine bağlıdır. Yunanistan vize formunun ve gerekli evrakların eksiksizce teslim edilmesi, vize sonucunuzu oldukça olumlu yönde etkileyecektir.

yunanistan vize başvuru formu

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına, çalışma durumuna bağlı olarak değişmektedir. Ancak her Yunanistan vize başvurusu için hazırlanması gereken sabit evraklar vardır.

İlk ihtiyaç duyulan belge, 10 yıldan eski olmayan ve 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaporttur. Eğer pasaportunuz belirtilen yeterlilikleri yerine getirmiyorsa yeni pasaport için başvuru yapmanız gerekecektir. Pasaport başvurusunun nasıl yapıldığını “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” adlı sayfadan inceleyebilirsiniz.

Pasaport hazırsa Yunanistan vize formu eksiksiz ve doğru bilgileri yansıtacak şekilde hazırlanmalıdır.

Mevcut pasaportun ve eğer varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklere sahip vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftaya kadar olan seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Genel olarak bu şekilde özetlenebilen temel evrakların yanında başvuru amacına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişiklik gösteren farklı evraklar bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan Yunanistan vizesi için gerekli evrakların tam listesine erişerek, çalışma durumunuzu belirten maddede ve temel belgelerde yer alan evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Evrak listesi için tıklayın

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru formu, elektronik ortamda doldurulan bir form tipidir. Toplamda 37 maddenin bulunduğu form, bilgisayarda doldurulduktan ve çıktı alındıktan sonra, ilgili bölümlere imza atılarak başvuruya hazır hale getirilir.

Yunanistan vizesi başvuru sonucu, formun tamamen doğru ve eksiksiz doldurulması ile gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesine bağlıdır. Formun ve gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesi vize sonucunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu, başvuru yapılacak şehre ve buna bağlı olarak başvuru merkezine göre değişiklik gösterecektir. İstanbul’dan yapılan vize başvuruları için Kosmos vize aracılığı ile randevu alınırken, Bursa’dan yapılan başvurularda Vfs Yunanistan randevu verecektir.

VizeyeBaşvur ile yapılan başvurularda, temsilcimiz sizin adınıza vize randevusunu alacağından bu işlemle uğraşmanıza gerek yoktur.

Yunanistan Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul dışındaki, Bursa, İzmir gibi şehirlerde Vfs Yunanistan başvuru merkezi olarak işlem yapmaktadır.

Tüm Türk vatandaşları (yeşil pasaport hariç) Yunanistan’ın hangi bölgesine giderlerse gitsinler vizeye ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak bazı Yunan adaları kapı vizesi uygulamaktadır.

Yunanistan kapı vizesi, Yunanistan hükümetinin, turizmi geliştimek amacı ile: Rodos, Kos, Meis, Sakız, Sisam, Sömbeki  ve Midilli (Lesvos) (Mitillini ve Molivos limanları) adalarına seyahatler için uyguladığı bir vize tipidir. Yunanistan Schengen vize başvurusundan daha kolay bir prosedürü olması açısından tercih edilse de maksimum 15 gün kalış izni veren kısa süreli bir vizedir. Genel olarak evrak toplamak ile ilgili sorunu olmayan vatandaşların normal Yunanistan vize başvurusu yapmasını tavsiye ederiz.

Yunanistan kapı vizesi, belirli adalara seyahat edecek Türk vatandaşlarının, adaya geçişlerini sağlayan turizm firmaları tarafından alınmaktadır. Kapı vizesi için gerekli evraklar: Pasaport, 2 adet fotoğraf, Yunanistan vizesi online başvuru formu, rezervasyonlar ve harçlardır.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusu, genellikle başvuru işlemlerini son ana bırakmış başvuru sahipleri tarafından en çok sorulan sorudur 🙂 Cevaben kesin bir gün verememekle birlikte, İstanbul başvuruları için 4-10 iş günü arasında vize başvurunuzun sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Sakız adası vize ücreti, vizeye alan acenteye göre değişse de genel olarak 60 € civarındadır.

Hemen Başvuru Yap!
İsim
Soyisim
E-Posta
Telefon numarası
Yaşadığınız il
Vize alınacak ülke
Vize tipi (Zorunlu)
Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi
Vize paketi
EkoStandartVIPKarar Vermedim
Seyahat tarihi
Konu
Mesaj

6 Yorum

 1. Fatih Kırıcı 09:09 de 05/08/2016- Yanıtla

  Merhaba,
  Eşim ve ben 15 gün sonra Yunanistan’a gitmeyi planlıyoruz. Vizemiz yetişir mi acaba ? İlk olarak ne yapmalıyız ?

  • admin 09:28 de 05/08/2016- Yanıtla

   Fatih Bey Merhaba,
   Başvuru sürecini hızla başlatırsak, vizeniz yetişecektir. Gerekli evrak listesi, ilk yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir.

   İyi Günler Dileriz,
   VizeyeBasvur.com

 2. Serap Gedik 23:05 de 08/08/2016- Yanıtla

  Merhaba, Yunanistan Rodos Adasına bir seyahat yapacağız vize almamıza gerek var mı ?

  • admin 08:43 de 09/08/2016- Yanıtla

   Serap Hanım Merhabalar,

   Rodos adası vizeye tabi bir adadır ve bu sebeple vize almak zorunludur. Gerekli evrak listesi ve süreç hakkında bilgilendirmeler tarafınıza mail yolu ile iletilmiştir. Farklı bir sorunuz olursa lütfen 0212 293 5010 nolu hattan bizimle irtibata geçiniz.

   Şimdiden iyi tatiller.
   VizeyeBasvur.com Ekibi

 3. Serap Çakar 08:24 de 11/08/2016- Yanıtla

  Merhabalar; az önce aldığım bir bilgiye göre pasaportunda Makedonya vizesi olan aldığı Şengen i Yunanistan dışında kullanamıyormuş doğru mu? Bilginiz var mı?

  • admin 10:09 de 11/08/2016- Yanıtla

   Merhaba Serap Hanım. Durumunuzu netleştirmek için soruyorum. Sorunuz pasaportunuzda önce Makedonya girişi mevcut ve Yunanistan vizesi alırken herhangi bir problem yaşayıp yaşamayacağınız mıdır?

Siz de fikrinizi belirtin