Almanya, Schengen Birliğine dahil ülkelerden birisidir. Bu birliğe dahil olan diğer ülkelerde verildiği gibi Almanya da yapılan başvurularda Almanya Schengen vizesi vermektedir. Ortak değerlendirme standartları gözeten Schengen ülkeleri, bölge içerisindeki farklı ülkelere yapılan seyahatlerde ek bir vize talep etmez.

Almanya Schengen vizesinin vize süresi ve giriş sayısı, bağlı bulunan bölgedeki Konsolosluk ve Büyükelçilik memurları tarafından belirlenmektedir. Giriş sayısına göre tek girişli veya çok girişli (multi) vize verilebilir. Vizenin geçerlilik süresi başvuru sahibinin durumuna göre değişebildiği gibi, yıllık en fazla 90 gün dolaşım süresiyle sınırlıdır. Bu kararlar konsolosluk memurları tarafından durumunuzun detaylıca incelenmesi sonucunda verilmektedir.

almanya schengen vizesi

Seyahatinizi planladıysanız ve vize başvurusu yapma aşamasındasındaysanız aklınıza tek bir soru gelir. Şimdi ne yapacağım? Bu esnada yapanız gereken şey gerekli evrak grubunu toplamak.

 

Almanya Schengen vizesi için gerekli evraklar

Schengen vizesi başvurularında genel olarak iş yeri evrakları, çalışanlar için işveren yazısı, gelir belirten evraklar, kişisel mülk belgeleri, kimlik belgeleri, biyometrik bilgiler, seyahate dair kalınacak yer ve uçuş bilgisi ve varsa davet mektubu istenmektedir. Gerekli belgeler genel olarak benzerlik göstermekle birlikte üye ülkelere göre ufak değişiklikler gösterebilir.

 

Almanya Schengen vizesi ücreti

Almanya Schengen vizesi başvurularında ücretler seçtiğiniz vize paketine göre değişmektedir. Almanya Schengen vizesi için gerekli evrak listesini ve paket seçeneklerini, gerekli evrak listesini Almanya Vizesi sayfasında detaylıca inceleyebilirsiniz.

 

Almanya Schengen vizesi başvuru formu

Vize başvuru formu, Schengen ülkelerinin ortak olarak kullandığı Schengen başvuru formudur. İngilizce veya Almanca olarak doldurulması gereken formda başvuru sahibinin imzası gerekmektedir. Basılı form ile birlikte gerekli evrakların tamamlanmasıyla, tüm belgeler vize başvuru merkezlerine evraklar teslim edilmelidir. Evrakların ve başvuru formunun birbirini sağlaması, konsolosluk çalışanları tarafından şüphe uyandırıcı hatalar içermemesi gerekmktedir. Aksi taktirde başvuru, vize reddiyle sonuçlanabilir.

 

Almanya Schengen vizesi nasıl alınır

Eksiksizce hazırlanmış ana ve destekleyici evraklar ve doğru bir şekilde doldurulmuş vize formuyla birlikte başvurular gerekli mercilere iletirmelidir. Vize başvurusu sürecinde yapılacak ufak bir hata vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Bu yüzden vize başvurularınızı alanında uzman firmalar aracılığıyla yapmanızı öneririz.

Rate this post