fbpx

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi2023-09-06T16:51:12+03:00

Amerika vizesi dünya çapında en prestijli vizelerden biridir. Bir çok ülke Amerika vizesi bulunan yolculara vize konusunda çok daha rahat davranmaktadır. Bunun en büyük sebebi, Amerika vize başvurusu esnasında yapılan geniş güvenlik soruşturmasıdır. Çoğunlukla 10 yıllık vize veriliyor olması ise ABD vizesini oldukça cazip kılar.

Peki neden herkes Amerika vizesi almak istiyor?

Aslında cevabı çok basit. ABD dünyanın her yerinden, pek çok insanın, birlikte uyum içerisinde yaşayabildiği nadir ülkelerden biridir. Bu uyumun temeli, özgürlük ve fırsat eşitliğinden geldiğinden farklı kültürlere ev sahipliği yapar ve bu sebeple çoğu insan günün birinde ABD’yi ziyaret etmek ister. Ülkemizden de her yıl on binlerce insanın turistik, ticari ya da eğitim amacıyla ziyaret ettiği ABD, vize söz konusu olduğunda, bayram, okul dönemi öncesi ve tatil dönemlerinde başvurularda ciddi yoğunluk yaşamaktadır. Amerika vizesi almak için İstanbul ABD Konsolosluğu veya Ankara ABD Büyükelçiliğinden randevu alınmalıdır. Bu randevulara şahsen katılım gerekmektedir (vize mülakatı için).

Amerika Vize Başvurusu

Hemen aşağıdaki bölümde başvuru süreci ile ilgili evrakları, başvuru formunu ve sizin için çok faydalı olacak sizlerden gelen soruları bulabilirsiniz. Bu kısımları inceledikten sonra size en uygun olan hizmeti seçerek Amerika vize başvurusu yapabilirsiniz.

 • Şehitmuhtar Mah. İstiklal Cad.
  Mis Sok. N:4 D:4 Beyoğlu
  İstanbul – TÜRKİYE

Sizi Arayalım

  Amerika Vizesi Başvurusu Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

  Göçmen olmayan vize türlerinden B1/B2 vizesi (Amerika turistik vizesi) ve F1 vizesi (Amerika öğrenci vizesi) gibi türler, en çok başvuru yapılan vize türleridir. Amerika vize işlemlerinde başvuru sahipleri seçtikleri ABD misyonlarında (İstanbul Amerika Konsolosluğu veya Ankara Amerika Büyükelçiliği) vize konsolosu ile görüşmeye girerler. Amerika vizesi için başvuru yapan kişinin vizeyi almasındaki tek etken, vize konsolosunun kararıdır. Yapılan vize mülakatında bakılan yegane kriter ise kişinin ABD seyahati sonrasında ülkesine dönüp dönmeyeceğidir.

  Vize memurunun, ülkenize döneceğinize ikna olması için doldurulan vize başvuru formu, seyahat amacı ve planı, vize mülakatı ve destekleyici belgeler uyum içerisinde olmalı, aynı zamanda vize memurunu ikna edici niteliği taşımalıdır. Destekleyici belgeler çalışma, ekonomik, sosyal, kişisel ve eğitim hayatınızı, seyahat planınızı doğru ve sorunsuz biçimde yansıtmalıdır. Bu kısımların herhangi birinde bulunan eksik bir bilgi veya çelişki yaratan bir nokta, vize memurunun kararını etkiler.

  ABD vize hizmetlerimiz sayesinde bu noktaların hiç birisi için endişe etmeniz gerekmez. Başvuru işlemlerinizin tamamı sizin adınıza, şühpe oluşturmayacak şekilde yapılarak başvurunuzda en iyi sonucu almanız sağlanır.

  Amerika vize başvurusu yaptığınızda randevu sistemi ile katılım gerektiren bir görüşmeye çağırılırsınız. Başvurunun tamamlandığı tarih ile vize görüşmesi için verilen tarih arasında yoğunluğa göre 1 hafta ile 1 ay arasında bir süre bulunur. Bu sebepten, seyahatinizin aksamaması için gidiş tarihinizden en az bir veya bir buçuk ay önce işlemlere başlanmasını tavsiye ederiz.

  Destekleyici evraklar, DS160 formu, vize mülakatı, başvuru sahipleri tarafından en sık sorulan soruların cevabı ve vize başvuru sürecindeki tüm adımları öğrenmek için sayfanın geri kalanını dikkatlice inceleyiniz.

  Amerika Vizesi Ücreti

  Amerika vize ücreti, başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik gösterebilmektedir ancak genel olarak başvurulan göçmen olmayan vizelerden olan B1/B2 Amerika turistik vize ücreti 185 USD dir. Aşağıdaki bölümde, vermiş olduğumuz hizmetlerimizi ve ücretlerini görebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz hizmet paketine 185 USD olan konsolosluk harcını ekleyerek ABD vize ücreti hesaplayabilirsiniz. Başvuracağınız vize tipi turistik değilse (Amerika çalışma vizesi gibi) danışmanlarımızla irtibata geçerek sizin için geçerli olacak Amerika vize başvuru ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. En temel vize danışmanlık ücreti ile birlikte geniş kapsamlı danışmanlık maliyetleri aşağıda belirtilmiştir.

  Kısaca ABD Vize Maliyetleri

  Vize Maliyetleri Tutar
  ABD Vizesi Başvuru Bedeli 185 $
  Eko Vize Danışmanlık Ücreti 79 $
  Minimum Vize Başvuru Ücreti 264 $

  Eko Vize

  79$
  • Form Danışmanlığı
  • Harçların Ödenmesi
  • Randevu Alınması
  • Onay Belgelerinin Teslimi

  Standart Vize

  149$
  • Eko Vizeye Ek olarak
  • Evrakların Kontrolü
  • Dilekçe Hazırlığı
  • Mülakat Hazırlığı

  Vip Vize

  199$
  • Standart Vizeye Ek Olarak
  • Ekspress Kurye Hizmeti
  • Kişiye Özel Danışman
  • 24 Saat Destek

  Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

  Amerika Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Amerika vize randevuları ne zaman açılacak?

  COVID-19 salgını sebebiyle, 20 Mart 2020 tarihinden itibaren ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunda rutin vize işlemlerinin sadece acil durumlarda işleyeceği belirtilmiştir. Bundan dolayı pek çok yolcu randevularını, planladıkları tarihe alamamaktadır. Randevuların normal düzene geçişi ile ilgili bir program yetkili kurumlar tarafından açıklanmamıştır.

  Amerika vize başvurusu nasıl yapılır?

  Amerika vize başvurusu iki aşamalı bir süreçtir. Öncelikle online DS-160 formu doldurulur, daha sonrasında ise Ankara ya da İstanbul’da bulunan ABD temsilciliklerinde vize mülakatı yapılır. Formun doldurulması ve evrakın tamamlanmasının ardından, mülakat için size uygun başvuru merkezinden randevu tarihi seçilmektedir. Verdiğimiz hizmet sayesinde mülakatınızda da en iyi performansı göstermeniz yapmanız gerekenler hakkında bilgilendirilirsiniz. Müşterilerimiz için sayılan tüm bu işlemler uzman danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

  Amerika’ya gitmek için ne kadar para gerekli?

  Amerika’ya gitmek için ihtiyacınız olan para tamamen seyahat planınıza göre belirlenmelidir. Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, 1 haftalık bir Amerika tatili planlayalım. Uçak biletinin ücretini 750 $, Otel ücretini 1000 $ ve diğer masraflarınız için 1000 $ bir bütçe düşünelim. Toplam masrafınız 2750 $ olacaktır. Böyle bir seyahat planı için hesabınızda en az 2 katı bir tasarrufun olmasını öneririz, yani bu örnek için konsolosluğa giderken hesabınızda en az 5000-6000 $ civarı bir bakiye olmalı. Daha farklı bir seyahat planına göre çok daha başka bir bütçe gerekebilir. Danışmanlarımız dosyanızı inceleyerek vize başvurunuzu riske etmeyecek bakiye miktarını belirler ve sizleri bilgilendirirler.

  Amerika vize ücreti ne kadar?

  Amerika vize ücreti başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik gösterir. En sık başvuru yapılan Amerika turist vizesi ücreti ise 160$ şeklindedir. Bu ücret vize harcı bedelidir.

  Amerika vize bedeli nereye yatırılır?

  Amerika vize ücreti vize randevu sistemi üzerinden kredi kartı ile veya banka havalesi ile yatırılır. Vize ücreti yatırılmadan vize görüşmesi için tarih seçimi yapılamaz ve süreç sonlandırılamaz.

  Amerika vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

  Amerika vize randevu tarihleri yılın belirli dönemlerinde ve başvuran sayısının az veya çok olmasına göre değişmekte. Ortalama olarak Amerika vize randevu tarihi ile randevu seçiminin yapıldığı gün arası 1 – 1.5 ayı bulabilmektedir. Danışmanlarımız seyahatinizin aksamaması için en doğru planlamayı yapmaktadırlar. Seyahatinizin planlarınızın ertelenmemesi için uçuş tarihinden en az 2 ay önce 0850 255 1915 numaralı telefondan ofisimizi arayarak randevu talep etmenizi tavsiye ederiz.

  ABD Vize reddi durumunda Amerika vize ücreti iade edilir mi?

  Vize başvurularında yatırılan ücretler vize sonucundan bağımsızdır. Yani vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanması fark etmeksizin yatırılan ücretler iade edilemez. Vize reddi gerçekleştiğinde vize başvuru ücreti tekrar yatırılarak tekrardan başvuru yapılması gerekmektedir.

  Amerika vizesi kaç günde çıkar?

  Amerika vize başvurusu iki ayaktan oluşan bir süreçtir. Vize görüşmesi için alınan randevu tarihi için yoğun dönemlerde 1-1.5 ayı bulan bir süre beklemeniz gerekebilir. Amerika vizesi randevu tarihinden sonrasını düşünürsek, pasaportunuz genellikle 3 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

  Amerika vize takip işlemleri nasıl yapılır?

  Takip işlemi randevu sistemi üzerinden online olarak yapılır. Başvurunun anlık durumu randevu alınan grup için belirtilir. Pasaport iletildiği durumda tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılır.

  Amerika vize reddi aldıktan sonra başvuru yapılmalı mı?

  Amerika vize reddi genellikle hatalı ya da yetersiz başvurular sonucunda konsolosluğun seyahatinizi onaylamaması durumudur. Halbuki başvuruların pek çoğu bu tatsız durum oluşmadan olumlu sonuçlanabilecek iken, yapılan ufak hatalar sonucunda ABD vize reddi ile karşılaşılmaktadır. Peki bu durumda ne yapılmalıdır? Tekrardan yapılan doğru bir başvuru ile ABD vizesi almak pek ala mümkündür. Amerika vize reddinin sebepleri ve ret sonrası tekrar başvuru gibi konuları oldukça detaylı biçimde ele aldığımız, sizlerden gelen soruları ve yorumları inceleyebileceğiniz Amerika vize reddi sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.

  10 yıllık Amerika vizesi nasıl alınır?

  10 yıllık Amerika vizesi almak, başvuru esnasında belirtilen bir husus değildir. Tüm başvuru koşulları doğru bir şekilde yerine getirildi ise 10 yıllık Amerika vizesi almak mümkündür. Detaylı bilgi için Blog sayfamızdan ilgili yazıyı inceleyiniz.

  Amerika vizesi son durumu nasıl?

  ABD vizesi güncel durumu hakkında en doğru bilgiyi 0850 255 1915 numarası üzerinden ofisimizi arayarak danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bu sayede yanlış bir zamanda başvuru yapmamış olursunuz ve kötü sonuçlarla karşılaşmazsınız.

  Yeşil pasaport için Amerika vizesi gerekli mi?

  Hususi pasaport (Yeşil) hamillerinin, kısa süreli göçmen olmayan B1/B2 türündeki ABD turist vizesinden muafiyetleri söz konusu değildir. Umumi pasaport (Bordo) sahipleri gibi hususi pasaport sahipleri de Amerika vizesine tabidir. Yeşil pasaport sahiplerinin vize işlemlerini nasıl yapmaları gerektiğini Blog yazılarındaki ilgili yazıdan inceleyebilirsiniz.

  Amerika’da çalışmak için ne yapılmalı?

  Amerika çalışma vizesi, Amerika Turistik vize koşullarına göre oldukça karmaşıktır. Çalışmaya müsade eden J vizesi, L vizesi gibi farklı özelliklerde vizeler bulunmaktadır. Çalışmanın detayına göre gerekli evraklar hazırlanmalı ve doğru vize türüne başvuru yapılmalıdır.

  Amerika Vize Başvurusunda Profesyonel Destek Alın

  Amerika vize başvurularında sıklıkla hatalar yapılmakta, bu hatalar ise istenmeyen sonuçları beraberinde getirmektedir. Vize başvurunuzda istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanız ve seyahatinizin aksamaması için profesyonel destek almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  Başvuru sürecinin tüm kısımlarında işlemleri sizin adınıza yürütüyor, vize görüşmenizde hazır olarak bulunmanızı sağlıyor, vizenizi güvenle almanız için çalışıyoruz.

  • Hatasız DS 160 formu
  • Eksiksiz destekleyici evraklar
  • Uygun seyahat planı
  • Mülakat desteği

  • En iyi sonuç

  Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Amerika vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacına ve başvuru yapacak olan kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuzda elinizi güçlendirecek olan destekleyici evraklar, konsolosluk çalışanlarının kişinin durumunu en iyi şekilde değerlendirmesi için eksiksizce hazırlanmalıdır. Bu evraklar kişiden kişiye göre değişse de her Amerika vize başvurusu için toplanması gereken temel evrak grubu aynıdır. Bu temel evraklar, pasaport, fotoğraf, kimlik belgesi, uçuş rezervasyonu, vize başvuru formu onay sayfası gibi belgelerdir.

  Amerika vizesi alabilmek için ilk olarak başvuru sahibine ait bir pasaport bulunmalıdır. Bu pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekmektedir. Nasıl pasaport başvurusu yapabileceğinizi “Pasaport İşlemleri” altındaki “Pasaport nasıl alınır” isimli sayfadan öğrenebilirsiniz.

  Pasaportunuz belirtilen şartları yerine getiriyorsa DS 160 formu doldurulmaya başlanabilir.

  Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

  Amerika Göç İdaresi tarafından belirtilen özelliklerde olan biyometrik vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir. İstenilen özelliklere sahip olan çekilen fotoğrafın dijital halini de fotoğrafçınızdan isteyiniz. Detaylar için sizdemizin Blog kısmından Amerika vize fotoğrafı yazısını inceleyebilirsiniz.

  Yukarıda belirtilen kısımlar uygun ve hazır hale getirildikten sonra, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza, masraflarınızın karşılanma biçimine göre değişen evrak gruplarını da hazırlamalısınız. Aşağıdaki butondan ABD vizesi için gerekli belgeler sayfasına erişerek kendi durumunuza uygun belgelerin listesini ücretsiz temin edebilirsiniz.

  Amerika Vize Başvuru Formu (DS160)

  Amerika vize başvuru formu, tamamen elektronik ortamda doldurulan bir formdur. DS 160 formu olarak da bilinen bu form sabit bir formatta değildir. Her adayın sorulara verdiği cevaplara göre farklı soruların sorulduğu formda kimlik bilgileri, kişisel bilgiler, eğitim, çalışma hayatı ve seyahat geçmişi gibi pek çok alana dair oldukça detaylı bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

  Vize görüşmesinde esas kriter onaylanan başvuru formu olduğundan, memur değerlendirmenin çoğunu doldurulan form üzerinden yapar ve formda girilen bilgilere göre sorular sorar. Bu durum düşünüldüğünde DS 160 formu doldurma işlemi oldukça dikkat isteyen bir süreçtir. Yapılabilecek ufak bir hata veya çelişki yaratabilecek bir bilgi, değerlendirme yapılırken sürecin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için DS 160 formu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. İşlemlere hemen başlamak için sayfanın alt kısmında yer alan bilgi formumuzu doldurabilirsiniz veya ofisimizi arayabilirsiniz.

  Ds 160 Formu

  Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru [...]

  ABD Vizesi Hakkındaki Yazılarımızı İnceleyin

  • Amerika vize yenileme

  Amerika Vize Yenileme

  Amerika vize yenileme işlemi, daha önceden Amerika vizesi olan Türkiye vatandaşlarının faydalanabildiği bir olanaktır. Amerika vize yenileme işleminin en [...]

  • Abd vize reddi

  Amerika Vize Reddi

  Amerika vize reddi ne yazık ki pek çok insanın vize mülakatı sonrasında karşılaştığı başvurunun olumsuz değerlendirilmesi sonucudur. Vize memuru [...]

  • Amerika vize görüşmesi

  Amerika Vize Mülakatı

  Amerika vize mülakatı, Amerika vize başvurusu için tüm adımları tamamlamış başvuru sahiplerinin son yükümlülüğüdür. Amerika vize görüşmesi öncesi; Pasaportunuzu almış, Ds [...]

  • Ds 160 formu

  Ds 160 Formu

  Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru [...]

  ABD Vize Görüşmeleri

  Amerika Vize Randevusu

  Randevu tarihi ve saati DS-160 formunuzu doldurduktan ve gerekli harç ödemeleri yapıldıktan sonra belirlenmektedir. Amerika vize randevusu, Amerika İstanbul Konsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği üzerinden alınmaktadır. Verilen randevu zamanından 15 dakika önce adreste bulunmanız tavsiye edilir. İçeri girerken yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken belgeler, pasaportunuz, AA kodlu DS160 formu onay sayfası ve talimatlar belgenizdir. Güvenlik sebebi ile içeriye telefon, kulaklık, bilgisayar, tablet, telefon, çanta, cüzdan gibi eşyalarınız kabul edilmemektedir.

  Amerika vize randevu tarihi hafta içi mesai saatleri içerisine, Abd ve Türkiye’de resmi tatil olmayan günler için verilmektedir. Alınan vize randevusu en geç randevu tarihinden 2 gün önce değiştirilebilir veya iptal edilebilir. Yoğun dönemlerde başvurulan tarihten ortalama 1 ay sonraki bir tarihe kadar verilebileceğinden, planlanan tarihin en az 1 – 1,5 ay öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede daha iyi bir hazırlık yapılır ve zaman problemi ortaya çıkmadan başvuru yapılır. Detaylar için Amerika vize randevusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  Amerika Vize Mülakatı

  Amerika vize görüşmesi veya mülakatı, ABD vize başvurusu yapmak isteyenlerin; başvuru formları, destekleyici evraklar ve pasaportları ile ilgili Amerikan Konsolosluğu’na şahsen gitmeleri ile gerçekleştirilir. Vize görüşmesinin öncesinde parmak izi bilgisinin verilmesi vardır. Sıra numarası yandıktan sonra vize almaya gelmiş olan kişiler görevli memur ile kısa bir mülakat yaparlar. Bu mülakatta vize memurları size kişisel hayatınıza, seyahat planınıza, maddi durumunuza, çalışma durumunuza, seyahatinizin finansmanına, geçmiş seyahatlerinize ve bunlar gibi pek çok konuya dair sorular sorabilir. Öte yandan neden Amerika’ya gideceğinizi, Amerika’da ne kadar kalacağınızı, Amerika’da nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı sorarlar. Bu sorular karşısında başvuru sahipleri zaman zaman tecrübe eksikliğinden kaynaklı tedirgin olurlar. Bu soruların tamamının açıklayıcı, çelişki yaratmayacak nitelikte ve net olması gerekmektedir. Hizmetlerimiz sayesinde sizi vize randevu gününde hazır olur, görüşmenize kendinizden emin biçimde girersiniz. Sorulan soruları rahatlıkla cevaplarsınız ve başvurunuzu güvenle tamamlayıp vize onayı alırsınız.

  Amerika vize mülakatında sorulan sorular ve ABD vize görüşmesi hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için sitemizin Blog kısmından Amerika vize mülakatı yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Türkiye’deki ABD Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Resmi Web Sitesi: https://tr.usembassy.gov/tr/

  ABD Vizesi Hakkında Bilgi Alın

   Adınız

   Soyadınız

   E posta

   Telefon No.

   Detaylar

   5/5 - (4 votes)

   28 Yorum

   1. ayşegül 23:36 de 10/07/2019 - Yanıtla

    amerika vizesi için başvuru yapmak istiyorum şimdi üniversteden mezun oldum fakat sistem de hala aktif öğrenci gözüküyorum, elimde diplomam yok hala. yakın zaman da konsolosluğa mülakat için gidersem öğrenciyim mi demem gerek yoksa mezun mu ?( mezun dersem diploma veya eğitim geçmişi isterler galiba )

    • VizeyeBasvur 14:38 de 11/07/2019 - Yanıtla

     Ayşegül Hanım,

     Eğer öğrenciliğiniz sona erdiyse mezun olarak başvuru yapmalısınız. Diplomanız henüz gelmediyse okulunuzdan mezun belgesi alabilirsiniz. Transkriptinizi de yanınıza almanız faydalı olacaktır.

     VizeyeBasvur Destek

    • Bade 01:16 de 18/11/2019 - Yanıtla

     Amerika vizesi icin destek

     • VizeyeBasvur 14:14 de 19/11/2019 - Yanıtla

      Bade hanım merhaba,
      Danışmanlarımız en kısa süre içerisinde sizinle iletişim kuracaklardır. Mailinizi kontrol etmenizi rica ederiz.
      VizeyeBasvur Destek

   2. Erdem 16:49 de 09/11/2018 - Yanıtla

    2018 yılı Temmuz ayında yapmış olduğum vize başvurum reddedildi. Aralık ayında 2. Başvurumu yapacağım yılbaşı için ne yapmalıyım. Bu Arada 7 aydır bir işyerinde çalışıyorum. Yardım lütfen.

    • VizeyeBasvur 17:03 de 09/11/2018 - Yanıtla

     Erdem Bey merhaba,

     Öncelikle yapılması gereken işlem bir önceki vize reddinizin sebebini anlayarak bunları düzeltmek olmalıdır. Bu konu ile ilgili bir inceleme yapabilmek için danışmalarımız sizinle irtibata geçecektir. İnceleme yapıldıktan sonra gerekli düzenlemeler yapılarak tekrar başvurmak mümkündür.
     VizeyeBasvur Destek

   3. Hülya 04:26 de 09/11/2018 - Yanıtla

    İlk başvurumuzu eşim ve oğlumla birlikte yaptık. Ben devlet memuruyum, eşim emekli, oğlum okuyor. Malum kağıdı tutuşturdular yüzümuze bile bakmadan. İkinci başvuruyu tek başıma yaptım ve yine reddedildim. Üçüncü başvurumda vize alabilme olasılığım var mı sizce ve ne kadar zaman sonra yapılmalı?

    • VizeyeBasvur 11:50 de 09/11/2018 - Yanıtla

     Merhaba Hülya Hanım,

     ABD vize reddinden sonra tekrar başvuru süreci detaylı olarak incelenmesi gereken bir süreçtir. Önceki başvurularda sorunlu olabilecek noktaların tespiti ve bunların iyileştirilmesiyle vize başvurunuz olumlu sonuçlanabilir. Art arda 2 kez vize reddi almış olmanız 3. başvurunuzun da reddedileceği anlamına gelmiyor. Bunun için çeşitli çalışmalar yapılmalı. Size konuyla alakalı maili gün içerisinde iletmiş olacağız.

     VizeyeBasvur Destek

   4. Dogukan 10:16 de 01/09/2018 - Yanıtla

    Amerikada dil kursuna gitmek istiyorum ogrenciyim okulumu donduracagim

    • VizeyeBasvur 14:25 de 07/09/2018 - Yanıtla

     Doğukan Bey merhaba,
     Amerika’da alacağınız program çeşidi ve süresine göre vize tipi değişebilmektedir. Kısa ve part-time bir dil kursuna turistik vize ile gidebilirken, yoğun bir programa katılmak isterseniz Amerika öğrenci vizesi olan f1 vizesine başvurmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi almak için ofisimizi 0850 255 1915 numarasını kullanarak arayabilirsiniz.
     VizeyeBasvur Destek

   5. sebahat 01:12 de 10/04/2018 - Yanıtla

    Amerika da oturan dostlarımı görmek istiyorum,Amerika yı görmek istiyorum,havasını almak istiyorum,toprağına basmak istiyorum,

    • VizeyeBasvur 20:46 de 11/04/2018 - Yanıtla

     Sebahat Hanım Merhaba :),
     Vize adımlarını açıklayan bir mail tarafınıza iletilmiştir. Umarız Amerika vizenizi alır ve istediğiniz seyahati gerçekleştirirsiniz.
     VizeyeBasvur Destek Ekibi

   6. murat ağlamaz 11:21 de 09/04/2018 - Yanıtla

    iyi günler . ben mersin e tipi kapalı cezaevinde psikolog olarak görev yapıyorum.üniversitede okurken , yaklaşık 18 yıl önce 3 vize aldım ve 5 defa giriş çıkış yaptım.hepsi de zamanında yasal giriş çıkış süresinde gerçekleşti.2005 den beri psikolog olarak görev yapmaktayım.son 6 yılı cezaevinde memurum.15 yıllık evli 3 çocuk babsıyım.eşimde ingilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.en son gecen sene temmuz ayında dil kursu için baş vuruda bulundum.bena türkiyede beni bağlıyan güçlü bağların olmadığını.bunu kanıtlamam gerektiğini söyleyen bir kağıt verdiler.ve vize başvurum reddedildi.anlayamadığım üniversitede okurken sadece öğrenci kimlik kartıyla almış olduğum 3 vizemi , her ne hikmetse evimin tapusunu, maaş bordromu,banka hesabımı,eşimin maaş bordrosunu, üç çocuklu evli birisi olduğuma dair evraklarımı sunduğum halde ve bakanlıkdan dil kursuna gidebilçeğime dair izin belgemde olmasına rağmen bu şekilde red almamı anlayamadım.sizce bu konuda nasıl bir yol takip etmem gerekir.saygılarımla

    • VizeyeBasvur 18:25 de 09/04/2018 - Yanıtla

     Murat Bey Merhaba,
     Bazı durumlarda ABD Büyükelçiliği, kağıt üstünde tüm evraklar tam olsa da ret verebilir. Burada en önemli etken göçmenlik niyetinden şüphelenilmesidir (ki sizin böyle bir niyetiniz olmasa da). Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, neden Amerika’ya gideceğinizi ve neden geri dönmeniz gerektiğini çok iyi izah etmeniz olacaktır. Bunu evraklar, seyahat planı, referanslar gibi pek çok unsurla destekleyerek, bu bilgilere uyumlu bir mülakat sonucunda vize alabilirsiniz. Vize süreci ile ilgili olarak danışmanlarımız tarafından mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.
     VizeyeBasvur Destek Ekibi

   7. Tugce 16:49 de 05/02/2018 - Yanıtla

    Merhaba,

    Bugün göçmen olmayan vize başvurum için Konsolosluk’ta görüşmem vardı. Daha önce ABD vizesi almış olmama rağmen, pasaportumu bana geri vermeden, mavi renkli 221g belgesi verdiler. Ancak eksik bilgi vs. konusunda hiçbir detay vermediler.

    221g belgesinde Konsolosluk’un benimle iletişime geçeceği yazıyor. Ayrıca, online randevu sistemine girip eksik evraklarımı gönderebileceğim de yazıyor ancak eksik evrak/bilgi konusunda bana bilgi verilmediği için ne göndermem gerektiğini bilmiyorum. Telefonda aradıklarına mı bu bilgiyi veriyorlar? Kendim arasam eksik bilgi/belgeyi öğrenebilir miyim?

    Teşekkürler & İyi çalışmalar,

    • VizeyeBasvur 17:23 de 05/02/2018 - Yanıtla

     Tuğçe Hanım Merhaba,
     Genellikle 221g maddesi için mektup iletildiğinde tamamlamanız gereken evraklar da size iletilir. Verilen mektupta herhangi bir not yoksa, başvuru numaranızın yer aldığı bir maili büyükelçilğe gönderebilirsiniz. Evrak ekleme işlemler 1 yıl boyunca yapılabilir, zamansal olarak endişelenmenize gerek yok.
     İyi Günler,
     VizeyeBasvur Destek Ekibi

   8. Fırat Kapan 14:54 de 30/12/2017 - Yanıtla

    Merhaba, benim mart ayı için planladığım bir Amerika seyahatim olacak. Ne zaman Amerika vize başvurusu yapmalıyım? İyi çalışmalar.

    • VizeyeBasvur 16:38 de 01/01/2018 - Yanıtla

     Fırat Bey Merhaba,
     Amerika vizesi için uygulanan randevu kısıtlaması kalktığından istediğiniz herhangi bir zaman başvuru yapabiliriz. Ancak biz her zaman erken vize başvuru yapılmasını destekliyoruz (en geç seyahat tarihinden 1 ay önce). Ayrıca erken vize almanın uygun fiyatlı otel ve uçak fiyatı avantajı sağladığını da hatırlatmak isteriz. Vize başvuru adımlarını içeren bilgilendirme maili gönderilmiştir, istediğiniz zaman işlemlere başlanabilir.
     İyi Seneler,
     VizeyeBaşvur Destek Ekibi.

   9. Ahmet hakan 12:36 de 20/04/2017 - Yanıtla

    Ben amerika da çalışmak istiyorum nasıl olacak teşekkürler

    • VizeyeBasvur 15:00 de 21/04/2017 - Yanıtla

     Ahmet Bey Merhaba,

     Amerika’da çalışmak için vize başvuruları ne şekilde çalışmak istediğinize göre değişmekte. Eğer Amerika’da iş kurmak istiyorsanız farklı, bir işverenin yanında çalışmak istiyorsanız da farklı senaryolar geçerlidir. Siz hangi şekilde Amerika’da çalışmak istiyorsunuz?

     İyi günler dileriz,

     VizeyeBasvur Ekibi

   10. erkan 15:23 de 28/03/2017 - Yanıtla

    Merhabalar. İnternet üzerinden ceac.state.gov/ceac adresinden kendim için başvuru yaptım.

    Eşim içinde kendi yaptığım gibi başvuru yapmam gerekiyor sanırsam doğru değilmi?

    Birde 2 yaşında çocuğum için başvruyu nasıl yapacağım?

    Teşekkürler.

    • VizeyeBasvur 15:46 de 28/03/2017 - Yanıtla

     Erkan Bey Merhaba,

     Amerika vize başvurusu hem eşiniz hem de çocuğunuz için aynı şekilde yapılmalı. Ailecek yapılan başvurularda, her bir aile bireyinin başvuru formlarında ve evraklarında, diğer bireylerle çelişki yaratabilecek detayların olmamasına ayrıca özen gösterilmesi gerekiyor.

     İyi günler dileriz,

     VizeyeBasvur Ekibi

   11. Sibel 18:51 de 02/02/2017 - Yanıtla

    Merabalar ben Alman vatandasiyim ama Türkiyede yasiyorum ve Ingiltereye gitmek istiyorum. Vizemi Türkiyedede cikarta bilirmiyim? Bana Almanyadan vize alman lazim dediler. Öyle mi gercekden?

    • VizeyeBasvur 00:08 de 03/02/2017 - Yanıtla

     Sibel Hanım merhaba,

     İngiltere vize başvurusu yapmanıza gerek yok, Alman vatandaşları İngiltere’ye vize almadan seyahat edebilir. İyi Yolculuklar.

     VizeyeBasvur Ekibi

   12. gönül 14:45 de 26/01/2017 - Yanıtla

    Bana vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekürler şunu öğrenmek istiyorum acaba Amerika öğrenci vizesi alabilmem için ne kadar üçret ödemem lazım yane maliyeti ne kadar olur Eposta adresime bilgi rica ederim.

    • VizeyeBasvur 16:26 de 26/01/2017 - Yanıtla

     Gönül Hanım Merhabalar, Amerika öğrenci vizesi ile ilgili bilgilendirme mailiniz gün içerisinde gönderilmiş olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

     VizeyeBasvur Ekibi

   13. VizeyeBasvur 14:21 de 24/01/2017 - Yanıtla

    Gönül Hanım Merhablar,

    Amerika’da eğitim almak için Amerika öğrenci vizesi için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Eğitim süresi boyunca Amerika’da yasal olarak oturma izniniz bulunuyor ve bu süreç I-20 belgeniz (eğitim için okulların devlet adına düzenlediği resmi evrak) geçerli olduğu sürece uzatılabilir. Çalışma iznine gelecek olursak, Amerika’da F1 öğrenci vizesi ile resmi olarak çalışma izniniz bulunmuyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ister ya da hemen Amerika öğrenci vizesi başvurusu yapmak isterseniz bize mail gönderebilir veya 0212 293 5010 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

    VizeyeBasvur.com Ekibi

   14. GÖNÜL 19:14 de 23/01/2017 - Yanıtla

    Amerika’ya yerleşip bir taraftan çalışmak bir taraftanda dill eğitimi almak istiyorum öğrenci vizesin almam için acaba bildiğiniz bir şirket varmı bilenler lütfen yardımcı olsunlar

   Siz de fikrinizi belirtin