Ds 160 Formu

Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru formu online olarak doldurulan ve soruları kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir formdur. Amerika vize çeşitlerinin birçoğunda (Turistik, ticari, eğitim vs.) Ds 160 formu doldurmak zorunludur ancak bazı farklı vize tipleri farklı formlar da talep edebilir. Bu durumda karşınıza çıkabilecek sorunlardan bir tanesi de hangi vize tipine başvuru yapılacağıdır. VizeyeBasvur.com danışmanları formunuzu doldurmadan önce, size uygun olan vize tipini tespit ederek form doldurma işlemlerinizi tamamlayacaktır.

DS 160 Formu Doldurma

Hangi Amerika vizesi için başvuru yapacağınızı belirledikten sonra ilk iş Ds 160 formu doldurma çalışmalarına başlamak olacaktır. Ds 160 başvuru formu daha önce de belirttiğimiz gibi online bir form olduğundan, internet kullanımı bulunan bir bilgisayara, yazıcıya ve pasaportunuza ihtiyaç duyacaksınız.

ABD vize başvuru formu için ilk adım, CEAC (Consular Electronc Application Center) sitesinin hemen aşağıda bulunan sayfası ile başlar.

ds 160 başvuru formu

Başvuru yapılan ülke olarak Türkiye seçildikten sonra, doğrulama kodu girilir ve ”Start an application” tıklanarak, formun doldurulması için gerekli olan onay sayfasına ulaşılır. Bu sayfa, ABD vize başvuru formu doldurmak için uygun olduğunuzu bildiren bir onay sayfasıdır ve size başvurunuz için kullanacağınız başvuru numaranızı verir. Hemen aşağıdaki örnek fotoğrafın sağ üst tarafında da göreceğiniz başvuru numarasını not almanız faydanıza olacaktır.

Bu başvuru numarası daha sonra ds 160 başvuru formu için değişiklik yapmanıza, yarım kalan formunuzu sonuçlandırmanıza veya doldurmuş olduğunuz bilgilerin üzerinden geçmenize olanak sağlayacaktır.

 ABD vizesi başvuru formu doldurma işlemini yaparken vatandaşlarımız sıklıkla hatalar yapıyor ve normal şartlarda vize alabilecekken ufak pürüzlerden dolayı başvuruları ne yazık ki reddediliyor. Sonrasında durumu düzeltmeye çalışmak ise çok daha zor oluyor. Bu şekilde form hatasından dolayı alınan vize retleri en acıklı ret sebepleridir. En fazla okunan yazılarımızdan birisi olan Amerika Vize Reddi sayfamızda form hatalarından dolayı ret alanların  yorumlarını inceleyebilirsiniz.

ABD vize başvuru formunuzun bir uzman tarafından doldurularak güvenle başvuru yapmak için sadece 39$ ücretle Eko Vize hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Diğer vize paketlerimizin hizmet içeriği ve fiyat bilgisi için diğer vize paketlerini incele butonunu tıklayınız.

Eko Vize

39$
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Harçlarının Ödenmesi
 • Vize Randevusunun Alınması
 • Randevu ve Form Onaylarının Teslimi

DS 160 Formu Örneği

Ds 160 formu, daha önce yazımızın başında da belirttiğimiz gibi elektronik bir formdur. Elektronik bir form olmasının yanında dinamik bir form olması sebebi ile sorulan sorular her başvuru sahibi için ilerleyen bölümlerde değişmektedir. Bu sebeple sabit bir Ds 160 formu örneği bulunmamaktadır.

Peki sorular ne şekilde değişiklikler gösterir?

Örneğin aynı şirkette çalışan iki arkadaşın Amerika vize formu doldurmaya başladığını varsayalım. İki başvuru sahibi de benzer sorularla formu doldurmaya başlarken ikisinin de 6. soruya geldiğini düşünelim. Burada medeni hal ile ilgili olan soruya 1. arkadaşın evli, 2. arkadaşın bekar şıklarını işaretlediği an itibari ile 1. arkadaş eşi ile ilgili ek sorulara cevap verecekken, 2. arkadaş farklı bir soru ile devam edecektir.

Hemen aşağıda ds 160 formu örneği olarak değerlendirilebilecek ilk sayfa mevcuttur.

ds 160 formu örneği

Ds 160 başvuru formu, başlangıç sayfası itibari ile isim, soy isim gibi kişisel bilgilerle başlar. Ekranın sol tarafında, formun hangi bölümünde olduğunuzu takip edebilir, ekranın sağ tarafında ise soruların açıklamasını görüntüleyebilirsiniz.

DS 160 Formu Türkçe

İnternet bazlı bazı kaynaklarda yer alan bilgilerin aksine, Ds 160 formu Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Bu sebeple pek çok sitede rastlayacağınız ds 160 formu Türkçe örneği gibi dökümanlara itibar etmemenizi öneririz. Ancak formu daha kolay doldurabilmek adına kullanabileceğiniz bir ipucunu sizinle paylaşmak isteriz.

Ds 160 başvuru formu işlemlerine başladığınız ilk sayfanın (sayfamızda yer alan ilk fotoğraf) sağ üst köşesinde dil seçimi yer almaktadır.

ds 160 formu türkçe örneği

Bu dil seçimini Türkçe yaptıktan sonra form Türkçe bir form haline dönmez ancak soruların açıklamasını Türkçe olarak verir. Çok başarılı bir çeviri olduğu söylenemese ve yer yer çeviri hataları bulunsa da İngilizce’ye hakimiyeti olmayan başvuru sahipleri için kullanışlı olacaktır.

Ds 160 Formu Çıktısı

Ds 160 formu doldurma işlemleri tamamlandıktan sonra, cevaplarınız kontrol etmeniz amacı ile son bir kez ekrana getirilir. Bu aşamada cevapladığınız soruların tamamından kesinlikle emin olmadan formu onaylamamalısınız. Çünkü Amerika vize formu onaylandıktan sonra değişiklik yapılamaz. Form onaylanmış ise değişiklik yapılması gereken bölümler var ise tüm işlemleri tekrar baştan yapmanız gerekeceğini hatırlatırız.

Form onaylandıktan sonra, sistem size Ds 160 formu çıktısı için yönlendirme yapar. Hemen aşağıda göreceğiniz barkodlu Ds 160 formu onay sayfasını çıktı olarak almanız gerekmektedir.

amerika vize başvuru formu çıktısı

Bu onay sayfası için dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta bulunmaktadır. Onay sayfasının sağ üst köşesinde yer alan barkodlu bölümünde ve altta ”confirmation number” yazan bölümde bulunan AA ile başlayan numaraların başvuru numaranızla aynı olması gerekmektedir.

Onay sayfanız ile birlikte pasaportunuz ve destekleyici evraklarınız ile Amerika vize mülakatına gitmeniz yeterli olacaktır.

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Amerika vize formu karışık ve zahmetli bir formdur. İyi haber ise, müşterilerimizin tüm form işlemleri VizeyeBasvur.com danışmanları aracılığı ile tamamlanacağından yukarıdaki bu süreçle uğraşmayacaklardır.

Amerika Vizesi Hakkında Tüm Detaylar

Ds 160 Formu

Şubat 26th, 2017|

Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu [...]

Bu yazıyı nasıl buldunuz?
[Oy veren kişiler: 6 Ortalama Puan: 4.7]
2019-01-21T14:06:23+00:00Categories: Amerika Vizesi|Tags: , , , , |

95 Comments

 1. Necip 23:59 de 06/04/2017 - Yanıtla

  Ds-160 formunun randevu gününden kaç gün önce tamamlanması gerekir? Ya da öyle Bi ayrıntı fark eder mi ?

  • VizeyeBasvur 18:05 de 07/04/2017 - Yanıtla

   Merhaba Necip Bey,

   Amerika vize formu doldurulurken özellikle planlanan seyahat tarihine dikkat edilmeli. Formda belirtilen gün randevu gününden 4-5 gün daha erken olmalı. Yani seyahat süresine yakın zamanlarda doldurulan formlar bu şekilde bir soruna yol açabilir. Mümkün mertebe seyahatinizden bir veya bir buçuk ay önce formunuzun doldurulmuş olmasını öneririz. Bunun dışında bahsettiğiniz şekilde bir kural bulunmamakta.

   İyi günler,

   VizeyeBasvur Ekibi

 2. Necip 19:39 de 07/04/2017 - Yanıtla

  Teşekkürler. Benim form hala tamamlanmadı ve 12 Nisanda randevum var. 10 Nisanda tamamlansa ve 2 gün sonra randevuya gitsem sizce durum ne olur? Yorumunuzu çok merak ettim 🙂

  • VizeyeBasvur 15:31 de 19/04/2017 - Yanıtla

   Necip Bey Merhaba,

   Yorumunuz junk’a geldiğinden şimdi cevap vermek durumunda kaldık. Amerika vize formu, vize randevusundan en az 3 gün önce doldurulmuş olması gerekiyor. Sizin durumunuzda ne yaşandığını merak etmekteyiz 🙂 Randevu tarihinden 3 gün öncesine yetiştirebildiniz mi?

   İyi günler dileriz,

   VizeyeBasvur Ekibi

 3. Kamile 20:16 de 04/07/2017 - Yanıtla

  Merhabalar ben devlet memuruyum bunun için iş bilgilerime goverment mı yapmalıyım bir de ds160 formu soruları benimkinden farklı farklıdan kastım travel ınformation bolumunde bAna seyahat planımı sormadı bilginiz var mıdır

  • VizeyeBasvur 12:26 de 14/07/2017 - Yanıtla

   Kamile Hanım Merhaba,

   DS 160 formunda, çalıştığınız kurum kamu kurumu ise Government seçeneğini işaretlemenizde herhangi bir sakınca yoktur. İş detayınızın belirtilmesi istenirse, çalıştığınız kurum ve göreviniz hakkındaki detayları İngilizce olarak belirtmelisiniz.

   İyi günler dileriz

   VizeyeBasvur Ekibi

 4. Selahaddin Eyüp Baysal 00:41 de 22/07/2017 - Yanıtla

  Merhaba,

  Ben DS 160 formunu doldururken en başta İstanbul seçtim, fakat sonrasında Ankara’dan randevu aldım. Bu olay problem yaratır mı?

  • VizeyeBasvur 13:20 de 22/07/2017 - Yanıtla

   Selahaddin Bey Merhaba,
   Randevu onayında Ankara olarak görünüyorsa sorun yaşamazsınız. Şimdiden bol şans dileriz.

   VizeyeBasvur Ekibi

 5. esra 12:51 de 25/07/2017 - Yanıtla

  Merhaba ben ds 160 formunu doldurdum. Fakat tarih degisikligi yapmak istiyorum. Nasil bir yol izleyebilirim? Bir de turist vizesi icin ds160 disinda doldurmam gereken bir form var mi? Birkac kisi uzun sorulari olan bir formdan bahsetti falat onlar calisma belgesi aldilar sanirim j1 vizesi oldugu icin o formu doldurdular. Tskler simdiden

  • VizeyeBasvur 17:52 de 27/07/2017 - Yanıtla

   Esra Hanım Merhabalar,

   Ds-160 formu onaylandıktan sonra maalesef form içerisinde bir değişiklik yapma şansınız bulunmuyor. Yeniden form doldurmanız gerekecek.

   Turistik amaçlı seyahatlerde ds-160 formu haricinde başka bir form doldurulmasına gerek yoktur. Yeni bir forma başlayarak sorununuzu çözebilirsiniz. İyi şanslar dileriz.

   VizeyeBasvur Ekibi

 6. Sami 13:06 de 29/08/2017 - Yanıtla

  Merhabalar.
  Bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim.
  DS 16 formunu kendim doldurmak istiyorum. Turistik vize için butonda hangi vize türnü secmem gerek.?
  Bu arada sigortalı çalışıyorum ve maaşım bir kısmı askeri ücretden yatıyor.aylık geliri nasıl belirtmem lazım?
  Teşekkürler

  • VizeyeBasvur 13:59 de 29/08/2017 - Yanıtla

   Sami Bey Merhaba,

   Turistik vize tipi Amerika için B sınıfıdır, daha sonrası için B1, B2 ya da B1/B2 olarak size uygun olan seçimi yapabilirsiniz. Forma gireceğiniz bilgiler ise başvuru dosyasına göre değiştiğinden, şu bilgiyi girin demek bazı durumlarda yanıltıcı olabiliyor. Bu sebeple dosyanın tamamı elimizde olmayan başvurular için sadece formla ilgili teknik konularda (vize tipi vs.) yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vize başvurunuzda iyi şanslar dileriz.

   VizeyeBaşvur Ekibi

 7. Nilgun 21:52 de 14/09/2017 - Yanıtla

  Merhaba, ben Amerika vize formunu doldurdum, onayı aldım fakat randevu almak ve vize ücretini ödemek icin belirtilen siteye girdim orada hesap oluştur kısmı var adim soyadım e-mail adresim doldurdum fakat e-mail parola şifreyi oluşturuyorum ama olmuyor acaba parola nasıl oluşturabilirim yanı sadece rakamlardan mi yoksa hem rakam hem de harflerden mi? Bilgi rica edebilir miyim?

  • VizeyeBasvur 17:44 de 15/09/2017 - Yanıtla

   Merhaba Nilgün Hanım,

   Mail kutunuzu kontrol ederseniz gelen mailde yönlendirmeleri görebilirsiniz.

   İyi günler dileriz
   VizeyeBaşvur Ekibi

 8. umut avci 15:54 de 10/11/2017 - Yanıtla

  merhaba, f1 vizesi randevusu icin ds 160formunu doldurup randevu aldim fakat isimden neden ayrildigim ve isimin tanimi sorularinin cevaplarini ingilizce yerine turkce doldurdum sonra bunlari ingilizce yazmam gerektigini okudum internetten ve yeni bir ds 160 formu doldurdum fakat bu formla vize randevusu almak istedigimde gelen yeni randevu tarihi benim ve okulun baslangici icin gecti. yabanci forumlarda okudugum kadariyla iki formun konfirmasyon barkodlarinin da ciktisini alip randevuya o sekilde gidip gorevlileri bilgilendirdigim takdirde sorun olmayacagi yaziyor ama bir de size sormak istedim.
  cok tesekkur ederim

  • VizeyeBasvur 17:47 de 10/11/2017 - Yanıtla

   Umut Bey Merhaba,
   Doldurmuş olduğunuz DS 160 formu siz görüşmeye gitmeden önce incelediğinden 2. bir Ds 160 başvuru formu götürmek makul bir durum olmayacaktır. Biz kurumsal olarak kesinlikle belirttiğiniz yöntemi desteklemiyoruz, bunun yerine ilk başvurunuzda yapmış olduğunuz hataları açıklamak daha mantıklı. Görüşme esnasında özellikle yapmış olduğunuz hataları belirttiğinizde sorun olmayacaktır.
   VizeyeBasvur Ekibi

 9. ozgun gulseven 00:08 de 12/11/2017 - Yanıtla

  Merhabalar,

  F1 vizesi icin ds 160 formunu doldururken 2006 yilindan beri calistigim ve hala calismakta oldugum kurumu yazdim fakat son 5 yil icinde daha once calistigimiz yer varsa orayi da yazmamiz gerekiyor previous employment kisminda ve ben su an calistigim yerde devam ederken 3 ay sureyle gecici olarak sigortali baska bir iste daha calistigim icin oranin bilgilerini de girdim ama bu vize gorevlileri icin supheli ya da kafa karistirici olur mu? Ya da yanlis veya yalan beyan vermisim gibi algilanir mi? Hatta yine 1.5 aylik gecici ve sigortali bir isim daha vardi ama baska doldurabilecegim alan olmadigi icin onu yazamadim, bu da eksik bilgi gibi algilanir mi? (sigorta giris ve cikisi oldugundan ulasilabilir bir bilgi zira)

  Simdiden cok tesekkurler

  • VizeyeBasvur 14:50 de 13/11/2017 - Yanıtla

   Özgün Bey Merhaba,
   Sizin formda vermiş olduğunuz bilgi doğru bir bilgi olduğundan hiç sıkıntı yapmayın. Ancak önerimiz bu giriş çıkışları yaptığınız firmaların proje bazlı işler olduğunu ve aslında 2006 yılından itibaren çalıştığınız iş yerinden hiç ayrılmadığınızı ve projeler bittiğinde tekrar şirket bordrosuna döndüğünüzü belirtin. Bu açıklama fazlasıyla yeterli ve uygun olacaktır.
   İyi Şanslar,
   VizeyeBaşvur Destek Ekibi

 10. Selvi 09:27 de 12/12/2017 - Yanıtla

  Merhaba.

  Vize gorusmesinde gereken destekleyici belgeler (maaş bordrosu banka hesabi gibi) Ds 160 formunu doldururken lazım olacakmi? Yani o belgeleri forma ek olarak sisteme yüklemem gerekiyormu? Evraklarım sistemde gözükmeyecekse belgelerimi nasil ibraz edicem. İlginize tesekkur ederim.

  • VizeyeBasvur 13:17 de 12/12/2017 - Yanıtla

   Selvi Hanım Merhabalar,
   Formu doldurmak için evrakların elinizde olmasına gerek yok. Özellikle kendi formunuzu dolduruyorsanız, maaş sorusuna cevap vermek için bordronun elinizde olmasına gerek yok. Başkası için doldurduğunuz bir ds 160 formu ise gelir bilgisini alarak doldurabilirsiniz. Amerika vizesi, halen mülakat yöntemi ile vize verdiğinden, evraklarınızı mülakata giderken götürmeniz gerekecektir. Mülakatla ilgili bilgi almak için Amerika vize mülakatı sayfasına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

   VizeyeBaşvur Destek Ekibi

 11. Emre 14:39 de 18/12/2017 - Yanıtla

  Merhabalar,

  Pasaportumu bu haftaiçi aldıktan sonra turistik vize başvurusu yapmak için önce 160$ ödememi yapıp randevu almaya çalışacağım. Hedefimde Mart sonu Nisan başı gibi gitmek vardı fakat randevuları çok geç tarihlere veriyorlarmış. Bununla ilgili bir tavsiyeniz olur mu? Ayrıca arkadaşımın yanına 1-2 haftalığına tatile gitmek istiyorum. Mülakat esnasında bunu mu söylemeliyim yoksa bir öneriniz var mı ? Burada çalıştığım bir iş var ve geri dönmek zorundayım.

  Şimdiden çok teşekkürler

  • VizeyeBasvur 14:51 de 18/12/2017 - Yanıtla

   Emre Bey Merhaba,
   Şu an itibari ile İstanbul için randevular Ekim ayına kadar sarkmış durumda. Randevuyu aldıktan sonra aralıklarla kontrol ederek randevu tarihini öne çekmek mümkün olsa da Mart ayına yetişmeyebilir. Mülakat konusunda da her zaman doğruları söylemenizde fayda var. Biz başvuru yaptığımız dosyalar için mutlaka bir mülakat hazırlığı da yaptırıyoruz ancak bunun için kişinin başvuru şartlarına hakim olmamız gerekiyor.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 12. Burcu Yıldız 22:39 de 05/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba, kızım için vize başvurusunda bulundum ds-160 formunu doldurdum randevu da aldım fakat köpeğimiz kızımın pasaportunu parçaladı. Dolayısıyla yeni pasaport çıkarttık.. ben onay formundan pasaport numarasını değiştirdim fakat ds-160 formunu düzenleyemediğimiz için orda eski pasaport numarası kaldı. Bu sorun olur mu? Randevu zamanı çok yakın ben tüm gerekli evrakları ve eski, yeni pasaportları götüreceğim. Bilgi rica ederim

  • VizeyeBasvur 11:29 de 08/01/2018 - Yanıtla

   Burcu Hanım Merhaba,
   Sizin durumunuzda verilmesi gereken resmi bilgi başvuru yapmanın sorun teşkil edeceği yönündedir ancak vize memurlarına gerekli açıklamayı yaptığınızda bazı hataları görmezden gelebiliyorlar. Sizin değişikliğiniz pasaport olduğundan (ki bu başvuru esnasında yapılabilecek en büyük değişiklik) sorun çıkartma olasılıkları fazla. Başvuru esnasında şansınızı denemeniz gerekiyor, vize memurunu tüm değişikliklerden haberdar etmelisiniz.
   İyi Şanslar,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi.

 13. celalettin cengiz 14:20 de 10/01/2018 - Yanıtla

  merhabalar,

  yanıtlarınız görünce bana yardım edebileceğinizi düşündüm.

  DS 160 formuna başladım, tamamlayamadan çıkmak zorunda kaldım, başvuru numarasını kaydetmiştim ancak onu da sildim, şimdi ne yapmam gerekiyor? tekrar sil baştan yapsam kabul edilir mi? yarım kalan başvuruma devam edeceksem ona nasıl ulaşacağım?
  şimdiden teşekkürlerimle
  iyi günler dileklerimi iletirim
  celalettin cengiz

  • VizeyeBasvur 15:42 de 10/01/2018 - Yanıtla

   Celalettin Bey Merhaba,

   Şayet Ds 160 formunda size verilen kodu hatırlamıyorsanız, tekrar yeni bir ds 160 başvuru formuna başlamalısınız. Size zaman kaybından başka herhangi bir sorun yaratmaz. Bu arada, müşterilerimizin ds 160 formunun da tarafımızdan doldurulduğunu hatırlatmak isteriz. Sizin adınıza formun doldurulması, rezervasyon işlemleri, evraklarınızın hazırlanması, dilekçelerinizin yazılması, vize randevunuzun alınması da dahil olmak üzere tüm işlemler danışmanlarımız tarafından yapılır. Son olarak mülakat notlarınız verilir ve size sadece görüşmeye gitmek kalır. Daha detaylı bilgi almak için Amerika vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   İyi Günler,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 14. Serdar 22:59 de 25/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Ben DS160 formunu doldurdum ve cikarttim. Ancak cikarmis oldugum formu su anda bulamiyorum. Bu formu tekrar indirme yada cikarma sansim var mi? Randevu tarihine cok az bi zaman kaldi, bi an once cevap verirseniz cok mutlu olurum.
  Tesekkurler simdiden

  • VizeyeBasvur 17:39 de 27/01/2018 - Yanıtla

   Serdar Bey Merhaba, formu doldurmuş olduğunuz linkten, DS 160 numaranızı ve hatırlatma sorularınızı girerek ds 160 konfirmasyon sayfasına ulaşabilirsiniz.
   Başarılı bir görüşme olmasını dileriz,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 15. Melike 13:27 de 09/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba
  Ben Amerikada bir kursa ön kayıt yaptırmıştım.Kurs tarihini değştirmek istediğimde anlaştığımız fiyattan fazlasını istedikleri için fiyatı daha uygun olan farklı bir kursa yeniden kayıt yaptırdım ve ı-20 formumu aldım.Şimdi haziran ayındaki kursum için vize randevusu almak istiyorum ama 2 farklı okulda kayıtlı olmuş olmam sorun oluşturur mu? Randevu için hesap oluşturdum ve ds-160 formunu son kaydolduğum okulun ı-20 form kodunu kullanarak doldurdum fakat fotoğraf ekleyemediğim için o haliyle kaydettim.Fotoğraf ekleyip onayladıktan sonra daha önce kaydolduğum okuldan dolayı bir sorun yaşar mıyım? Randevu alırken ı-20 kodu kullanılıyor mu?
  İlgilenirseniz çok mutlu olurum
  İyi çalışmalar dilerim

  • VizeyeBasvur 10:37 de 12/02/2018 - Yanıtla

   Melike Hanım Selamlar,
   Öncelikle 2 farklı I-20 olması formu doldururken sorun yaşatmasa da vize değerlendirmesinde sorun yaratabilir. İlk kayıt olduğunuz okulla bağlantı kurarak I-20 belgesinin iptalini istemeniz yeterlidir. Şu an ds 160 formunu güncel I-20 ile doldurduğunuz için zaten bir sorun yaşamazsınız. Son olarak I-20 belgesinin randevu ile bir ilgisi yoktur. Eski iptal edilirse sorun yaşamazsınız.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 16. Gokhan 00:11 de 10/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba, iyi çalışmalar.

  DS 160 formunu doldurdum, vize ücreti olan 160 USD’yi ödedim. Fakat formdaki konaklanacak yer kısmına sadece eyalet ismi yazıp, adres kısmına da herhangibir otel ismi belirtmeyip sadece eyalet ismini yazdım. Şu an anladığım üzre bu form üzerinde güncelleme yapamayacağım. Yeni bir form doldurmam halinde bu kez vize ücretini tekrar ödemem mi gerekecek yoksa ödemiş olduğum vize ücretim ile yeni bir form doldurabiliyor muyum ?

  Teşekkür ederim.

  • VizeyeBasvur 10:42 de 12/02/2018 - Yanıtla

   Gökhan Bey Merhaba,
   Yeni bir ds 160 oluşturarak gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra mevcut randevunuzu iptal ederek ds160 kodunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu yöntemle bir daha harç ödemek zorunda kalmazsınız.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 17. Harun 22:17 de 10/02/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Ds160 forma yazdığım tahmini dönüş tarihim kasım 2018 sonu, bu tarih pasaportumun geçerlilik süresinden 4 ay önceye denk gelmiş. Randevuyu da aldım. 6 aylık bir gecerlilik suresi var galiba, vize verilirken ds160 taki bu tahmini tarihe göre mi karar veriliyor, tesekkürler

  • VizeyeBasvur 10:47 de 12/02/2018 - Yanıtla

   Harun Bey Merhaba,
   Normal şartlarda dönüş tarihinden en az 6 ay daha uzun bir pasaportunuz olması gerekiyor. Amerika genellikle bu tip durumları çok sıkıntı yapmıyor ama küçük de olsa başvuruyu kabul etmeme riski var. Siz tüm işlemleri bitirmiş olduğunuzdan zaten yapılabilecek ek bir işlem yok, bu riski alarak başvurunuzu yapacaksınız.
   Not: Amerika vize süresi pasaport süresinden bağımsız verilir. Pasaportunuzun bitiş tarihinden sonrası için de vize almak mümkündür.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 18. Asuman Yurtsever 19:16 de 17/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Benim sorumu da yanıtlarsanız memnun olurum. Özetliyorum: Ben, emekliyim. Almanya’da yaşayan kızkardeşimle birlikte başlangıç ve bitişi Almanya olan bir tura katılarak, iki haftalık bir Amerika seyahati yapmak istiyoruz. Pasaportumda uzun süreli shengen vizesi var; başka ülkelere yapılmış seyahatler de görülebilir. Turun satın alınması vb. işlemleri vizeyi aldıktan sonra kesinleştireceğim. O nedenle belirli bir tarih yok ve acelemiz de yok. Amerika vizelerinin uzun yılları kapsayacak şekilde verilebileceği avantajını kullanarak, bu seyahati gelecek yıl da yapabiliriz. Daha sonraki yıl da bir kez daha Amerika seyahati yapabiliriz. Başvurumu Ankara’dan yapacağım. Başvuru formunu doldururken nasıl bir yol izlemeliyim. Özellikle gidilecek tarih ve kalınacak yer sorusunu nasıl yanıtlamalıyım. Eğer tarafınızdan destek hizmeti almak istersem, Ankara’dan bu mümkün olur mu? Ücreti ne olur? İsterseniz e-posta ile yanıtlayabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla,

  • VizeyeBasvur 15:44 de 19/02/2018 - Yanıtla

   Asuman Hanım Merhaba,

   Ds 160 formu doldurulurken olabildiği kadar seyahat detaylarına yer vermek önemlidir. Seyahat planınız kesinleşmiş olmasa da katılmayı düşündüğünüz turun detaylarını forma girebilirsiniz. Vize alındıktan sonra da seyahat planınız değişirse herhangi bir problem olmaz, ileri bir tarihte de seyahat etmek mümkün. Amerika vize başvurusu için gerekli adımların olduğu bir mail tarafınıza iletilmiştir.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 19. Mehmet 20:46 de 22/02/2018 - Yanıtla

  0 ve 7 yaşında iki çocuğum var. Onlar için konsolosluktan nasıl randevu alacağım.

  • VizeyeBasvur 21:15 de 22/02/2018 - Yanıtla

   Mehmet Bey Merhaba,
   Çocuklarınız için randevuyu ds 160 formunu doldurduktan sonra almanız gerekiyor. Çocukları yaşı gereği vize görüşmesine gitmelerine gerek olmayabilir. Ancak bu bilgi randevu sonrasında belli olmaktadır. Konu ile ilgili olarak ofisimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 20. Emel 18:09 de 23/02/2018 - Yanıtla

  DS formunda mail adresimi hotmail yazacağıma gmail yazmışım ama ds onay maili wat şirketimede gittiği için onay kağıdım var herhangi bir sorun olur mu? Vizeyi aldıktan sonra yanlış verdiğim gmail hesabına herhangi bir mail gidecek mi? Yoksa tekrardan ds formu doldurmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • VizeyeBasvur 21:06 de 26/02/2018 - Yanıtla

   Emel Hanım Merhaba,
   Temelde herhangi bir sorun yaşamazsınız ancak randevuyu yeni aldıysanız ds 160 formunu iptal ederek düzelterek girmenizi tavsiye ederiz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 21. arzu 10:49 de 02/03/2018 - Yanıtla

  sayın yetkili,

  DS160 formuna ID kodu ve güvenlik sorusu ile başvuruya başladım. Ancak DS160 ın ilk sayfasına gelmeden çıktım.
  Önce harcı yatırıp, randevu aldım. Simdi DS160 ı tamamlamak için döndüğümde, güvenlik sorusunu kabul ediyor, soyad ilk 5 karekter ve doğum yılını kabul etmiyor.Bu durumda ne yapabilirim?

  • VizeyeBasvur 15:17 de 02/03/2018 - Yanıtla

   Arzu Hanım Merhaba,
   Muhtemelen formu oluştururken bir hata yaptınız, yakın tarih ve olası hataları da denemenizi tavsiye ederim. Eğer bulamazsanız randevuyu iptal ederek yeni bir ds kodu tanımlayabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 22. nazlı 18:43 de 13/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar DS 160 formunu doldurdum. Mail gelsin butonuna bastım ancak mail gelmedi. ID numaramı da kaydetmemiştim. Bu ID’ye yada barkoda nasıl ulaşabilirim. Çok teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 15:29 de 15/03/2018 - Yanıtla

   Nazlı Hanım Merhaba,

   Şayet ds 160 numarasını bilmiyorsanız ulaşmanız mümkün değil. Yeniden doldurmanız gerekecek.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 23. Hamdulla 11:55 de 15/03/2018 - Yanıtla

  Merhaba sayın yetkili ,
  Ben de B2 vizesine başvurdum ,randevumu da aldım ,ancak DS-160 formunda bir yanlışlık olduğunu fark ettim, daha önce gittiğiniz ülkeler sorusuna NO demişim ,ama 14 tane ülkeye gittim daha önce. Yeni forum doldurdum ama onay No değişiyor ,ve randevu sisteminden onay NO değiştirmeyorum. Mülakata eski ve yeni Onay ile gidip orda anlatsam bir sorun olur mu yoksa eski randevuyu iptal edip yeniden doğru DS-160 formu ile randevu alsam mı daha mı iyi ? Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 15:40 de 15/03/2018 - Yanıtla

   Hamdulla Bey Merhaba,
   Eğer randevu tarihi ile ilgili bir sorun yoksa, randevuyu iptal etmenizi ve yeni ds numarası ile başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. İki ds formuyla gitmek size sıkıntılar yaratabilir. Bu yolu izleyen başvuru sahipleri oluyor ancak Konsolosluk yetkilisinin insiyatifine kalmış oluyorsunuz. Kabul etmeme yetkisi olduğunu unutmayın.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 24. Dilan 15:12 de 17/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  Bir türlü emin olamadıgım bır kısım var. Sizinle seyahat edicek kişi var mı sorusuna sadece grup halinde gidilen etkinlikler olunca mı evet dememiz gerekıyor yoksa annemizle beraber tatil amaçlı gidiyorsakta o seceneği evet olarak işaretlemeli miyiz?
  şimididen teşekkürler

  • VizeyeBasvur 19:34 de 19/03/2018 - Yanıtla

   Dilan Hanım Merhaba,
   Grup olsa da olmasa da birlikte seyahat edilen kişilerin girilmesi gerekir.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 25. Dilan 14:21 de 20/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Yanıtınız için teşekkürler.Bir sorum daha olucaktı, Turistik amaçla gidilirken vize türünde B2 nin seçilmesi yeterli midir yoksa B1-B2 seçeneğini mi seçmemiz gerekir?

 26. Sabir is ayilov 01:50 de 12/04/2018 - Yanıtla

  Merhabalar ben amerıka new yorkda college basvurdum ı 20 kağıdım geldi kendim azer vatandaşıyım sonra sevis ucreti odedım 200 dollar sonrada ds 160 formunu doldurdum 5senelik yapdım yanlıs oldugunu soyledıler sımdıde 1 senelık yapman gerekır su anlık hazırlık ıngılızce okuyacagım ıcın oyle yapmam gerekıyormus ama da 160 formunda odeme kısmı bana gelmedı evrakları hazırlayıb cıktısını aldım sadece odeme nasıl yapcagım bıde plan talımatını 28 mayısa aldım bıletı almadım ama randevuyu ne zaman alıyım odeme kısmını nasıl oduycem ds160 formunu once onu bıde bu ıslemın cıktısını alıb tekrardan basvuruyu su an 1aydan fazla sure var 28 mayısa arıyıb konsollugu basvuru ayırlaya bılırmıyım?

  • VizeyeBasvur 15:12 de 12/04/2018 - Yanıtla

   Sabir Bey Merhaba,
   Açıkçası durumunuzu tam olarak anlayamadık, ofisimizi arayarak yardım almanızı tavsiye ederim.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 27. Sabir is ayilov 17:02 de 12/04/2018 - Yanıtla

  Arıyorum asagıdakı numarayı operatöre baglanıyorum kapanıyo acan yok ?

 28. Sabir is ayilov 23:41 de 12/04/2018 - Yanıtla

  Pardon biley sorcan ben vize suresini kollej okuycagım ıcın ılk senem ıngılızce hazırlık olduğundan dolayı 1 sene yazmam yerine 5 sene yazdım kaydettim değiştirmek istıyorum 1 sene yapmak için degiştiremıyorum ama nerden yapılıyor ne yapmam gerekıyor şu an yardımcı ola bılırmısınız ?

 29. Cagri 00:04 de 15/04/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  ds-160 formunu doldurdum, hesap oluşturdum herşeyi tamamladım ve sıra para yatırmaya ve randevu almaya geldi. Fakat formu incelediğimde isim ve soyismi kendi alfabemizde yazmamız gereken yeri does not apply olarak işaretleyip doldurmadığımı fark ettim. sizce ne yapmalıyım?

  • VizeyeBasvur 21:17 de 16/04/2018 - Yanıtla

   Çağrı Bey selamlar,

   Henüz randevu almadığınız için formu tekrar kontrol ederek eksikleri düzeltmenizi tavsiye ederiz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 30. Umay Bilge Gündüz 21:40 de 18/04/2018 - Yanıtla

  Sizden bir konuda yardımınızı bekliyorum. Yaklaşık 2004-2006 yıllarında abd vize ret aldım. yeniden başvurada bulunmak istiyorum. ds 160 formunda daha önce ret tarihini ve sebebi soruluyor. ayrıca daha önce pasaportunuz çalındı veya kayboldumu diyor. Daha önceki pasaportumu çok zaman önce yırtıp attım, vize ret tarihimi ve ret sebebini hatırlamıyorum. ds 160 formuna bu sorular karşılığı ne yazmalıyım?
  Teşekkür ederim.

  • VizeyeBasvur 22:16 de 18/04/2018 - Yanıtla

   Umay Hanım Merhaba,
   Ds 160 formu ile ilgili olarak çok yorumsuz bir soru olmadığı sürece herhangi bir tavsiye veremiyoruz maalesef. Her başvuru sahibinin farklı özellikleri olduğundan, yazılması gereken bilgi de ona göre değiştiğinden bizim verdiğimiz bilginin yanıltıcı olma ihtimali doğuyor. Müşterilerimizin formlarında danışmanlık verebilmemizin sebebi tüm dosyaya hakim olarak, Amerika vize formunu dolduruyor olmamız.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 31. Aslı 02:25 de 28/04/2018 - Yanıtla

  Merhaba ds160 belgesi doldurulduktan sonra eger vize icin randevu alınmazsa bir sıkıntı olur mu? Daha acik olarak bu sene amerikaya gitme planı seneye ertelendi ama ds160 belgesini de doldurmuş oldum ve bu sene icinde randevu almadim.Diger sene tekrar randevu almak istediğimde tekrar mi ds160 belgesini doldurmak zorundayım? Teşekkürler

  • VizeyeBasvur 15:53 de 30/04/2018 - Yanıtla

   Aslıhan Hanım Merhaba,
   Aynı randevuyu kullanabilirsiniz ancak yeni bir ds160 formu doldurmanız gerekecek.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 32. Melis 22:39 de 02/05/2018 - Yanıtla

  İyi günler. Benim Haziran başı gibi Amerika ya gitme planım var ödeme yapılıp randevu alınıyor galiba? Peki ds 160 doldurup ödemeyi yaptıktan sonra haziran sonrasına randevunun sarkması gibi bir durum var mı? Yani şöyle randevu tarihini şu sıralar hangi tarihlere veriyorlar?

  • VizeyeBasvur 15:26 de 04/05/2018 - Yanıtla

   Melis Hanım Merhaba,
   Şu an itibari ile Haziran sonuna sarkmış vaziyette. Ancak aralarda boşluk yakalarsanız öne çekme şansınız da olabiliyor.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 33. Emir 11:45 de 22/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Nisan başında DS 160 formunu doğru bir şekilde doldurup Mayıs sonunda randevu almıştım, 2 hafta önce yeni bir işe başladım. Randevum 30 Mayıs günü. Şu anda randevuyu iptal edip Haziran ayına yeni randevu almalı mıyım yoksa yeni işe girme mülakatta açıklanabilecek bir konu mudur? Mülakata giderken eski ve yeni işime ait bilgileri götürmeli miyim?

  Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 16:19 de 22/05/2018 - Yanıtla

   Emir Bey Merhaba,
   Yeni ve eski işinizle ilgili evrakları birlikte götürmeniz durumunda sorun olmayacaktır. Ancak yeni bir ds doldurmak en doğru yoldur.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

   • Emir 16:22 de 22/05/2018 - Yanıtla

    Çok teşekkürler 🙂

 34. Duygu 20:02 de 24/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba acaba ds160 ın sonundaki soruların hepsi no mu olmalı? Çok aklımı karıştırdı da. Normal bir durumda yani.

  • VizeyeBasvur 10:17 de 06/06/2018 - Yanıtla

   Duygu Hanım Merhaba,
   Tüm soruları okumalı ve ona göre yes veya no olarak cevaplamalısınız. Kesinlikle hepsi no olacak vs. gibi bir durum yok.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 35. Fatih 01:13 de 13/06/2018 - Yanıtla

  Merhaba eşimin kızlık soyadı yerine anne kızlık soyadını yazmışım ds160 formuna randevuda aldım nasıl düzeltebilirim

  • VizeyeBasvur 11:23 de 18/06/2018 - Yanıtla

   Fatih Bey Merhaba,
   Yeni bir ds 160 formu doldurmanız gerekecek.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 36. ahmet 15:20 de 17/06/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Aralik 2017 tarihinde DS160 formunu doldurmaya basladim ve yarida biraktim ve bu tarihte Agustos 2018 icin vize randevusu aldim ve vize ucretini odedim.

  Vize icin gerekli olan belgeyi okuldan bu ay icinde aldim. DS160 formunu tamamlamak icin onceden aldigim Application ID’yi kulllanarak sisteme giris yaptigimda hata almaktayim.

  Bu durumda yeni bir ds160 basvurusu mu yapmaliyim? Odedigim vize ucretini bu basvuruda kullanabilir miyim?

  Simdiden tesekkur ederim.

  • VizeyeBasvur 11:21 de 18/06/2018 - Yanıtla

   Ahmet Bey Merhaba,

   Yeni bir ds formu doldurarak eski randevunuzu kullanabilmeniz için danışmanlarımızla 0850 255 1915 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 37. Ela Aydın 10:40 de 18/06/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Ben DS160 formunu doldurduğumda Work/Education/T kısmında yalnızca Work kısmını doldurdum, yalnızca o sayfa açıldı. Formu submit ettiğimde de site herhangi bir geri bildirim de vermedi. Formu submit ettim , konfirme edilmiş sayfa çıktı ve randevumu aldım . Fakat formda bu kısım yok. Daha önce alınmış bir ABD vizem var . Bu çıkmayan sayfa sorun çıkarır mı ? Yapılması gereken bir işlem var mıdır ?Bilgi verirseniz memnun olurum.
  İyi çalışmalar

  • VizeyeBasvur 11:11 de 18/06/2018 - Yanıtla

   Ela Hanım Merhabalar,
   Ds 160 formu dinamik bir form olduğundan her başvuru sahibine aynı soruları çıkartmaz. Formu doldururken cevaplanan her soru, farklı bir soru grubunu tetiklediğinden sizin doğru ya da yanlış yaptığınızı buradan anlamamız maalesef olanaksız. Dilerseniz tekrar bir form doldurarak endişelerinizi giderebilir, ya da danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.
   İyi Günler,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

  • Haticenur 22:51 de 11/12/2018 - Yanıtla

   Hocam merhaba, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Siz çözümünü bulabildiniz mi ya da o şekilde vize görüşmesine gitmeniz sorun oldu mu ?

 38. Yeşim Bul 23:52 de 22/06/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, Ben Yeşim Bul, Lehigh Üniversitesine kanser araştırma projesi için gidiyorum ve J1 vizesine başvuru yaptım. Öğrenci olduğum için zamanında aldığım harçsız pasaport 25 yaşımda dolacak. (28 Mart 2019’da dolacak.)
  DS 2016 formunu doldurdum ve 17 temmuz randevu aldım. Proje bitiş yani dönüş tarihim 6 Ekim 2018. Vize randevusu aldıktan sonra bir sayfa karşıma çıktı ve dönüş tarihinizden 6 ay sonrasına kadar geçerli olacak pasaport gereklidir diyor. Benim 5 ay 22 gün daha geçerli olacak. Bu şekilde vize almam tehlikeye mi giriyor? İnanın çok endiseliyim. SEVIS kaydımı yaptım. Randevu aldım. 17 Temmuz’da İstanbul konsolosluğuna gideceğim. Sizce ne yapmalıyım? Yeni bir form doldurabilir miyim? Yoksa yeni pasaport mu almam gerekiyor?
  Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu proje benim için çok önemli riske atmak istemiyorum.

  Saygılarımla,

  Yeşim.

  • VizeyeBasvur 22:22 de 29/06/2018 - Yanıtla

   Yeşim Hanım Merhabalar,
   Amerika Devleti göçmen olmayan vize başvurularında, başvuru şartlarında pasaportla ilgili olarak sadece geçerli bir pasaport ibaresini kullanmaktadır. Yani dönüş itibari ile 6 ay talebi (en azından yazılı olarak) bulunmamaktadır. Ancak daha kesin bilgiye, konsolosluk vize bölümüne mail atarak ulaşabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 39. Olcay 18:41 de 23/06/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Amerika ds-160 formunda name in native alphabet kısmında adımı yazmak yerine doesn’t apply olarak işaretlemişim ve vize ödemesini ve randevuyu almış bulunmaktayım. Bu herhangi bir soruna yol açar mı? Yoksa yeni bir ds160 formu doldurmam mı gerekir?

  İlginize teşekkür ederim.

  • VizeyeBasvur 22:15 de 29/06/2018 - Yanıtla

   Olcay Bey merhaba,
   Şayet çok acele bir seyahat planınız yoksa yeni bir ds 160 formu doldurarak devam etmenizi öneririz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 40. Atakan 01:52 de 15/07/2018 - Yanıtla

  DS_160 Formunu siyah beyazmı yoksa renklimi alınması gerekiyor

  • VizeyeBasvur 16:31 de 21/07/2018 - Yanıtla

   Atakan Bey Merhaba,
   Ds 160 formunun çıktısını istediğiniz şekilde alabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek

 41. İsmail 03:32 de 23/07/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  Biz ABD’ye F-1 vizesi ile üniversite okumaya gidecek oğlum için okul açılma tarihi yaklaştığı için bir an önce randevu alalım kastıyla hemen DS-160 formu doldurduk ve formu onayladık. Ayrıca onay numarası ile randevu aldık. Yalnız formda yanlışlıkla masraflarınızı kim karşılayacak kısmına ‘other person’ opsiyonunda ‘parents’ çıktığını bilmeden ‘self’ yazdık. Dolayısı ile oğlum kendi karşılayacakmış gibi bir durum ortaya çıktı. Gerçi okul masraf paralarını onun banka hesabına koymuştuk ve de ona göre bankadan hesap dökümünü almıştık ama yine de sorun olur mu bilemedik. İkinci olarak nerede kalacaksınız sorusuna yanlışlıkla okulun adresini yazdık. Halbuki başka bir adreste kalacak. Üçüncü olarak ABD de iki entry de toplam da 6 yıl bulunmuşken yanlışlıkla tek entry yazdık. Tüm bunları düzeltmek ve yeni bir randevu ücreti ödememek için yeni bir ds 160 formu mu doldurup iki ds formu ile mi gidelim yoksa yeni bir ds 160 formu ile tekrar randevu ücreti ödeyip yeni bir randevu mu alalım bilemedik. Yardımcı olursanız seviniriz.

  • VizeyeBasvur 11:16 de 23/07/2018 - Yanıtla

   İsmail Bey merhaba,
   Öncelikle yapılması gereken kesinlikle yeni bir ds 160 formu doldurmak olmalıdır. Yeni doldurduğunuz ds kodunu randevu tanımında kullanma zorunluluğu vardır ancak bazı acil durumlarda Amerikan Konsolosluğu müsamaha gösterebilir. Sizin durumunuzda tarih ile ilgili çok acil bir durum yok ise ds kodlarını değiştirerek işlem yapmak en mantıklısı olacaktır. İşlemlerin ayrıntıları ile ilgili danışmanlarımız mail yolu ile sizi bilgilendirecektir.
   VizeyeBasvur Destek

 42. Ada 13:19 de 25/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba
  Umarım çok acil cevap yazabilirsiniz
  Turistik vize almak istiyorum
  Bir kaç sorum var
  Telefon numarası doldururken 090212 ile başlayacak yoksa 90 212 mi
  Birde seyahete nişanlımla gidiyorum birlikte seyahat edecek kişi kısmında no mu demeliyim yoksa yes diyip friend mi çünkü nişanlı diye birşey çıkmadı

  • VizeyeBasvur 13:36 de 26/07/2018 - Yanıtla

   Ada Hanım merhaba,
   Telefon numaranızı nasıl girdiğiniz çok önemli değil ancak boşluksuz girmeniz gerekecek. Tüm form için: Tam olarak aradığınız seçenek yoksa sizin durumunuza en yakın seçeneği tercih etmelisiniz.
   VizeyeBasvur Destek

 43. Eda Tun Öztürk 21:25 de 05/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  DS 160 formunda iş bilgileri kısmındaki “start od date” bölümüne son çalıştığımız iş yerine giriş tarihini mi yazmalıyız yoksa ilk işe giriş tarihi mi olmalıdır? Yardımınız için teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • VizeyeBasvur 09:50 de 06/08/2018 - Yanıtla

   Eda Hanım merhaba,
   DS 160 formundaki soru-cevap bölümleri ile ilgili, başvuru dosyası bizde olmadan yorum yapamıyoruz maalesef.
   VizeyeBasvur Destek

 44. saim 23:41 de 20/08/2018 - Yanıtla

  merhaba
  ben ds 160 formunu doldurdum f1 vizesi icin randevuda aldim ancak okulun baslama tarihini yanlis girmisim okul 4 eylulde basliyor ancak ben 10 eylul yazdim yanlislikla bir sorun olurmu veya yeniden mi ds 160 formu doldurmak zorundayim. simdiden tesekkurler.

  • ilknur 23:46 de 20/08/2018 - Yanıtla

   ds 160 formunda okul tarihi ile yanlislik yapmisim ve onayladim. ancak randevu almadim. yeniden ds 160 doldurup mu randevu almaliyim.

   • VizeyeBasvur 22:44 de 25/08/2018 - Yanıtla

    Merhabalar,
    Daha önce de konusu geçtiği üzere yeni bir ds 160 formu doldurmalısınız.
    VizeyeBasvur Destek

  • VizeyeBasvur 22:43 de 25/08/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Ds formunu tekrar doldurmanızı tavsiye ederiz.
   VizeyeBasvur Destek

 45. mustafa 20:03 de 03/09/2018 - Yanıtla

  ben ds160 formunu yarım doldurup vıze ıcın randevu almıstım ıd numarasının degıstını bılmıyordum tamamladım ama vıze alırken ıd ıle tamamladıgım ds160 numarasının ıd sı farklı bunu yenı farkettım vıze basvurusunda ıd degıstıremezsınız dıyor sızce neolur

  • VizeyeBasvur 14:27 de 07/09/2018 - Yanıtla

   Mustafa Bey merhaba,
   Sorunuzu tam olarak anlayamasak da, ds 160 numaranız ile randevu numaranızın birbirini tutması gerektiğini söyleyebiliriz. Şayet tutmuyorsa vize görüşmesine alınmayabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek

 46. Hilal 18:18 de 25/09/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, ds-160 formunu doldurdum fakat telefon numaralarinda 090 seklinde baslayarak hata yapmisim. Randevu henuz almadim. Hata olmasin diye tekrar doldurayim dedim ama yeni basladigim formda kalmak istedigim yerden devam ettigimde guvenlik sorusu yanlistir diyor. Ne yapmaliyim? Eski formumla randevu alayim mi? Tesekkirler

  • VizeyeBasvur 18:44 de 04/10/2018 - Yanıtla

   Hilal Hanım merhaba,
   Yapmış olduğunuz tek hata bu ise ds 160 formunu tekrar doldurmanıza gerek yok. İyi Şanslar.
   VizeyeBasvur Destek

 47. Erden 05:43 de 05/11/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Ben emekli öğretim üyesiyim. ABD’ye turistik amaçlı vize için başvuracağım ve 2019’da orada iki ABD vatandaşı arkadaşlarımın evlerinde toplam 3 ay kalacağım. (1) Görüşmeye giderken üniversiteden emekli olduğuma dair belge, banka maaş hesabım, banka Dolar hesabım, tapu kaydı, araba ruhsatı gibi belgelerin yeminli tercüman çevirileri gerekiyor mu? (2) Bizler az para ile yaşamaya alışkınız, birikimim bana göre tasarruflu biçimde oradaki harcamalarıma yeter. Acaba bu arkadaşlarımdan birinden veya her ikisinden de ayrı ayrı birer davet mektubu veya harcamalarıma destek olacaklarını içeren birer mektup/dilekçe almalı ve bunları görüşmeye götürmeli miyim?
  Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 10:46 de 05/11/2018 - Yanıtla

   Erden Bey merhaba,
   Öncelikle başvuru ile ilgili olarak herhangi bir belgenin çevirisini yaptırmanıza gerek yok. İkinci sorunuza gelirsek, arkadaşlarınızdan davet mektubu almanızı kesinlikle öneririz. Özellikle 3 aylık bir tatil planı çok sık karşılaşmadıkları bir senaryo, bu sebeple olabildiği kadar sağlam bir dosya ile başvurmanızı öneririz.
   VizeyeBasvur Destek

Siz de fikrinizi belirtin