ispanya vizesiİspanya, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. İspanya Vizesi bulunan bir vatandaşımız, İspanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Shengen üyesi ülkelere ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bağlantıdan İspanya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

İspanya, sıcak kanlı insanları, derin kültürel geçmişi ve sosyal hayatın renkliliği ile pek çok Türk turistin ilk tercihlerinden biridir. Avrupa’daki pek çok ülkenin aksine İspanya, turistlerin ziyaret edebileceği çok farklı kültürlerdeki şehirlere sahiptir. Güney İspanya, Endülüs kültürünü halen yaşatmakta ve turistlere çok farklı şehir alternatifleri sunmaktadır. Kuzeyde ise Bilbao ve çevre şehirler, Bask kültürünü tanıyabileceğiniz alternatiflerdir.

BLS International ile İspanya vizesi

İspanya vizesi başvuruları son değişikliklerle birlikte, 17 Aralık 2016 tarihi itibariyle Vfs Global aracı kurumundan yapılmamaktadırBLS International, vize işlemlerin yürütüldüğü firmadır. Kurumumuz, BLS International tarafından yapılan başvurularda yetki sahibidir. Dolayısıyla İspanya vize başvurularında müşterilerimiz en iyi şekilde temsil edilir ve vize süreçleri sorunsuzca yürütülür.

BLS İspanya vize merkezi nerededir?

VizeyeBaşvur.com müşterilerinin genel olarak Schengen vize başvurularında, vize merkezinin yerini dahi bilmeleri gerekmez. Müşterilerimizin tüm işlemleri tarafımızca yürütülür. Ancak, pasaportunuzda 2014 yılından sonra alınmış Schengen vizesi yoksa parmak izi bilginizi verebilmek için BLS İspanya vize merkezine gitmek durumundasınız. Ama hemen korkmayın; BLS İspanya vize merkezinin yeri ise oldukça basit. İstanbul metrosunun Sanayi durağından sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde.

BLS İspanya Adresi

Yeşilce Mahallesi, Destegül Sokak, Polatcan Plaza
No:5 D:3 Kağıthane – İstanbul

BLS İspanya vize merkezinde işleminiz yapıldıktan sonra, vize değerlendirmeleri bağlı bulunan bölgedeki İspanya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır. İspanya vizesi alırken birden çok Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz, en uzun kaldığınız ülkenin İspanya olması gerekmektedir. Diğer ülke veya ülkelere yapacağınız seyahatler eşit uzunlukta ise, ilk giriş ülkenizin İspanya olması gerekmektedir.

Hemen aşağıda bulunan bölümde vize tipleri ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Seyahat amacınıza göre vize tipini belirledikten ve ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek İspanya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bağlantıdan Schengen vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken detayları inceleyebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya Vize Ücreti

Eko Vize

149
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

179
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

209
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

İspanya Vizesi Başvuru Formu

İspanya vizesi başvuru formu, Schengen birliği ülkelerinin kullandığı ortak bilgi formuna dayanmaktadır. Temel olarak yapacağınız gezinin detayları ile birlikte, kişisel bilgilerinizin yer aldığı sorulardan oluşan bu form, eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır.

İspanya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için en çok dikkat edilmesi gereken nokta vize formunun ve destekleyici evraklarınızın birbiriyle uyumlu olmasıdır. Bu noktada yapılabilecek bir hata vize değerlendirme sürenizin uzamasına ya da reddine sebep olabilir.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj