yunanistan vizesiYunanistan, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Yunanistan Vizesi bulunan bir vatandaşımız, Yunanistan’a seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bağlantıdan Yunanistan vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Yunanistan, son yıllarda Türk vatandaşlarının en çok seyahat ettiği Avrupa ülkelerinden biri konumuna yükselmiştir. Yunanistan vizesi ise Türk vatandaşları tarafından en çok başvurulan vizelerden birisidir. Özellikle ülkemize komşu oluşu sebebi ile kara yolu turizmi büyük gelişim göstermiştir. Başta Dedeağaç, Kavala, Selanik gibi şehirler haftasonu tatilleri için tercih edilmektedir.

Yunanistan vize başvurusu, randevu sistemi kullanılarak gerçekleştirildiğinden, özellikle bayram, yaz sezonu ve yılbaşı öncesinde gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için en az 1 ay önce başvuru yapılmasını önermekteyiz.

Yunanistan vizesi İstanbul başvuruları, Kosmos vize aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Yunanistan Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Yunanistan vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti

Eko Vize

139
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

169
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

199
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu
Vize Paketlerini karşılaştır

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru formu, elektronik ortamda doldurulan bir form tipidir. Toplamda 37 maddenin bulunduğu form, bilgisayarda doldurulduktan ve çıktı alındıktan sonra, ilgili bölümlere imza atılarak başvuruya hazır hale getirilir.

Yunanistan vizesi başvuru sonucu, vize formunun tamamen doğru ve eksiksiz doldurulması ile birlikte gerekli ve destekleyici evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesine bağlıdır. Yunanistan vize formunun ve gerekli evrakların eksiksizce teslim edilmesi, vize sonucunuzu oldukça olumlu yönde etkileyecektir.

yunanistan vize başvuru formu
Yunanistan vize başvuru formunu sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki resmi tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.
Yunanistan vizesi başvuru formu

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına, çalışma durumuna bağlı olarak değişmektedir. Ancak her Yunanistan vize başvurusu için hazırlanması gereken sabit evraklar vardır.

İlk ihtiyaç duyulan belge, 10 yıldan eski olmayan ve 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaporttur. Eğer pasaportunuz belirtilen yeterlilikleri yerine getirmiyorsa yeni pasaport için başvuru yapmanız gerekecektir. Pasaport başvurusunun nasıl yapıldığını “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” adlı sayfadan inceleyebilirsiniz.

Pasaport hazırsa Yunanistan vize formu eksiksiz ve doğru bilgileri yansıtacak şekilde hazırlanmalıdır.

Mevcut pasaportun ve eğer varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklere sahip vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftaya kadar olan seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Genel olarak bu şekilde özetlenebilen temel evrakların yanında başvuru amacına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişiklik gösteren farklı evraklar bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan Yunanistan vizesi için gerekli evrakların tam listesine erişerek, çalışma durumunuzu belirten maddede ve temel belgelerde yer alan evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Evrak listesi için tıklayın

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru formu, elektronik ortamda doldurulan bir form tipidir. Toplamda 37 maddenin bulunduğu form, bilgisayarda doldurulduktan ve çıktı alındıktan sonra, ilgili bölümlere imza atılarak başvuruya hazır hale getirilir.

Yunanistan vizesi başvuru sonucu, formun tamamen doğru ve eksiksiz doldurulması ile gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesine bağlıdır. Formun ve gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesi vize sonucunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu, başvuru yapılacak şehre ve buna bağlı olarak başvuru merkezine göre değişiklik gösterecektir. İstanbul’dan yapılan vize başvuruları için Kosmos vize aracılığı ile randevu alınırken, Bursa’dan yapılan başvurularda Vfs Yunanistan randevu verecektir.

VizeyeBaşvur ile yapılan başvurularda, temsilcimiz sizin adınıza vize randevusunu alacağından bu işlemle uğraşmanıza gerek yoktur.

Yunanistan Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul dışındaki, Bursa, İzmir gibi şehirlerde Vfs Yunanistan başvuru merkezi olarak işlem yapmaktadır.

Tüm Türk vatandaşları (yeşil pasaport hariç) Yunanistan’ın hangi bölgesine giderlerse gitsinler vizeye ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak bazı Yunan adaları kapı vizesi uygulamaktadır.

Yunanistan kapı vizesi, Yunanistan hükümetinin, turizmi geliştimek amacı ile: Rodos, Kos, Meis, Sakız, Sisam, Sömbeki  ve Midilli (Lesvos) (Mitillini ve Molivos limanları) adalarına seyahatler için uyguladığı bir vize tipidir. Yunanistan Schengen vize başvurusundan daha kolay bir prosedürü olması açısından tercih edilse de maksimum 15 gün kalış izni veren kısa süreli bir vizedir. Genel olarak evrak toplamak ile ilgili sorunu olmayan vatandaşların normal Yunanistan vize başvurusu yapmasını tavsiye ederiz.

Yunanistan kapı vizesi, belirli adalara seyahat edecek Türk vatandaşlarının, adaya geçişlerini sağlayan turizm firmaları tarafından alınmaktadır. Kapı vizesi için gerekli evraklar: Pasaport, 2 adet fotoğraf, Yunanistan vizesi online başvuru formu, rezervasyonlar ve harçlardır.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusu, genellikle başvuru işlemlerini son ana bırakmış başvuru sahipleri tarafından en çok sorulan sorudur :) Cevaben kesin bir gün verememekle birlikte, İstanbul başvuruları için 4-10 iş günü arasında vize başvurunuzun sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Sakız adası vize ücreti, vizeye alan acenteye göre değişse de genel olarak 60 € civarındadır.

Hemen Başvuru Yap!

  İsim
  Soyisim
  E-Posta
  Telefon numarası
  Yaşadığınız il
  Vize alınacak ülke
  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi
  Seyahat tarihi
  Mesaj

  26 Yorum

  1. Tugce 13:40 de 20/07/2019 - Yanıtla

   Merhaba ben kibrista okuyorum pasaportla giris yaptim diye yunanistana giris yapamıyorum. Pasaportumu yenilersem girebilir miyim ?

   • VizeyeBasvur 17:22 de 22/07/2019 - Yanıtla

    Tuğçe Hanım,

    Bu kural Kıbrıs kaşesi olan pasaport ile Yunanistan’a girememektir. Kıbrıs giriş kaşesi olmayan bir pasaport ile Yunanistan’a giriş yapabilirsiniz.

    VizeyeBasvur Destek

  2. Gorkem 09:43 de 19/07/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,
   Hızlı vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? İşlemlere derhal başlasak haftaya seyahat etme şansımız olabilir mi?
   Pasaport ve diğer evraklar hazır bu arada.
   Teşekkür ederim.

   • VizeyeBasvur 16:15 de 21/07/2018 - Yanıtla

    Görkem Bey merhaba,
    Randevu tarihinden itibaren, 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmış oluyor (şu an mevcut yoğunluğa göre). Dönemsel olarak uzaması mümkün ancak eksiksiz bir başvuru ile işlemler oldukça hızlı sonuçlanıyor. Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek

  3. Osman 21:29 de 23/06/2018 - Yanıtla

   Daha once kktcye kimlikle giris cikislar yaptim. Pasaport hic kullanmadim. Simdi yunanistana vize icin basvuracagim. Herhangi bir sorun yasarmiyim? Basvuru belgesi olarak edevletten giris cikis belgesi isteniyor. Buradan kktc giris cikislarim anlasilabilir mi? Tesekkurler

   • VizeyeBasvur 22:14 de 29/06/2018 - Yanıtla

    Osman Bey Merhaba,
    Maalesef şuan kullandığınız pasaport ile Yunanistan vizesi için başvuru yapamazsınız. Yeni bir pasaport çıkartarak başvuru yapmanız gerekecek.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  4. Ahmet 15:10 de 27/01/2018 - Yanıtla

   3 gun yunanıstan 6 gun Fransa dersenız o iş yaş gidin ordan alın der benım ülkemde 3 gun kalacaksınız der

   • VizeyeBasvur 18:07 de 27/01/2018 - Yanıtla

    Ahmet Bey Merhaba,
    Tek bir seyahatte 3 gün Yunanistan ve 6 gün Fransa konaklamalı bir seyahat olsaydı dediğiniz doğruydu. Ancak yukarıda iki farklı tarihte seyahat olduğundan Yunanistan başvurusu yapmak doğru olacaktır. Katkınız için teşekkür ederiz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  5. Zafer Ünal 16:02 de 12/01/2018 - Yanıtla

   19 Mayıs’ta Selanik (3 gün), 11 haziran Fransa (6 gün) ve 24 Ağustos yelkenli ile Yunan adaları (7 gün) tatili planlıyoruz. Bu tarihleri kapsayacak şekilde en erken hangi tarihte vize başvurusu yapmalıyız.

   • VizeyeBasvur 16:49 de 12/01/2018 - Yanıtla

    Zafer Bey Merhaba,
    Seyahate çıkacağınız en erken tarih olan 19 Mayıs geziniz için en erken 19 Şubat (3 ay önce) tarihinde başvuru yapabiliyoruz. Ancak genel evrak grubu ve başvuru hakkında bilginiz olması için, mail adresinize gerekli başvuru adımlarını bugünden ilettik. Ek bir sorunuz olursa bu bölümden ya da mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz.
    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur Destek Ekibi.

  6. Kübra 03:12 de 04/10/2017 - Yanıtla

   Merhabalar, Yunanistan’ın makedonya mührüne schengen vizesi vermeme uygulaması kalktı mı acaba?

   • VizeyeBasvur 14:51 de 04/10/2017 - Yanıtla

    Kübra Hanım Merhabalar,

    Sizin de belirttiğiniz üzre pasaportunda Makedonya giriş damgası bulunanlar, Yunanistan Schengen vizesi alımında sorun yaşamaktaydı. Ancak şu anda bu sorun devam etmiyor. Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmanızda bir sakınca bulunmuyor. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiye Hellas Vize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
    Ayrıca Yunanistan vizesine başvuru yapabilmek için gerekli bilgilerin yer aldığı bir mail tarafınıza iletilmiştir.

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur Ekibi

  7. Melih 23:16 de 30/09/2017 - Yanıtla

   Ben bir ay sonra öğrenci olarak sınava Yunanistan üzerinden otobüsle Makedonya ya gidip geri döneceğim bunun için hangi vizeyi almam mantıklı?bir de 3 ay süre olması gerekli demişsiniz transit vize için de geçerli mi bu söylediğiniz

   • VizeyeBasvur 13:38 de 02/10/2017 - Yanıtla

    Melih Bey Merhaba,
    Sizin amacınız transit geçiş olduğu için Yunanistan transit vize başvurusu yapmanız en doğru yol. Ancak geçerli bir Yunanistan Schengen vizesi de işinize yarayabilir. Mail adresinize Yunanistan vize başvurusu ile ilgili bir bilgilendirme maili gönderilmiştir. İnceledikten sonra ofisimizi arayarak ya da mail yolu ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

    İyi Haftalar,
    VizeyeBaşvur Ekibi

  8. ENES 01:21 de 25/06/2017 - Yanıtla

   MERHABA EKİM GİBİ ATİNA YA GITMEYI DUSUNUYORUM AMA ÖNCESİNDE HİNDİSTANA DA GITMEYI DUSUNUYORUM BU SEBEPLE VIZEYI ONCEDEN ALMAM MUMKUNUMU MUHTEMELEN ATINAYA GIDISIM HINDISTANDAN DONDUKTEN1 GUN SONRA OLCAKA NASIL YAPABILIRIM

   • VizeyeBasvur 12:18 de 14/07/2017 - Yanıtla

    Enes Bey Merhaba,

    Yunanistan vizesi için başvurular seyahat tarihinden en fazla 3 ay önceye kadar alınabilir. Dolayısıyla bugünden itibaren en fazla 14 Ekim tarihine kadar vize başvurusu yapılabilir. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur.

    İyi günler dileriz,

    VizeyeBasvur Ekibi

  9. Semra 09:28 de 12/06/2017 - Yanıtla

   Bodrumdan Atinaya Gitmek İstiyorum Tekne Türü İle 1 Aylık Atinaya Vize Zorunlumudur Pasaportum Var Vizem Yok

   • VizeyeBasvur 12:37 de 20/06/2017 - Yanıtla

    Semra Hanım Merhaba,

    Atina’ya giriş yapabilmek için, pasaportunuzda geçerli bir Schengen vizesi olması gerekmektedir. Eğer pasaportunuzda geçerli bir Schengen vizesi yoksa Yunanistan vizesi için başvuru yapılmalı.

    İyi günler dileriz,

    VizeyeBasvur Ekibi

  10. Serap Çakar 08:24 de 11/08/2016 - Yanıtla

   Merhabalar; az önce aldığım bir bilgiye göre pasaportunda Makedonya vizesi olan aldığı Şengen i Yunanistan dışında kullanamıyormuş doğru mu? Bilginiz var mı?

   • admin 10:09 de 11/08/2016 - Yanıtla

    Merhaba Serap Hanım. Durumunuzu netleştirmek için soruyorum. Sorunuz pasaportunuzda önce Makedonya girişi mevcut ve Yunanistan vizesi alırken herhangi bir problem yaşayıp yaşamayacağınız mıdır?

    • Füsun 10:30 de 26/01/2020 - Yanıtla

     Sürekli ikametgahı kktc olan, kktc de çalışan çift uyruklu Tc vatandaşıyım. Eşim Kıbrıs Cumhuriyeti /AB vatandaşı. Tc pasaportum buradaki büyükelçilikten alındı Yunanistan vizesi alabilir miyim?

     • VizeyeBasvur 20:18 de 28/01/2020 - Yanıtla

      Füsun Hanım merhaba,
      Genel itibari ile ikametgahınız başvuru sürecinde belirleyicidir. Şayet ikametgahınız olan bölgede konsolosluk bulunmuyorsa farklı bir bölge ya da ülkeden başvuru yapabilirsiniz. Sizin durumunuza özel olarak, pasaportunuzda herhangi bir KKTC kaşesi bulunmuyorsa başvuru yapmanızda bir sakınca bulunmamakta. Vize süreci ile ilgili destek alabilmek için 0850 255 1915 nolu numarayı arayabilirsiniz.
      VizeyeBasvur Destek

  11. Serap Gedik 23:05 de 08/08/2016 - Yanıtla

   Merhaba, Yunanistan Rodos Adasına bir seyahat yapacağız vize almamıza gerek var mı ?

   • admin 08:43 de 09/08/2016 - Yanıtla

    Serap Hanım Merhabalar,

    Rodos adası vizeye tabi bir adadır ve bu sebeple vize almak zorunludur. Gerekli evrak listesi ve süreç hakkında bilgilendirmeler tarafınıza mail yolu ile iletilmiştir. Farklı bir sorunuz olursa lütfen 0212 293 5010 nolu hattan bizimle irtibata geçiniz.

    Şimdiden iyi tatiller.
    VizeyeBasvur.com Ekibi

  12. Fatih Kırıcı 09:09 de 05/08/2016 - Yanıtla

   Merhaba,
   Eşim ve ben 15 gün sonra Yunanistan’a gitmeyi planlıyoruz. Vizemiz yetişir mi acaba ? İlk olarak ne yapmalıyız ?

   • admin 09:28 de 05/08/2016 - Yanıtla

    Fatih Bey Merhaba,
    Başvuru sürecini hızla başlatırsak, vizeniz yetişecektir. Gerekli evrak listesi, ilk yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir.

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur.com

  Siz de fikrinizi belirtin