bulgaristan vizesiBulgaristan vizesi, ülkemizden en çok başvuru alan vizelerden biri konumundadır.  Sınır komşumuz olan Bulgaristan’ın turistik olanakları ve her geçen gün gelişen ticari bağlarımız vize talebinin artmasında önemli sebepleridir. Bu yoğun talep sonucunda, Bulgar vizesi almak isteyen vatandaşlarımızın seyahat tarihinden en az bir ay öncesinde başvuru yapılması önerilmektedir.

Bulgaristan, 1 Ocak 2007 tarihi itibari ile Avrupa Birliğinin vize birliği olan, Schengen vize bölgesi için başvuruda bulunmuş ve bölgeye katılım için bir çok düzenlemeye gitmiştir. Bulgaristan hükümeti açısından çok önemsenen Schengen bölgesine katılım için büyük çaba harcansa da henüz katılım için gerekli şartlar tamamlanamamıştır.

25 Ocak 2012 tarihli bakanlar kurulu kararı ile Bulgaristan, Schengen vize sahiplerine vizesiz seyahat imkanı tanımıştır. Ayrıca 3 Temmuz 2014 tarihi itibari ile, Romanya, Kıbrıs ve Hırvatistan vizesi sahipleri de Bulgaristan vizesi olmadan seyahat edebilmektedir.

 

Bulgaristan Vize Ücreti

Eko Vize

119
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Sonuç Takibi
 • En Ekonomik Seçim

Standart Vize

139
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • En Çok Tercih Edilen

VIP Vize

169
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu
 • En Rahat ve Hızlı Çözüm

Not: Yukarıda verilen Bulgaristan vize ücreti, kısa süreli kalış vizeleri için geçerlidir. 90 günü aşan vize fiyatları için ofisimizden bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu, doldurulması gereken 48 bölümden oluşur. Temelde Schengen başvuru formuna oldukça benzer olan formdur. Kişisel bilgiler, seyahat amacınız ve bilgilerinizi girmeniz gereken sorulardan oluşmaktadır. Halen elektronik ortama geçmediğinden, el yazısı ile doldurulur. Form doldurma işlemleriniz danışmanlarımız tarafından yönlendirileceğinden VizeyBaşvur müşterileri bu işlemle uğraşmaz.

bulgaristan vizesi başvuru formu

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat planına, şuan nerede çalıştığına bağlı olarak değişmektedir. Ancak hangi tip Bulgaristan vizesi için başvuru yapacaksanız yapın, hazırlanması gereken bazı temel evraklar mevcuttur.

İlk ihtiyaç duyulan belge, 10 yıldan eski olmayan ve 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaporttur. Eğer pasaportunuz eski ise, vizeye başvuru yapmadan önce yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekecektir. Pasaport başvurusu ile bilgileri yukarıdaki menüden kontrol edebilirsiniz.

Pasaport hazır mı ? Sonraki adım: Bulgaristan vize formu için doğru zaman.

Mevcut pasaportun ve eğer varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri hazırlanır.

Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından belirtilen özelliklere uygun biyometrik fotoğrafın çektirilmesi gereklidir.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftaya kadar olan seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Genel olarak bu şekilde özetlenebilen temel evrakların yanında başvuru amacına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişiklik gösteren farklı evraklar bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan Bulgaristan vizesi için gerekli evrakların tam listesine ulaşabilir, çalışma hayatınıza uygun olan evrakları hazırlayabilirsiniz.

Bulgaristan Schengen Vizesi

Bulgaristan Schengen vizesi terimi aslen hatalı bir ifadedir. Bulgar hükümeti Schengen bölgesine kabul için girişimlerde bulunsa da Bulgaristan vizesi henüz Schengen özelliği taşımamaktadır. Ancak 2012 yılında yapılan düzenlemeler sonucunda Schengen özelliği taşıyan vizeler ile Bulgaristan’a giriş mümkündür.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır

Bulgaristan vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı, VizeyeBaşvur müşterileri için tek kelime ile tarif edilebilir: Kolay…

VizeyeBaşvur ekibi randevu sürecinden, pasaport elinize ulaşana kadar tüm süreci sizin adınıza yürütür ve takip eder. Böylece siz müşterilerimiz hem zaman kaybından hem de oluşabilecek tüm evrak sıkıntılarından korunmuş olursunuz.

Bulgaristan Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan’a arabayla gitmek için gerekli olan ilk belge pasaport ve geçerli bir Bulgar vizesidir. Bunun dışında seyahat edilecek arabanın plakasına düzenlenmiş yeşil sigorta ve sürücünün uluslararası geçerli bir ehliyetinin bulunması da zorunludur.

Yukarıdaki başvuru adımlarını tekrar hatırlatmak gerekirse: Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulması, turistik vize için gerekli evrakların toplanması ve başvurunun yapılması ile süreç sonuçlandırılır. VizeyeBaşvur ekibi sizin için tüm bu süreci yönetecek ve tüm adımların sorun yaşanmadan tamamlanmasını sağlayacaktır.

Bulgaristan vize takip, vize başvurunuzun ardından, pasaportunuzun geri gönderilmesine kadar geçen sürede işlemlerin hangi aşamada olduğunu öğrenmenizi sağlar. VizeyeBasvur ekibi, başvurunuzun yapılması ardından, vize sürecini sizin adınıza takip ederek sizi bilgilendirir.

Hayır. Bulgaristan halen Umumi pasaport (bordo pasaport) sahibi Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Evet. Türk vatandaşları Bulgaristan seyahatleri için vize almalıdır.

Bulgaristan vize dilekçe örneği: Tercihen İngilizce hazırlanması gereken, seyahat planınız ve sebebinin belirtildiği bir dilekçedir. VizeyeBasvur ekibi ilgili dilekçeyi sizin için hazırlayacaktır.

Bulgaristan vizesi fotoğraf ölçüsü 35×45 mm boyutlarında olmalıdır.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj