fransa vizesiFransa, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Fransa Vizesi bulunan bir vatandaşımız, Fransa’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üye ülkelere ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bağlantıdan Fransa vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz. Bu duruma ek olarak, geçerli bir schengen vizesi ile (örneğin Yunanistan vizesi) Fransa seyahati de gerçekleştirilebilir.

Fransa, dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri olduğundan, Fransa vizesi oldukça yoğun talep görmektedir. Fransa vizesi başvuruları, randevu sistemi kullanılarak gerçekleştirildiğinden, özellikle bayram, yaz sezonu ve yılbaşı öncesinde gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için en az 1 ay önce başvuru yapılmasını önermekteyiz.

Fransa vizesi başvuruları, Vfs aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Fransa Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Türkiye’de Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını değerlendirmektedir.

Ankara Fransa Büyükelçiliği‘ne bağlı olan iller: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İçel, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak.

İstanbul Fransa Başkonsolosluğu‘na bağlı iller: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Fransa vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Bağlantıdan Schengen vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken detayları inceleyebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa Vize Ücreti

Eko Vize

159
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

189
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

219
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvuru formu, Schengen formu temelinde oluşturulmuş, seyahat ve kişisel bilgilerin sorulduğu bir formdur.

Form yazılı olarak el ile doldurulmaktadır. Büyük harflerin kullanılması ve eksiksiksiz doldurulması gereken Fransa vize başvuru formu, ek olarak sunduğunuz destekleyici evraklarla tamamen uyumlu olmalıdır. Bu konuda, uzman danışmanlarımız tüm işlemlerde size yardımcı olarak, olası bir yanlışın yaşanmamasını sağlayacaktır.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj