Almanya turistik vizeAlmanya vizesi Türkiye vatandaşları tarafından en çok başvuru yapılan Schengen vizesi durumundadır. Almanya’nın popüler turistik merkezlerden biri olması ve bununla birlikte pek çok Türk’ün Almanya’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmesi sebebi ile, Almanya Schengen vizesi oldukça yoğun talep görmektedir.

Almanya, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Almanya vizesi bulunan bir vatandaşımız, Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, ayrı bir vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir.

Almanya vize işlemleri, randevu sistemi kullanılarak gerçekleştirildiğinden, özellikle bayram, yaz sezonu ve yılbaşı öncesinde gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için en az 1 ay önce başvuru yapılmasını önermekteyiz. VizeyeBasvur.com danışmanları başvuru tarihinize en uygun vize randevu tarihini sizler için ayarlamaktadır.

Almanya vize başvursu, İdata aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Almanya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Almanya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Bağlantıdan Almanya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücreti; Yapılacak vize başvurusunun tipine, başvuru yapan kişinin yaşına ya da almak istediği hizmet tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, 12 yaş altı bir başvuru sahibi, yetişkinlere göre 60 € daha az ücret öder. Aşağıda Almanya vizesi için belirlenmiş 3 farklı hizmet paketinin fiyatları bulunmaktadır. Bu paketleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun olanını belirleyebilir ve hemen vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eko Vize

159
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlama
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

189
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

219
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu
Vize Paketlerini karşılaştır

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu, tüm Schengen vize formlarında olduğu gibi toplamda 37 soru içeren bir formdur. Pek çok kişinin düşündüğü gibi elektronik ortamda doldurulmayan, halen kağıt form üzerine el yazısı ile doldurulan bir formdur. Tüm kişisel ve seyahat bilgileriniz forma girildikten sonra, gerekli yerlere imzaların atılmasıyla formunuz başvuruya hazır hale gelmiş olur.

Almanya vize başvuru sonucu, vize formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmasına ve formdaki bilgilerin beyan edilen destekleyici evraklarla uyumuna bağlıdır. Çoğu zaman yapılan küçük hatalarla vize başvurularının olumsuz sonuçlandığı düşünülürse, profesyonel destek almanız yararınıza olacaktır.

almanya vizesi başvuru formu

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu yapan kişinin seyahat amacına göre değişmektedir. Ancak her ne amaçla seyahat edilecekse edilsin, toplanması gereken temel bir evrak grubu bulunmaktadır.

Her vize başvurusunda olduğu gibi ilk olarak ihtiyaç duyulan belge geçerli bir pasaporttur. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Eğer pasaportunuz bu şartları yerine getirmiyorsa yenisi için pasaport başvurusu yapmanız gerekir. Nasıl pasaport başvurusu yapacağınızı “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” isimli sayfadan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz başvuru için uygunsa, Almanya vize formu eksiksizce ve hatasız bir şekilde doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfaların ve kimlik belgesinin fotokopisi hazırlanmalıdır.

Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklede biyometrik fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftalık seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Bu şekilde özetlenebilen, her başvuru sahibinden istenen bu temel evrakların yanında, seyahat amacı ve iş durumuna göre farklılık gösteren diğer evrakların da hazırlanması gerekir. Aşağıdaki butondan Almanya vizesi için gerekli evrakların listesine ulaşarak, kendi durumunuza uygun maddede ve temel belgelerde belirtilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Evrak listesi için tıklayın

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, başvurulan vize tipine ve başvuru yapılan döneme göre değişiklik göstermektedir. Almanya turist vizesi için yapılan bir başvuru ortalama olarak 5 iş günü civarında sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluğun fazla olduğu yaz aylarında bu süre 10 iş gününü bulabildiğinden başvuruların erken yapılmasında fayda olacaktır.

Almanya ulusal vize başvuruları ise resmi açıklamalara göre 3 aya kadar sürebilmektedir (özellikle aile birleşimi). Aile birleşimi dışındaki vizeleri için süreci 10 gün – 1 ay arasında düşünebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya için vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacına uygun olan vize tipi belirlenmelidir (ticari, aile ziyareti, turistik vs.). Vize tipi belirlendikten sonra, son 3 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi varsa, evraklarınızı VizeyeBasvur ekibine teslim eder ve başka hiçbir işlemle uğraşmazsınız.

Eğer Schengen vizesine ilk defa başvuruyor iseniz, randevu zamanında danışmanlarımızla buluşarak parmak izi vermeniz yeterli olacaktır. Her iki durumda da pasaportunuz tarafımızdan teslim alınarak size ulaştırılır, size sadece seyahatinizi düşünmek kalır.

Almanya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Almanya aile birleşimi vizesi, ortalama olarak 3 aylık bir süreç içerisinde sonuçlanır. 3 aydan fazla süren başvuru süreçleri için konsolosluktan bilgi almak mümkündür.

VizeyeBasvur.com ekibi vize başvurunuzu yaptıktan sonra, online olarak başvurunuzu takip eder ve tüm gelişmelerden sizi haberdar eder.

Almanya vizesi almak sanıldığının aksine çok zor değildir. Durumu zorlaştıran faktörler bilgi eksikliği kaynaklı safça yapılan hatalardır. VizeyeBasvur.com olarak her gün onlarca insandan vize reddi ile alakalı sorular almaktayız. Bu vize retlerinin pek çoğu ise maalesef ufak hatalardan dolayı verilmekte. Eğer Almanya vize reddi gibi bir durumla karşılaştıysanız blog bölümünden ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

Almanya, Schengen bölgesine dahil olan bir ülke olduğundan, 90 günden az konaklayacağınız her turistik, ticari veya öğrenci vizesi Schenen özelliği taşıyacaktır.

Almanya vize randevusu, başvuracağınız vize tipine göre İdata ya da Konsolosluklar aracılığı ile verilir. Vizeye Başvur ekibi hangi vizeye başvurmanız gerektiğini belirledikten sonra sizin adınıza en uygun tarihlerde randevunuzu alacaktır.

Hemen Başvuru Yap!

  İsim
  Soyisim
  E-Posta
  Telefon numarası
  Yaşadığınız il
  Vize alınacak ülke
  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi
  Seyahat tarihi
  Mesaj

  9 Yorum

  1. Derya 00:59 de 16/01/2019 - Yanıtla

   Bağkur borcum var acaba almaya ya vize başvurusunda bu problem olabilirmi…lütfen cevaplarsanız çok sevinirim

  2. Veysel 09:12 de 23/07/2018 - Yanıtla

   Selam ben bir aylığına almanyada tatil yapmak istiyorum gereken evraklar ve süreç nasıl işliyor bilgi alabilirmiyim

   • VizeyeBasvur 12:59 de 23/07/2018 - Yanıtla

    Veysel Bey merhaba,
    Vize başvurusu için gerekli adımları açıklayabilmek için danışmanlarımız gün içerisinde size ulaşacaktır.
    VizeyeBasvur Destek

  3. Sakine 11:20 de 23/08/2016 - Yanıtla

   Merhaba ben ve 12.06.2000 doğumlu kızımla birlikte Ekim ayında 7 günlüğüne Almanyaya yeğenimin düğününe gitmek istiyoruz. Vize alım ücreti 2 kişi için ne kadar

   • VizeyeBasvur 12:08 de 23/08/2016 - Yanıtla

    Sakine Hanım Merhabalar,

    Almanya Vizesi için tercih edebileceğiniz 3 farklı vize paketimiz bulunmakta. Eko, Standart ve Vip paketler içerisinde en çok tercih edilen paket olan standart paket ücreti, 139 € kişi başıdır. Bu fiyata vize formlarınızın doldurulması, seyahat sigortası ücretiniz, tüm rezervasyonlarınızın tarafımızdan yapılması, vize dosyanızın hazırlanması, vize başvurunuzun yapılası,takip edilmesi ve vizenin alınması yani kısaca her şey dahildir. Daha detaylı inceleme yapmak için, https://www.vizeyebasvur.com/vize-paketleri/standart-vize/ linkini inceleyebilirsiniz. Tüm paketleri kıyaslayarak sizin için en uygun vize paketini bulmak için ise; https://www.vizeyebasvur.com/vize-paketleri/ linkini inceleyebilirsiniz.

    Haricen, mail adresinize vize süreci ile ilgili bir bilgilendirme maili atılmış olup, ek sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

    İyi Günler,

    VizeyeBasvur.com

  4. Kerim İzbudak 22:43 de 22/08/2016 - Yanıtla

   Merhaba, ben Almanya vizesi için başvuru yapacağım. Almanya’ya 1 ay gibi bir süre için gideceğim ve bu süre zarfında dil eğitimi de alarak Almancamı geliştirmek istiyorum. Bu planımı gerçekleştirmek için özel olarak Almanya öğrenci vizesi mi almalıyım yoksa Almanya turist vizesi de yeterli olur mu?

   • VizeyeBasvur 06:58 de 23/08/2016 - Yanıtla

    Kerim Bey Merhaba,
    Eğitim ve konaklama süreniz 90 günü aşmayacağı için Almanya’daki okuldan alacağınız evraklar ile C tipi Almanya Öğrenci vizesi başvuru yapılması gerekecektir. Temelde Almanya turistik vizesi gibi değerlendirebileceğimiz bu başvuru tipinde, gerekli evrak grubu değişiklik gösterir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi gün içerisinde tarafınıza yapılacaktır.

    İyi günler,

    VizeyeBasvur.com

  5. bengü levi kazancı 20:29 de 12/08/2016 - Yanıtla

   merhaba,

   sağlık problemim nedeni ile almanya nurenberg’e bir haftalığına gitmek durumundayım. sağlık için (ticari vize gibi) ayrı bir başvuru bölümü var mı? ne yapmam gerekiyor? bu ilk yurt dışına çıkışım olacak..

   teşekkürler..

   • admin 10:55 de 13/08/2016 - Yanıtla

    Bengü Hanım Merhaba,

    Her şeyden önce acil şifalar dileriz, umarız Almanya’daki tedaviniz başarılı geçer. Almanya Sağlık Vizesi olarak tanımlanan bir vize tipi bulunmamaktadır. Almanya Turistik Vizesi başvurusu yaparak Almanya’ya gidebilir ve tedavi için gerekli kuruma ulaşabilirsiniz. Gerekli olacak evrakların listesi, başvuru süreci hakkında bilgilendrme ve diğer detaylar mailinize gönderilmiştir.

    Tekrar geçmiş olsun.

    VizeyeBasvur.com

  Siz de fikrinizi belirtin