Almanya turistik vizeAlmanya vizesi Türkiye vatandaşları tarafından en çok başvuru yapılan Schengen vizesi durumundadır. Almanya’nın popüler turistik merkezlerden biri olması ve bununla birlikte pek çok Türk’ün Almanya’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmesi sebebi ile, Almanya Schengen vizesi oldukça yoğun talep görmektedir.

Almanya, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Almanya vizesi bulunan bir vatandaşımız, Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, ayrı bir vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir.

Almanya vize işlemleri, randevu sistemi kullanılarak gerçekleştirildiğinden, özellikle bayram, yaz sezonu ve yılbaşı öncesinde gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için en az 1 ay önce başvuru yapılmasını önermekteyiz. VizeyeBasvur.com danışmanları başvuru tarihinize en uygun vize randevu tarihini sizler için ayarlamaktadır.

Almanya vize başvursu, İdata aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Almanya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Almanya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Bağlantıdan Almanya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücreti; Yapılacak vize başvurusunun tipine, başvuru yapan kişinin yaşına ya da almak istediği hizmet tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, 12 yaş altı bir başvuru sahibi, yetişkinlere göre 60 € daha az ücret öder. Aşağıda Almanya vizesi için belirlenmiş 3 farklı hizmet paketinin fiyatları bulunmaktadır. Bu paketleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun olanını belirleyebilir ve hemen vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eko Vize

159
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlama
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

189
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

219
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu, tüm Schengen vize formlarında olduğu gibi toplamda 37 soru içeren bir formdur. Pek çok kişinin düşündüğü gibi elektronik ortamda doldurulmayan, halen kağıt form üzerine el yazısı ile doldurulan bir formdur. Tüm kişisel ve seyahat bilgileriniz forma girildikten sonra, gerekli yerlere imzaların atılmasıyla formunuz başvuruya hazır hale gelmiş olur.

Almanya vize başvuru sonucu, vize formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmasına ve formdaki bilgilerin beyan edilen destekleyici evraklarla uyumuna bağlıdır. Çoğu zaman yapılan küçük hatalarla vize başvurularının olumsuz sonuçlandığı düşünülürse, profesyonel destek almanız yararınıza olacaktır.

almanya vizesi başvuru formu

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu yapan kişinin seyahat amacına göre değişmektedir. Ancak her ne amaçla seyahat edilecekse edilsin, toplanması gereken temel bir evrak grubu bulunmaktadır.

Her vize başvurusunda olduğu gibi ilk olarak ihtiyaç duyulan belge geçerli bir pasaporttur. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Eğer pasaportunuz bu şartları yerine getirmiyorsa yenisi için pasaport başvurusu yapmanız gerekir. Nasıl pasaport başvurusu yapacağınızı “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” isimli sayfadan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz başvuru için uygunsa, Almanya vize formu eksiksizce ve hatasız bir şekilde doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfaların ve kimlik belgesinin fotokopisi hazırlanmalıdır.

Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklede biyometrik fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftalık seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Bu şekilde özetlenebilen, her başvuru sahibinden istenen bu temel evrakların yanında, seyahat amacı ve iş durumuna göre farklılık gösteren diğer evrakların da hazırlanması gerekir. Aşağıdaki butondan Almanya vizesi için gerekli evrakların listesine ulaşarak, kendi durumunuza uygun maddede ve temel belgelerde belirtilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, başvurulan vize tipine ve başvuru yapılan döneme göre değişiklik göstermektedir. Almanya turist vizesi için yapılan bir başvuru ortalama olarak 5 iş günü civarında sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluğun fazla olduğu yaz aylarında bu süre 10 iş gününü bulabildiğinden başvuruların erken yapılmasında fayda olacaktır.

Almanya ulusal vize başvuruları ise resmi açıklamalara göre 3 aya kadar sürebilmektedir (özellikle aile birleşimi). Aile birleşimi dışındaki vizeleri için süreci 10 gün – 1 ay arasında düşünebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya için vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacına uygun olan vize tipi belirlenmelidir (ticari, aile ziyareti, turistik vs.). Vize tipi belirlendikten sonra, son 3 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi varsa, evraklarınızı VizeyeBasvur ekibine teslim eder ve başka hiçbir işlemle uğraşmazsınız.

Eğer Schengen vizesine ilk defa başvuruyor iseniz, randevu zamanında danışmanlarımızla buluşarak parmak izi vermeniz yeterli olacaktır. Her iki durumda da pasaportunuz tarafımızdan teslim alınarak size ulaştırılır, size sadece seyahatinizi düşünmek kalır.

Almanya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Almanya aile birleşimi vizesi, ortalama olarak 3 aylık bir süreç içerisinde sonuçlanır. 3 aydan fazla süren başvuru süreçleri için konsolosluktan bilgi almak mümkündür.

VizeyeBasvur.com ekibi vize başvurunuzu yaptıktan sonra, online olarak başvurunuzu takip eder ve tüm gelişmelerden sizi haberdar eder.

Almanya vizesi almak sanıldığının aksine çok zor değildir. Durumu zorlaştıran faktörler bilgi eksikliği kaynaklı safça yapılan hatalardır. VizeyeBasvur.com olarak her gün onlarca insandan vize reddi ile alakalı sorular almaktayız. Bu vize retlerinin pek çoğu ise maalesef ufak hatalardan dolayı verilmekte. Eğer Almanya vize reddi gibi bir durumla karşılaştıysanız blog bölümünden ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

Almanya, Schengen bölgesine dahil olan bir ülke olduğundan, 90 günden az konaklayacağınız her turistik, ticari veya öğrenci vizesi Schenen özelliği taşıyacaktır.

Almanya vize randevusu, başvuracağınız vize tipine göre İdata ya da Konsolosluklar aracılığı ile verilir. Vizeye Başvur ekibi hangi vizeye başvurmanız gerektiğini belirledikten sonra sizin adınıza en uygun tarihlerde randevunuzu alacaktır.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj