Pasaport harçları, defter ve harç bedelleri olmak üzere her yıl Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. 2019 yılı güncel pasaport fiyatları, ödeme noktaları gibi tüm detayları bu sayfada bulabilirsiniz.

Pasaport Harçları Nereye Yatırılır?

pasaport harçları

Bordo, yeşil veya gri e-Pasaport için başvuru yapanlar, ücretleri “pasaport defter bedeli” ve “e-Pasaport harç bedeli” adı altında, Maliye Bakanlığı’na bağlı il veya ilçenin defterdarlık ve mal müdürlüklerinde veya anlaşmalı banklalarda ödeme yapabilirler.

Pasaport harçları anlaşmalı bankalardan herhangi birinde ödenebilir. Sayfanın en alt kısmında pasaport harcı alan bankalar listesini görebilir, seçtiğiniz herhangi birinden pasaport harç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar

Pasaport Harçları 2019

Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen güncel 2019 pasaport harçları aşağıdaki gibidir.

10 Yıllık Pasaport Harcı

2019 yılı için 10 Yıllık pasaport ücreti toplam 944 TL olarak hesaplanmaktadır. Harç Bedeli 811 TL ve Defter Bedeli 133 TL olarak belirlenmiştir.

3 Yıllık Pasaport Harcı

2019 yılı için 3 Yıllık pasaport ücreti toplam 708 TL olarak hesaplanmaktadır. Harç Bedeli 575 TL ve Defter Bedeli 133 TL olarak belirlenmiştir.

2 Yıllık Pasaport Harcı

2019 yılı için 2 Yıllık pasaport ücreti toplam 538 TL olarak hesaplanmaktadır. Harç Bedeli 405 TL ve Defter Bedeli 133 TL olarak belirlenmiştir.

1 Yıllık Pasaport Harcı

2019 yılı için 1 Yıllık pasaport ücreti toplam 381 TL olarak hesaplanmaktadır. Harç Bedeli 248 TL ve Defter Bedeli 133 TL olarak belirlenmiştir.

güncel pasaport ücretleri

Öğrenci Pasaportu Harcı

2019 Öğrenci pasaportu için başvuranlar, pasaport çıkarmak için ödenen harç bedelinden muaftırlar. Maliye Bakanlığı tarafından 133 TL olarak belirlenen pasaport defter bedelinin ödenmesiyle, öğrenciler 5 yıl süreli pasaportlarını alabilirler. Harçsız öğrenci pasaportuna başvuru yapmak için yapılması gerekenleri Öğrenci Pasaportu sayfasında bulabilirsiniz.

Pasaport Harcı Anlaşmalı Bankalar 2019

Aktifbank

Albaraka Türk

Alternatif Bank

Anadolubank

Arap Türk Bankası

BurganBank

Citibank

DenizBank

FibaBanka

Finansbank

Garanti Bankası

HSBC Bank

ICBC Turkey Bank

ING Bank

Kuveyt Türk

Odeabank

Şekerbank

T.C. Ziraat Bankası

TurkishBank

Turkland Bank

Türk Ekonomi Bankası

Türkiye Finans

Türkiye Halk Bankası

Türkiye İş Bankası

Türkiye Vakıflar Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?