ingiltere vizesi, İngiltere vizesiİngiltere vizesi dünya çapında en prestijli vizelerden biridir. Bir çok ülke, İngiltere vizesi bulunan yolculara vize konusunda daha rahat davranmaktadır. Bunun en büyük sebebi, İngiltere’nın vize vermeden önce yapmakta olduğu geniş çaplı güvenlik soruşturmasıdır. İngiltere vize süresi yapmış olduğunuz başvurun türüne göre belirlenmektedir. Başvuru ücretleri farklı olmak kaydı ile 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreler için başvuru yapabilirsiniz.

Kırmızı telefon kulübeleri, çift katlı otobüsleri, sayısız müzeleri, pubları ve kırmızı üniformaları ile ünlü muhafız alayı ziyaretçilerin İngiltere’de ilk ziyaret noktalarıdır. Trafiğin soldan akmasından, elektrik şebekesine kadar pek çok noktası ülkemizden farklı olan İngiltere, oldukça ilgi çekici bir ülkedir.

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biridir. Temelde İngiltere’ye gitmek için aldığınız vize Birleşik Krallık vizesi olup, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerinin tamamına seyahat hakkı tanır. İngiltere, ülkemizden turistik, ticari ve eğitim amaçlı seyahat eden çok ciddi sayılarda ziyaretçi ağırlamaktadır, bu sebeple özellikle bayram ve tatil dönemlerinde vize merkezlerinde yoğunluklar yaşanmaktadır. Resmi olarak 15 iş günü sürebilen vize değerlendirmesi genellikle 7-10 iş günü içerisinde sonuçlansa da başvurunuzu İngiltere’ye varmak istediğiniz tarihten en az 45 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.  Randevu sistemi ile işleyen sistem, şahsen başvuru gerektirmektedir.

Vize formu online olarak doldurulan, İngiltere vizesi başvurusunun en önemli kısmı formun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Formu yanlış ya da eksik doldurmak, vize değerlendirme sürecinin uzamasına, hatta reddine sebep olacağından, form doldururken tecrübeli kişilerden profesyonel destek almak avantajınıza olacaktır. Bu aşamada danışmanlarımız tüm işlemleri sizin adınıza yürüterek herhangi bir sorun yaşamanızı önleyecektir.

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’a bağlı olmayan İrlanda Cumhuriyetine vizesiz giriş de “Short Stay Visa Waiver Programme” kuralları çerçevesinde mümkündür.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek İngiltere vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti yapılan başvurunun tipine ve süresine göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki bölümde İngiltere vize ücretlerini inceleyebilirsiniz. Aşağıda belirtilen Standart ve VIP paket hizmet bedelleri 6 aylık İngiltere turistik vizeleri için verilmiştir. Eğitim vizesi hizmet bedeli ise 6 aya kadar olan (Short Term Study) vizeler için geçerlidir. Uzun süreli başvurular ve diğer vize türlerinin fiyatları için ofisimiz ile iletişime geçiniz.

VIP Vize

149$
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Randevu Öncesi Karşılama

Standart Vize

119$
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Randevusu
 • Konsolosluk Mektupları

Öğrenci Vizesi

149$
 • Form Danışmanlığı
 • Öğrenci Dosyası Oluşturma
 • Konsolosluk Mektupları

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu tüm vize türleri için online olarak doldurulmaktadır. Oldukça dikkat isteyen ve diğer ülkelerin vize formlarına kıyasla oldukça uzun olan vize formun İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Gerektiğinde açıklama kısımlarına Birleşik Krallık’ta ne yapacağınız, sponsorların sizi ne sebeple finanse ettiği gibi alanlara İngilizce olarak yanıt verilmesi gerekmetedir.

Sistem üzerinde işlem yapılabilinmesi için öncelikle bir kullanıcı hesabı oluşturulmalı, daha sonrasında ise vize türünün seçimi yapılmalıdır. İngiltere vize türleri oldukça çeşitli olduğundan benzer amaçlarla yanlış vize seçimi yapılması yaygın olarak yapılan bir hatadır. Başta seyahat bütçesi olmak üzere pek çok soru birbirini doğrulayacak şekilde sorulduğundan formun dikkatlice doldurulması vize değerlendirmesi açısından hayati önem taşımaktadır.

Amerika vizesi başvuru formu
İngiltere vize başvuru formunu sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki resmi tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.
ingiltere vize formu

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacına, vize türüne ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Birleşik Krallık vize departmanı çalışanlarının yürüttüğü yüksek standartlardaki kontrolleri düşünüldüğünde evrakların en iyi şekilde değerlendirmesi için eksiksiz biçimde hazırlanması gerekmektedir.

İngiltere vizesi alabilmek için ilk olarak geçerli bir pasaporta ihtiyaç vardır. Pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekmektedir. Nasıl pasaport başvurusu yapabileceğinizi “Pasaport İşlemleri” altındaki “Pasaport nasıl alınır” isimli sayfadan öğrenebilirsiniz.

Pasaport gerekli şartları yerine getiriyorsa İngiltere vize formu doldurulmaya başlanabilir.

Pasaportun ve varsa eski pasaportların işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Birleşik Krallık Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklerde olan biyometrik vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişen evrak gruplarını da hazırlamalısınız. Aşağıdaki butondan İngiltere vizesi için gerekli evrakların listesine erişerek temel evrakları ve kendi durumunuza uygun olan evrakları görüntüleyebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi işlem süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişmektedir. Vizenin çeşitliliği de göz önünde bululdurulduğunda genel bir işlem süresinden bahsetmek söz konusu değildir.

Örneğin; İngiltere turist vizesi için TLS Contact ofislerine başvuru yaptıktan sonra genellikle 15 gün içerisinde yanıt alınmaktadır.

Önemli!

Randevu tarihinin müsaitliği ve işlem süresi göz önünde bulundurulduğunda sorun yaşamamak için seyahatten en az 1 ay önce başvuru yapılmasını tavsiye ederiz.

İngiltere Vize Fotoğraf Ölçüsü

İngiltere vizesi fotoğraf özellikleri konsolosluk misyonları tarafından şu şekilde belirtilmiştir.

 • Son 1 ay içerisinde çekilmiş,
 • 34x45mm ebatındaki,
 • Beyaz arka planlı,
 • Başı ve omuzların üst kısmını gösteren,
 • Başvuru sahibinin yüzü ifadesiz ve fotoğrafın biyometrik,
 • Aksesuar veya örtülerin yüzü kapatmadığı,
 • Optik gözlüklerin gözü kapatmadığı,

özellikte olmalıdır.

İngiltere Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yeşil pasaport (Hususi pasaport) sahibi T.C. vatandaşları Birleşik Krallık seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize almalıdırlar.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Göç Kanunlarına göre İngiltere turist vizesi ret nedenleri birden fazla olabilir. En sık karşılaşılan ret nedenleri;

 1. Seyahat için yeterli sebebin bulunmaması
 2. Yeterli maddi imkanların bulunmaması
 3. Ülke ile bağların yeterli bulunmaması
 4. Gerekli evrakların tamamiyle sağlanmaması
 5. Geçmiş ziyaretlerde göç kanunlarına göre vizenin ihlal edilmiş olması

İngiltere vize takip işlemleri başvuru yapıldıktan sonra TLS Contact üzerinden oluşturulan kullanıcı hesabı ile gerçekleştirilmektedir.

İnternet üzerinde sıkça karşılaşılan “Londra vizesi” yanlış bir tabirdir. İngiltere’nin başkenti olan Londra’ya Birleşik Krallık vizesi olan herkes seyahat edebilir.

İngiltere vizesi olanlar Visa Waiver programı kapsamında İrlanda Cumhuriyetine seyahat edebilmektelerdir. Visa Waiver programı hakkında daha fazla bilgi için İrlanda Vizesi sayfasını inceleyiniz.

Eğer İrlanda vizesi sahibi iseniz Birleşik krallık topraklarına girebilmek için geçerli vizeye ihtiyacınız vardır.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj