İtalya vizesi, italya vizesiİtalya Vizesi ülkemiz vatandaşlarının en sık başvurdukları vizelerden biridir. İtalya aynı zamanda Schengen bölgesi ülkelerden biri olma avantajına da sahiptir. Bağlantıdan İtalya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

İtalya, Türk vatandaşları tarafından Avrupa’da en çok seyahat edilen ülkelerden biridir. Özellikle Roma, Milano ve  Venedik gibi şehirler Türk turistlerin ilk tercihleri olsa da, son dönemde Türk Hava Yolları’nın uçmaya başladığı Güney İtalya bölgesi de gittikçe popüler bir destinasyon olma yolundadır. Turizmin bu kadar yoğun olduğu bir ülkede, özellikle bayram ve yılbaşı gibi özel günlerin öncesinde, vize başvurularında ciddi yoğunluklar yaşanacağından seyahat tarihinden en az 1 ay önce başvuru yapılmasını tavsiye ederiz.

İtalya vizesi başvuruları, İdata aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki İtalya Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek İtalya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Bağlantıdan Schengen vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken detayları inceleyebilirsiniz.

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücreti; Yapılacak vize başvurusunun cinsine, başvuru sahibinin yaşına ya da tercih ettiği hizmet paketine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, 12 yaş altı bir başvuru sahibi, yetişkinlere göre 80 € daha az ücret öder. Aşağıda İtalya vizesi için hazırlanmış 3 farklı hizmet paketinin fiyatları bulunmaktadır. Bu paketleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun olanını belirleyebilir ve hemen vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eko Vize

149
 • Dosya Kontrolü
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

189
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Başvurusu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

219
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya vizesi başvuru formu, Schengen ülkelerinin kullandığı ortak form altyapısından oluşturulmuştur. Genel olarak başvuru yapan kişinin, eğitim, iş ve kişisel bilgilerinin yanı sıra seyahat detaylarının sorulduğu bu form, gerekli evraklarla birlikte eksiksiz teslim edilmelidir.

İtalya vize formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus seyahat planınız ile forma girilen bilgilerin tutarlı olması ve sunduğunuz ek evrakların bu bilgileri desteklemesidir. Bu işlemlerle uğraşmadan, vize başvurusu yapmak için bizi aramanız yeterli.

İtalya vize başvuru sonucu, vize formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmasına ve formdaki bilgilerin beyan edilen destekleyici evraklarla uyumuna bağlıdır. Çoğu zaman yapılan küçük hatalarla vize başvurularının olumsuz sonuçlandığı düşünülürse, profesyonel destek almanız yararınıza olacaktır.

italya vize basvuru formu
İtalya vize başvuru formunu sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki resmi tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.
italya vize formu

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya vizesi için gerekli evraklar, yapılacak olan gezinin hangi amaçla yapıldığına ve çalışma durumuna göre değişmektedir. Ancak her ne tür vize başvurusu yapılırsa yapılsın, hazırlanması gereken sabit temel evraklar mevcuttur.

Her vize başvurusunda olduğu gibi ilk olarak ihtiyaç duyulan belge geçerli bir pasaporttur. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Eğer pasaportunuz bu şartları yerine getirmiyorsa yenisi için pasaport başvurusu yapmanız gerekir. Nasıl pasaport başvurusu yapacağınızı “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” isimli sayfadan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz başvuru için uygunsa, İtalya vize formunu eksiksizce ve hatasız bir şekilde doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfaların ve kimlik belgesinin fotokopisi hazırlanmalıdır.

İtalya Büyükelçiliği tarafından belirtilen özelliklerde biyometrik fotoğrafların çektirilmesi sonraki adımdır.

Tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılarak poliçe alınmalıdır. (VizeyeBaşvur.com üzerinden hizmet alanlar 1 haftalık seyahat sağlık sigortası için hiçbir bedel ödemezler)

Bu şekilde özetlenebilen, her başvuru sahibinden istenen bu temel evrakların yanında, seyahat amacı ve iş durumuna göre farklılık gösteren diğer evrakların da hazırlanması gerekir. Aşağıdaki butondan İtalya vizesi için gerekli evrakların listesine ulaşarak, kendi durumunuza uygun maddede ve temel belgelerde belirtilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İtalya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, başvuru yapılan döneme ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’dan İtalya turist vizesi için yapılan bir başvuru ortalama olarak 3 iş günü civarında sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluğun fazla olduğu yaz aylarında bu süre 7 iş gününü bulabildiğinden başvuruların erken yapılmasında fayda olacaktır.

İtalya ulusal vize başvuruları ise resmi açıklamalara göre 3 aya kadar sürebilmektedir (özellikle aile birleşimi). Aile birleşimi dışındaki vizeleri için süreci 10 gün – 1 ay arasında düşünebilirsiniz.

İtalya Vizesi Nasıl Alınır ?

İtalya vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını verebilmek için öncelikle bazı soruların cevaplanması gerekir. Öncelikle hangi amaçla (ticari, turistik vs.) vize alınacağı belirlenir. Vize tipi belirlendikten sonra, son 3 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi varsa evraklarınızı VizeyeBasvur ekibine teslim eder ve başka hiçbir işlemle uğraşmazsınız.

Eğer Schengen vizesine ilk defa başvuruyor iseniz, randevu saatinde danışmanlarımızla buluşarak parmak izi vermeniz yeterli olacaktır. Her iki durumda da pasaportunuz tarafımızdan teslim alınarak size ulaştırılır, size sadece seyahatinizi düşünmek kalır.

İtalya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VizeyeBasvur.com ekibi vize başvurunuzu yaptıktan sonra, online olarak başvurunuzu takip eder ve tüm gelişmelerden sizi haberdar eder.

İtalya, Schengen bölgesine dahil olan bir ülke olduğundan, 90 günden az konaklayacağınız her turistik, ticari veya öğrenci vizesi Schengen özelliği taşıyacaktır.

İtalya vize randevusu, başvuracağınız vize tipine göre İdata ya da Konsolosluklar aracılığı ile verilir. VizeyeBaşvur ekibi hangi vizeye başvurmanız gerektiğini belirledikten sonra sizin adınıza en uygun tarihlerde randevunuzu alacaktır.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj