Kanada devleti, 9.04.2016 tarihinde yaptığı duyuruda Kanada vizesi için başvuru yapacak Türk vatandaşlarının, CAN Plus programından faydalanabileceklerini açıkladı. Kanada tarafından yapılan bu açıklama, birçok Türk yolcuyu yakından ilgilendiriyor. Son 10 yılda Amerika vizesi olanlara Kanada vizesi, CAN Plus programı sayesinde çok daha kolay bir biçimde verilmekte.

Kanada vizesi, vize formu, gerekli doküman grubu ve değerlendirmedeki yüksek standartlarıyla dünya üzerinde alması en zor vizelerden biridir. Bu sebepten uygun şartları sağlayan yolcuların bu uygulamadan faydalanması akıllıca bir hareket olacaktır.

can plus, kanada vizesi

Son dönemde CAN Plus vize programına gelen güncelleme ile birlikte “evraksız başvuru” ifadesi geçerliliğini yitirse de halen oldukça cazip bir vize uygulaması konumundadır.

 

CAN Plus Vizesi Nedir?

CAN Plus vizesi sayesinde önceden belirlenmiş şartları karşılayan Türk vatandaşı başvuru sahipleri daha az belge sunarak Kanada kısa süreki ziyaretçi vizesine (Kanada turistik vize) başvuru yapabilecekler.

Kanada Can Plus vizesi sayesinde alması nispeten kolaylaşan bu prestijli vizeye sahip olmak, gelecek seyahatlerinizde işlerinizi çok kolaylaştıracak ve daha olumlu vize sonuçları elde etme şansınızı oldukça arttıracaktır.

 

CAN Plus Programından Kimler Faydalanabilir?

Türk pasaportu ile yolculuk edecek olan bir Türk vatandaşı:

 • Son 10 yıl içerisinde Kanada’ya seyahat ettiyse ve pasaportunda bu seyahatini giriş damgası ile kanıtlayabiliyorsa veya,
 • Son 10 yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletlerine seyahat etmemesine rağmen ABD vizesi varsa veya,
 • Geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi varsa ve son 10 yıl içerisinde Amerika’ya seyahat ettiyse veya,
 • Geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi yok fakat son 10 yıl içerisinde pasaportunda Amerika Birleşik Devletlerine girişini damga ile sunabiliyorsa ve,
 • Başvuru ailecek yapılıyorsa, programdan yararlanabilmesi için tüm aile fertlerinin diğer kriterlere uyacak durumda olmaları gerekmektedir.

 

CAN Plus Kanada Vizesi İçin Gereken Evraklar

Çalışanlar için eklenmesi gereken evraklar:

 1. Çalışılan kurumdan, izinli olduğunuz tarihleri, pozisyonunuzu ve gezi sonrasında işinize devam edeceğinizi gösterir mektup. Mektup firmanın antetli kağıdına yazılmış olup, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
 2. Maaş bordronuz.
 3. Sgk veya emekli sandığı dökümünüz.

İş yeri sahipleri için eklenmesi gereken evraklar:

 1. Vergi levhası
 2. Faaliyet belgesi
 3. Bağ-kur numaranızı gösteren SGK kaydı

Emekliler için eklenmesi gereken evraklar:

 1. Emekli kimliği
 2. Maaş hesabının dökümü

Öğrenciler için eklenmesi gereken evraklar:

 1. Öğrenci belgesi
 2. Seyahati karşılayan kişiye ait (yukarıdaki evraklardan uygun olan)

kanada vizesi, can plus, kanada turistik vize

Bu bilgiler doğrultusunda eğer uygun şartları yerine getiriyorsanız Kanada vize işlemleri, faydalanacağınız CAN Plus programı sayesinde daha az karmaşık olacaktır. Fakat yine de vize formları ile her durumda uğraşmak gerekecektir, çünkü formlar her durumda sunmanız gereken dokümanlar arasında bulunmakta. Oldukça karmaşık olan Kanada vize formu doldurulurken konu üzerine uzman kişilerden yardım alınması başvurunun olumlu sonuçlanması açısından faydalıdır. Vize formunda yapılabilecek olası yanlışlıklar vizenizin reddine dahi sebep olabilir.

Eğer bu programdan faydalanabilecek şartları sağlıyorsanız Kanada için vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede sıradan bir çok daha az uğraşarak Kanada vizesi alabilirsiniz.

Siz de en iyi hizmeti alarak Kanada vizesine güvenli bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız yazının sonundaki butonu tıklayarak Kanada Vizesi sayfamızı ziyaret edin. Daha fazla bilgi almak için 0(212) 293 5010 numaralı destek hattından bize ulaşın.

CAN Plus Kanada Vize Ücreti

VIP Vize

219$
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Randevu Öncesi Karşılama

Standart Vize

169$
 • Form Danışmanlığı
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Konsolosluk Mektupları
5/5 - (1 vote)