Yunanistan Vize Başvurusu

///Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan vizesi Türkiye vatandaşlarının sıklıkla başvurduğu vizeler arasında öne çıkmaktadır. Yunanistan vize başvurusu sürecinde başvuru sahipleri bir dizi işlem yapmalılardır. Bu işlemler doğru şekilde yapılmadığında istenmeyen sonuçlar alınabilmektedir. Başvuru yapacak olanlar için rehber niteliğindeki bu yazıyı detaylıca inceleyerek sorunsuzca vizenizi alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Aşağıdaki bölümde Yunanistan vize başvurusu için nelerin yapılması gerektiği incelenmiştir. Süreç sonunda mümkün olan en iyi sonucu alabilmek için başlıkları dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.

yunanistan vize başvurusu

 

Yunanistan Vize Evrakları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yunanistan vizesi alırken her vize başvurusunda olduğu gibi, konsolosluklar tarafından talep edilen bazı belgeler bulunmaktadır. Bu evraklar yolculuğunuzun sebebine göre değişiklik göstermekle birlikte sosyal durumunuza göre (öğrenci, çalışan, emekli vb.) de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle gidiş amacınızı ve sosyal durumunuzu en iyi açıklayacak şekilde gerekli evrakları toplamalısınız.

Yunanistan vize başvurusu yaparken gerekli evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak vize sonucunuzu doğrudan etkiler. Vize memurları ile herhangi bir biçimde iletişime geçemeyeceğinizden belgelerde belirtilen bilgiler esas beyan olarak kabul edilir.

Gerekli evraklar hazırlanırken bazen detaylar göz ardı edilebilir. Örneğin, bir öğrencinin bir süre önce aldığı öğrenci belgesini evraklar arasına eklemesi vize memurları tarafından pozitif algılanmayabilir. Öğrenci, güncel olmayan öğrenci belgesini dosyaya eklendiği ve herhangi bir SGK belgesi sunmadığı için “okulunu bitirmiş işsiz” olarak değerlendirilebilir. Bu durum vize sürecini olumsuz etkileyeceği gibi vize reddine de sebep olabilir.

Bunun gibi pek çok evrakın detayı VizeyeBaşvur.com uzmanları tarafından özenle kontrol edilir, vize sonucunu kötü yönde etkileyecek evrak hatalarının önüne geçilir. Böylece evrak kaynaklı bir problemden dolayı vize süreciniz etkilenmez.

 

Yunanistan Vize Formu Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yunanistan vize formu, Schengen ülkeleri tarafından ortak kullanılan Schengen vize formunun bir türevidir. Form genel olarak uzun bir form olmasa da hangi durumlarda hangi bölgelere bilgilerin girilmesi gerektiğini bilinmelidir. Teslim edilecek olan evraklarda yer alan bilgilerle vize formunda yer alan bilgiler asla çelişki oluşturmamalıdır. Aksi takdirde vize süreciniz bu çelişkilerden dolayı negatif yönde etkilenebilir, hatta vize reddi verilebilir.

yunanistan vize formu

VizeyeBaşvur.com uzmanları vize formunuzu evraklarınıza ve sizden aldığı bilgilere göre doldurur, seyahatinizin amacını ve kendinizi en iyi şekilde açıklayan konsolosluk mektuplarını hazırlar ve başvurunuz sırasında sorun çıkarabilecek tüm zorlukların önüne geçer.

 

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize başvurusu için önceki adımları tamamladıysanız geriye randevu yerine zamanında gitmek kalıyor. Yunanistan tarafından verilen vize Yunanistan Schengen vizesidir. Schengen ülkelerinin aralarında yaptıkları anlaşma gereği, bölgeye ziyaret gerçekleştirecek tüm yolcuların parmak izi bilgisi alınır ve 5 yıl süreyle ortak bilgi bankasında saklanır.

schengen parmak izi

Eğer 2014 yılı sonrasında Schengen ülkelerinden birinden vize aldıysanız Yunanistan vize randevusuna gelerek parmak izi vermek zorunda değilsiniz. Danışmanlarımız sizin adınıza evraklarınızı teslim eder ve geri alırlar. Bu sayede iki kez vize merkezine gelmek zorunda kalmaz, zaman kazanırsınız.

 

Pasaport Teslimi

Vize süreciniz anlık olarak vize danışmanlarımız tarafından takip edilir. Süreç sonuçlandığında pasaportunuz teslim alınır ve tarafınıza iletilir. Size ise seyahatinizin keyfine varmak kalır.

Soru, öneri ve bilgi isteklerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirtiniz.

 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?
[Oy veren kişiler: 0 Ortalama Puan: 0]
2017-03-16T16:20:06+00:00 Categories: Yunanistan Vizeleri|

Siz de fikrinizi belirtin