Almanya vizesi Türk vatandaşları tarafından en fazla başvuru alan vizelerdendir. Almanya vizesi İstanbul merkezi de Türkiye’de en fazla başvuru alan merkezdir. Almanya vizesi başvurularının bu kadar fazla olmasının pek çok sebebi vardır. Köklü Alman üniversiteleri çoğu zaman alanlarında en iyi eğitimleri veren kurumlar olmuşlardır. Bunun sonucundadır ki endüstri sektöründe bir Alman hakimiyeti görülür. Çoğu üniversite çok az miktarda harç ücretleri karşılığında eğitim verdiğinden Türk öğrenciler Almanya’da eğitim almaya oldukça sıcak bakarlar. Öte yandan otomotiv, mühendislik, ekonomi, sigortacılık ve bunun gibi pek çok alanda iş insanları ticari bağlarını sürdürmek veya prestijli fuarlara katılmak amacıyla Almanya vizesi alırlar. Orta Çağ’da oldukça zenginleşen şehir devletlerin mirası, Almanya’nın kurulmasından sonra da korunmuş, eserler ve binalar günümüze kadar sapasağlam gelmiştir. Bu korumacı kültür Almanya’yı turistik açıdan da günümüzdeki en önemli merkezlerden birisi haline getirmiştir.

Almanya vizesi İstanbul

Almanya Vizesi İstanbul Merkezi

Almanya vizesi İstanbul başvuruları, Almanya konsolosluğu tarafından alınmamaktadır. Almanya vize başvuru işlemleri, konsolosluğun yetki verdiği iData Danışmanlık ve Hizmet Dış Tic. A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Tüm işlemlerinizi tamamladınız ve geriye tek yapmanız gereken belgelerinizi teslim etmek ise bu noktada gözden kaçırmamanız gereken bir husus bulunmakta. Bu da, işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için vize başvuru merkezinden randevu almanız gerektiğidir. Bayram, tatil, yurt dışında talep gören organizasyon ve sezon gibi dönemlerde randevu takvimleri çabucak dolacağından bu kısımda biraz daha erken davranmalı, işlemlerinizi seyahati planladığınız tarihten bir müddet önce bitirmeye çalışmalısınız.

Almanya, Schengen birliğine dahil olan ülkelerden birisi olduğu için 90 günün alında Almanya Schengen vizesi verilmektedir. 2014 yılında yürürlüğe giren uygulamaya göre Schengen vizesi başvuruları esnasında yolculardan parmak izi bilgisi alınmaktadır. Eğer 2014 yılından sonra bir Schengen vizesi aldıysanız Almanya vizesi İstanbul başvuru merkezine gelmek zorunda kalmazsınız. 2014 yılı sonrasında almış olduğunuz Schengen vizesi için verdiğiniz parmak izi bilgisi 5 yıl boyunca geçerlidir. Bu durumda, gelecek başvurularınızda vize başvuru merkezine gelmenize gerek kalmaz; danışmanlarımız sizin adınıza evraklarınızı teslim edip geri alabilir ve sizleri vize başvurusu esnasındaki tüm iş yükünden kurtarır.

Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun iData İstanbul başvuru merkezinden vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportunuzda VIS ibaresi bulunan bir Schengen vizesi varsa Almanya vizesi İstanbul başvuru merkezine gelmeniz gerekmez. Bu sayede şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda ve vize başvuru merkezinde geçireceğiniz sürede işinizden ve kişisel zamanınızdan feragat etmenize gerek kalmaz. Tüm işlemleriniz vize danışmanlarımızca tamamlanır, pasaportunuz size iletilir. Yoğun iş hayatına sahip olanlar bu şekilde zamandan tasarruf ederek kolayca vizelerini alabilmektedirler.

 

iData İstanbul Adres Bilgisi

Pasaportunuzda 2014 yılı sonrasında alınan Schengen vizesi bulunmuyorsa vize işlemleri için İstanbul vize merkezine gelmeniz gerekmektedir. Aşağıda iData İstanbul vize merkezinin adres ve iletişim bilgisi verilmiştir.

Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No:123 Giriş Kat Harbiye/Şişli – İSTANBUL

Çağrı Merkezi: 0850 460 8493

 

Almanya vizesi için başvuruda bulunmak veya konu hakkında detayları öğrenmek için Almanya Vizesi sayfasını inceleyiniz.

 

Rate this post