Amerika vizesi için Türkiye’den her yıl onbinlerce başvuru yapılmaktadır. Amerika vize başvurusu ister bordo ister yeşil pasaport sahibi olun, yapmanız gereken bir işlemdir. İnsanlar sıklıkla Amerika vizesi almanın zor olduğundan yakınırlar. Bu tamamen doğru olmasa da doğruluk payı vardır. Burada kilit nokta eksiksiz bir şekilde oluşturulmuş başvuru dosyanızda yer alan bilgileri iyi bir şekilde ifade edebilmenizdir. Bu yazıda sorunsuzca Amerika vize başvurusu yapmak için yapılması gerekenler ele alınmıştır.

Amerika Vizesi Almak İçin Yapılması Gerekenler

amerika vize başvurusu

Amerika vize başvurusu yaparken yapmanız gereken adımlar sırayla aşağıdaki bölümde belirtilmiştir. Başvurunu sürecinin sağlıklı biçimde ilerlemesi için bu kısımları dikkatle inceleyiniz. Amerika vize başvurularında ne yazık ki sıklıkla hatalar yapılmakta ve bu hatalar yolcuların istenmeyen sonuçlarla karşılaşmasıyla neticelenmekte. Vize başvurunuzda bu tip istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanız ve seyahatinizin aksamaması için profesyonel destek almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Biz VizeyeBaşvur olarak vize başvuru sürecinin tüm kısımlarında işlemleri sizin adınıza yürütüyor, vizenizi sorunsuz biçimde almanızı sağlıyoruz. Bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.

  Adınız
  Soyadınız
  E posta
  Telefon No.
  Detaylar

  Amerika Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Alın

  Amerika Vize Evrakları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Amerika vize başvurusu yaparken, başvuru sahiplerinin belirli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Bu evraklar genel olarak kişisel bilgilerinizi, finansal durumunuzu, mesleki yaşamınızı ve seyahat geçmişinizi belirten evraklardır. Sosyal durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilen bu evraklardan doğru olanları eksiksizce ve doğru bir biçim hazırlamanız vize sonucunuzu direkt olarak etkiler.

  Bu evraklar toplanırken kimi zaman gözden kaçan noktalar olabilir. Örneğin SGK hizmet dökümünüzü aldıktan bir süre sonra vize başvurusu yaptınız ve arada son dönemi eklemeyi unuttunuz. Böyle bir durumda konsolosluk memurları sizin işinizden ayrıldığınızı ve güvencesiz bir konumda olduğunuzu düşünebilir.

  Bunun gibi detaylar VizeyeBaşvur.com uzmanları tarafından dikkatlice incelenir ve hiç bir yanlış anlaşılmaya yer vermeyecek şekilde vize evraklarınız düzenlenir. Yanlış veya eksikler barındıran belgeleri doğru halleri ile değiştirerek eksiksiz vize dosyanızı oluştururlar. Bu sayede evrak grubundan dolayı ortaya çıkabilecek tatsızlıklar önlenmiş olur.

  Amerika Vize Formu (DS 160 formu) İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

  amerika vize formuDS-160 formu olarak da adlandırılan Amerika vize formununun doldurulması kimi zaman, yorucu ve kafa karıştırıcı bir hal alabilir. Oldukça detaylı bilgilerin istendiği Amerika vize formu online olarak doldurulmaktadır. Vize formunda yer alan bilgiler ve beyan edilen evraklar birbirleriyle örtüşmelidir. Doldurulduktan sonra bilgiler konsolosluk tarafından incelemeye alınır. Formda hata yapıldığı fark edildiğinde iptal ve iade süreçleri can sıkıcı bir hal alır. Fark edilmediğinde ise yapılan eksik veya yanlış beyanatlar vize süreciniz istemenmeyen şekilde bir sonuca varmasına sebep olur.

  Sizlerle bire bir iletişime geçen vize uzmanlarımız evraklarınız ve sizden gelen bilgiler doğrultusunda vize formunuzu hatasızca oluştururlar. Böylece vize formundan dolayı oluşabilecek olumsuzluklar ortadan kalkmış olur.

  Amerika Vize Randevusu ve Mülakat

  amerika vize randevusuAmerika vize başvurusu için evraklarınız hazırlandıktan ve vize formunuz doldurulduktan sonraki adım vize randevunuzun alınmasıdır. Vize randevu takvimleri sömestre tatilleri, yılbaşı ve bayram dönemleri gibi yoğun dönemlerde hızla dolduğundan seyahatinizden belli bir süre önce tüm işlemleri bitirmeniz tavsiye edilir.

  Amerika vize randevusuna giderken hazırladığınız evrakları, belirtilen özelliklerdeki fotoğrafınızı, güncel ve eski pasaportlarınızı, randevu kağıdınızı yanınızda bulundurmalısınız. Sıranız geldiğinde evraklarınızı teslim edeceğiniz vize memuru dosyanızı kontrol edecek ve size sorular soracaktır. Bu sorular İngilizce veya Türkçe sorulabildiği gibi genel itibariyle Türkiye’deki yaşamınızı, Amerika seyahatinizde neler yapacağınızı anlamaya yönelik sorulardır. Bu esnada aşırı heyecanlanmamak gerekmektedir. Soruları vize formunuzda ve evraklarınızda yer alan bilgilere göre sakince cevaplamak mülakatınızın ve dolayısıyla vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından büyük önem arz eder. Vize başvurunuzun sonucunu mülakat sonucunda vize memuru tarafınıza bildirir.

  Pasaport İadesi

  pasaport harçlarıVize mülakatınızdan sonra pasaportunuz, iletilmesini istediğiniz PTT şubesine Amerika Konsolosluğu tarafından postalanır. Posta takibi vize danışmanlarınız tarafından yapılarak şubeye ulaştığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılır. Size de yolculuğun tadını çıkarmak kalır.

  Soru, öneri ve bilgi isteklerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirtiniz.

  5/5 - (1 vote)
  2019-04-03T17:04:12+03:00Kategoriler: Amerika Vizesi|Tags: , , |

  Arkadaşlarınızla Paylaşın...!

  7 Yorum

  1. Erdal Kayacım 16:18 de 27/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba..
   14 şubat evlilik tarihimiz ve balayı için Ocak ayında miamı ye gitmek istiyoruz.. Eşimin de benim de türkiyede evi bulunmakta ve 2 aracımız 1 motorsikletimiz mevcuttur.. fakat SSK dan ayrılalı ve serbest çalışmaya başlayalı 9ay oldu..
   başvuruda sıkıntı yaşar mıyız vize için? Teşekkürler

   • VizeyeBasvur 11:01 de 29/10/2018 - Yanıtla

    Erdal Bey Merhabalar,

    Öncelikle mutluluklar dileriz :) ABD için vize almanızdaki faktörlerden bir tanesi de stabil çalışma hayatını sergileyebilmektir. Bu noktada eşinizin ve sizin iş hayatınızın sunumunu iyi bir şekilde yapmak için bazı detaylar üzerinde çalışmalar yapmak gerekebilir.

    İyi günler dileriz
    VizeyeBasvur Destek

  2. Nur 21:45 de 21/09/2017 - Yanıtla

   Amerika da amcam yaşıyor. Lisans eğitimini tamamladım. Ingilizce kursu için gitmek istiyorum. Öğrenci vizesi mi almalıyım ?

   • VizeyeBasvur 22:51 de 21/09/2017 - Yanıtla

    Nur Hanım Merhaba,

    Alacağınız dil kursunun saati vize tipinizi belirlemede önemli rol oynayacaktır. Turistik vize ile sadece haftalık 18 saat altında bulunan bazı programları alabilirken, F1 Öğrenci vizesi ile istediğiniz tüm programları okuyabilirsiniz. Amerika vize süreci ile ilgili bir bilgilendirme maili tarafınıza iletilmiştir, maili inceledikten sonra nasıl bir dil okuluna gideceğinizi belirtirseniz size daha net bir yanıt vermiş oluruz.

    İyi Günler Dileriz
    VizeyeBasvur Ekibi

  3. Ezgi 19:33 de 23/08/2017 - Yanıtla

   Amerikada yasayan teyzemi ziyarete gitmek istiyorum isimden yeni ayrildim acik ogretim universite ogrencisiyim, lisans tamamlamaktayim bu durumda teyzem çocuklarına bakici olarak davetiye gondermek istese vize alabilir miyim illaki biyerde 3 ay calisiyor olmam yada okula gidiyor geliyor mu olmam lazim ne yapmam gerekiyor?

   • VizeyeBasvur 16:05 de 24/08/2017 - Yanıtla

    Merhaba Ezgi Hanım,

    Amerika’da yaşayan teyzenizden bakıcı olarak davetiye almanız tavsiye edilmez. Teyzenizi ziyaret etmek amacıyla seyahat edeceğinizi bildirirseniz daha olumlu bir dönüş alabilirsiniz. Durumunuz hakkında daha iyi değerlendirme yapabilmek için bize telefonla ulaşabilirsiniz.

    İyi günler dileriz

    VizeyeBasvur Ekibi

  Siz de fikrinizi belirtin