Amerika vize krizi hakkında şok gelişme…

Amerika vize bilgi servisinin bugün (06.11.2017) tarihi ile yaptığı bilgilendirme sonucunda Amerika vize başvuruları başladı (limitli olarak). Mail yolu ile yapılan bilgilendirme sonucunda, halihazırda başvuru yapmış ancak randevusu iptal edilmiş tüm başvuru sahipleri, randevu tarihlerini tekrar seçerek başvuruda bulunabilirler.

İşte o mail

Dear Applicant,

The U.S. Mission in Turkey has resumed processing visas on a limited basis.  Applicants who wish to travel to the United States may now reschedule appointments.  Please note, however, that limited appointment availability could result in longer than normal wait times.  Expedited appointments are available in some cases.  If you have urgent travel and cannot get a timely appointment, please schedule the next available appointment and then follow the steps to request an expedited appointment.  When you make the request, please explain your urgent travel needs and state that your previous appointment was canceled.

Thank you!
US Visa Information Service

———————————————————————————

Sayın Başvuru Sahibi,

Türkiye’deki ABD misyonu, sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır.  ABD’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler. Ancak, sınırlı sayıda randevu verilebileceğinden normalden daha uzun bir bekleme süresi olabilir.  Bazı durumlarda acil randevu alınabilir.  Eğer acil bir seyahatiniz söz konusu ise ve istediğiniz tarihe randevu alamıyorsanız, lütfen boş olan en yakın tarihi seçiniz ve ardından acil başvuru için gereken adımları izleyiniz.  Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız ve önceki randevunuzun iptal edildiğini belirtiniz.

Teşekkür ederiz!
ABD Vize Bilgi Servisi

Amerika Vizesine Kimler Başvurabilir ?

Amerika vize başvurusunun limitli olarak başlatılması sonucunda tüm Türk vatandaşları (seyahat sebebi ayırt edilmeksizin) vizeye başvuru yapabilirler. Daha önce alınan kararla sadece tıbbi ve acil durumlarda vize verilirken, alınan kararla tüm seyahat sebepleri başvuruya açılmıştır.

 

Amerika Vizesi Acil Randevu

Amerika vizesi başvurularının kısıtlı olarak açılması sonucunda, randevu tarihlerinin oldukça ileri tarihlerde alınabildiği görülmektedir. An itibari ile (06 kasım saat 18:25) en erken Amerika vizesi randevu tarihi Aralık sonu olarak alınabilmektedir.

Ancak Amerika vizesi acil randevu sistemi halen yürürlükte olup, Amerika’ya yapılacak seyahat sebebinizin acil olması durumunda daha erken randevu verilebilmektedir.

amerika vize yasağı ne zaman kalkacak

Amerika Vize Krizi ne Zaman Çözülür ?

Amerika vize krizinde yaşanan bu son olumlu gelişme, Başbakan Binali Yıldırım’ın 7-10 kasım aralığında yapacağı ABD ziyareti sonucunda tamamen çözülmesi ciddi bir beklenti olarak yorumlanmaktadır. Amerika vize sorununun çözümü için New York ve Washington’da görüşmeler yapacak olan Türk heyetin ziyareti sonucunda, Amerika vize krizinin tamamen çözülmesi bekleniyor.

Siz de Amerika vize krizi dolayısıyla başvurunuzu yapamadıysanız hemen başvuru yapmak için tıklayın.

abd vize krizi ne zaman kalkacak
Rate this post