Amerika vize randevu tarihlerindeki problem ve kısıtlı vize işlemleri ile yaşanan durum sona erdi.

Amerika Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki Amerika vize hizmetlerinin yeniden tamamen başlatılması duyuruldu. Türk Hükümetinin Amerikan misyonundaki çalışanlarına yönelik farklı bir soruşturmada bulunmadığına, büyükelçilik ve konsolosluk bünyesinde çalışan yerel çalışanların gözaltına alınmayacağı veya tutuklanmayacağına dair güvenceye bağlı kaldığı belirtilmiştir. Türkiye’de vize hizmetlerinin yeniden tamamen başlatılmasına yetecek düzeyde iyileştiğine inanıldığı belirtilmiştir.

İşte Ankara ABD Büyükelçiliği Resmi twitter sayfasında yer alan tweet:

amerika vize randevu

Ekim 2017’den itibaren ABD ile yaşanan vize krizi göçmen olmayan vizelerde başvuru sahiplerini oldukça zor durumda bırakmıştı. Önce hizmetleri durduran ABD Büyükelçiliği daha sonrasında kısıtlı olarak hizmet vermeye başlamıştı. Kısıtlı hizmet süresinde Amerika vize randevu tarihleri hızla dolmuş ve çok kısa bir süre önce randevu takvimindeki ilk müsait tarih Ocak 2019 tarihini göstermişti.

ABD Hükümeti, Türkiye’deki ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanması ile, 8 Ekim 2017 tarihinde Türkiye’deki ABD misyonlarından yapılan vize başvurularını süresiz durdurmuştu. Türkiye Hükümeti ise bu kararın ardından yine aynı şekilde ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Amerika vize krizi ile gelen randevu probleminin çözülmesiyle başvuru sahipleri yeniden Ocak 2018 tarihi için randevu almaya başlayabilecekler. Geçilen dönemde ABD ile yaşanan vize krizinden dolayı başvurularını ertelemiş olan kişilerin de yeniden başvuru yapabileceği düşünülürse önümüzdeki dönemde ufak bir yoğunluk yaşanacağı bekleniyor.

Eğer siz de Amerika vizesi için başvuru yapmayı ertelediyseniz randevu takvimleri ileri tarihleri göstermeden hemen başvurunuzu başlatın. Amerika vizesi sayfamızı inceleyerek veya 0212 293 50 50 numaralı telefondan ofisimizi arayarak Amerika vize başvurunuzu hemen başlatın.

Amerika vizesi

Rate this post