İngiltere vize başvurusu, Türk vatandaşları tarafından en çok başvurulan vizelerin başında gelir. İngiltere vize başvurusu yaparken oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. İngiltere vizesi için uygulanan yüksek standartlar neticesinde başvuru öncesinde yapılan her işlem, hazırlanan her evrak ve form, vize sonucunuzu doğrudan etkiler. Bu noktada sizlere rehber olacak bu yazıyı detaylıca incelemenizi tavsiye ederiz.

 

İngiltere Vizesi Almak İçin Yapılması Gerekenler

İngiltere vize başvurusu yaparken izlenmesi gereken adımlar sırasıyla aşağıda belirtilmiştir. Bu adımların takip edilmesi, vize başvurusunun eksiksizce tamamlanmasını sağlayacağı gibi en iyi vize sonucunu almanızı sağlayacaktır.

İngiltere vize başvurusu

 

İngiltere Vize Evrakları Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ülke, vize uyguladığı ülkenin vatandaşlarından belirli evrakları talep eder. Bazı ülkeler kolaylıkla temin edilebilecek evraklar isterken bazıları ise oldukça çok ve detaylı evrak ve bilgi talebinde bulunmaktadır. Talep edilen evraklar gidiş amacına (turistik, eğitim, sağlık, ticari vb.) ve yolcuların sosyal durumlarına (iş veren, çalışan, emekli, öğrenci vb.) göre değişiklikler gösterir.

İngiltere vize başvurusu yaparken, mülakat ile kendinizi ifade etme şansınız bulunmadığından teslim edeceğiniz evraklar vize sonucunuz açısından hayati rol oynar. Özellikle evrakları toplarken gözden kaçabilecek oldukça fazla detay mevcuttur. Örneğin, banka yetkililerinin imza sirkülerini içermeyen banka evrakları konsolosluk nezdinde geçersizdir. Aynı şekilde iş veren yazınızda imza yetkilisin imzasının bulunmaması, bu belgenin iş verenin bilgisi dışında oluşturulmuş olabileceği şüphesini uyandırabilir.

Bunlar gibi pek çok evrakın detayları, kimi zaman gözden kaçabilmektedir. Bu şekilde teslim edilen bir başvuru dosyasında, eksik veya yanlış belge ibraz edilmesi algısı oluşabilir ve bu da vize başvurusunun sonucunu olumsuz etkiler.

VizeyeBaşvur.com vize uzmanları, gönderilen her evrakı kontrol edip uygunluğunu onaylarlar. Hatalı ya da eksik şekilde gönderilen evrakların düzeltmeleri yapılır veya doğru belgeler talep edilir. Böylece eksiksiz ve hatasız olarak oluşturulmuş evrak grubu, başvurunuz için hazır olur ve evrak kaynaklı sorunları önleyerek vizenizin olumlu sonuçlanma şansını arttırmış olursunuz.

 

İngiltere vize formu oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

ingiltere vize formuİngiltere vize başvurusu yaparken başvuru sahiplerini belki de en fazla zorlayan kısım İngiltere vize formudur. Oldukça detaylı bilgilerin istendiği vize formu Türkçe açıklamalar barındırsa da, İngilizce hakimiyeti formu doğru bir biçimde doldurmak için oldukça faydalıdır. Teslim edilen evraklar ile vize formunda yer alan bilgiler kesinlikle çelişki yaratmamalıdır. İngiltere vize formu online olarak doldurulduğundan, bilgilerin beyan edilmesi durumunda, sonradan düzeltme imkanı bulunmamaktadır. Doldurulurken hata yapılan formlar, vize memurları tarafından yalan beyan ve ya en iyi ihtimalle yanlış bilgi olarak değerlendirileceğinden, bu durum tüm vize sürecinizi olumsuz etkiler ve hatta vize reddi almanıza dahi sebep olabilir.
Formunuz doldurulurken uzman danışmanlarımız formunuzu özenle oluştururlar. Evraklarınızda yer alan ve sizlerle bire bir iletişime geçerek alacakları bilgilere göre vize formunuz oluşturulacağından form kaynaklı olumsuzluklar önlenmiş olur.

 

İngiltere Vize Randevusu

ingiltere vizesi randevuİngiltere vize başvurusu için form ve gerekli evraklar tamamlandığında başvuru sahiplerinin geriye kalan tek işlemi randevu saatinde belirtilen yerde bulunmasıdır. İngiltere vize randevusuna giderken yanınıza daha önceden hazırladığınız evrakları, basılı formu, pasaportunuzu ve varsa eski pasaportlarınızı, istenen adet ve özelliklerde biyometrik fotoğrafınızı ve randevu kağıdınızı getirmelisiniz.

Vize randevusu ile ilgili kaçırılmaması gereken önemli bir detay vardır. Gidiş tarihiniz yakın bir sürede ise ve randevu tarihi de bayram dönemi gibi bir sezona denk geliyorsa vize değerlendirmeniz seyahat tarihinize dek sonuçlanmayabilir. Bu sorun ile karşılaşmamak için vize işlemlerinizi her zaman seyahatinizden bir süre önce tamamlamanızı tavsiye ederiz.

 

Pasaport İadesi

bordo pasaportVize randevunuza gittikten ve dosyanızı teslim ettikten sonra geriye sadece beklemek kalır. VizeyeBaşvur.com ekibi vizenizin değerlendirme süreci ile ilgili takipleri yapar ve pasaportunuzu dilediğiniz adrese iletir. Size ise seyahatinizin keyfini çıkarmak kalır.

Soru, öneri ve bilgi isteği için yorumlarınızı bekleriyoruz.

 

Rate this post