İtalya Schengen vizesi, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan vizelerinden biridir. İtalya Schengen vizesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör, giriş ülkenizin ya da en çok konaklayacağınız ülkenin İtalya olmasıdır. Bu durumu biraz daha iyi açıklamak için bir örnek verelim. Avrupa’ya 1 haftalık bir seyahat planladığınızı ve bu seyahat için İtalya, İspanya ve Fransa’yı ziyaret edeceğinizi varsayalım. İtalya Schengen vizesine başvurmak için ya ilk ziyaret edeceğiniz ülkenin İtalya olması ya da en çok İtalya’da bulunmanız gerekir (İtalya 4 gün, İspanya 2 gün ve Fransa 2 gün gibi).

İtalya Schengen Vizesi

İtalya Schengen vizesi için gerekli evraklar

İtalya Schengen vizesi için gerekli evraklar, başvuran kişini mesleğine ve sosyal durumuna göre değişmektedir. Örneklemek gerekirse, vize başvurusu yapacak bir işyeri sahibi ile bir kamu çalışanının toplaması gereken evraklar tamamen farklıdır. Bu ayrımın yanında, vize sonucunuzu olumlu yönde etkileyebilecek ek evrakların ve kişinin durumunu ifade eden bir dilekçenin de hazırlanması gerekir. Siz de hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için bizi arayabilir ve tüm işlemleri sizin adınıza yürütmemizi sağlayabilirsiniz.

İtalya Schengen vizesi ücreti

İtalya vizesi başvurularında ücretler seçtiğiniz vize paketine göre değişmektedir. Vize paketlerini oluşturmamızın sebebi toplumun her kesimine ulaşarak, bir öğrencinin de profesyonel destek alabilmesini sağlamaktır.

İtalya vizesi alırken size en uygun vize başvurusu paketini seçmek için İtalya vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İtalya Schengen vizesi başvuru formu

İtalya vizesi başvuru formu diğer tüm Schengen Ülkeleri ile aynı formattadır. Doldurulurken eksiksiz ve doğru bilgilerin forma girilmesi vize onay sürenizin uzamaması açısından oldukça önemlidir. Vize formu doldurulurken en sık yapılan hata, soruyu yanlış anlayarak verilen yanlış cevaplardır. Bu durum bazı başvurularda yalan beyan olarak algılanabileceğinden özellikle dikkat edilmeli ve mutlaka 2. kez kontrol edilmelidir.

İtalya Schengen vizesi nasıl alınır

İtalya vizesi, genel itibari ile çok zor bir süreç olmasa da tüm işlemlerin doğru ve eksiksiz yapılması gerekir. Öncelikli olarak formun doldurulması, her başvuruya göre değişen destekleyici evrakların eklenmesi ve randevu esnasında teslim edilmesi ile son bulur. Vize başvurusu yapıldıktan yaklaşık bir hafta sonra (yoğun dönemlerde bu süre uzayabilir) vizeniz tarafımızdan teslim alınarak size iletilir.

Rate this post