İtalya vizesi İstanbul için genellikle turistik amaçla Avrupa’ya ilk kez çıkanların en çok başvurduğu vizelerin başında gelir. Ülkemizde en çok başvuru alan yer ise İtalya vizesi İstanbul merkezidir. İtalyan vizesi başvurularının bu denli fazla olmasının çeşitli sebepleri vardır. İtalya, geçmişini tümüyle sahiplenilmiş, kültürünü, mimarisini ve sanatını da günümüzde korumuş ve desteklemiştir. Ülkenin geçmişini bu denli sahiplenişi turistler için bir cennet haline gelmiştir. Öyle ki bazı ülkeler birkaç şehirleri ile tanınırken İtalya’nın pek çok şehrine tüm dünyadan turistler akın etmektedir. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan bölgeleri ile birlikte Roma, Venedik, Floransa, Milano, Sardinya, Napoli, Torino, Siena, Palermo şehirlerini turistin tek seferde görmesi güçtür.

İtalya vizesi İstanbul

İtalya Vizesi İstanbul Merkezi

İtalya vizesi İstanbul başvuruları iData Danışmanlık ve Hizmet Dış Tic. A.Ş. tarafından alınmaktadır. İstanbul İtalya Konsolosluğu İtalya vizesi için kişisel başvuru kabul etmemektedir. Vize işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken işlerin randevu ile gerçekleştiğidir. Bu nedenle eğer bayram dönemi, resmi tatiller ve yoğun sezonlarda İtalya’ya seyahat edecekseniz randevu takviminin dolu olma ihtimalini göz önünde bulundurmalı ve birkaç hafta önceden başvurunuzu yapmalısınız.

İtalya, Schengen ülkeleri arasında olduğundan verilen vize de İtalya Schengen vizesidir. Bu da Schengen vize başvurularında bir gereklilik olan parmak izi bilginizi vermeniz gerektiği anlamına gelir. Fakat 2014 yılı sonrasında alınmış bir Schengen vizeniz var ise parmak izi vermeden ve İtalya vizesi İstanbul merkezine gelmeden de vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Alınan bir Schengen vizesinden sonra 5 yıl için diğer Schengen vize başvurularında tekrar parmak izi vermezsiniz. Bu durumda vize danışmanlarımız sizin adınıza evrak verme ve evrak teslim alma gibi tüm işlemleri sizin adınıza gerçekleştirebilir ve sizi büyük bir zahmetten kurtarabilir.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale şehirleri iData İstanbul vize merkezinin yetki alanındadır. Eğer pasaportunuzda VIS ibaresi taşıyan bir vize bulunuyorsa ve bu şehirlerden birinde ikamet ediyorsanız İtalya vizesi İstanbul merkezine gelmeniz gerekmemektedir. Bu sayede şehirler arası yolculuklarda zaman ve para kaybetmezsiniz. İşlemleriniz vize danışmanlarımız tarafından tamamlanır ve pasaportunuz size teslim edilir. İş yoğunluğundan ve günlük yaşamın temposundan dolayı bu tip işlemlere vakit bulamayanlar bu sayede çok daha zahmetsiz bir şekilde vizelerini alabilmektedirler.

 

iData İtalya Vizesi İstanbul Adres Bilgisi

Pasaportunuzda VIS ibaresi bulunan bir Schengen vizesi yoksa vize işlemleri için İstanbul vize merkezine gelmek durumundasınız. iData İstanbul’un yetki alanı içerisinde ikamet edenlerin gelmesi gereken adres bilgisi ve iletişim aşağıda verilmiştir.

Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No:123 Giriş Kat Harbiye/Şişli – İSTANBUL

Çağrı Merkezi: 0850 460 8493

 

İtalya vizesi için başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için İtalya Vizesi sayfasını ziyaret ediniz.

 

Rate this post