Yunanistan Vizesi İstanbul Başvurusu

///Yunanistan Vizesi İstanbul Başvurusu

Yunanistan vizesi Türkiye’den en çok başvuru alan vizedir. Türkiye’den en fazla vize başvurusu alan bölge olarak da Yunanistan vizesi İstanbul merkezi öne çıkmaktadır. Bunun belli başlı sebepleri şu şekilde açıklanabilir. Eski medeniyetlerin izlerini iyi bir şekilde koruyan Yunanistan kültür turizmi amaçıyla giden turistler için oldukça tatminkar. Öte yandan deniz kum güneş tatili olarak nitelendirebileceğimiz yaz tatili için de pek çok alternatif bulunmakta. Diğer AB ülkelerine göre yapılan aktivitelerin daha ekonomik olması, kültürel ve tarihi bağların yanı sıra komşu ülke olmasından dolayı Türk vatanadaşları tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Yunanistan vizesi İstanbul

Yunanistan Vizesi İstanbul Merkezi

Yunanistan vizesi İstanbul başvuruları için İstanbul Konsolosluğundan kişisel başvuru almamaktadır. Konsolosluk, İstanbul için Kosmos Vize Hizmetleri Ltd. Şti. üzerinden başvuruları almaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, evrakların teslimi ve parmak izi için randevu alınması gerektiğidir. Randevu takvimi bayram ve tatil sezonlarında çok çabuk dolduğundan, gideceğiniz tarihten birkaç hafta önce başvurunuzu yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yunanistan vizesi Schengen kapsamında olduğundan başvuru sahipleri parmak izi vermek zorundadır. Bu sebeple eğer pasaportunuzda 2014 yılından sonra alınmış bir Schengen vizesi bulunumuyorsa İstanbul merkezinde parmak iziniz alınır. Eğer bu tarihten sonra aldığınız bir Schengen vizeniz var ise İstanbul vize merkezine gelme zorunluluğunuz yoktur. Vize danışmanlarımız sizin adınıza evraklarınızı teslim edip, teslim alabilmektedir. Parmak izi verdiğiniz tarihten sonra 5 yıl için tekrar parmak iziniz alınmaz.

Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak şehirleri de Kosmos vize merkezinin yetki alanı içerisindedir. Eğer Kosmos vize merkezinin yetki alanındaki şehirlerden birisinde ikamet ediyorsanız ve 2014 sonrası alınmış bir Schengen vizeniz varsa evrak teslimi için İstanbul’a gelmenize gerek kalmaz. Gerekli evrakları toparlayıp tarafımıza ilettiğinizde işlemleriniz çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Günlük hayatın yoğunluğundan dolayı bu tip işlemler için vakit bulamayanlar bu sayede oldukça kolay bir şekilde vizelerini alabilmektedirler.

Kosmos Vize Adres Bilgisi

Eğer pasaportunuzda 2014 sonrası VIS ibaresi bulunan bir Schengen vizesi yoksa Yunanistan vize merkezine gelmek durumundasınız. Yetki alanı içerisinde ikamet edenler için Kosmos vize adres ve iletişim bilgisi aşağıda verilmiştir.

Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:139 Harbiye/Şişli İSTANBUL

Çağrı Merkezi: 0212 296 10 00

Yunanistan Vizesi Randevu Seçenekleri

Yunanistan vizesi İstanbul merkezi iki tip randevu hizmeti vermektedir. Bunlar standart randevu ve VIP randevu şeklindedir. VIP hizmetini tercih eden başvuru sahipleri vize başvurusu ve parmak izi verme işlemlerini VIP salonunda hızlıca halledebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken VIP hizmeti alınarak yapılan başvurular konsolosluk değerlendirme süresini ve vize kararını etkilememektedir. Yunanistan vize başvurunuz için VIP hizmet almak istiyorsanız danışmanlarımızı önceden haberdar ediniz.

Yunanistan vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için Yunanistan Vizesi sayfamızı inceleyiniz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?
[Oy veren kişiler: 0 Ortalama Puan: 0]
2017-03-16T14:51:18+00:00 Categories: Yunanistan Vizeleri|

Siz de fikrinizi belirtin