avustralya vizesiAvustralya vizesi, başta Asya ülkeleri olmak üzere tüm dünyadan turizm, ticaret ve eğitim amaçlı vize başvurularını yüksek miktarda almaktadır. Commonwealth topluluğu içerisinde yer alan Avustralya, yüksek yaşam standartları, turizmde sunduğu olanakların diğer ülkelerde alternatiflerinin bulunmaması ve eğitim kurumlarının kalitesi sebebiyle Türkiye’den de hatrısayılır miktarda vize başvurusu almaktadır.

Avustralya vizesi başvuruları, VFS global aracılığı ile yapılmakta olup, vize değerlendirmeleri Ankara Avustralya Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır.

Avustralya vizesi pasaporta basılmamaktadır. Başvurunuz değerlendirilip onaylandıktan sonra tarafınıza vize yerine geçen bir belge iletilir. Seyahatlerinizi pasaportunuzla birlikte bu belge ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede başvurunuz değerlendirmede olsa dahi yurt dışı seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Avustralya Vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vize ücreti yapılacak vize başvurusunun tipine, başvuru yapan kişinin yaşına ya da almak istediği hizmet tipine göre değişiklik gösterir. Aşağıda Avustralya vizesi için belirlenmiş 3 farklı hizmet paketinin fiyatları bulunmaktadır. Belirtilen fiyatlar subclass 600 olarak tanımlanan, geçici ziyaret amaçlı vizeler (aile veya arkadaş ziyareti, turistik ziyaret, ticari amaçlı ziyaret gibi) için belirtilmiştir. Vize paketlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun olanını belirleyebilir ve hemen vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz vize bu türden farklı ise ofisimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Eko Vize

169$
 • Dosya Kontrolü
 • Vize Başvurusu
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

229$
 • Form Danışmanlığı
 • Dilekçe Hazırlığı
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

259$
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

Avustralya Vize Başvuru Formu

Avustralya vize başvuru formu, talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize formları immiaccount adı verilen sistemden elde edilen benzersiz kullanıcı oturumu üzerinden veya Avustralya Devleti Göçmenlik ve Sınır Koruma Departmanı (Australian Government Department of Immigration and Border Protection) web sitesinden indirilerek kağıt bazlı olarak doldurulabilir.

Avustralya vize başvuru formunun İngilizce, hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması, formda yer alan bilgilerin gerekli evrakları doğrulayan ve destekleyici nitelikte olması, vize değerlendirilmesinin olumlu sonuçlanması açısından hayati önem taşır.

Avustralya vize prosedürüne göre, büyükelçilik çalışanları ve sınır güvenlik memurları değerlendirmelerini pek çok ülkeye göre oldukça yüksek standartlarda gerçekleştirirler. Bu durum düşünüldüğünde yapılan en ufak hatanın olumsuz sonuca sebebiyet vermesi sürpriz olmayacaktır.

VizeyeBaşvur.com olarak tüm Avustralya vize başvurularını online olarak işleme almaktayız. Bu sayede araya 3. kurumların girmesini önleyerek zaman kaybı yaşamamanızı ve arada yaşanabilecek iletişimsizlikleri engelleyerek en rahat biçimde vize almanızı sağlamaktayız.

avustralya vizesi başvuru formu
avustralya vizesi online başvuru formu

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesi için gerekli evraklar, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak her ne amaçla vize başvurusu yapılıyor olursa olsunsun, her başvuran için aynı olan temel evraklar hazırlanmalıdır.

Pasaport en az Avustralya’dan dönüş tarihinize kadar geçerli olmalıdır. Eğer pasaportunuz bu şartları yerine getirmiyorsa yenisi için pasaport başvurusu yapmanız gerekir. Nasıl pasaport başvurusu yapacağınızı “Pasaport İşlemleri” altında yer alan “Pasaport nasıl alınır?” isimli sayfadan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz başvuru için uygunsa, Avustralya vize formu eksiksizce ve hatasız bir şekilde doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun ve eğer varsa eski pasaportların işlenmiş tüm sayfaların taramaları da hazırlanmalıdır.

Seyahat masraflarının karşılanacağı bir banka hesabı sunulmalıdır.

Online başvuru sisteminde pasaportun ve diğer tüm evrakların taranmış halleri sisteme yüklenerek tüm evraklar Avustralya Konsolosluğu yetkililerine iletilir.

Biyometrik fotoğraflar vize başvuru merkezi tarafından çekilmektedir.

Bu şekilde özetlenebilen, her başvuru sahibinden istenen bu temel evrakların yanında, seyahat amacı ve iş durumuna göre farklılık gösteren diğer evrakların da hazırlanması gerekir. Aşağıdaki butondan Avustralya vizesi için gerekli evraklar listesine ulaşarak, temel belgeleri ve kendi durumunuza uygun maddede belirtilen, gerekli olan tüm evrakları görüntüleyebilirsiniz.

Avustralya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya turist vizesi işlem süresi başvuru yapılan döneme ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse Avustralya Büyükelçiliği turistik ziyaret amacıyla alınan başvuruları yaklaşık olarak 5-10 iş günü içerisinde değerlendirir.

Bayram dönemlerinde, yaz aylarında veya anlık olarak oluşan yoğunlukların önüne geçebilmek için seyahat tarihinden en az 1 ay önceden başvuru için hazırlıklarınızı tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi almak isteyen başvuru sahipleri öncelikle vize türünü belirlemelidirler. Vize türü belirlendikten sonra gerekli evraklar hazırlanmalı ve vize formu doldurulmalıdır.

Başvurular online veya vize başvuru merkezlerinden kağıt bazlı olarak yapılabilmektedir.

Avustralya vize şartları oldukça zorludur. Bu sebepten konuya hakim olan profesyonellerden yardım almak lehinize olacaktır.

Avustralya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya Konsolosluğu İstanbul

Adres: Harbiye Mahallesi, Asker Ocağı Cad. Süzer Plaza No:15, 34357 Şişli/İstanbul

Avustralya göçmenlik işlemleri geçici oturum vizelerinden tamamen farklıdır. Süreç olarak daha uzun bir zamana yayılan bu ikamet iznini alırken daha detaylı evraklar hazırlamak gerekir.

Avustralya oturma izni, Avustralya göçmenlik sürecine benzese de amaçları farklıdır. Avustralya oturma izni, uzun süreli kalışlarda alınır. Bu izin genellikle eğitim amacıyla seyahat eden öğrenciler tarafından sıklıkla talep edilir.

Avustralya vize randevusu, başvuracağınız vize tipine göre vize başvuru merkezi aracılığı ile verilir. Avustralya vize sürecinin bir parçası da randevudu aşamasıdır. Randevular çoğu zaman belirli bir süre sonrası için verilmektedir. VizeyeBaşvur Ekibi size en uygun olan gün ve saatte randevunuzu oluşturmaktadır.

Not: Seyahat edeceğiniz tarihten en az 1 ay önce başvuruya hazır olmanızı tavsiye edilir.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj