Can Plus Programı için Önemli Güncelleme

///Can Plus Programı için Önemli Güncelleme

Can plus Kanada vizesi başvuruları için yeni bir güncelleme açıklandı. Daha önce hiçbir evrak teslim edilmeden sadece formlar ve fotoğraf ile başvuru yapılabilen Can plus vizesi için maalesef olumsuz bir güncelleme gelmiş bulunmaktadır. İlgili düzenleme sonucunda, Can plus programı için yapılacak başvurularda doldurulması gereken Kanada vizesi formları haricinde, başvuran kişilerin çalışma hayatları ile ilgili evrakların da eklenmesi gerektiği bildirilmiştir.

Can Plus Vizesi Özellikleri

Can Plus vizesi, son 10 yıl içerisinde Kanada ya da Amerika vizesi almış Türk vatandaşlarının faydalanabildiği bir vizedir. Kanada vize başvuru sürecini çok kolaylaştıran bu sistem, sadece vize başvuru formları ve fotoğraf ile yapılabilen bir vize başvurusuydu.  Özellikle son dönemlerde Amerika vizesi bulunan vatandaşlarımız tarafından oldukça fazla bir ilgi gören Can Plus Kanada vizesi, artık ek evraklarla başvuru kabul etmekte.

can plus programı

Can Plus Vize Başvurusu için Gereken Ek Evraklar Hangileridir ?

 • Çalışanlar, bağlı bulundukları kurumlardan izin yazısı, maaş bordrosu ve sigorta dökümlerini eklemelidir.
 • İş yeri sahipleri, faaliyet belgesi, vergi levhası ve SGK kayıtlarını eklemelidirler.
 • Emeklilerin eklemesi gereken evraklar ise emekli kartları ve emekli maaşının yattığı hesabın dökümüdür.
 • Öğrenciler ise eğitim kurumlarından alınan öğrenci belgesi ve seyahatin masrafını karşılayacak olan sponsorun, yukarıda belirtilen durumlardan uygun olan maddedeki belirtilen evrakları eklemelidirler.

 

Can Plus Programı Halen Cazip Bir Başvuru Yöntemi midir?

Can plus programı, normal bir Kanada vizesi başvurusuna göre halen çok daha az evrak gerektiren daha kolay bir vize başvuru şeklidir. Standart bir Kanada vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız, Can plus programına kıyasla çok daha fazla evrak gerektirmektedir.

Can Plus Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

can plus vizesiCan Plus programı için yapılan başvuru, Kanada vize süreci ile oldukça benzerdir. Formlarınız VizeyeBaşvur.com ekibinin uzman kadrosu tarafından doldurulur elektronik ortamda doldurulur ve sizden gelen (yukarıda belirttiğimiz) evraklar ve fotoğrafınız ile birlikte adınıza başvuru yapılır (Başvuruya gelmenize gerek yoktur). Vize başvurunuz yapıldıktan sonra dosyanızın takibi devam eder, değerlendirme sonuçlandıktan sonra pasaportunuz alınarak size ulaştırılır.

 

Can Plus vizesine başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmek ve konu hakkında detaylı bilgi almak için Can Plus Kanada Vizesi sayfasını inceleyiniz.

 

 

2017-12-28T13:34:33+00:00Categories: Kanada Vizesi|Tags: , , |

2 Comments

 1. İbrahim çil 15:02 de 17/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba ben İbrahim çil 2012 Amerika ya gittim ve 10 yılık vizem vardı ve pasaportum 1 yılık ti pasaportu yırtıp atım ama evrakların arsında fotokopisi daha duruyor ama ben 5 ayda Kanada ya seyahat etmek istiyorum CAN Plus kanada vizesi alma Avantajımız olur mu bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum teşekkür ederiz

  • VizeyeBasvur 16:01 de 17/01/2018 - Yanıtla

   İbrahim Bey Merhaba,
   2012 yılında alınmış bir Amerika vizeniz olduğundan Can Plus Kanada vizesi programından faydalanabilirsiniz. Ancak Amerika vizenizi konsolosluk aracılığı ile yenilemenizi öneririz. Haricen Kanada vize başvurusu için gerekli adımları mail olarak size ilettik. Onayınız ile başvuru işlemleriniz danışmanlarımız tarafından başlatılacaktır.

Siz de fikrinizi belirtin