İngiltere eğitim öğrenim hayatı için, dil eğitimleri ya da sadece bir tatil için gidip görülmesi gereken ve merak edilen ülkelerdendir. Her yerinde tarih yatan bu güzel ülke birbirinden güzel şehirleri, cadde ve sokaklarıyla güzel bir tatil geçirmenizi sağlar. Telefon kulübeleri, çift katlı otobüsleri ve birbirinden ünlü üniversiteleri, kilise ve müzeleriyle her mevsim ayrı güzelliklerini yaşatır.

Öğrenciler için İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere-vizesiDil eğitimi almak isteyen öğrenciler, eğitim hayatına orada devam edenler, iş birliği yapan kişilerle Türkiye’den İngiltere’ye her yıl birçok kişi gider. Dili yerinde öğrenmek için oldukça revaçta olan ülke, festivalleri, lokantaları ve farklı şehirleriyle ziyaretçilerini büyüler. Gidenlerin önüne çıkan ilk durum, vize alınma gerekliliğidir. İngiltere Birleşik Krallık oluşturan 4 ülkeden biri olduğu için aslında alınan vize Birleşik Krallık vizesidir ve gittiğinizde tüm bu ülkeleri ziyaret etme şansına sahip olursunuz. Alacağınız vize süresi değişebilir. 6 ay,2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık alınabilen vize için yapacağınız ödeme, bu süreye göre değişecektir. İngiltere vize başvurusu, gidiş tarihinden çok daha önce yapılmış olması, kafanız daha rahat bir şekilde tatilinize hazırlanmanızı sağlar. Özellikle yaz tatili, bayram gibi uzun tatillerde gitmek isteyen çok kişi olacağı için her işinizi önceden halletmekte fayda olacaktır. Normal şartlarda 10 gün içerisinde vize sonuçlarını elinize alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Formu

Öğrenci, ticaret amaçlı giden kişi ve turistler için farklı şekilde başvurulan İngiltere vize başvurusu öncesi bir form doldurulur. Bu form içinde kritik sorular yer aldığından formun profesyonel kişiler tarafından doldurulması önemlidir. Sürekli vize işlemi yapan ve hangi durumlarda red sonucu olduğunu bilen vize danışmanları ile vizenizi tek seferde alabilirsiniz. İngiltere vize başvurusu ve pasaport işlemleriniz tek elden kolaylıkla halledebileceğiniz firmalar sayesinde İngiltereyi görmeyi ertelemeden, hayallerinize kavuşun.

Rate this post