10 yıllık Amerika vizesi almak, yurt dışına tatil için seyahat etmek isteyen herkesin hayalidir. Peki bu vize kimlere, hangi durumlarda verilir?

Bu vize, göçmen olmayan Amerika vizelerinden B1/B2 vize tipleri için uygulanmaktadır. Yani Amerika’ya turistik, aile ziyareti, konferans, fuar, iş görüşmesi veya tıbbi tedavi gibi sebeplerle yapacağınız ziyaretler için verilen B1 ve B2 vizeleri, uygun görüldüğü takdirde 10 yıllık ABD vizesi olarak düzenlenmektedir.

Amerika Vizesi Kaç Yıllık Veriliyor?

Amerika vizesi kaç yıllık veriliyor? sorusu, en sık karşılaştığımız sorulardandır. Eğer B1/B2 vize türüne, yani Amerika’da göçmen olmayan turistik, aile veya arkadaş ziyareti, fuar, konferans, iş toplantısı, tıbbi tedavi gibi sebeplerle gidecekseniz, bu durumda geçerliliği 10 yıla kadar olan vizeyi alabilirsiniz. Kısaca ifade etmek gerekirse, bu sorunun cevabı kesin biçimde verilemez.

ABD vize yetkilileri vize mülakatında başvurunuzun değerlendirmesini yaparak vize başvurunuz hakkındaki kararı verirler. Dolayısıyla vizenin 10 yıllık olup olmayacağı, randevu günü girdiğiniz vize mülakatının sonucunda ortaya çıkmaktadır. Biz VizeyeBasvur.com ekibi olarak, danışmanlık hizmeti verdiğimiz yolcularımızın vize başvurularında onaylanan vizelerin yaklaşık %99’unun 10 yıllık olarak sonuçlandığını görmekteyiz.

10 yıllık amerika turist vizesi

ABD Vizesi ile Amerika’da ne kadar kalınır?

Sıklıkla sorulan bir diğer soru ise şu şekildedir “10 yıllık Amerika vizesi alan kişi, 10 yıl boyunca Amerika’da yaşayabilir mi?”.

Cevap. Kesinlikle hayır!

ABD 10 yıllık vize ile size 10 yıl boyunca çeşitli zamanlarda Amerika’yı ziyaret etme imkanı verir. Ancak verilen vizenin bir kuralı vardır. Amerika’da tek seferde veya parça parça olarak bir yıllık zaman dilimi içerisinde kalabileceğiniz maksimum süre 6 aydır. Bu 6 aylık süre ise yolcudan yolcuya değişebilir. Amerika’da kalış sürenizi, Amerika’ya giriş yaparken pasaportunuzu kontrol eden gümrük memuru belirler. Sizin yapmanız gereken, izin verilen süre içerisinde vizenizin kurallarını ihlal etmeden Amerika’dan çıkış yapmaktır. Herhangi bir ihlal durumu söz konusu değilse daha sonra yine ABD’ye tekrar giriş yapabilirsiniz.

10 yillik abd vizesi

10 Yıllık Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

10 yıllık Amerika vizesi alabilmenin en kolay yolu mantıklı ve hatasız bir başvuru sürecidir. Bunun için öncelikli olarak başvurunuzun doğru ve yeterli verilere dayanması gerekir. Her şeyin sorunsuz ilerlediği durumda size de 10 yıllık ABD vizesi verilebilir. Doğru ve eksiksiz destekleyici evrakların, mülakatta verdiğiniz cevapların ve daha önce sunulan DS160 formunun bir bütünlük içerisinde olması gerekir. Tüm bu şartların sağlanması ABD 10 yıllık vize alma şansınızı önemli ölçüde yükseltecektir.

Vize onayı ile birlikte en iyi sonucu almanız için biz ABD vize başvurularında profesyonel danışmanlık hizmeti alınmasını tavsiye ediyoruz. Zira başvuru formunda yapılan ufak hatalar, mülakatta net cevaplanamayan bazı sorular ABD vize görüşmelerinde büyük sorunlara yol açabiliyor. VizeyeBaşvur.com ile yaptığınız vize başvurularında bu tipte problemlerle karşılaşmaz, başvuru sürecinizde güvenle ilerlersiniz.

10 yıllık ABD vizesi almak için aşağıdaki formu doldurarak işlemlere başlayabilirsiniz.

  Adınız

  Soyadınız

  E posta

  Telefon No.

  Detaylar

  10 Yıllık Amerika Vizesi Ücreti Ne Kadar?

  Amerika vizesi aslında en ekonomik vizelerden bir tanesi. Vize 10 yıllık olarak alındığında size yıllık maliyeti çok uygun bir fiyata gelmektedir. 10 yıllık Amerika vizesi ücreti, daha kısa verilen vizeye göre farklılık göstermez. 10 yıllık Amerika vize ücreti ile 5 yıllık Amerika vize ücreti arasında bir farklılık yoktur. Hemen aşağıda, almak istediğiniz hizmete göre belirlenmiş ABD vize ücreti tablosunu bulabilirsiniz.

  Aşağıdaki listede seçtiğiniz hizmet ücretine 160 USD olan konsolosluk harcını ekleyerek 10 yıllık ABD vize ücreti hesaplayabilirsiniz.

  Eko Vize

  59$
  • Form Danışmanlığı
  • Vize Harçlarının Ödenmesi
  • Vize Randevusunun Alınması
  • Randevu ve Form Onayları

  Standart Vize

  119$
  • Eko Vizeye Ek olarak
  • Evrakların Kontrolü
  • Dilekçe Hazırlığı
  • Mülakat Hazırlığı

  Vip Vize

  159$
  • Standart Vizeye Ek Olarak
  • Ekspress Kurye Hizmeti
  • Kişiye Özel Danışman
  • 24 Saat Destek
  • 10 yıllık amerika vizesi

  10 Yıllık Amerika Vizesi

  10 yıllık Amerika vizesi almak, yurt dışına tatil için seyahat etmek isteyen herkesin hayalidir. Peki bu vize kimlere, hangi durumlarda verilir? Bu vize, göçmen olmayan Amerika vizelerinden B1/B2 vize tipleri için uygulanmaktadır. Yani Amerika'ya turistik, [...]

  • Ds 160 formu

  Ds 160 Formu

  Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru formu online olarak doldurulan ve soruları kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir formdur. Amerika vize çeşitlerinin birçoğunda [...]

  • amerika vizesi icin gerekli belgeler

  Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

  Amerika vizesi için gerekli evraklar, başvuru yapılacak vize tipi ve çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. B1/B2, E1/E2, F1 gibi vize tipleri bulunan Amerika vizesi başvurularında yapılması gereken ilk şey hangi vize tipi için başvuru yapılacağını belirlemektir. Örnek vermek [...]

  4.7/5 - (6 votes)