amerika vize reddi

Amerika vize reddi ne yazık ki pek çok insanın vize mülakatı sonrasında karşılaştığı başvurunun olumsuz değerlendirilmesi sonucudur. Vize memuru ile yaptığınız görüşme sonrasında umutsuzca ret sebebinizi sorduğunuzda size teslim edilen, kötü üne sahip, üzerinde genellikle 214b yazan kağıdı incelemeniz gerektiği, gerekli bilgilerin burada belirtildiği söylenir ancak sorunun net olarak ne olduğu bu kağıtta yer almaz.

Peki ABD vize reddine ne sebep olmuş olabilir?

Bu konu hakkında her gün, onlarca telefon, mail ve ziyaret alıyoruz. Başvuru sahipleri çoğu zaman dosyalarının, beyanlarının veya formlarının eksiksiz veya hatasız olduğunu söylüyorlar, ancak vize formu doldurulurken yapılmış ufak bir hata, önemsiz görüp bahsetme ihtiyacı duymadınız bir detay veya iş hayatınızda belirttiğiniz veya belirtmediğiniz bir bilgi vize ABD vize reddinin sebeplerinden birisi olabilir.

ABD vize reddi almış olmak oldukça tatsız bir durum olsa da, sanılanın aksine düzeltilemeyen veya geri dönüşü olmayan nihai bir durum değildir (bazı istisnai durumlar hariç). Problem yaratan faktörler ortadan kalktığında vizenin onaylanması mümkündür.

Başvuru süreci titizlikle yürütülmelidir çünkü vize memurları değerlendirme konusunda oldukça hassastırlar. Başta hatasız/eksiksiz olduğu düşünülen bir durumda profesyonel bir bakış, önceki başvuruda sorun yaratan noktaları görmenizi sağlar. Ancak net bir tespit yapılabilmesi için tüm başvuru süreci detaylıca ele alınmalıdır. Durumunuzda yapılabilecek bazı değişiklikler, geçmiş başvurunuzdaki potansiyel riskleri elemenizi sağlayacak ve dolayısıyla yeni başvurunuzdaki başarı şansınızı arttıracaktır.

Bu yazımızda Amerika vize reddinin olası nedenleri ve tekrar başvuru gibi konulara, sayfanın sonunda yer alan sizden gelenler kısmında sıkça karşılaştığımız durumlara dair detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Amerika Vize Reddi Nedenleri

Amerika vize reddi nedenleri başvurudan başvuruya değişiklik gösterir. Öncelikle ret alan kişilerin sıkça karşılaştığı, üzerinde 214b yazan kağıdın ne olduğundan bahsedelim.

214b Vize Reddi Ne Anlama Gelir?

214b aslında göçmen olmayan kişiler için uygulanan yasalardan birisidir. Vize retleri ve onayları The Immigration and Nationality Act (INA) (Göç ve vatandaşlık yasası) uyarınca belirlenmektedir. Yani aslında alınan ret, Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasasının, 214b maddesi uyarınca verilmiştir.

214b vize ret mektubu türkçe

Eğer size de ABD vize reddi sonrasında yukarıdaki gibi bir 214b yazılı kağıt verildiyse:

 • Vize memuru başvurduğunuz vize tipi için sizi bulunduğunuz şartlarda ABD vizesini vermeye yeterli görmemiştir.
 • Ülkenizde güçlü bağlarınız yoktur veya verilebilecek bir geçici vize sonunda ülkeyi terk edeceğinize dair yeterli kanıtlar bulunamamıştır.

Güçlü bağlar tanımı ret nedenlerinden 4. maddede detaylıca belirtilmiştir.

Aşağıdaki bölümde vize reddiniz ile alakalı temel sebeplere dair bilgi aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

Form veya Evrak Eksikliklerinden Kaynaklanan Amerika Vize Reddi

En sık rastlanan Amerika vize ret sebepleri sıralaması yapsaydık, tahminen ilk sırayı bu madde alırdı. Genel itibari ile Amerika vize başvurusu sürecine ciddi yaklaşmayarak, formda yer alan soruları eksik dolduran ve destekleyici evraklarının yeterli olmadığı durumlarda alınan Amerika vize reddi tipidir.

Daha insani bir terimle alınan en acıklı vize reddidir çünkü basit düzeltmeler ve biraz dikkatle olumlu sonuçlanabilecek bir başvrunun geldiği son noktadır. Bu anlamda tekrar yapılan düzgün bir başvuru ile olumlu sonuç alma oranı yüksek olacaktır.

Finansal Yetersizlik Sebebi ile Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusu yaparken, Amerika’da bulunacağınız süre içerisinde seyahatiniz ile ilgili tüm masrafların siz ya da sponsorunuz tarafından karşınacağını ispat etmeniz gerekir. Aslında bu durum da oldukça hassas ve üstünde iyi düşünülmesi gereken maddelerden biridir. Bu durumu anlatabilmek için bir örnek verelim. Mustafa beyi özel bir şirkette 2500 TL maaşla 1 yıldır çalışıyor olarak kabul edelim, ev hanımı olan eşi ile Amerika’da 1 haftalık bir tatil planladıklarını ve bu seyahatin toplam maliyetinin 7000 USD olduğunu düşünelim ve banka hesabında da 10000 USD toplam birikim olsun. Bu durumda vize yetkilisinin dikkatini çekecek bir kaç noktaya değinelim.

 • Son iş yerinde çalışma süresi
 • Maaş / toplam tatil bütçesi oranı
 • Birikim / toplam tatil bütçesi oranı
 • Birikimin hangi aralıkta ve nasıl yapıldığı

Bu noktada hesaptaki 10000 USD nin nasıl elde edildiği, birikimin %70’inin tatile ayrılması gibi konuları çok iyi izah etmek gereklidir. Böyle bir tatil programına 5000 USD birikimi olan bir hesapla başvuruya gitmeniz vize reddine sebep olabilir.

Hatalı Bilgi ve Sahtecilik Kaynaklı Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusu esnasında formda ya da başvuru ile birlikte verdiğiniz evraklarda kasten yapılmış bir hata ya da sahte evrak sonucu alınmış vize reddidir.

Bu vize reddi hiçbir şekilde düzeltilemez!

Bazı başvurularda isteyerek olmasa da büyük hatalar yapılabilmekte ve bu durum konsolosluk gözünde sahtecilik olarak algılanabilmektedir. Örneğin vize mülakatında söylediğiniz bir bilgi vize formunuz ve evraklarınızla örtüşmeyebilir. Bu tip bir yanlış anlaşılmayı vize memuru yalan beyan olarak işleme koyarak vize başvurunuzu reddedebilir. Bu sebeple başvurunuzu kendiniz yapıyorsanız, doldurduğunuz bilgileri tekrar tekrar kontrol ederek, doğruluğundan emin olmalısınız. Tabii ki Amerika vizesi gibi zorlu formları her zaman profesyonel bir danışmanla tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Ülkeyle Bağlarının Yeterli Görülmediği Durumlarda Amerika Vize Reddi

Amerika vize görevlilerinin tek amacı, sizin Amerika’ya yapacağınız seyahat sonrası ülkenize dönüp dönmeyeceğinizi anlayabilmektir. Bu durumda cevapladığınız her soru, topladığınız her destekleyici evrak bunu kanıtlar nitelikte olmalıdır.

Ülkeye olan bağlılık kavramı; Türkiye’de bulunan aile bağlarının, sosyal bağların, evinizin ve iş hayatının toplamıdır. Örneğin, başvuru yaparken çalışmayan ve bekar bir bireyin Amerika vizesi alabilmesi oldukça zor olacaktır. İstikrarlı bir iş hayatına sahip, kurulu bir düzeni olan bir kişinin, Amerika vize görevlisinin gözünde daha iyi bir intiba bırakacak ve vize onay şansı daha yüksek olacaktır.

Bu sebeple vize reddi almış kişiler, firmamıza başvurduğunda öncelikle tüm başvuru evrakları ve form bilgileri incelenerek bir hata ya da bir eksiklik yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Evraklara ya da forma yapılacak bir ekleme, düzeltme fark yaratacak ise tekrar başvuruya yönlendirilir. Şayet eklenecek bir detay yoksa tekrar başvuru için gerekli şartlar oluşana kadar beklenmesi tavsiye edilir.

Amerika’da Yasal Süreden Fazla Kalındığında Alınan Amerika Vize Reddi

Daha önce Amerika seyahati yapmış bir kişinin, yasal oturma izni olan 180 günden (bazı durumlarda daha az da olabilir) resmi bir vize uzatma başvurusu yapmadan daha fazla ülkede kalması durumunda, sonraki vize başvurusunda verilen vize reddidir.

Bu vize reddi için iki farklı sonuç mevcuttur:

 • Amerika’da yasal vize uzatma başvurusu yapmadan 6 ay ila 1 yıl arası kaldıysanız, bu tarihten sonra 3 yıl başvuru yapamazsınız.
 • Amerika’da yasal vize uzatma başvurusu yapmadan 1 yıldan fazla kaldıysanız, bu tarihten sonra 10 yıl başvuru yapamazsınız.

abd vize reddi

Genellikle turistik başvurulardaki Amerika vize reddi yukarıda belirtilen maddeler ile açıklanır. Yaygın olarak görülen diğer bir vize reddi türü de F1 öğrenci vizesi reddidir.

Amerika Öğrenci Vizesi Reddi

Amerika öğrenci vizesi reddi genellikle F1 vize türünde sıkça karşılaşılan, turistik başvuru reddinden daha farklıdır. Çoğunlukla vize reddi sebebi, neden eğitim alınacağını ve bunun getirisini iyi açıklayamamaktan kaynaklanır.

Örneğin dil okulunda İngilizce öğrenmek isteyen yeni mezun bir öğrenci, 28 yaşında lokal bir işletmede satış sorumlusu olarak çalışan bir kişiden çok daha kolay vize alacaktır. Bunun sebebi 28 yaşında satış sorumlusu olarak çalışan başvuru sahibinin alacağı İngilizce eğitimi işinin hangi alanında buna ihtiyaç duyacağı ve nerede kullanacağıdır.

Bir diğer sık karşılaşılan örnek ise Amerika’da alınacak eğitimin maddi desteğinin tutarsız olmasıdır. Eğitim masrafları, konaklama, ulaşım ve diğer yaşam giderlerinin karşılanacağı net bir maddi kaynağın gösterilememesidir. Tüm bu tutarlar titizlikle hesaplanmalı ve belirlenen son toplam şüphe götürmeyecek şekilde ibraz edilmelidir.

Bazı durumlarda ise ABD vizelerinde evrak sunma zorunluluğunun olmadığı düşüncesine kapılarak herhangi bir belgeyi yanlarına almadan görüşmeye gitmektelerdir. Adayların geçerli I20 formunu ve SEVIS belgelerini yanlarında bulundurmaları, transktipt belgelerini hazırlamış olmaları ve diğer destekleyici evrakları yanlarında getirmeleri öğrenci vizesi için büyük önem taşır.

VizeyeBasvur ekibi olarak ne yazık ki her dönem ABD öğrenci vizesi retlerinde bu şekilde yapılan hatalar görmekteyiz. Yapılan bu hatalar sonucunda Amerika vize reddi alınarak tekrar başvurularda öğrencilerin dönem atlaması, I20 formunun yenilenmesi gibi ekstra zaman ve para harcamalarına sebep olan sonuçlar ile karşılaşıyoruz.

Work & Travel Vize Reddi (J1 Vize Reddi)

Work and Travel vize reddi (J1 vize reddi), Amerika’da geçici olarak çalışmaya ve gezmeye gitmek isteyen öğrencilerin vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasıdır.

J1 vize reddinin, turistik veya öğrenci vize redlerinde olduğu gibi pek çok sebebi olabilir. Ret sebebini anlayabilmek için; Ds 160 formuna, mülakata ve destekleyici evraklara birlikte bakılarak analiz edilmelidir. J1 vize reddinde en çok karşılaşılan sebepler:

 • İngilizce seviyesinin yetersizliği
 • Üniversite ders notlarının düşük olması
 • Gidilecek iş programı ile ilgili problemler en öne çıkanlarıdır.

Daha detaylı bir inceleme sonucunda sorun(lar) tespit edilerek düzeltmek mümkündür. Ücretsiz inceleme için ofisimizi arayabilir ya da bilgi formunu doldurabilirsiniz.

ABD Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru Yapmak

ABD vize reddi tekrar başvuru süreci, oldukça iyi incelenerek karar verilmesi gereken bir durumdur.

VizeyeBasvur ekibi olarak, müşterilerimiz adına hazırladığımız her başvuru dosyasını çok ciddi ve disiplinli bir şekilde hazırladığımızdan, bazı müşterilerimiz “Buna da ihtiyaç var mı?” ya da onlar için hazırladığımız bir vize talep dilekçesinin neden bu kadar ayrıntılı olduğu ile ilgili sorular sorarlar.

Sebebi ise oldukça basit… Bu sayfayı tekrar okumamaları için!

Peki gelelim ABD vizesi ret alanlar için yapabileceklerimize. En başta da belirttiğimiz gibi vize reddi çoğu zaman vizeye tekrar başvuru yapmanızı engellemez. Evet biraz daha ince eleyerek sık dokumamız gerekecek ancak hala düzeltilmiş bir vize başvurusu ile ABD vizesi alma şansınız var.

Bunun için öncelikle vize reddiniz her ayrıntısı ile incelenerek, yeni bir başvuru yapıp yapmamanız gerektiği size bildirilecek. (İyi haber ise vize reddini danışmanlarımıza ücretsiz olarak inceletirebilirsiniz!)

Danışmanlarımız dosyanızı inceledikten sonra eğer vize ret sebeplerini düzeltilebilir bulurlarsa, sizi bu konuda bilgilendirerek yeni bir başvuru dosyasını hazırlamak için gerekli talimatları mail yolu ile gönderecektirler.

Amerika vize başvuru formu olan DS 160 formu sizin adınıza doldurulması ile başlayan süreç, Amerika vize mülakatı hazırlıklarına kadar danışmanlarımız aracılığı ile yapılacağından, vize alma şansınız en yüksek seviyede olacaktır.

Not: VizeyeBasvur.com hiçbir koşulda, hiçbir vize başvurusu için, vize alma garantisi vermez. Bu tip vaatlerde bulunan firmalardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Sizden Gelenler

Kesinlikle. ABD vizesi red alanlar önceki başvurularında tespit ettiğimiz sorunları giderdiklerinde, çoğunlukla vizelerini alabilmektedirler. Durumu düzeltmek ve tekrar başvuru yapmak için 0850 255 1915 numaralı telefondan ofisimizi arayın.

Vize reddiniz ile alakalı eğer bir yaptırım uygulanmadıysa yasal olarak ertesi gün dahi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak başvuru dosyanız incelenerek değerlendirme yapılması ve sonucunda başvuru yapılması daha sağlıklı olacaktır. Kimi zaman hemen başvuru yapmak doğru olmayabilir. Doğru olan hamlenin belirlenmesi için 0(850) 255 1915 numaralı telefondan danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize reddi almış olmanız sonraki başvurunuzun da reddedileceği anlamına gelmez. VizeyeBasvur olarak 4-5 kez art arda ABD vize reddi alan kişilerin dahi nihayetinde vize aldıklarını gördük. Doğru bir çalışma ile hiçbir başvuru umutsuz değildir. Kısacası asla geç değil :)

Amerika vize başvurusu, diğer tüm vizeler gibi her birey için farklı bir senaryo içerir. Forumlarda okunan bilgiler ışığında yaptığınız bir işlem (ya da cevapladığınız bir soru) diğer bir başvuru sahibi için doğru olup sizin için yanlış bir işlem oluşturabilir. Bu sebeple forumlarda yer alan “ben şunu yaptım hemen vize verdiler”, “bu evrağı eklediğim için çok kolay vize aldım” gibi ifadeler çoğunlukla gerçeği yansıtmaz ya da herkes için geçerli olmayabilir. Bu yüzden özellikle Amerika vizesi gibi diğerlerine kıyasla daha zor olan vizelerde profesyonellerden yardım almanız çok önemlidir. Başvuru dosyanızın ve gerekli evrakların size uygun olarak listelenmesi için ofisimizi 0850 255 1915 nolu telefondan arayabilir ya da sitemiz aracılığı ile mesaj bırakabilirsiniz.

Banka hesabınızda bulunan miktar vize almanızı garanti etmez. Finansal yeterlilik vize kriterlerinden sadece birisidir. Vize memurları sizin ülkenize geri döneceğiniz yönünde kanıtlar bulmak isterler. Eğer Amerika vize reddi finansal yetersizlik dolayısıyla verilmediyse diğer konular üzerinde inceleme yapılması gerekmektedir.

Amerika’da yaşayan bir yakınınızdan davetiye almanız vize almanızı garanti etmez. Ayrıca yakınınızın ne şekilde Amerika’da yaşadığı, orada yaşama hakkını hangi yolla sağladığı ve o kişinin iş ve aile hayatı gibi konular bazı durumlarda başvurunuzu olumsuz etkide bulunabilir.

VizeyeBasvur ekibi olarak davetiye alma opsiyonu olan başvuru sahiplerinin yakınları hakkında kapsamlı bilgi edinmeye çalışmaktayız. Yapılan değerlendirmeler sonucunda davetiye almak veya almamak arasında başvuru sahibinin lehine olanı seçmekte ve bu seçim doğrultusunda ilerlemekteyiz.

Vize memurları oldukça deneyimli kişilerdir. Evraklarınıza bakmadan vize verebildikleri gibi kimi zaman vermeyebilirler de. Eğer evraklarınızı incelemedilerse mülakatınızda veya formunuzdaki bir noktadan şüphe duymuşlardır.

Bu soruya direkt olarak cevap vermek doğru olmaz. Eğer eğitim hayatınızla ilgili bir durum değişikliği varsa öğrenci vizesi için başvuru yapmanız mantıklı olur. Ancak sadece ülkeye seyahat edebilmek için kendinizi bir eğitim kurumuna kayıt ettirmeniz vize memurları tarafından fark edilebilir. Dolayısıyla bir kez daha Amerika vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Görüşmeye İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliğinde gidiyor olmanız sadece o tarihlerde hangi bölgeye yakın olduğunuz ile alakalı olmalıdır. Örneğin bir firmanın İstanbul şubesinde çalışırken Ankara’ya transfer olmanız durumunda Ankada’dan başvuru yapmak mantıklıdır. Ancak sonucun farklı olabileceği düşüncesiyle sadece vize görüşmesi için Ankara’ya gitmeniz sağlıklı bir durum olmayacaktır.

Seyahat geçmişi Amerika vizesi almanızda yararınıza olan bir kriterdir ancak daha önce çıkış damgası bulunmayan bir pasaportla başvuru yaptığınızda vize başvurunuz kesinlikle reddedilir gibi bir sonuca varmak doğru değildir. Ülkenize olan bağlarınız kuvvetli, finansal olarak yeterli iseniz ve mantıklı bir seyahat planı sunabiliyorsanız vize almanız olasıdır. Ancak pasaportunuzda farklı ülkelerden giriş damgaları bulunması sizin için çok avantajlı olacaktır.

Bu durumla karşılaştıysanız konsolosluk çalışanları dosyanızı detaylı olarak inceleyecek demektir. İşlem belli bir süre devam edebilir. Sonrasında pasaportunuz ve diğer evraklarınız vizenizin onaylanması veya reddedilmesi sonucu ile birlikte tarafınıza iletilir.

Eğer bu kısımda bahsedilen durumlar sizin durumunuzla örtüşmüyorsa aşağıdaki yorumları inceleyerek diğer başvuru sahiplerinin tecrübeleri ile karşılaştırma yapabilir veya 0(850) 255 1915 numaralı telefondan ofisimiz ile iletişime geçip destek talep edebilirsiniz.

Amerika Vize Reddi Ücretsiz İnceleme

  Danışmanlarımızın ret sebebinizi ücretsiz olarak inceleyebilmesi için bu formu doldurunuz. Sonrasında bu form sizi başka bir sayfaya yönlendirecektir.

  Adınız
  Soyadınız
  E posta
  Telefon Numarası

  İsteğinize hemen dönüş yapabilmemiz için bültene kayıt olunuz.

  Amerika vize başvurusu nasıl yapılmalı?
  • 10 yıllık amerika vizesi

  10 Yıllık Amerika Vizesi

  10 yıllık Amerika vizesi almak, yurt dışına tatil için seyahat etmek isteyen herkesin hayalidir. Peki bu vize kimlere, hangi durumlarda verilir? Bu vize, göçmen olmayan Amerika vizelerinden B1/B2 vize tipleri için uygulanmaktadır. Yani Amerika'ya turistik, [...]

  • Ds 160 formu

  Ds 160 Formu

  Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru formu online olarak doldurulan ve soruları kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir formdur. Amerika vize çeşitlerinin birçoğunda [...]

  • amerika vizesi icin gerekli belgeler

  Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

  Amerika vizesi için gerekli evraklar, başvuru yapılacak vize tipi ve çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. B1/B2, E1/E2, F1 gibi vize tipleri bulunan Amerika vizesi başvurularında yapılması gereken ilk şey hangi vize tipi için başvuru yapılacağını belirlemektir. Örnek vermek [...]

  4.9/5 - (7 votes)

  Arkadaşlarınızla Paylaşın...!

  159 Yorum

  1. yavuz selim oyma 15:17 de 29/06/2022 - Yanıtla

   iyi günler. ben 2016 yılında amerikaya dil okulu için başvuru yapmıştım ve vize reddi aldım. o zamanlae bekardım şimdi ise evliyim herhangi bir sigortalı çalışmıyorum. Abim amerika vatandaşı eşi ve çocuğu da aynı şekilde vatandaş şimdi ben turist vizesine başvuru yapsam abimin göndereceği davet mektubuyla vize alabilirmiyim? abimin maddi durumu iyi anneme sponsor oldu ve anne aldı vizeyi acaba bende alabilirmiyim teşekkür ederim.

   • VizeyeBasvur 09:18 de 18/07/2022 - Yanıtla

    Yavuz Bey merhaba,

    Maalesef bir başvuru için vize alıp alamayacağınızın tahminini yapmak çok zor. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi Amerika vizesi alabilmeniz için belirli kriterlere sahip olmanız yeterli olmayabiliyor. Annenizin onay aldığı başvurunun tamamen aynısını (evraklar, davetiye vs.) yapsanız bile sizin vize başvurunuz onaylanmayabilir. Özellikle son dönemde yaş grubu genç başvuru sahiplerinin vize onayı konusunda zorlandıklarını söyleyebiliriz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz ofisimizi arayabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

  2. Sevgi samuray 11:05 de 22/06/2022 - Yanıtla

   Merhaba,
   Ben , esim ve buyuk kizimizin 10 yillik amerika vizesi ocan 2023’de doluyor. Vize dolmadan son bir seyehat yapmak istiyoruz fakat bu donemde ailemize 2.kizim katildi ve vizesi yok, sadece onun icin basvurabilir miyiz? Yoksa ailecek yeni 10 yillik vizeye mi basvurmali? Tesekkurler

   • VizeyeBasvur 15:41 de 22/06/2022 - Yanıtla

    Sevgi Hanım merhabalar,
    Kızınız için yapılacak Amerika vize başvurusu ile ilgili bilgi vermek için çalışma arkadaşlarımız sizinle mail yoluyla iletişim kuracaklardır.
    VizeyeBasvur Destek

  3. Rahime 01:01 de 08/06/2021 - Yanıtla

   Bizim ailecek 10 yıllık turist vizemiz var. Eşim H1B vizesine başvurdu ve aldık fakat elçilik sarı kağıt verdi. Daha önce eşim iki kızım için turist vizesine başvurduğumuzda da sarı kağıt verilmişti ama almıştık vize. Şuanki durumda hala neden sarı kağıt verilmiş olabilir ve red yeme durumumuz olabilir mi? Teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 12:30 de 16/06/2021 - Yanıtla

    Rahime Hanım merhabalar,
    Genellikle başvuru sahibinin, Amerika’da kanunlarla sorun yaşamış, isim benzerliği olan başka bir kişi ile ilgisi olduğu düşünüldüğünde verilen bir nottur. Bu sorgu otomatik olarak çıktığından maalesef önleyici bir işlem yapmanız mümkün değildir. Gerekli soruşturma sonucunda çok yüksek oranla sonuç olumlu dönmektedir.
    İyi Günler,
    VizeyeBasvur Destek

  4. Uğur 17:58 de 21/12/2020 - Yanıtla

   Merhaba,

   2018 yılında mezun oldum ve devlet bursu ile kendi alanımda dünyanın en iyi okulunda master yapacağım. Vize görüşmemde ds belgem onaylandı ve imzalandı, vizeniz onaylandı dedi fakat daha sonra idari işleme tabi olduğum maili geldi ve sarı kağıtla pasaportum geri gönderildi. Bu süreç ortalama ne kadar sürüyor? Genelde sarı kağıtla konsolosluktan uğurluyorlar fakat benim gibi onaylandıktan sonra bu işleme tabi tutulan danışanınız var mıdır? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

   Kolay gelsin.

   • VizeyeBasvur 09:56 de 28/12/2020 - Yanıtla

    Uğur Bey,

    İdari işlem süreci 1 yıla kadar uzanabilen bir süreçtir. Tabii ki daha hızlı da sonuçlanabilir ancak genelde birkaç ay gibi sürmektedir. Bu süreci negatif olarak algılamamak gerekir, idari sürece giren başvurulardan onay alınabilir. Süreç içerisinde size mail iletilecektir. Burada istenilen bilgi ve belgeleri özenle hazırlamanızı tavsiye ederiz.

    İyi günler dileriz,
    VizeyeBasvur Destek

  5. Gül Hazal 23:32 de 27/01/2020 - Yanıtla

   Merhabalar bugün f1 vizesi reddi aldım tekrar başvuru yapmak istiyorum sevis ücreti tekrar ödenecek mi

   • VizeyeBasvur 17:01 de 28/01/2020 - Yanıtla

    Merhaba,
    Eğer aynı I-20 belgesini kullanacaksanız yani sevis id değişmeyecekse yeniden sevis ödemesi yapılmasına gerek yoktur.
    VizeyeBasvur Destek

  6. Duygu 11:10 de 07/01/2020 - Yanıtla

   Merhaba
   2018 yılından öğrenci vizesi için reddim var.
   Bugünde turist vizesi için görüşmesinden çıktım. Eşim ve annem ile beraber gitmiştik. Bize sarı bir kağıt verdi ve mail gelecek formu doldurup göndereceksiniz dedi. Bu süreçte red alma olasılığı ne kadar ? Bu sarı kağıt ne anlama geliyor?
   Teşekkürler

   • VizeyeBasvur 17:41 de 07/01/2020 - Yanıtla

    Duygu Hanım Merhaba,
    Eğer size verilen kağıtta bu noktadan sonra yapmanız gereken işlemlerden veya hazırlamanız gereken belgelerden söz ediliyorsa, bunları istenilen şekilde hazırlayıp istenilen şekilde kendilerine iletmelisiniz. Genellikle bu taleplerin karşılanmasıyla Abd vizesi alınabilmektedir, ancak yine de her başvuruda olduğu gibi ret olasılığı vardır.
    VizeyeBasvur Destek

  7. Zeynep 18:42 de 22/12/2019 - Yanıtla

   Merhaba,

   36 yaşında matematik öğretmeniyim ancak bir kurumda çalışmayıp evde özel ders verdiğim için hizmet dökümümde görünmüyor. Turist vizesine başvurduğumda bu durum çalışmıyor olarak mı algılanır? Tatilim süresince kuzenimde kalacağım ayrıca banka hesap dökümlerimde oldukça yüklü meblağ olmasına rağmen işim nedeniyle güçlü bağlarınız yoktur reddi almaktan çekiniyorum.

   • VizeyeBasvur 17:59 de 23/12/2019 - Yanıtla

    Zeynep Hanım merhaba,
    Öncelikle çalışma şekliniz gereği serbest çalışan olarak görünebilirsiniz ancak bunu ifade etmek çok kolay olmayabilir. Konsoloslukların dikkat ettikleri en önemli noktalardan biri Türkiye’deki yaşamınızın belirli bir düzende ilerlemesidir. Bu düzenin en önemli parçasını iş hayatı oluşturduğundan, yapılacak başvuruda işinizi nasıl ifade edeceğiniz çok önemlidir. Sizin durumunuzda yer alan freelance çalışanlarda bu çok daha zor olacağından profesyonel destek almanızı şidddetle tavsiye ederiz. Dilerseniz danışmanlarımızdan destek almak için ofisimizi arayabilirsiniz. 0850 255 1915
    VizeyeBasvur Destek

  8. Can 22:37 de 02/12/2019 - Yanıtla

   Merhaba ,ingilizce egitim veren üniversitenin physics bölümünden 2008de mezun oldum ilk yillarda dershanelerde devlet okullarinda calistim ve 2017de özel okula girdim ve hala okulda oğretmen olarak calismaya devam etmekteyim, meslegimi ve cocuklari cok seviyorum nasipsede devm edeceğim. Amerikaya turistlik vize icin basvurmayi dusunuyorum bu önümüzdeki subat ayinda ve zaman dilimi olarakta – okullar artik 4 ceyrek halinde devam ediyor belki biliyorsunuzdur- nisan ayindaki 7 gunluk ceyrek tatilj gosterecegiz.okuldan istenecek belgeleri alacagiz, bankadaki 20 bin paradan ziyade birde arabam var 50binlik onuda belgeleyecegim, birde gitmeyi planladigimiz 4 arkadasiz Virginia ya gitmeyi dusunuyoruz, sizce vize icin bu elimdekilerle nasil bir yol cizmeliyim neler ekleyip neler cikarmaliyim. Yardimci olursaniz cok sevinirim

   • VizeyeBasvur 11:53 de 04/12/2019 - Yanıtla

    Can Bey Merhaba,

    ABD vize işlemlerinizde mantıklı bir seyahat planı önemlidir. Konu ile ilgili ofisimizdeki arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır. Bilgi maili gönderilmiştir.

    VizeyeBasvur Destek

  9. Eren 23:04 de 15/11/2019 - Yanıtla

   Merhabalar, yeğenim bir spor ile ilgileniyor ve yaşı 18 oldu. Amerika’dan bir lise de finansal destekli okuma hakkı kazandı. Aslında burada mezun oldu bu geçen yaz, fakat Amerika’daki okuldan son sınıfı tekrarlayabileceği söylendi. Bize I-20 yolladılar ve biz bu form ile F-1 vizeye başvurduk. Red yedik. Sonrasında ikinci defa tekrar aynı formun Sevis No sundan bir başvuru daha yaptık fakat yine red yedik. Bu hepsi 2-3 ay içerisinde oldu. Bize Amerika’da yardım eden bir yerli arkadaşımız sayesinde bu sefer farklı ve daha iyi bir okuldan destek ve teklif yollandı, ve yeni bir I-20 formu yolladılar bize yeni bir Sevis numarasıyla. Şimdi onun ile başvuracağız ama çok şüpheliyiz tabi doğal olarak. Benim araştırmalarıma göre I-20 formunun bir önceki okuldan yeni okula transfer edilmesi gerekiyormuş sanırım ama ondan red yiyince geçiştirildi yeni okulda o tarafa bakmadan direk yeni bir tane yolladı. Normalde o ödemesini yaptığımız ilk Sevis No nun bir önceki okuldan I20 ile birlikte yenisine transfer edilmesi gerekmiyor muydu? Yada yeni başvurumuz için yenisini kullanmamızda ve 2 tane Sevis No muz olmasında bir sıkıntı olur mu? Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Şimdiden teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 14:30 de 19/11/2019 - Yanıtla

    Eren bey merhaba,
    I-20 transferine ihtiyacınız yok.Yeni I-20 ve sevis ile başvuru yapabilirsiniz ancak kesinlikle profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz zira yaptığınız başvuru pek çok açıdan zor ve detay içeren bir başvuru. Şayet destek almak isterseniz danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

  10. Akif 10:32 de 08/11/2019 - Yanıtla

   Merhaba ben bugün Ankara’da turist vizesine başvurdum. 2018 yılında Amerika’ya öğrenci vizesi almıştım 1 senelik ancak gittikten 1 ay sonra vizemin iptal edildiğine dair bir mail aldım önemsemedim neden olduğunu da bilmiyorum hala. Dil okuluna gitmeye devam ettim bir yandan da çalıştım. Daha sonra ülkeme döndüm bugün turist vizesinden orda öğrenciyken çalıştığım için ret yedim ama tekrar başvuru yapmak istiyorum. Acaba başvuru yaparsam bu sebeple tekrar ret alır mıyım?

   • VizeyeBasvur 17:16 de 08/11/2019 - Yanıtla

    Akif Bey Merhaba,

    ABD’ye gittikten 1 ay sonra vizenizin iptal edilmesi ile alakalı mail önemli bir nokta, ayrıca öğrenci olarak gidildiğinde yasal olarak çalışmak için çok dar bir alan var. Opt gibi bir statüyle çalıştıysanız bir problem olmamalı ancak yasa dışı çalışmak sorun yaratır. Bir şekilde Amerika’da bu şekilde çalıştığınız fark edilmişse bu ciddi bir problem olabilir. Detaylıca görüşmek için ofisimizi arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

  11. tuncay şahan 09:58 de 16/09/2019 - Yanıtla

   merhaba eşim ve ben turist vizesi için onay aldık ikimizinde yeşil pasaportu vardı şimdi baldızım kızı ve kaynım başvuru yaptılar ailece turist vizesi için baldızım eşinden ayrıldığı için kaynımla gidecek kaynımın pasaportu bordo ama baldızım öğretmen olduğu için yeşil pasaportu var kaynım askerliğini yeni yaptı üniversite öğrencisi masraflarını ablası karşılayacak sizce kaynıma red gelme olasılığı nedir birde ı-131 formu diye bişey duyduk bunu doldurmalımıyız ya da nasıl yapmalıyız çok teşekkür ederim…

   • VizeyeBasvur 10:46 de 18/09/2019 - Yanıtla

    Tuncay Bey Merhaba,

    I-131 formu reentry için yani göçmen vize tipi için doldurulması gereken bir formdur. Bu form turistik vize ile ilgili değildir. Turistik vizeler için DS160 formunun doldurulması ve ödeme yapılarak vize görüşmesi için randevu almanız gerekmektedir.

    VizeyeBasvur Destek

  12. Hakan 00:57 de 22/08/2019 - Yanıtla

   -Açıköğretim işletme 4 sene yeni mezun oldum . 3 senelik iş geçmişim var 1 senedir çalışmıyorum.
   -Askerliğimi yaptım ve kasım ayında f-1 vize başvurusu yapmayı düşünüyorum şuan dil okullarını araştırıyorum .
   -Araştırmalarım sonucu aklımda bir kaç soru oluştu vize için .

   1- Okul seçiminin vizeye etkisi var mı ? yorumlarda ucuz okullara vize reddi veriyorlar gibi bir muhabbet dönüyor ? bazı okullar kara listeye girmiş vb.
   2- bankadaki para ve sponsor. kendime ait birikimim var ve ek olarak annem sponsor olucak . bu paranın toplamı tek bir hesapta gösterilmesi mi mantıklı yoksa fark etmez mi ?
   3- Vize mülakatını ingilizce yapmanın bir avantajı var mı ?

   yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 13:18 de 23/08/2019 - Yanıtla

    Merhaba Hakan Bey,

    Dil okulu için öğrenci vizesi görüşmesine girdiğinizde okulunuzun size göndermiş olduğu I-20 belgesini sunarsınız. Vizenin alınabilmesi için okulun ücreti, sponsorluk, ABD’deki konaklamanız gibi pek çok parametre vardır. Dilerseniz ofisimizle iletişime geçin ve konu hakkında detaylıca görüşün.

    İyi günler dilerim

  13. Baran 19:40 de 11/08/2019 - Yanıtla

   İyi günler
   Benim okulum bitmesi gerekiyordu ama staj eksik olduğu için bitmedi. Bende f1 dil okuluna öğrenci olarak başvurdum ama bana öğrenci olarak gözükmüyorsun dedi ve red verdi. E devletten öğrenci belgesi gösterdim yinde de kabul etmedi . Öğrencilik kısmında pasif kayıt yenilememiş diye yaziyordu. Bu yüzden mi vermediler. Şimdiden teşekkürler

   • VizeyeBasvur 13:55 de 17/08/2019 - Yanıtla

    Baran Bey Merhaba,

    Eğer mevcut durumunuzda pasif olarak görünüyorsa çalışma durumunuzun belirtildiği bölümde bilgilerde eksiklik veya çelişkiler varsa bu durum sorun yaratır. Amerika vize memurları sözlü beyanınız ve formda yazan bilgilerin bir bütünlük içerisinde olmasını beklerler. Detaylı bilgi almak için ofisimizi arayınız.

    VizeyeBasvur Destek

  14. Serhat Baysu 01:05 de 04/07/2019 - Yanıtla

   İyi günler, kardeşim turist olarak bu yaz New York ta. Ben de aynı eyalette bir dil okulu için f1 vizesine başvuracağım. Bu durum vize almamı nasıl etkiler? Konsolosun sorduğu ” Abd de akrabanız var mı ?” sorusuna evet mi demeliyim? Bu soruda sorulan aslında yerleşik akraba mı? Şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar….

   • VizeyeBasvur 11:07 de 18/07/2019 - Yanıtla

    Serhat Bey,

    Kardeşinizin ABD’de olduğunu belirtmelisiniz. Sorulan soru yerleşik olarak orada yaşamasından bağımsızdır. Fiziksel lokasyonunu soruyorlar. Diğer sorunuza gelecek olursak, buna cevap vermeden önce kardeşinizin orada bulunmasının pozitif veya negatif etkisinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

    VizeyeBasvur Destek

  15. Enes 17:12 de 01/07/2019 - Yanıtla

   Merhabalar,

   Ben Amerika’da Green card ile yasiyorum. Evlenme durumumdan dolayi kiz arkadasim icin F1 basvurusu yaptik ve ret yedik. Kendim uzerimden ona basvuru yapabilcegimi biliyorum ama bekleme suresi oldugundan boyle bir yola gitmeyi tercih ettik. Simdi, Tekrar basvuru yapmamiz ne kadar uygun olur? Butun evraklar, okul, her sey hazir ve eksiksizdi. 214b kagidini vermisler. Ne yapmamizi onerirsiniz?
   Bir de bu surecte calistigimiz firma bir daha Amerika’dan ret yersek baska bir Avrupa ulkesine dahi girmemizin imkansiz oldugunu dusunuyor. Siz ne dusunuyorsunuz?

   Tesekkurler

   • VizeyeBasvur 17:49 de 01/07/2019 - Yanıtla

    Enes Bey,

    Amerika vizesi reddi kesinlikle Avrupa ülkelerine girilemeyeceği anlamını taşımaz. Tekrar başvuru için şartların incelenmesi gerekmektedir. Ofisimizle iletişime geçip değerlendirme talep edebilirsiniz. Eğer şartlar uygunsa yeni bir başvuru yapılabilir.

    VizeyeBasvur Destek

  16. Ebru 11:55 de 29/12/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Ögrenci vizesi almak istiyorum. Şu an hali hazirda turist vizem var. Daha once amerikaya 3 defa giris cikis yaptim. Ayrica uc defa da schengen vizesi almistim. Son gidisimde okula kayit oldum. Uc ay turist vizemle dil okuluna gittim. egitimimi tamamlamak icin ogrenci vizesi almam gerekiyor. Turizm mezunuyum ve suan issizim fakat cvimde bes yillik calisma hayatim var. Bu sekilde vizeye başvurmam ne derece riskli? ve son olarak turist vizemi kaybedecek miyim bu surecte?
   Tesekkurler

   • VizeyeBasvur 18:38 de 29/12/2018 - Yanıtla

    Ebru Hanım Merhaba,
    Sizin durumunuz oldukça kritik. F1 öğrenci vizesi başvurunuz ret olursa yüksek ihtimalle B1/B2 turist vizeniz de iptal edilir. Şu an işsiz olmanız bu riski biraz daha arttırsa da daha önceki iş tecrübeleriniz avantaj olacaktır. Sonuç itibari ile danışmanlarımıza daha geniş bir değerlendirme yaptırmadan başvuru yapmamanızı öneririz. Danışmanlarımıza 0850 255 1915 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

    • Ttt 15:08 de 09/06/2019 - Yanıtla

     Merhaba özel bir firmada 2 yıla yakın bir süredir özel güvenlik olarak görev yapıyorum yıllık iznimde abd ye new york eyaletine turistik amaçlı gitmek istiyorum. Pasaportumu yeni cikarttim ve daha once yurt dışı geçmişim yok. Finansal durumum asgari ücret arti mesailer fakat bankaya para yatırsam biraz yüklü miktarda ve üzerime ortak tapudan 2 tane daire gözüküyor bu şekilde vize alabilir miyim?

     • VizeyeBasvur 10:08 de 10/06/2019 - Yanıtla

      Merhaba,

      Amerika vize başvurularında en fazla dikkat edilmesi gereken konu vize memurunu ülkenize geri döneceğinize inandırmaktır. İnandırıcılık konusu, başvuru formu, evraklar ve mülakat performansınızla orantılıdır. Banka hesabınızın toplam bakiyesini ciddi derecede etkileyen yakın zamanlı yüklü girişlerse başvurunuzun durumunu riske atabilir. Doğru bir başvuru için ofisimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

      VizeyeBasvur Destek

  17. büşra 19:28 de 28/12/2018 - Yanıtla

   Merhaba ben geçen yaz wat yaptım ama ingilizcem gelişmedi kaldiğim yerde hep türkler vardı bu yaz için bir aylık dil okuluna başvurdum ve okulum bitti yaklaşık iki aydır çalışıyorum vize alma durumum nedir hangi belgelerle desteklemeliyim teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 18:34 de 29/12/2018 - Yanıtla

    Büşra Hanım merhaba,
    Çalıştığınız kurumdan toplamanız gereken evraklara ek olarak, dil eğitimine neden ihtiyacınız olduğunu ve 1 aylık bir eğitimin size ne katacağını izah edecek belgelerle başvuru yapmalısınız. Konu ile ilgili olarak danışmanlarımız tarafından bilgi maili gönderilecektir.
    VizeyeBasvur Destek

  18. Ahmet 19:41 de 25/12/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Ağustos ayında turist vizesi için bir başvurum olmuştu. Mülakatta vizemin onaylandığı söylendi ve pasaportum alındı. 3ay öncesinde Kanada’dan Study visa için red almıştım. Ertesi gün politik bir takım olaylar yaşandı ve vizemin onaylanmadığına dair de aynı gün bir mail aldım. Pasaportum PTT aracılığı ile boş döndü ve içinde genel herkese verilen red sebepleri aşağıdaki sebeplerle olabilir denen kağıt vardı. Elimde 1 adet vizeniz onaylandı 1 adet de vizeniz redlendi kağıdıyla boş pasaportla kaldım.

   Şu anda çalıştığım işimden ayrıldım. Vizem o gün neden mülakatta onaylandı sonra pasaportum alındıktan sonra redlendi bilmiyorum. Detaylara ulaşabiliyor muyum? 2. bir başvuruyu çalışmıyorken yapmam uygun mu?

   • VizeyeBasvur 11:59 de 26/12/2018 - Yanıtla

    Merhaba Ahmet Bey,

    Öncelikle yaşadığınız talihsiz olay için üzüldüğümüzü belirtmek isterim. Vize reddinizin yaşanan siyasi olaylardan dolayı olduğundan emin olabilirsiniz. Şu an geçmiş başvuruya dair herhangi bir detaya ulaşmanız maalesef mümkün değil. Halihazırda çalışmıyor olmanız yeni bir vize başvurusu yapılması durumunda sorun olacaktır. Bir işe başlayacaksanız ve eğer iş yerinizden çıkmanızla yeni bir iş yerine başlamanız arasında çok fazla boşluk olmayacaksa başvuru yapmakta bir engel yok. Tabi burada seyahat planınız, yaşınız vs. detaylar önemli.

    VizeyeBasvur Destek

  19. Aylin 19:49 de 19/12/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,
   Amerika turist vizesi için yaptığım başvurunda ret aldım. Daha önce 3 yıl çalıştım 1 yıl çalışmaya ara verdim ve tekrar çalışmaya başladım, 1.5 ay oldu. Şirketimden izinli olarak bir akrabamın yanına 2 haftalığına tatile gidecektim fakat ret aldım. Şimdi tekrar başvurdum sizce onaylanma şansım nedir?

   • VizeyeBasvur 16:47 de 20/12/2018 - Yanıtla

    Merhaba Aylin Hanım,

    Belli bir süre çalışma hayatınız kesildikten sonra ilk aylarda başvuru yapmanız bu duruma neden olmuş olabilir. Reddedilen başvurunuza benzer şartlarda yeni bir başvuru yapmak durumu fazla değiştirmeyecektir. Bu tip durumlarda bizden danışmanlık alan müşterilerimiz için eğer mümkünse farklı koşullar altında yeni bir başvuru yapıyoruz. Durumunuz hakkında değerlendirme yapabilmek için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

    VizeyeBasvur Destek

  20. Anıl Can 21:02 de 16/12/2018 - Yanıtla

   Merhabalar, ben f1 öğrenci vizesi için ilk kez başvuru yapacağım. 2018 Şubat ayında Bilgisayar Mühendisliğinden(%30 İngilizce) bölümünden mezun oldum. Mayıs ayından beri yazılım şirketinde çalışıyorum(8 ay). Daha önce yeşil pasaportum olduğundan İsveçe gittim. Askerlğimi daha yapmadım. Giderken iş yerinden izin mekubu ve İngilizce eğitimi aldığım taktirde pozisyonumun ve maaşımın artacağına dair yazı alacağım. Bankada da sponsor olan babamın üstüne para göstereceğiz. Fakat kardeşim ekim ayında aynı şekilde New York’a dil okuluna gitti. Onun orada olması ve aynı eyalete gitmem sıkıntı olur mu? Vize alma ihtimalim nedir?

   • VizeyeBasvur 13:51 de 17/12/2018 - Yanıtla

    Merhaba Anıl Bey,

    Kardeşinizin F1 vizesi ile Amerika’da bulunması normalde net olarak bir problem değil ancak başvuruda ve mülakatta seyahat amacının kesinlikle göçmenlik niyetinde olmadığının net bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor. Bundan kasıt sizin bu ifadeyi orada sözel olarak söylemeniz değil, formunuzdan da bu tip bir şüphe duymayacakları şekilde başvurunun yapılmasıdır. Çünkü kardeşinizin de orada olması bu tip bir şüpheye yol açabilir. Eğer ofisimizden destek alırsanız vize alma şansınızı en fazla yükseltecek şekilde Amerika vize başvurusunu yapabiliriz.

    VizeyeBasvur Destek

  21. Ayse 10:59 de 11/12/2018 - Yanıtla

   Merhaba. Eşimden dolayı f2 vizem vardi, fakat temmuz 2018 de doldu. Dolmadan 5 ay önce f1 vizesine başvurdum, ret aldım. Eşimin f1 vizesi dolduğu için “during statu” de abd de duruyor. Bi dahaki ay okulu biteceği için Tr ye döneceğiz. Tr de çalıştığım takdirde turist vizesine başvursam alabilmem mümkün mü?

   • VizeyeBasvur 11:07 de 11/12/2018 - Yanıtla

    Merhaba Ayşe Hanım,

    Türkiye’ye döndükten sonra vize alamayacağınızı söylemek yanlış olur. ABD vize retleri çoğu zaman farklı bir şekilde başvurulduğunda olumlu sonuçlanabilir. Ülkeye olan bağlarınızın yeterli olması ve maddi durumunuzun seyahatiniz için elverişli olması durumunda vize almamanız için bir sebep olmayacaktır.

    VizeyeBasvur Destek

  22. Burak 12:21 de 07/12/2018 - Yanıtla

   Kendi çalıştığım şirket sponsorluğunda ABD vize başvurusu yapacağım(karşı şirketten de davetiyem var). Bayilik görüşmesi yapacağım. Şirkette asgari ücretli gözüküyorum fakat gerçek maaşım daha fazla. Bordromu istediğim şekilde ayarlatabilirim afakat banka girişi asgari. DS160 formuna hangisini yazmalıyım?

   Ayrıca Askerliğimi bedelli yaptım. Askerlikle ilgili soruya nasıl cevap vermeliyim?

   • VizeyeBasvur 11:01 de 11/12/2018 - Yanıtla

    Burak Bey Merhaba,

    Sorularınıza cevabı danışman arkadaşlarım vermiştirler. Yine de buradan diğer kullanıcıların da faydalanabilmesi için cevap vermekte yarar var. Asgari ücret dışında ne iş yaptığınıza ve çalışma şekline göre ek gelir gösterilebilir. Askerliğinizi eğer bir birlikte yaptıysanız, bedelli dahi olsa DS 160 formunda bunu belirtmelisiniz.

    VizeyeBasvur Destek

  23. Ismail hakki 09:19 de 09/11/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Gecen ay bende turist vizesinden red aldim. Abim amerikada amerikan vatandasi 27 yasindayim. Butun ailemin amerika vizesi var. Ds160 formunu doldururken sponsor olarak abimi yazdigimi heyecanla unutarak, “masraflarinizi kim karsiliyor” sorusuna kendim karsiliyorum diye cevap verdim ve red aldim. Banka hesabimda yeterli miktarda param ve iyi bir maasim var. Yaptigim bu yanlisligi nasil duzeltebilirim. Sponsor olarak tekrar kendim sponsor olacagim demek istiyorum. Seyahat amacim yuksek lisans icin okul bakmakti. 2. Vize basvurusunu ogrenci olarak yapmam olumsuz etkilermi?
   Tesekkur ederim

   • VizeyeBasvur 12:36 de 09/11/2018 - Yanıtla

    Merhaba İsmail Bey,

    Seyahat amacınızı bu kadar kısa sürede değiştirmeniz tekrar ABD vize reddi almanıza sebep olabilir. Bunun yerine özenli bir çalışma yapılarak form alanlarında ve dilekçede gerekli açıklamalar yapılmalı. Bu sayede vize alma şansınızı arttırabilirsiniz. Ancak yine öğrencilikle alakalı mantıklı bir sebep bulabilirsek o şekilde de ilerlenebilir. Konuyla alakalı mail tarafınıza iletildi.

    VizeyeBasvur Destek

  24. B.şahin 15:13 de 28/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba
   Ben İstanbul da Emlak ve inşaat işi yapan bir firmanın sahibiyim. Bu ayın başında turizm amaçlı vize başvurusu için görüşmeye gittim fakat hiçbir evrak kontrol edilmeden red aldım okuduğum diğer yorumlara bakılırsa anladığım kadarıyla aslında biz görüşmeye gitmeden vize kararımız veriliyor ve yüzümüze durum okunuyor. Bana verilen kağıt aile bağı ile ilgili bana saçma geldi çünkü önümdeki görüşme yapan şahıs boş gezen biri olmasına rağmen vize aldı.

   • VizeyeBasvur 11:11 de 29/10/2018 - Yanıtla

    Merhabalar,

    ABD vize süreci her başvuran için farklı değerlendirilir ve vizenin reddinin pek çok sebebi olabilir. Örneğin, seyahat geçmişiniz veya seyahat amacınız ile ilgili bir kısım vize memurlarının dikkatini çekmiş, dolayısıyla vize reddi vermiş olabilirler. Tarafınıza iletilen kağıt eğer 214b ise bu kağıt üzerinde sadece sizin durumunuza özel açıklamalar bulunmaz. Konu ile alakalı detaylı incelemenin yapılması için ofisimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

    VizeyeBasvur Destek

  25. ŞEYDAV KUL 13:38 de 17/10/2018 - Yanıtla

   2016 yılında 2 arkadaşımla (ikisininde abd vizesi vardı bir tanesinde eğitim vizesi de vardı)turist vizesine gitmek amaçlı Ankara dan başvuru yapmıştım hiç bir belgeye bakılmadı İngilizce m var ama Türkçe mülakat istediğim halde İngilizce mülakat yapıldı.2 kezde Amerika ya J1 vizem var ayrıca da 2 Schengen vizem vardı elimde şu malum beyaz kağıtlardan verdiler sonrasında bu yıl su papaz olayından 2 gün sonra maalesef vize görüşmem vardı ama bu defa 2018 ağustos da eşimle beraber başvurduk(daha 1 aylık evliydim) balayı için istemiştik ama bu defa İstanbul idi mecbur. Eşimin hiçbir belgesine bakmadılar benim abd vizem olup olmadığını sordular işimle ilgili sorular sordular ve yine elimize şu malum beyaz kağıttan verdiler. ben şu an asistan olarak çalışıyorum yani aslında hem doktorluk hem eğitim. 3. başvuru konusunda ne yapmalıyız acaba bu arada ikiz kız kardeşimin abd vizesi var kendisi 5 yılda Belçika da yaşadı oradan almıştı. onunla bir plan mı yapsam yoksa yine eşimle başvurumu yapsak?şu an siyasi sıkıntı var mı bu engel olur mu bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız teşekkürler

   • VizeyeBasvur 17:06 de 18/10/2018 - Yanıtla

    Şeyda Hanım merhaba,
    Ds 160 formundaki bir hatandan tutun da seyahat programındaki bir eksikliğe kadar pek çok sebep mümkün (ayrıca politik olayların da başvuru sonuçlarını en azından bir miktar etkilediğini de göz ardı etmemek lazım). Daha detaylı bir inceleme yapılarak sorunun anlaşılabilmesi için danışmanlarımız mail yolu ile iletişime geçeceklerdir.
    VizeyeBasvur Destek

  26. Berk 15:45 de 11/10/2018 - Yanıtla

   Elimde eksiksiz 1 tugla evrakla bugun basvuru reddi aldim , tum ailemin turkiyede yasadigini ve oraya sadece tatil yapmaya gittigimi burada basarili bir ogrenci olduğumu destekleyen seref belgesi onur belgesi yuksek onur belgesi goturmeme ragmen , vize reddi yedim . Kendim daha yeni mezunum , ailemin bu seyahatimi karsilayacak durumu var , kendi banka hesaplarimda param var , buna ragmen red yedim . Amerikadan bi avukat muhurlu gelen davetiye , annem babamin memuriyet belgeleri yesil pasaportum herseyim tam iken iki soru sorup vize reddi verdiler . 2. Basvuruyu ne zaman yapmam lazim , sonucu ne degistirir

   • VizeyeBasvur 18:35 de 13/10/2018 - Yanıtla

    Berk Bey merhaba,
    Şu anda hem çalışmıyor olmanız, hem de okulunuzun bitmemiş olması vize reddi almanızdaki en olası sebep. Ancak daha iyi bir inceleme sonrası, danışmanlarımız daha kapsamlı bilgi aktarabilirler. Bunun için gün içerisinde danışmanlarımız tarafından bilgilendirilmiş olacaksınız.
    VizeyeBasvur Destek

  27. Sumeyye 00:58 de 08/10/2018 - Yanıtla

   Merhabalar.isletme bolumunden yeni mezun oldum.Agustos 13’unde F1 (ogrenci vizesine ) basvurdum red yedim.Abim amerikadan I-20 yolladi kurs eylul ayinda basliyordu.Yanliz dil kursu abimin bulundugu eyallet’te acaba bir kez daha basvurup ve bu sefer baska bir eyalet’i gostersem vize alabilirmiyim.Yardimci olursaniz sevinirim…:)

   • VizeyeBasvur 18:57 de 08/10/2018 - Yanıtla

    Sümeyye Hanım merhaba,
    Vizeye tekrar başvuru şansınızı yorumlamak için pek çok bilgiye sahip olmamız gerekmekte. Bununla ilgili olarak danışmanlarımız size ulaşacaktır. Ancak sorunuza cevaben kısaca bilgi vermek gerekir ise, sadece eyalet değişikliği yaparak yapılacak yeni bir başvurunun onay şansı çok fazla olmayacaktır. Temelde bir önceki başvuruda sorun yaşadığınız unsurlar tespit edilerek onların düzeltilmesi en önemli noktadır.

    VizeyeBasvur Destek

  28. erol güner 18:14 de 15/09/2018 - Yanıtla

   hemen hemen tüm soru ve cevapları okudum,son derece gerçekçi, ayakları yere basan, insanları hayal aleminden alıkoyan, ticari kaygı taşımayan. bir danışmanlık şirketi olduğunuza dair güçlü bir izlenim veriyorsunuz.başarılarınızın devamını dilerim

   • VizeyeBasvur 12:37 de 18/09/2018 - Yanıtla

    Erol Bey merhaba,
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Sizin gibi insanların takdiri, işimizi daha iyi yapmak için, bizi çok daha fazla çalışmaya motive ediyor.
    VizeyeBasvur Destek

  29. Ela 21:57 de 06/09/2018 - Yanıtla

   Merhaba, geçen sene 2 kere başvuru yapıp red aldık eşimle beraber. Yalnız iki başvurunun arası çok yakındı. Bizim karı koca kendi şirketimiz var şirketimizde de çalışanlarımız var hesapta para da var, iki tanede arabalarımız var. İlk başvurda yeni kurmuş olduğumuz şirketin evraklarını götürmüştük. Bize nereye gitceğimizi sordu, şirket evraklarımıza baktı, abd de tanıdık var mı dedi, bende ağbin var ama uzun süredir görüşmediğimi söyledim ve elrana birşeyler yazı ve şirket evraklarınız yeni dedi ve red etti. Bizde akabinde 1.5 ay sonra tekrar görüşmeye gittik bu sefer başka şirketimizin eski olanın evreklarını götürdük. İşimizi sordu (heralde anlaymadı) çocuk var mı dedi bizde yok dedik, tanıdık var mı dedi yine aynı cevabı verdim ve ret aldık. Şu an üstünden 1 yıldan fazla zaman geçti ve yine başvuru yapmak istiyoruz bu arada evimizi de satın aldık maddi sıkıntımızda yok yine red alır mıyız diye çok korkuyorum ne yapmalıyız? Bu arada yaptığımız iş web hosting. Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

   • VizeyeBasvur 14:52 de 07/09/2018 - Yanıtla

    Ela Hanım Merhaba,
    Öncelikle 2. başvurunuzda başka bir firma ile başvuru yaparken mülakatta ve formda durumun çok iyi anlatılması gerekiyordu ki büyük ihtimalle yaşadığınız sorun, durumunuzu izah edememeniz. Amerika vizesi için maddi olanaklarınızı gösterebilmek önemli olsa da çok daha önemlisi ülkeye neden dönmeniz gerektiğini anlatabilmektir. Tekrar başvuru şartları için daha çok bilgi verebilmek için danışmanlarımız sizinle irtibata geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek

  30. serhat 20:46 de 14/08/2018 - Yanıtla

   Merhaba 33 yaşında ticaret erbabı ve 2007 senesinde J1 vizesi ile amerikaya gidip gelen birisi olarak sene sonuna doğru F1 vizesine başvuruda bulunucam. sormak istediğim sorulardan bir kaçı ise şöyle:

   1- son dönem hükümet-abd arası sıkıntılardan dolayı bu vize red olayları bizlere yansıyor mu?
   2- Buraya dönmeye inandırmayla ilgili olarak verebileceğiniz örnek cevaplar var mı?
   3- 11 sene önceki giriş çıkışımı kendileri görebilcekler mi? yeni pasaportla başvuruda bulunacağım için sordum.

   • VizeyeBasvur 12:00 de 15/08/2018 - Yanıtla

    Serhat Bey Merhabalar,

    Son dönemde ABD ve Türkiye hükümetleri arasında yaşanan problemlerin vize sonuçlarına yansıdığı kesin olarak söylenemez. Sizin durumunuza bahsetmemiz gerekirse daha önceki F1 vizesi için neden başvuru yapacağınızın iyi bir şekilde ifade edilmesi ve varsa pürüzlü noktaların tespit edilip düzeltilmesi gerekiyor. Önceki ziyaretinizde aldığınız J1 vizesi bu başvurunuzda görünücektir. Gün içerisinde konu ile alakalı bir e-posta gönderilecektir.

    VizeyeBasvur Destek

  31. Emel 02:54 de 01/08/2018 - Yanıtla

   Oğlum üniversite 3. Sınıftan 4 e gecti bu sene. Dersleride cok iyi. İstedikleri hersey hazırlayıp bugun turist vizesi için mulakata gitti . Gercektende 15 gun kalıp dönecekti. Red verdiler:( sebep türkiyeye geri dönecegine ikna olmamışlar. Öğrenci cocugun üstüne ne olabilir ki!! Sponsoru davetiyesi herseyi vardı. Yıkıldık resmen. Ben anlamadım bu işin gercekten formulu yok !

   • VizeyeBasvur 09:40 de 06/08/2018 - Yanıtla

    Emel Hanım merhaba,
    Başvuru dosyası ile ilgili bilmediğimiz çok nokta olduğundan direkt bir yorum yapmak çok doğru olmaz. Amerika’daki seyahat planı sizin başvurunuzda oldukça önemli. Daha detaylı bilgi aktarabilmek için danışmanlarımız size ulaşacaktır.
    VizeyeBasvur Destek

  32. Ebru 10:11 de 30/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba, ikinci kez vizeden red cevabı aldım. Her ikiside göçmenlik sebebi ile. Maddi yönden sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. İki kere İngiltereye,Fransaya, Almanya.. gittim. Neden verilmediğini bilmiyorum. Tekrar başvursam mı

   • VizeyeBasvur 12:48 de 30/07/2018 - Yanıtla

    Ebru Hanım merhaba,
    İnternet sitelerinde pek çok şehir efsanesi dolaşsa da 3. başvuruda vize alanların sayısı oldukça azdır. Şayet ilk 2 başvurunuzda büyük bir hata yapmadıysanız 3. başvuruyu yapmak çok bir şey değiştirmeyecektir. Ancak yine de danışmanlarımızla görüşüp fikir almakta fayda var. Ofisimizi 0850 255 1915 nolu telefondan arayarak danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

  33. A. 02:55 de 29/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba. 27 temmuzda turist vizesi için girdiğim mülakatta red yedim. Herşey normal başladı kontrollerden geçip sıra numarası aldım ve parmak izimi verdim. Daha sonra görüşmeye başlamak için sıra numaramın gelmesini bekledim. 20 dakika sonra numaram yandı ve en son soradaki gişeye geçtim. Ordaki eleman neden gittiğimi daha önce amerikaya gidip gitmediğimi orda yakınım olup olmadığımı şimdiki iş yerinde ne kadar süredir çalıştığımı ve görevimin ne olduğunu sordu. Sonra pasaportumla birlikte bi kağıt verip gönderdi. Benim anlamadığım evraklarıma bilr bakmadı. Hem davetiyem hem sponsorum hemde hesabımda kendi şahsi param vardı. Ancak hiç anlamadığım bi şekilde ret verdi. Neden olabilir ? Şimdiden teşekkür ederim.

   • VizeyeBasvur 12:42 de 30/07/2018 - Yanıtla

    Adem Bey merhaba,
    Daha önceki yorumları ve sayfamızı incelediyseniz, sizin durumunuza benzer pek çok başvurunun olduğunu görebilirsiniz. Sebepler; Ekonomik durumunuz, Türkiye’de bağlarınızın kuvveti, seyahat geçmişiniz, form doldururken yapılan bir hata veya uyumsuzluk olabilir. Bunlardan hangi sebeplerin geçerli olduğunu anlayabilmek için başvurunuzun danışmanlarımız tarafından incelenmesi gereklidir. Gün içerisinde inceleme için bir danışmanımız size mail gönderecektir.
    VizeyeBasvur Destek

  34. Cenk Düzüm 02:22 de 25/07/2018 - Yanıtla

   merhaba 23 temmuzda f1 vizesinden red aldım. o gün görüşme yapan 51. kişiydim. 28 yaşındayım benim yaşlarıma yakın olan çoğu insan red aldı.yıllardır turizm işinde çalışıyorum ingilizcemi geliştirmek için dil okuluna gitmek istedim. oradaki memurlar gerçekten yüzünüze bile bakmadan vizenize red veriyorlar. okuldan gelen pozitif yorumlarla vizenin red yeme olasılığı çok düşüktü. yani yeteri kadar maddi belge gösterdim. görüşme esnasında sadece biraz heycanlanmış olabilirim. evraklarımı istedi 5 sn içinde bakıp vizeye red verdi. bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. 20 ağustosta okulum başlıyor sizce tekrar başvursam yetişir mi? yani bu randevu tarihini mayıs 27 de almıştım,2 ay sonraya randevu vermişlerdi.
   tekrar başvuruda sevis ücretini ödüyor muyuz?
   birde banka hesaplarının süresi ile ilgili bir prosedür var mı ? yeniden almam gerekir mi?

   • VizeyeBasvur 14:24 de 25/07/2018 - Yanıtla

    Cenk Bey merhaba,
    Son dönemlerde maalesef F1 vizesindeki ret oranı ciddi anlamda arttı. Sizin dosyanızı net olarak bilemediğimizden tekrar başvuru için bilgi şu an buradan bilgi vermemiz mümkün değil ancak konu ile ilgili olarak danışmanlarımız size yardımcı olacaktır. Randevu tarihlerine gelince, F1 vize randevuları genellikle B1/B2 turistik vize randevularına göre daha öncelikli tarihlere veriliyor yani yetişme şansı var. Sevis ücreti tekrar ödenmez ve biz evrakların en fazla 15 günlük olmasını tavsiye ediyoruz.
    VizeyeBasvur Destek

  35. şeyma 14:16 de 18/07/2018 - Yanıtla

   iyi günler. ben 2018 nisan ayında f1 vize basvurumdan red aldım. şuan tekrar basvurmak istiyorum. yeni başvurumda turist olarak basvurmam da bir sıkıntı olur mu. yoksa tekrar f1 icin mi basvurmalıyım. şimdiden tesekkürler

   • VizeyeBasvur 16:45 de 21/07/2018 - Yanıtla

    Şeyma Hanım merhaba,
    Yakın tarihlerde yapılan vize başvurularında vize tipi değiştirmek çok sağlıklı değildir. Ancak neden vize tipini değiştirdiğinizi anlatabilirseniz imkansız bir durum değil. Sizin durumunuzdan örnek vermek gerekirse, F1 öğrenci vizesi reddi alan bir kişi 3 ay sonra iş amaçlı bir ziyaret için başvuru yapar ve evraklarla bunu izah edebilirse vize alabilir. Daha detaylı bilgi almak için ofisimizi 0850 255 1915 nolu telefondan arayabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek

  36. Levent 22:02 de 30/06/2018 - Yanıtla

   Perşembe günü İstanbul Konsolosluğunda turistik vize başvurusu yaptık. Vize talebimiz reddedildi. Eşimle birlikte ikimizde kadrolu devlet memuruyuz. Aynı kurumda çalışıyoruz. Vize görüşmesini gerçekleştiren bayan tek bir hususa takıldı ve muhtemelen de bu husus nedeniyle 15-20 dakika süren görüşme ve bekleme süresi sonunda red verdi. Takıldığı husus neden yeşil pasaportumuz olmadığıydı. Ben kendisine memuriyete başlar başlamaz yeşil pasaport verilmediğini, 3.dereceye düşünce yeşil pasaport verildiğini, bunun içinde en az 15 yıllık çalışmak gerektiğini söyledim. Bu arada eşimle birlikte 12’şer yıllık memuruz. Ama doğal olarak bizim kanunları bilmediği için anlamadı, tekrar tekrar aynı hususu sordu. Arka tarafta başka biriyle görüştü, bizden işyeri ile ilgili belgeleri istedi, görev belgelerimizi, yurt dışına çıkabileceğimize ilişkin izin belgelerimizi, kurum kimliklerimizi, maaş bordrolarımızı verdim, tekrar arka tarafta biriyle görüştü evraklarla birlikte, tekrar geldi, pasaportlarımızdaki schengen vizelerine detaylı baktı, en sonunda da kabul edilmediğimizi söyledi. İlk eşimden 14 yaşında oğlum var, hafta sonları bende kalıyor, mesele onu sormadı, dönmek için en büyük nedenim o çünkü, yani sanki memuriyetimize inanmadı. 4’er tane schengen vizemiz var, bankada 25.000 tl vardı. Şimdi ne gibi bir yol izlememiz gerekir.

   • VizeyeBasvur 17:22 de 04/07/2018 - Yanıtla

    Levent Bey Merhaba,
    Öncelikle değerlendirme için danışmanlarımızın en kısa sürede sizinle temasa geçeceğini belirtmek isteriz. Normal şartlarda ortalama bir görüşmenin 3-4 dk. sürdüğünü söylemek mümkün. Sizin görüşmenizin standart bir görüşmeden çok uzun sürmesi, pasaportunuz ya da daha başka bir konu ile ilgili olarak teyit alma isteği olabilir. Bununla ilgili olarak danışmanlarımız dosyanızı incelediğinde soruna neyin sebep olmuş olabileceği hakkında size çok daha kesin bilgiler aktarabilirler.
    VizeyeBasvur Destek

  37. Batuhan 13:55 de 26/06/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,
   Bugün İstanbul konsolosluğundan F1 vize talebim için red talebi aldım pasaportumda 2 sefer giriş çıkış yaptığım B1/2 vizem de mevcuttu onuda iptal ettiler. (2.seferde ekim 2017 de ki vize krizinde oradaydım ve kriz devam ederken ülkeme geri dönüş yaptım. Üniversite son sınıf öğrencisiyim 2Tane dersimi yaz okulunda alıp bitireceğim ve ekim ayına dil okulumu planlamıştım ancak onaylanmadı anlayamadım. Bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler

   • VizeyeBasvur 22:09 de 29/06/2018 - Yanıtla

    Batuhan Bey merhaba,
    Detaylı bir inceleme yapabilmek adına danışmanlarımız sizinle iletişime geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  38. Murat 21:44 de 21/06/2018 - Yanıtla

   Merhaba bugün vize basvurusunda bulundum ve ret olduğunu söylediler.öncelikle uluslararası bir firmada 5 yıldır çalışıyorum.Eşim evlenmeden önce abd vizesi almıştı ve 5 yıl daha süresi var.
   Mülakatı yapan görevli çok fazla soru sormamakla beraber iş yerimden aldığım evrakların (destekleyici nitelikte olduğunu düşündüğüm) hiç birine bakmadı.Kiminle gideceğimi ve kaç yıldır aynı iş yerinde çalıştığımı ne kadar kazancım olduğunu sorup ret etti.Yeniden başvurmak istiyorum ama buara sanırım her 100 kişiden 5 yada 6 kişiye vize veriliyormuş ne yapmamı önerirsiniz.

   • VizeyeBasvur 22:26 de 29/06/2018 - Yanıtla

    Murat Bey merhaba,
    Vize başvurunuz danışmanlarımız tarafından incelendikten sonra size yeni bir başvuru için yol gösterecektir. Genel bir bilgi olarak: Şayet ret alan bir başvuruda hiçbir hata yapılmamışsa ve gerekli tüm destekleyici belgeler mülakat ve form ile uyumlu ise, tekrar başvuruda onay oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple başvurunun incelenerek yorumlanması çok önemlidir. Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  39. Tuğçe 12:22 de 05/06/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   İyi bir okuldan 1 yıl önce mezun oldum ve 1,5 yıldır özel bir bankada çalışıyorum. Bugün vize görüşmem vardı ve ret aldım. Hesap numaram soruldu, hesap numaram ve hareketlerin olduğu banka evrakını gösterdim. (Yeteri kadar tutar mevcuttu.) Ayrıca bankadan aldığım , çalışanımızdır, geri dönecektir anlamındaki yazıyı da gösterdim. Kuzenim ve eşi orada yaşıyorlar, onları ziyaret etmek istediğimi de belitttim. (Yalnız bir hata yaparak göndermiş oldukları davet mektubunu gösteremedim, aniden ret aldığım söylendi) anladığım kadarıyla oradan dönüşüm olmaz mantığı ile olumsuz değerlendirdiler. Çünkü yaptığım iş orada fazlası ile tutulan ve rahatça iş bulabileceğim bir sektör. Davet mektubumu gösterseydim olumlu değerlendirilir miydi? Yorumunuzu rica ediyorum.

   Teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 11:12 de 06/06/2018 - Yanıtla

    Tuğçe Hanım Merhabalar,
    Sadece davet mektubunun gösterilmemesi vize reddi için yeterli bir sebep değildir. Seyahat geçmişiniz, Türkiye’de bulunan bağlarınız gibi pek çok sebep vize değerlendirmelerinde rol oynar. Danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek tam olarak nasıl bir sorun yaşandığının analizini yapacaktır.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  40. Ünal Aksu 06:45 de 05/06/2018 - Yanıtla

   Slm.bende red aldım Türkiye’de varlıklı hatta haddinden fazla varlıklı birisiyim.tatil için New Yorku görmek istedim.eksik hiç bir evrakım yoktu . Bir insan sıkıldığı için gidemezmi? Tek diyeceğim lanet olsun onlara da vizeleri nede ve kendilerini acındıran kahraman filmlerinde.ordaki beş para etmez sıfatsız dosyama bakmadan red verdi ve bu beni çok kızdırdı.herşeyim tamamdı ve onları toparlıyana kadar baya uğraştım.oraya gidip kaçıcak değilim,benim herşeyim burda var.gidipte onlara itlikmi yapıcağım kaçak yaşayıpta.

   • VizeyeBasvur 11:07 de 06/06/2018 - Yanıtla

    Ünal Bey Merhaba,
    Aslında vize başvurusunda yapmaya çalıştığımız tüm iş, ülkeye gittikten sonra neden geri döneceğinizi izah edebilmek. Sizin başvurunuzda bunu kanıtlayamamış veya iyi ifade edememiş olabilirsiniz. Danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek konuyla alakalı yardımcı olmaya çalışacaklar.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  41. burak aksoy 16:54 de 04/06/2018 - Yanıtla

   merhaba
   24 yasindayim ,3.sinif universite ogrencisiyim.2 kez work and travel programina katildim amerikaya gittim ve tarihleri hic aksatmadan geri dondum,ayni zamanda 5 ay ispanyada erasmus programina katildim ve orada okudum yani pasaportum 2 amerika vizesi ve 1 schengen vizesi var, suan 3.siniftayim ve son seneyi ingilterede okuyacagim fakat bu yaz amerikaya 2 ayligina gitmek istiyorum turist vizesi icin basvurmak istiyorum,ailemin orta seviye bir maddi durumu var sizce vize sansim ne olur basvurmam dogru olur mu ?

   • VizeyeBasvur 11:03 de 06/06/2018 - Yanıtla

    Burak Bey Merhaba,
    Daha önceki vizeleriniz sizin için olumlu bir referans olacaktır, ancak seyahat süreniz, gidiş sebebiniz gibi konular hakkında düzenlemeler yapılması gerekecektir. Bu konular hakkında daha detaylı bilgileri danışmanlarımız size ulaştığında alabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  42. Erkan 02:22 de 01/06/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Vize başvurumuz reddedildi. Maddi ve iş anlamında herhangi bir problem yoktu. Sanırım ailecek başvurduğumuz için olabilir.

   Türkçe yazılmış bir dilekçe ile durumun tekrar gözden geçirilmesini talep etsem sonuç alabilir miyim ?

   • VizeyeBasvur 10:59 de 06/06/2018 - Yanıtla

    Erkan Bey Merhaba,
    Amerika vizesi için dilekçe ile itiraz mümkün değil maalesef. Yeni bir başvuru yapılması gerekiyor.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  43. Hilmi Arslanturk 18:05 de 27/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba, Oncelikle 1 yil avrupa da yasadiktan sonra dil okuluna kayit olarak amerika vizesine basvurdum 15 dakikaya yakin gorusme sonunda red verdi. 1 sene sonra Polonya’dan basvuru yaptim. Bu sefer de gidip ulkenizden basvurun denilerek red verildi.Polonya da oturum iznim var ve 5 tane de schengen vizem var. Acaba problem kayit oldugum okuldamiydi anlamadim. Bir daha basvurmayi dusunuyorum ama nasil bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Tesekkurler simdiden

   • VizeyeBasvur 10:22 de 06/06/2018 - Yanıtla

    Hilmi Bey Merhaba,
    Öncelikle başvurularınızı inceleyerek nerede hata yapıldığını anlamamız gerekiyor. Uzmanlarımız sizinle irtibata geçerek sizden daha önceki başvurularınızda kullandığınız bazı bilgi ve belgeleri isteyecek ve inceleyecekler. Daha sonrasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili olarak sizi bilgilendireceklerdir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  44. Furkan 16:06 de 23/05/2018 - Yanıtla

   Merhabalar, bugün arkadaşımla birlikte yaptığımız başvuru reddedildi. Hiçbir gerekçe gösterilmedi. Gidiş dönüş biletlerimiz otel Rezervasyonumuz yapılmış olmasına rağmen bunların hiçbirini sormadılar. Şuan bişey yapabilir miyiz acaba

   • VizeyeBasvur 16:49 de 24/05/2018 - Yanıtla

    Furkan Bey Merhaba,
    Başvurunuzla ilgili daha çok bilgi alabilmek için danışmanlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir. Aynı zamanda siz ve diğer başvuru sahipleri için bilgilendirme amacıyla ifade etmek gerekirse; gidiş dönüş uçak biletinin ve otel rezervasyonunun olması vize almak için yeterli değildir. Kanıtlanması gereken en önemli nokta (her başvuru tipi için geçerlidir) neden Türkiye’ye dönmeniz gerektiğidir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  45. Egehan 10:54 de 22/05/2018 - Yanıtla

   Daha az önce çıktım Amerika vizesi görüşmesinden, red yedim . F1 vizesi içindi bana ne için gitmek istediğimi sordu bende dil okuluna gidiceğimi söyledim. Sponsorun kim olacağını sordu cevap verdim ama yine de red yedim bunun sebebi ne olabilir ?

   • VizeyeBasvur 11:41 de 22/05/2018 - Yanıtla

    Egehan Bey Merhaba,
    Danışmanlarımız sorunun ne olduğunu anlayabilmek için sizinle gün içerisinde irtibata geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  46. Şennur yılmaz 16:32 de 21/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba 16 mayıs 2018 de vize mulakatına gittik ve hiç bir şey sormadan uygun değilsiniz dedi. Ben devlet memuruyum eşimde özel sektörde uzun yıllardır çalışmakta. Ds formunu da eksiksiz doldurduk buna rağmen red aldık. Banka hesaplarına kadar götürdük hiç bir şey görmek istemediler. 3 yaşında bir oğlumuz var ona bağladık. Bir daha başvurmak istiyoruz ama bilemedik. Oğlumuzla tekrar başvursak çıkar mı? Sebep oğlumuz olabailir mı küçük olduğundan dolayı

   • VizeyeBasvur 10:10 de 22/05/2018 - Yanıtla

    Şennur Hanım Merhaba,
    Sizin durumunuzda pek çok olasılık redde sebep olmuş olabilir. Aile başvurusu yapmaktan, seyahat geçmişinize kadar tüm bilgilerinizin incelenerek yeni başvurunuz hakkında fikir sahibi olabilmeniz için danışmanlarımız size ulaşacaktır.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  47. Zekiye 04:26 de 19/05/2018 - Yanıtla

   Merhabalar ailecek tatil için başvuru yaptık eşimin vizesi vardı ben ve 3 çocuğum içinde baçvkrduk. Red verildi. Çok fazla soru sormadılar.ama bir açıklamada Yok eşim sponsor oldu maddi durumumuz da oldukça iyidir. Formlar tur şirketi düzenledi.neden red yediğimizinasıl öğreneceğiz
   Yada neleri düzeltmeliyiz .Ayrıca tekrar başvuru yapmak için belirli bir sınır var mı?

   • VizeyeBasvur 13:07 de 21/05/2018 - Yanıtla

    Zekiye Hanım Merhabalar,
    Aile başvurularında seyahat planının düzgün izah edilmesi ve formun bu yönde doldurulması oldukça önemlidir. Aksi takdirde yaptığınız başvuru (aile olduğu için) potansiyel göçmen olarak algılanabilir. Konu ile ilgili daha detaylı bir inceleme yapabilmek için danışmanlarımız size ulaşacaktır.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  48. Kübra 10:49 de 03/05/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,

   Üniversite son sınıf öğrencisiyim, ingilizcem iyi, Haziranda mezun olacağım ve WAT Programı için pazartesi günü vize görüşmesine gittim. Vize memurunun ilk sorusu ABD’de nereye gideceğim, sonrasında bu sene mezun oluyor oluşumu sordu, transkriptimi inceledi (not ortalamam düşük değil) ve mezuniyetten sonra ne yapacağım oldu. Ben de hali hazırda staj yapıyor olduğumu, okuduğum bölüm ve yaptığım işi sevdiğimi ve WAT dönüşü sonrasında da burada çalışmaya devam edeceğimi söyledim. Fakat son sınıf olmandan dolayı sebeplerden dolayı diyip red verdi. Turist vizesi gibi uzun bir vize olmamasına rağmen J1 vizesi bile alamadım. Sizce ikinciye başvursam bir geri dönüşü olur mu? Görüştüğüm bir kaç yer iş yerinden burada çalışacak belgesi alırsan belki olur diyorlar ama emin olamadım. Teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 15:23 de 04/05/2018 - Yanıtla

    Kübra Hanım Merhabalar,
    İngilizcenizin iyi olması ve transkiptteki not ortalamasının düşük olmaması aslında J1 vizesi için en önemli iki etken ve siz bu kısımlarda sorun yaşamamışsınız. Bir iş yerinden dönüşünüzle evrak almak olumlu bir puan olsa da bunun çoğunlukla gerçek olmadığını Amerika Büyükelçiliği de biliyor. Bu durumda şansınızı inanılmaz arttırır demek çok mümkün değil. Ancak tekrar şansınızı denemenizin önünde de bir engel yok. Mülakatla ilgili yapılacak eklemelerle görüşmeye gidebilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  49. Leyla 13:56 de 23/04/2018 - Yanıtla

   Merhabalar. Amerika vize reddi alindiya tekrar basvuru yapmak icin belirli bir zaman beklemek sarti var midir acaba? Önceden tesekkurler.

   • VizeyeBasvur 14:48 de 23/04/2018 - Yanıtla

    Leyla Hanım Merhaba,
    Zamanla ilgili hiçbir kısıt bulunmamaktadır. Önemli nokta yeni başvurunuzda neyin değiştiğini izah etmek olacaktır. Bunun için de önceki başvuru incelenerek, hatalar tespit edilmeli ve buna göre yeni bir başvuru yapılmalıdır. Bu incelemenin VizeyeBasvur danışmanları tarafından ücretsiz yapıldığını da tekrar hatırlatmak isteriz. Tek yapmanız gereken danışmanlarımıza ulaşmak.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  50. Banu 07:12 de 22/04/2018 - Yanıtla

   Merhabalar. Benimde oğlum 4 arkadaşıyla bir şirketle anlaştılar 3 aylığına çalışmaya gideceklerdi 3. Sınıf öğrencisi mühendislik okuyor ortalaması 1.85 civarı 3 arkadaşı vize görüşmesinden geçti ortalamasının neden düşük olduğunu sormuşlar hem çalışıp hem okuyorum demiş oyüzden düştü tabiiiki ret aldı şirket bidaha denemesini istemiş mayıs ayında bidaha deneyecek ama ben çok olumlu bakmıyorum sizce ne yapabiliriz şansı varmı

   • VizeyeBasvur 12:57 de 23/04/2018 - Yanıtla

    Banu Hanım Merhaba,
    Bahsetmiş olduğunuz Work and Travel programı J1 vizesi başvurusu gerektirir. Bu vizenin kabulu standart bir turistik vizeye göre farklı kriterler talep etmektedir. Bunlardan biri de (yazılı olmarak belirtilmese de) not ortalamasının belli bir eşiğin üzerinde olmasıdır. Bu not genellikle 2 ve üzeridir. Yapılması gereken not ortalaması düşük olduğu için diğer olumlu özellikleri öne çıkarmaya çalışmak olmalıdır. Bu noktada dosyanın tamamını görmeden fikir veremediğimzden, daha detaylı bilgi için 0850 255 1915 nolu telefondan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  51. Ylzylmz 09:52 de 16/04/2018 - Yanıtla

   Selamlar, 19 yaşındaki bilgisayar mühendisliği ingilİzce hazırlık sınıfında olan oğlum bugün amerikan konsolosluğuna yaptığı başvuruda vizesi onaylanmadı, orada kalmamasını gösterir belgeleri yeterli bulmadılar, babası amerikada ayrıca, birtakım belgeler göndermişti okuldan transkrip belgesini de aldı ama olmadı yazın iki ay hem babasını ziyaret esip hemde 1. Sınıf başlamadan ingilizcesini birazdaha geliştirmek istiyordu. Şimdi bizim nasıl bir yol izlememiz gerekir?

   • VizeyeBasvur 21:21 de 16/04/2018 - Yanıtla

    Yeliz Hanım Merhaba,

    Oğlunuzun babasının Amerika’da olması vize reddi açısından etkili olmuş olabilir. Yeni bir başvuru yapabilmek için tüm başvuru süreci incelenerek sıkıntının nerede olduğu incelenmeli. Ofisimizi 0850 255 1915 nolu telefondan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  52. Yağmur 20:21 de 10/04/2018 - Yanıtla

   İyi günler Mart sonunda kız kardeşim ile birlikte vize görüşmesine girdik, tatile gitmek istiyorduk ben üniversite öğrencisiyim kız kardesım ise lise öğrencisi , babamız sponsor oldu ve maddi durumumuzda gayet iyi bir kaç tane şirketimiz var yalnız annemiz ev hanımı bize görüşme esnasında nereye gidiceğimiz soruldu newyork dedik annemizin ve babamızın meslekleri soruldu yurt dısına daha önce cıkıp cıkmadıgımız soruldu benım tek çıkışım suudi arabistan(schengen vizem vardı fakat aksilikten dolayı çıkış yapamadım)kardesimin ise ingiltere çıkısı vardı fakat red aldık aile bağlarımızın güçlü olmadığı söylendi, tekrar başvurmalımıyız ve nelere dikkat etmeliyiz.Bu kez babamızla başvursak yine red alırmıyız

   • VizeyeBasvur 20:43 de 11/04/2018 - Yanıtla

    Yağmur Hanım Merhaba,
    Öncelikle yaş grubu olarak genç olduğunuz için Amerika vize mülakatında odak nokta daha çok sponsorunuz ve Amerika’daki seyahat planınız üzerine olacaktır. Bu anlamda dosyanız hem evraksal hem de kurgusal olarak güçlendirilmelidir. Sizi bilgilendirmek için danışmanlarımız en kısa sürede iletişime geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  53. Alp Bora 17:15 de 05/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba ben dün İstanbul Konsolosluğundan resmî aldım yanımda getirmemi istedikleri tüm belgeleri getirdim sadece babamın çalıştığı yerden herhangi bir belge yer almıyordu. Annem öğretmen olduğu için onun belgesini koyduk fakat babama gerek duymadık ama zaten hiçbir belgeye de bakmadılar. Babamın ne iş yaptığını sordu ben bir şirkette işçi olarak çalıştığını söyledim fakat şirketin ismini bilmiyordum. Ondan önce de bana üniversitede mi okuyorsunuz dediler ben hayır Lise son sınıfta okuyorum seneye üniversiteye geçeceğim dedim. Red aldınız dedikten sonra bir dahakine Babanızın işini iyi öğrenip gelin dediler ama red mektubunda geri döneceğime inanmadıklarını anlatıyorlardı. Red vermelerinin sebebi Babam’ın işini tam açıklayamadığım için mi yoksa benim üniversiteyi Amerika’da okuyacağımı sanmaları mı anlayamadım. Tekrar başvuracağım, Batı Amerika turunu önceden aldım parasını yatırdım haziran sonu gitmem lazım. Tekrar başvurunca babamın işini daha iyi açıklayıp belgesini getirmem ile birlikte yurt dışına Üniversite sınavına girdikten sonra çıkacağımı belirtip türkiye’de okumak istediğim üniversiteyi söylemem yeterli olur mu acaba?

   • VizeyeBasvur 18:18 de 05/04/2018 - Yanıtla

    Alp Bey Merhaba,
    Mülakattaki performansınızın redde sebep olduğunu söyleyebiliriz ancak seyahat planınız da oldukça sıra dışı. Bir lise öğrencisinin Batı Amerika turuna katılması da mantıksız gelmiş olabilir. Sonuçta tüm bilgileriniz elimizde olmadığından çok net bir şey söyleyemiyoruz ancak sizin için bir inceleme yapabiliriz. Konu ile ilgili bilgi maili gönderilmiştir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  54. ahmet 22:01 de 24/03/2018 - Yanıtla

   meraba 15 sene önce abd vize evrak eksikliğinden alamadım büyük ihtimal ret hatırlamıyorum benim sorum mürettebat vizesi için baş vurudabulunulacak şirket benim için 15 sene önceki ret yedigimi söylemelimiyim ozaman turist vizesi içindi sistemde halen görünürmü bide 15 sene önceki ret bana çok sıkıntı yaratırmı teşekkürler

   • VizeyeBasvur 13:14 de 27/03/2018 - Yanıtla

    Ahmet Bey Merhaba,
    Şatlar ne olursa olsun vize formuna asla yanlış bilgi girilmemelidir. Zira 15 yıl önceki vize reddi sizi etkilemez.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  55. Duygu 11:50 de 09/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba biz bugün eşimle vizeye girdik saat 9 randevumuz vardı ben ev hanımıyım eşim bankada güvenlik üstümüzde 30 bin lira para vardı ve ayrıyeten kuzenimin eşi doktor onların davetiyesiyke gittik fakat red yedik davetiyemize bile bakmadan nereye niçin gittimiz sorulmadan red yedik neden acaba

   • VizeyeBasvur 16:32 de 09/03/2018 - Yanıtla

    Duygu Hanım Merhaba,
    Formda görünen bilgileriniz bazı durumlarda evrak bile istemeden vizenizin reddedilmesine sebep olabilir. Daha ayrıntılı bir bilgi verebilmemiz için doldurmuş olduğunuz ds 160 formunu ve mülakat sorularını incelememiz gerekir. Konu ile ilgili danışmanlarımız mail yolu ile sizinle iletişime geçecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  56. Burcu 00:42 de 03/03/2018 - Yanıtla

   Selam. Son 1 ayda 2 kere aupair olmak iöşn bir acsnta ile anlaşarak vizeye başvurdum ve ikisinde de 214b rrddi yedim. İşten 1 ay önce ayrıldım ve öyle başvurdum. Ailemin üzerine gelir ve kendi hesabımda bir miktar para gösterdim. Acaba neden red yedim. 3. Başvuruyu da mart için yaptım. Nasıl br yol izleyebilirim

   • VizeyeBasvur 11:58 de 05/03/2018 - Yanıtla

    Burcu Hanım Merhaba,
    Aupair için yapılan Amerika vize başvuruları, normal bir turistik vizeye göre daha evrağa dayalı bir vizedir. Sizin için Amerika’dan gerekli dökümanları sağlayan acenteniz, formu bu yönde hatasız doldurmuş ise geriye sizin ülkeye geri döneceğinizi kanıtlayan unsurlar kalır. Tüm bu parçaların tamamı (siz ve acentenin sağladığı evrakların) uyumlu olması ve mülakatınızda da bilgilerin teyit edilmesi gerekir. Muhtemelen bu parçalar arasında bir eksiklik sonucu vize alamıyorsunuz. Daha detaylı bir inceleme için vize danışmanlarımız sizinle iletişime geçeceklerdir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  57. Süleyman 13:07 de 23/02/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,

   1 yıllık idari inceleme sonrası 212 (a)(3)(B) sebebiyle red aldım. Yanlışlık olduğunu düşünüyorum çünkü konu terör eylemleri ile ilgili ama alakam bile yok. Sicilimde bir işlem dahi yoktur. Bir kez bile polise, mahkemeye gitmedim. Tekrar başvuru yapabilir miyim? Yanlışı nasıl düzeltebilirim?

   • VizeyeBasvur 16:48 de 23/02/2018 - Yanıtla

    Süleyman Bey Merhaba,
    Alt maddeler ile ilgili bilgilendirme mail yolu ile yapılmıştır. Amerika Büyükelçiliği’nden daha detaylı bilgi almaya çalışabilirsiniz. Terör eylemleri ile ilişki sadece sizi değil yakınlarınızı da kapsar, bu konuda herhangi bir şüphe duyulursa sizi de etkilemiş olabilir. Büyükelçilik tarafından yapılan bilgilendirme sonucunda tekrar başvuru yapma ihtimaliniz danışmanlarımız tarafından tekrar değerlendirilecektir.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  58. Nurlana 02:47 de 20/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba. Ben Azerbaycan vetendasiyam ama almanyada yasayiram. Benim 23.02 tarihte Amerika konsulluga Termin im var. Ama iptal etdirmek istiyorum. Cunki Amerikaya gidis tarihini Mart ayinda deyil 10cu aya ertelemek istiyorum. Odediyim viza ucreti Geri verilecemi yoksa yeniden odememmi lazim?

   • VizeyeBasvur 12:29 de 21/02/2018 - Yanıtla

    Nurlana Hanım Merhaba,
    Vize randevu tarihi değiştirilebilir özellikte olduğundan ileri bir tarihe öteleyebilirsiniz. Böylece vize için ödemiş olduğunuz harç yanmaz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  59. serkan unsal 16:43 de 13/02/2018 - Yanıtla

   09.02.2018 tarihinde ankarada f1 öğrenci vizesine başvurdum. houston da yaşayan abim bir dil okuluna bu yaz dönemi için kaydırmı yaptırdı ve masrafları karşılayan yani sponsor olarak kendini gösterdi. ben randevu günü I20 belgesi, Sevıs makbuzu ve Sınıf Öğretmenliği mezuniyet transkiriptim ile konsoloslukta hazır bulundum. herşey güzel olarak ilerledi taki konsolos beyle görüşmenin sonuna kadar. Aslında görüşme çok güzel başladı ama öyle devam etmedi. şu şekilde oldu:
   K: merhaba
   K: dil okulu için mi gidiyorsunuz? (evet)
   K: ne kadar kalacaksınız? ( 3 ay)
   K: masraflarınızı kim karşılayacak? (abim)
   K: ne zaman mezun oldunuz? (2016)
   K: Daha önce yurtdışına çıktınız mı? (hayır)
   K: Şuan herhangi bir yerde çalışıyor musunuz? (hayır)
   K: UYGUN GÖRÜLMEDİNİZ. TEŞEKKÜRLER. :((

   ben gerçekten 3 aylık gitmeyi planlıyordum, çünkü türkiyede isim yapmış özel okullarda sınıf öğretmenlerinin dahi ingilizce bilmesi gerektiğini öğrendim başvurularımda. beni türkiyeye bağlıyan şey şuan işsiz olduğum için sadece İşimi, Türkiyede ingilizce bilen bir sınıf öğretmeni olarak kazanabileceğim hayalidir.

   tekrar başvuru yapsam birşey değişir mi acaba, yada durumuma bakarsanız bana söylemem gerekenler konusunda tavsiyeleriniz ne olurdu?

   teşekkürler..

   • VizeyeBasvur 11:52 de 17/02/2018 - Yanıtla

    Serkan Bey Merhabalar,
    Vize reddi için görünen en büyük sebebiniz son 2 yıldır işsiz olmanız. Aslında başvuru yapmadan önce profesyonel destek almış olsaydınız, bu başvurunun onaylanmayacağını ve farklı bir yol izlenmesi gerektiğini herhangi bir acente size söyleyebilirdi. Bu sayede boşuna vize reddi almış olmazdınız. Şu an bu senaryo ile tekrar başvuru yapmak herhangi bir şeyi değiştirmeyecektir. Tekrar başvuru için farklı bir senaryo olması gerekiyor, bu konuda danışmanlarımızdan bilgi almak için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  60. Volkan 10:20 de 13/02/2018 - Yanıtla

   13.02.2018de sabah 9da randevum vardı.yarım saat önceden içeri aldılar sıram geldiğinde gittim pasaportu istedi verdim daha önceden başvuru formumu dolduran şirketin benim için hazırladığı dosya ya bakmadan nereye gitmek istiyorsunuz diye sordu,cevap verdim newyork ,ne iş yapıyorsunuz barmenim,nerede yapıyorsunuz,çok köklü bir firmada ismini yazmıyorum.ne kadar süredir çalışıyorsunuz 6 ay dedim sonra yazmaya başladı klavyeden 2dk yazdı sonra 214b kanunlu o kağıttan pasaport ile geri verdi üzgünüm gerekli kriterleri karışlamıyorsunuz dedi teşekkür ettim çıktım bütün herşeyim eksiksizdi bende ne gibi bir sakınca gördü acaba mal varlığım Yok ama 11bin dolar para olan bir belgem ve ailemin üzerine olan tapular iş yerimden İngilizce olarak antetli bir mektup ve yine şirkettin belgeleri.tüm bunlar var ama 1 tanesini sormadı bile çok çok ilginç

   • VizeyeBasvur 13:59 de 13/02/2018 - Yanıtla

    Volkan Bey Merhaba,
    Sizin durumunuz için en önemli olumsuz etken halihazırda çalışmakta olduğunuz firmada sadece 6 aydır çalışıyor olmuş olmanız gibi görünüyor. Pek çok acente ve bireysel başvuruda yapılan en büyük hata evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasının yeterli olduğunu sanmalarıdır. Amerika vizesi alırken en önemli parça (eksiksiz bir form ve evraklarla birlikte) mülakat hazırlığıdır. Birçok vize başvurusu, sadece mülakat konusundaki acemilikler sebebi ile olumsuz sonuçlanmaktadır. Tavsiyemiz Amerika vizesine başvuru yaparken, mutlaka sizi vize görüşmesine hazırlayabilecek bir profesyonelle çalışmanız ya da bu konu hakkında çok iyi araştırma yapmanız olacaktır.

  61. Bilal 07:54 de 26/01/2018 - Yanıtla

   Dün yapılan vize görüşmesine annem babam ve ben toplu olarak girdik ablam greencard sahibi 1 yıl sonra amerikan vatandaşı olacak eniştem amerikan vatandaşı 2 yaşında bir çocukları var ve ablam 14 şubatda tekrar doğum yapacak doğumda ona destek ve yardımcı olmak için gitmek istiyorduk.Vize memuru mülakatın tamamında bana soru sordu annem ve babama bir kelime dahi (kendileri emekli) sormadı neticesinde annem ve babama vize verdiler bana vermediler daha önce yurt dışına çıkmadım 2009 yılından beri aynı firmada çalışıyorum hesabımda 8 bin lira civarı para var en önemlisi eniştemin amerikadan gönderdiği kendi iş yerinin hesap dökümü ve damgalı mühürlü davet mektubu var bunlara rağmen red yedim

   • VizeyeBasvur 17:54 de 27/01/2018 - Yanıtla

    Bilal Bey Merhaba,
    Dosyanızın incelenebilmesi için gerekli bilgileri mail adresinize gönderdik. İnceleme sonucunda düzeltilebilecek noktalar ve tekrar başvuru hakkında danışmanlarımız tarafından bilgilendirileceksiniz.

  62. Ozan 22:56 de 23/01/2018 - Yanıtla

   Merabalar
   Ben 22 ocak 2018 tarihinde saat sekiz otuzda istanbul da f1 vize başvurusu yaptım ABD için fakat red aldım. Hesabım da 260 bin TL para vardı ve babam tarafından hesabıma yatirildi babama ait mal varlığını açıklayan belgeler vardı elimde ve bunları da gosterdim. Ayrıca elimde üniversite hocam tarafından konsolosluga itafen yazılmış referans mektubu vardı mektup döndüğüm de Master yapacagima dair yazılmış bunu da gösterdim. 7 ay önce üniversiteden mezun oldum şuanda geçici olarak bir işte çalışıyorum fakat bu işi belgelerle belirtmedim çünkü dönünce master yapacam bunuda açıkladım fakat 214b ABD yasasına göre Türkiye deki bağlarımn yeterli olmadığını öne sürerek görevli tarafından vize reddi aldim.
   Tekrar baş vuru yapmalıyım yada yaparsam ekstra döneceğim e dair ne gibi kaynak göstere bilirim. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum.

   • VizeyeBasvur 17:32 de 24/01/2018 - Yanıtla

    Ozan Bey Merhabalar,
    Tarafınıza inceleme evraklarını mail olarak ilettik. Gerekli belgeler elimize ulaşır ulaşmaz ABD vize reddi analizinizi başlatmış olacacağız.
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

   • Cnrk 12:26 de 08/03/2018 - Yanıtla

    Merhaba tekrar başvurdunuz mu?

  63. Sebahat 19:53 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Bugun amerika vizesi icin randevumuz vardi fakat ret aldik esim ve ben devlet memuruyuz ve yesil pasaportumuz var destekleyici belgelerimizdr tamdi formlari kendimiz doldurduk benim tc numarami yanlis yazmisiz bunu sabah farkettik ve kizim disinda yurtdisina cikan olmadi cocuklarim 12ve 16 yasindalar ve ogrenciler ret sebebi benim tc mi yanlis girmemmi olabilirmi fakat hic tc mi sormadilar hicbir belge istemediler simdi ne yapmaliyim

   • VizeyeBasvur 20:39 de 22/01/2018 - Yanıtla

    Sebahat Hanım tekrar merhaba,

    Aşağıda bir önceki yorumunuzun cevabı bulunmakta, aynı zamanda tarafınıza bilgilendirme maili de gönderildi.
    İyi Akşamlar,
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  64. Ss 19:00 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Bugun amerikan vizesi randevumuz vardi fakat red aldik aciklama yapmadilar esim ve ben devlet memuruyuz ve yesil pasaportumuz var cocuklarimin ikisi de ogrenci 12ve16 yasindalar destekleyici belgelerimiz tamdi fakat kizim disinda biz yurt disina cikmadik yanliz ds160 formunda benim tc numarami yanlis yazmisiz formlari kendimiz doldurduk bundan olabilirmi gorusme sirasinda tc mi sormadilar sorun benim tc ise neden hepimize red verdiler anlamdim sadece bana ret verirlerdi diye dusunuyorum sizce neden ne olabilir

   • VizeyeBasvur 19:38 de 22/01/2018 - Yanıtla

    Sebahat Hanım Merhaba,
    Şu an elimizde olan donelerle vize reddinin sebeplerini yorumlamak imkansız. Daha önceki pek çok yoruma cevaben de belirttiğimiz gibi seyahat geçmişi şu an için oldukça önemli. İlk vizenizin Amerika vizesi olması işleri biraz zorlaştırıyor. Ancak çok iyi bir seyahat planı sunulması ve Türkiye’deki bağlarınızı çok iyi desteklemeniz (evraklar ile) durumunda vize alınabiliyor. Sizin ret dosyanızı inceleyebilmek için gerekli olan belgeleri size mail olarak ilettik. Gerekli dökümanları inceledikten sonra daha net bir yorum yapmamız mümkün olacaktır.
    Not: TC kimlik numaranızı hatalı girmeniz tek başına bir ret sebebi değildir (özellikle bu hatayı görüşmede belirttiyseniz).
    İyi Günler,
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  65. Gizem 14:26 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Merhabalar.

   Universite 3. Cu siniftayim 3 kere J1 vizesi aldim hep ayni yere gittim ve zamaninda her zaman ulkeme dondum. ingilizcem cok yuksek seviyede. Bugun F1 vizesine basvurdum Toefl kursu icin. Basta gittigim zaman bana ingilizcemin cok Iyi oldugunu soyledi, tesekkur ettim neden gittimi Sordu her ne kadar ingilizcem Iyi olmasina ragmen gelecekte yapmak istedigim kariyer planlarim icin akedemik ingilizce yeterliligimin olmadigini soyledim. Onceki vizelerime Bartu pasaportumda baska Hic bir belgeme bakilmadan red yedim. Red verme sebebi 214 b maddesi ama bana herhangi bi neden belirtmedi. Sizce yakin zamanda tekrar vize randevusu almalimiyim yoksa biraz beklemelimiyim?

   Tesekkurler

   • VizeyeBasvur 15:18 de 22/01/2018 - Yanıtla

    Gizem Hanım Merhaba,
    F1 vize reddi; Gidilen okula, programın sizin kariyer planınız ile uyumuna veya bunlardan farklı olarak ds 160 formunda girilen bilgilerin uyumsuzluğuna bağlı olabilir. Özellikle çok kısa geçen görüşmelerde rastladığımız sorun, eğitim planının bir şekilde düzgün aktarılamamasıdır. İnceleme yapabilmemiz için ihtiyacımız olan belgeler ile ilgili mail tarafınıza iletilmiştir. Evraklarınız alındıktan sonra gün içerisinde değerlendirme sonucunuz tarafınıza iletilecektir.
    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  66. Ayşegül 08:04 de 09/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba ben bu yaz Amerika’ya turistik olarak gideceğim, vize randevum 1 ay sonra. Lise son sınıf öğrencisiyim üniversite tercihlerimi yaptıktan sonra gideceğim zaten Türkiye ile bağımı da eksiksiz kanıtlayacağım fakat tek red yeme ihtimalimin nedeni öz abimin turist olarak 3 aydır Amerika’da kalması. Bunu sistemden görürler mi bu konu hakkındaki sorulara nasıl cevap vermeliyim? ve en önemli sorum vizem red olursa tekrar başvurduğumda vize ucretni tekrar ödeyecek miyim? teşekkürler

   • VizeyeBasvur 12:14 de 09/01/2018 - Yanıtla

    Merhaba Ayşegül Hanım,
    Abinizin 3 aydır Amerika’da kalıyor olması sistemden görülecektir ancak eğer vize şartlarını ihlal etmediyse bu sizin için ciddi bir problem değildir. Abinizin orada kalışı ile alakalı soruları olduğu gibi cevaplamalısınız. ABD vize başvurunuzun en iyi şekilde sonuçlanması için ofisimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
    İyi günler dileriz,
    VizeyeBasvur Destek Ekibi

  67. yavuz 15:04 de 27/11/2017 - Yanıtla

   Merhaba,

   Benim 10 yıllık turist vizem var, yakın zamanda f1 vizesi için tekrar başvuru yapmayı planlıyorum. F1 vizesini alamama durumunda turist vizemde iptal olur mu? Teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 15:17 de 27/11/2017 - Yanıtla

    Yavuz Bey Merhaba,

    F1 öğrenci vizesi reddi aldığınızda turistik vizenizin iptal edilme riski yüksektir (böyle bir yazılı kaide bulunmasa da). Bugüne kadar pek çok öğrenci vize başvurusunun reddi ardından turistik vizenin de iptal edildiğine şahit olduk. Bu sebeple öğrenci vizesi başvurunuzun çok dikkatli yapıldığından ve hiç bir hata payı bulunmadığından emin olun. Ayrıca ofisimizi (212 293 5050) arayarak eğitim programınız hakkında bilgi verirseniz, danışmanlarımızın farklı alternatifler sunma imkanı da olabilir.
    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBaşvur Destek Ekibi

  68. Mustafa 13:24 de 04/10/2017 - Yanıtla

   Merhaba

   Ben psikolojik danismanlik ve rehberlik öğrencisiyim yurt dışında okuyorum, Makedonya’da. Vize başvurusu yapmak istiyorum bu yaz, yurt dışında okumam vize almamı kolaylaştırır mı? Teşekkürler

   • VizeyeBasvur 14:56 de 04/10/2017 - Yanıtla

    Mustafa Bey Merhaba,
    Vize başvurusu yaparken kanıtlamanız gereken temel konu, Amerika’ya gitme sebebiniz ve geri döneceğinize dair sunduğunuz bilgilerdir. Bu noktada eğitim alıyor olmanız tek başına yeterli olmasa da önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte tüm evraklarınızın tam olması ve seyahat planınız ile niyetinizin açıkça belirtiliyor olması gerekir. Vize süreci ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir. Maili inceledikten sonra aklınıza takılan bir soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

    İyi Günler,
    VizeyeBaşvur Ekibi

  69. mehmet 10:40 de 03/10/2017 - Yanıtla

   merhaba,
   ben thy de çalışıyorum düzenli işim var ancak herhangi birikim yapamadım daha öncede bizden pasaport dahi istemeyen ülkelere gittim.(yani pasaportum boş) abd de 5 gün kalmayı planlıyorum. hesabımda 6-7 bin tl ile başvuru yapsam para olarak sıkıntı çıkarmı? diğer başka hiçbir konudan sıkıntıı çıkması imkansız çünkü.. sonuçta çok çok rahat 5 gün tatil yapabileceğim bir miktar (gidiş dönüş uçak bileti 111 tl vercem oranın personeli olduğum için indirimli)

   • VizeyeBasvur 20:21 de 03/10/2017 - Yanıtla

    Mehmet Bey Merhaba,

    Vize başvurusu için gerekli şartları karşılamasına karşın pek çok insan vize reddi alabiliyor ve maalesef bunun tek bir doğru yolu yok. Yani çalıştığınız firma ile ilgili tüm detaylar tam olmasına karşın seyahat geçmişinizin olmayışı sebebiyle bile vize reddi almak mümkün. Ancak bu seyahat geçmişi olmayan (hiçbir vizesi olmayan) birinin vize alamayacağı anlamına gelmiyor. Doğru evraklar ve doğru seyahat planı ile vize almak mümkün. İşleyişle alakalı danışman arkadaşlarımızın gönderdiği maili incelemenizi rica ederiz.

    İyi Günler,
    VizeyeBasvur Ekibi

  70. Burcu özge 18:51 de 01/10/2017 - Yanıtla

   Merhaba, ben green card için başvurdum 2016 yılında, başvurumun kesin olmamakla birlikte kabul edildiği yazıyor (anladığım kadarıyla ) iki lisans diplomam var ,6 yıl hemşirelik yaptım, aynı zamanda hukuk fakültesi mezunuyum, galiba doldurmam gereken ek formlar Var, ne yapmalıyım acaba?

   • VizeyeBasvur 14:11 de 02/10/2017 - Yanıtla

    Burcu Hanım Merhaba,
    Green Card onayınız ile ilgili size daha geniş bilgi verebilmek için size gelen onay mesajını kontrol edebiliriz. Bir danışmanımız bu konu ile ilgili size ulaşacaktır.

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBaşvur Ekibi

  71. Ada 23:47 de 22/09/2017 - Yanıtla

   1.5 milyon dolarlık mal varlığı ve resmi olarak da bankada bulunan 160.000 usd belgelerimle Amerika’dan tam 4 kez red yedim. Tabiki 4 randevumda da hiç bir evrağıma bakılmadı. Soru cevaplar çok rahat geçti. Hepsinide doğru eksiksiz teklemeden yanıt verdim. Sadece 8 aylık dil eğitimi için şu rezilliğe bakın. Randevularım ard arda oldu, çünkü okulun açılma tarihi 18 eylül o yüzden ard arda başvuru yapmak zorunda kaldım. Randevularımın hepsi İstanbuldaydı.
   Belki benim kısa sürelerde başvuru yapmam red almamda etkili oldu, belkide evli olmamam, belki de hiç yurt dışı seyehatimin olmayışı; evliliği ve seyahati sevmeyişim beni bu konuda engelliyorsa buna insan hakları ihlali demekten bir şey kalmıyor maalesef. Ama yapacak bir şeyim yoktu okul açılıyor ne yapayım.
   Diyeceğim şu ki;YORULDUM GERÇEKTEN.. Belki sizler bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler

   • VizeyeBasvur 16:53 de 25/09/2017 - Yanıtla

    Merhabalar,

    Öncelikle geçmiş olsun diyerek başlayalım.

    Amerika vize reddinin en önemli sebebi göçmenlik şüphesidir. Yani sizin vize memurlarını göçmen olmadığınıza inandırmanız gerekir. Eğer vize memuru sizin göçmenlik niyeti taşıdığınızı düşünürse, maddi varlığınızın ya da ek evraklarınızın bir değeri kalmaz. Bu durumda nasıl bir sıkıntı yaşadığınızı öğrenebilmek adına daha detaylı analiz yapmak gerekir. Değerlendirme için bir bilgilendirme maili tarafınıza gönderilmiştir. Bu maile cevaben evraklarınızın ücretsiz incelenmesini talep edebilir ya da ofisimize gelerek bir görüşme yapabilirsiniz (Randevu için 212 293 5050).

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur Ekibi,

  72. GÜLİZAR SEYHAN 14:38 de 22/09/2017 - Yanıtla

   KIZ KARDEŞİM AMERİKADA YAŞIYOR İKİ KERE BAŞVURUDA BULUNDUM TOPLAMDA 10 YIL SON İŞYERİMDE DE 7 YILDIR ÇALIŞIYORUM BEKARIM NİÇİN GİDECEĞİMİ SORDULAR KIZ KARDEŞİME GİDECEĞİMİ SÖYLEDİM , DAHA ÖNCE YURT DIŞINA ÇIKIP ÇIKMADIĞIMI SORDULAR ÇIKMADIĞIMI SÖYLEDİM HİÇ BİR EVRAKIMA BAKMADAN RET ETTİLER İKİNCİ OLARAK BU SEFER ANKARA’DAN DENEDİM VE ŞANSIMI KUVVETLENDİRMEK İÇİN ÖNCE BALKAN ÜLKELERİNE GİTTİM GENE HİÇ BİR EVRAKIMA BAKMADAN RET ETTİLER BEYANIMDA HİÇBİR DEĞİŞİİKLİK YAPMAMIŞTIM ÜÇÜNCÜ OLARAK BİR ŞİRKETLE ANLAŞARAK TURİST GİBİ GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ANCAK DAHA DA SIKINTILI BİR DURUM OLUR DİYE YORUMLAR OKUYORUM NE YAPABİLİRİM. TEŞEKKÜRLER

   • VizeyeBasvur 15:55 de 22/09/2017 - Yanıtla

    Gülizar Hanım Merhaba,

    Öncelikle vize reddinin sebeplerinin incelenmesi için bazı başvuru evraklarını sizden rica ediyoruz. İstediğimiz evraklar ve bilgilerle alakalı olarak mail adresinize bir bilgilendirme maili iletilmiştir. Bu bilgi ve belgeleri bize gönderdiğinizde, danışmanlarımız gerekli incelemeleri yaparak tekrar başvuru ile ilgili sizi bilgilendirecektir.

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBaşvur Ekibi

  73. Ali Osman 19:30 de 11/09/2017 - Yanıtla

   Merhabalar , daha önce 2 kez amerika vizesi almış bulunmaktayım ilk aldığımda 3 aylık ikinci sefer aldığımda 10 yıllık vermişlerdi. 21 yaşındayım üniversite öğrencisiyim. ve vizem 2017 mayıs ayında bitti. tatil gitmek için bidaha başvuru yaptım ve vermediler. sebep ise belirtilmedi sadece bir kağıt…

   okul belgeleri , banka cüzdanı , aile işyeri bilgileri , kendi adıma tapu vs. bütün belgeler vardı. hepsini sordu hepsine verdim doğru yanıt verdiğimi düşünüyorum. acıkcası gitme isteğimde kalmadı ama birkez daha başvuru yapmayı planlıyorum. sizce neyi eksik gördüler de vermediler ? teşekkürler..

   • VizeyeBasvur 13:22 de 12/09/2017 - Yanıtla

    Merhaba Ali Osman Bey,

    Vize reddi konusunda pek çok parametre bulunmakta. Dolayısıyla vize reddinin sebebi de Amerika’da ziyaret edeceğiniz kişiden tutun da seyahat masraflarını kimin karşılayacağına, mülakatta sorulan sorulara ne şekilde cevap verdiğinize kadar pek çok varsayson olabilir. Vize reddinizin sebebi alakalı net bir cevap almak ve bir sonraki başvurunuzda eksik noktaları kapatmak için ofisimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

    İyi günler dileriz,
    VizeyeBaşvur Ekibi

  74. Ali 16:50 de 08/09/2017 - Yanıtla

   Merhabalar.
   Öncelikle böyle bir platform yaratdiğnız için teşekkür ederiz.
   Ben eylül ayı için turistik vize randevusu aldım. Ama seyahat tarihlermi yılbaşına yani üç ve dört ay sora için belirttim. Bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyım?

   • VizeyeBasvur 16:17 de 11/09/2017 - Yanıtla

    Ali Bey Merhabalar,

    Vize randevusu ile ilgili olarak ne kadar önce başvuracağınızı belirten bir kural bulunmamaktadır. Genel tavsiyemiz seyahat tarihinden 3 ay öncesi başvuru yapmaktı ancak sizin durumunuzda da sorun olmayacaktır.

    İyi Şanslar,
    VizeyeBasvur Ekibi

  75. burak turhal 11:10 de 06/09/2017 - Yanıtla

   2009 2010 yıllarında ferdi olarak 3 er aylık dönemlerde amerikan vizesi aldım, ancak şubat 2017 tarihinde ben eşim ve 5 aylık oğlumla birlikte turistik vize için başvurduk,kendi iş yerim, aylık kazanç 10 bin tl üzerinde, banka hesabından sponsorlara kadar maddi konuda bayağı bi avantajlıydım ancak vize esnasında bana aile bağlarınız zayıf diye vize reddi geldi, ben de temmuz ayında avrupa turuna çıktım 21 günlüğüne daha sonra ekim kasım ayında yeniden amerika vizesine başvurmayı düşünüyorum, sizce 2ci vize görüşmesinde nelere dikkat etmeliyim ve şansım nedir size göre?

   • VizeyeBasvur 13:19 de 06/09/2017 - Yanıtla

    Burak Bey Merhaba,

    Öncelikle yakın zamanda bir Schengen vizesi alarak bunu kullanmış olmanızın faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Amerika vizesinde seyahat geçmişi önemli bir kriterdir. Bunun dışında önceki Amerika vize reddi ile alakalı bir inceleme yapabilmek ve tekrar başvuru yapıldığında daha iyi neler yapılabileceğini inceleyebilmek için ofisimizi arayarak uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

    İyi günler dileriz,
    VizeyeBaşvur Ekibi

    • burak turhal 21:45 de 15/04/2018 - Yanıtla

     13.02.2018 de ailemle tekrar başvuru yaptım ve 10 yıllık vizem onaylandı çok şükür, aynı ilk vize reddinden sonra avrupa turuna çıkmam ailemle daha sonrasında başvurmam büyük rol oynandığını düşünüyorum

  76. Sevde 15:26 de 04/09/2017 - Yanıtla

   Ben bir kere amerika vizesi aldim 4 kisinkn icinden fakat turistik vize almistim bu sene mayis ayinda tekrar vizeye giricem fakat f1 dan alamama ihtimalim varmidir

   • VizeyeBasvur 12:36 de 05/09/2017 - Yanıtla

    Sevde Hanım Merhabalar,
    Daha önce alınan vizeler sizin adınıza iyi bir referans oluşturacaktır ancak bu durum otomatik vize alabilirsiniz anlamına gelmez. Vize başvurusu öncesinde profesyonellerden yardım almanız, yapabileceğiniz basit hataların önüne geçecektir. Vize sürecinin nasıl işlediği ile ilgili olarak bir bilgilendirme maili de e-posta adresinize gönderilmiştir.

    İyi Günler Dileriz,
    VizeyeBasvur Ekibi

  77. Seyit 21:26 de 29/08/2017 - Yanıtla

   Ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ve 10 yıllık pasaport çıkarttım arkadaşım ve eşi beni davet ediyorlar. Eşi orda 10 yıllık asker ve ara arada Türkiye’de de görev aldı, şu an onun Türkiye’ye gelmesi yasak ortalığın karışık olması nedeniyele can güvenliliği olmaması nedeniyle. Kısaca ben şuan çalışmıyorum ve tapum yok bu şartlarla vize alabilirmiyim tabi ki burdan arkadaşımın abisiyle gidecez iş yeri sahibiler evraklarda sponsor gibi ve herşeyi masraflar vs. bize aitdir yazısı ve ordan gelen davette burda kaldıkları süre herşey bizim tarafımızdan karşılanacaktır yazısı olması yeterli midir… teşekkürler.

   • VizeyeBasvur 12:26 de 30/08/2017 - Yanıtla

    Merhaba Seyit Bey,

    Şu anki çalışma durumunuz ve seyahat geçmişinizin olmaması bir problemdir ve vize alamamanıza neden olabilir ancak denemekte özgürsünüz. Vize görüşmenizde kendinizi, gidiş amacınızı iyi bir şekilde ifade edebilir ve karşı tarafa gidip geri döneceğinizin intibasını bırakabilirseniz şansınız var tabii ki.

    VizeyeBaşvur Ekibi

  Siz de fikrinizi belirtin