belçika vizesiBelçika, Schengen Birliği’ne dahil olan ülkelerden biridir. Belçika Vizesi bulunan bir vatandaşımız, Belçika’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üye ülkelere ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Bağlantıdan Belçika vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ile ilgili en güncel bilgileri inceleyebilirsiniz. Bu duruma ek olarak, geçerli bir schengen vizesi ile (örneğin Yunanistan vizesi) Fransa seyahati de gerçekleştirilebilir.

Belçika, dünyaca ünlü çikolataları, mücevherleri ve muhteşem mimari yapıları ile Türk ziyaretçilerin Avrupa’daki uğrak yerlerinden biri konumundadır. Avrupa Birliği’nin Başkenti olan Brüksel, ziyaretçilerin ilk tercihi olsa da, Brugge şehri son dönemlerin yükselen destinasyonlarından biri haline gelmiştir.

Belçika vizesi başvuruları, Vfs aracılığı ile yapılmakta olup, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova şehirlerinde ikamet eden vatandaşlarımız başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilir. Vize değerlendirmesi bağlı bulunan bölgedeki Belçika Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Bağlantıdan Schengen vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken detayları inceleyebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belçika Vize Ücreti

Eko Vize

139
 • Dosya Kontrolü
 • Vize Başvurusu
 • Sonuç Takibi

Standart Vize

159
 • Form Danışmanlığı
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

VIP Vize

179
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Hızlı Vize Başvurusu

Belçika Vizesi Başvuru Formu

Belçika vizesi başvuru formu, toplamda 37 maddenin bulunduğu, Schengen ülkelerinin kullandığı ortak bilgi formundan faydalanılarak hazırlanmıştır. 16 Aralık 2016 tarihi itibariyle online başvuru formu sistemine geçmiştir. Belçika vizesi online başvuru formu temel olarak kişisel bilgiler ile seyahat detaylarınızı soran sorular içermektedir.

Belçika vizesi başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör uyumluluktur. Formu doldururken girmiş olduğunuz bilgiler ile içeri verilecek evrak dosyası birbirini desteklemelidir. Tüm ayarlamalar, danışmanlarımız tarafından yapıldığından, siz eksik ya da hatalı bir başvuru ile zaman ve para kaybından kurtulmuş olursunuz.

  İsim

  Soyisim

  E-Posta

  Telefon numarası

  Yaşadığınız il

  Vize alınacak ülke

  Vize tipi (Zorunlu)
  Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi

  Seyahat tarihi

  Mesaj