Yeşil pasaport Amerika vizesi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu makalede, gerekli evrak listesinde hazırlanacak olan formlara ve mülakat sorularına kadar pek çok bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.

Bilindiği gibi yeşil pasaport sahiplerinin, özellikle Schengen ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede vize muafiyetleri bulunmakta ancak Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler halen bu konuda bir muafiyet uygulamış değiller. Bu sebeple yeşil pasaport sahipleri Amerika vizesi için başvuru yapmak durumundalar. Yeşil pasaport Amerika vizesi başvurusu bordo pasaport ile yapılan başvurunun tamamen aynısıdır. Ancak yazılı bir kural olmamasına karşın yeşil pasaport sahiplerinin vize mülakatı sonrası vize alma oranlarının, bordo pasaport sahiplerine göre daha fazla olduğunu gözlemliyoruz.

amerika yeşil pasaport

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi Formu

Yeşil pasaport ABD vizesi için başvuru yapacak olan vatandaşlarımız, Amerika vize başvuru formu olan ds 160 formunu doldurmakla yükümlüdürler. Bu form online olarak doldurulan bir form olduğundan, internet erişimi bulunan bir bilgisayar ve form doldurma işlemleri tamamlandığında çıktı alınabilecek bir yazıcıya sahip olmak gerekmektedir.

Yeşil Pasaport Amerika Vize Randevusu

Yeşil pasaport Amerika vize randevusu, VizeyeBasvur.com danışmanları tarafından vize formu tamamlanır tamamlanmaz sizin adınıza alınır. Vize randevusu özellikle yaz aylarında ve tatil dönemlerinde 1 ay sonrasına kadar sarkabilir. Bu sebeple vize başvurunuzu, seyahat edilecek tarihten en az 45 gün önce planlamanızı öneririz.

Yeşil Pasaport Amerika Vize Ücreti

Yeşil pasaport Amerika vize ücreti, başvuru yapılan vize paketine göre değişmektedir. Aşağıdaki bölümde bulunan vize paketlerini inceleyerek size en uygun vize paketini seçerek bize ulaşabilir ve vize başvurunuza hemen başlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz vize paketi ile ilgili ödeme yaptıktan sonra VizeyeBasvur.com ekibi, vize harç ücreti de dahil olmak üzere tüm ücretleri sizin adınıza online olarak öder. Paket ücreti dışında ek bir ücret ödemezsiniz.

VIP Vize

159$
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Mülakat Hazırlığı

Standart Vize

119$
 • Form Danışmanlığı
 • Randevu Oluşturulması
 • Konsolosluk Mektupları

Öğrenci Vizesi

159$
 • Form Danışmanlığı
 • Öğrenci Dosyası Oluşturma
 • Konsolosluk Mektupları

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Yeşil pasaport Amerika vizesi için gerekli evraklar, standart başvurularda istenen evraklara oldukça benzer. En büyük farklılık, çalışılan devlet kurumu tarafından alınacak belgelerdir. Aşağıda evrak detaylarını bulabilirsiniz.

 1. DS 160 formu onay sayfası: Elektronik olarak doldurulmuş DS 160 formunun barkodlu onay sayfası çıktısı. Soruların olduğu onay sayfasının basılmasına gerek yoktur.
 2. Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca 2 adet boş vize sayfasının bulunması (vize basılabilmesi için) gerekmektedir.
 3. Eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi: bu güne kadar almış olduğunuz tüm pasaportların işlem görmüş sayfalarının fotokopisi. İşlem görmüş sayfalar, daha önce alınan tüm vizeler ve giriş çıkış damgasının bulunduğu tüm sayfalardır.
 4. Kimlik fotokopisi: Önlü arkalı.
 5. 1 adet fotoğraf: 50×50 mm beyaz zeminli ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren fotoğraf (aynı zamanda 1 adet dijital fotoğraf, mail ya da usb olarak iletilmeli).
 6. Seyahat edeceğiniz araçla ilgili rezervasyon: Uçak, tren, gemi vs. rezervasyonu.
 7. Konaklama bilgisi: Amerika’da kalacağınız yerin adres ve iletişim bilgileri (otel rezervasyonu veya arkadaşınızın adresi gibi).
 8. Çalışmış olduğunuz kamu kurumunun antetli kağıdına, çalışmakta olduğunuz pozisyonu, iş başlangıç tarihini, aylık maaşınızı, izinli olduğunuz dönemi ve dönüşünüzde aynı işe devam edeceğinizi ifade eden mektup. Mektup aslı, ıslak imza ve kaşeli olmalıdır.
 9. Son 3 aya ait kaşe ve ıslak imza bulunan maaş bordroları. Sözleşmeli çalışanların ise ilgili sözleşmeyi eklemeleri gerekmektedir.
 10. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının asılları (hesap hareketlerini içermelidir). Hesap cüzdanı veremeyenler, hesap hareketlerini içeren bir döküm alarak, bankaya kaşe ve imza ekletilmelidir.
 11. Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • 10 yıllık amerika vizesi

10 Yıllık Amerika Vizesi

10 yıllık Amerika vizesi almak, yurt dışına tatil için seyahat etmek isteyen herkesin hayalidir. Peki bu vize kimlere, hangi durumlarda verilir? Bu vize, göçmen olmayan Amerika vizelerinden B1/B2 vize tipleri için uygulanmaktadır. Yani Amerika'ya turistik, [...]

 • Ds 160 formu

Ds 160 Formu

Ds 160 formu olarak adlandırılan Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu sürecinde çok dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Ds 160 başvuru formu online olarak doldurulan ve soruları kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir formdur. Amerika vize çeşitlerinin birçoğunda [...]

 • amerika vizesi icin gerekli belgeler

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için gerekli evraklar, başvuru yapılacak vize tipi ve çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. B1/B2, E1/E2, F1 gibi vize tipleri bulunan Amerika vizesi başvurularında yapılması gereken ilk şey hangi vize tipi için başvuru yapılacağını belirlemektir. Örnek vermek [...]

Rate this post