Amerika Vizesi

/Amerika Vizesi
Amerika Vizesi 2017-12-28T23:49:34+00:00

amerika vizesiAmerika vizesi, dünya çapında en prestijli vizelerden biridir. Bir çok ülke, Amerika vizesi bulunan yolculara vize konusunda daha rahat davranmaktadır. Bunun en büyük sebebi, Amerika’nın vize vermeden önce yapmakta olduğu geniş güvenlik soruşturmasıdır. Amerika vizesinin en büyük avantajı vize süresinin genellikle uzun olmasıdır. Çoğunlukla 10 ya da 5 yıllık vize veriliyor olması, vize maliyetinizi çok daha makul bir seviyeye getirmektedir.

Hayaller ülkesi olarak bilinen Amerika, dünyanın her bölgesinden insanın birlikte uyum içerisinde yaşayabildiği nadir ülkelerden biridir. Bu uyumun temeli, özgürlük ve fırsat eşitliğinden geldiğinden, her insan günün birinde Amerika’yı ziyaret etmek ister.

Ülkemizden her yıl on binlerce insanın turistik, ticari ya da eğitim amaçlı olarak ziyaret ettiği Amerika, özellikle bayram ve tatil dönemlerinde ciddi vize yoğunluğu yaşamaktadır. Randevu sistemi ile işleyen Amerika vize başvurusu, Amerika Konsolosluğu aracılığıyla şahsen (mülakat) başvuru gerektirmektedir.

Online form doldurarak yapılan Amerika vizesi başvurusunun en önemli kısmı formun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Formu yanlış ya da eksik doldurmak, vize sürecinin uzamasına, hatta reddine sebep olacağından, form doldururken profesyonel destek almak avantajınıza olacaktır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Amerika vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti, başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki bölümde ABD vize ücretlerini (turistik ve öğrenci) inceleyebilirsiniz. Başvuracağınız vize tipi aşağıdakilerden biri değilse (Amerika çalışma vizesi gibi) danışmanlarımızla irtibata geçerek sizin için geçerli olacak Amerika vize başvuru ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

VIP Vize

279$
 • Ekspres Kurye Hizmeti
 • VIP Vize Danışmanı
 • Randevu Öncesi Karşılama

Standart Vize

229$
 • Form Danışmanlığı
 • Uçuş ve Konaklama Rezervasyonu
 • Konsolosluk Mektupları

Öğrenci Vizesi

269$
 • Form Danışmanlığı
 • Öğrenci Dosyası Oluşturma
 • Konsolosluk Mektupları
Vize Paketlerini karşılaştır

Amerika Vizesi DS 160 Formu

Amerika vizesi başvuru formu, tamamen elektronik ortamda doldurulan bir formdur. DS 160 formu olarak da bilinen bu form sabit bir formatta değildir. Her adaya göre farklı soruların çıktığı formda kişisel bilgiler, çalışma ve seyahat geçmişlerine dair oldukça oldukça detaylı bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

DS 160 formu doldurma işlemi oldukça dikkat isteyen bir süreçtir. Yapılabilecek ufak bir hata veya çelişki yaratabilecek bir bilgi, vize sürecinin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için DS 160 formu sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi başvuru formu

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacına ve başvuru yapacak olan kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu evraklar, konsolosluk çalışanlarının kişinin durumunu en iyi şekilde değerlendirmesi için eksiksizce hazırlanmalıdır. Yine de her Amerika vize başvurusu için toplanması gereken temel evrak grubu aynıdır.

Amerika vizesi alabilmek için ilk olarak başvuru sahibine ait bir pasaport bulunmalıdır. Bu pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekmektedir. Nasıl pasaport başvurusu yapabileceğinizi “Pasaport İşlemleri” altındaki “Pasaport nasıl alınır” isimli sayfadan öğrenebilirsiniz.

Pasaportunuz belirtilen şartları yerine getiriyorsa DS 160 formu doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklerde olan biyometrik vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir. Amerika vizesi için çekilen fotoğrafın dijital halini de fotoğrafçınızdan isteyiniz. Detaylar için Amerika vizesi fotoğraf sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişen evrak gruplarını da hazırlamalısınız. Aşağıdaki butondan Amerika vizesi için gerekli evrakların listesine erişerek temel evrakları ve kendi durumunuza uygun olan evrakları görüntüleyebilirsiniz.

Evrak listesi için tıklayın

Amerika Vize Mülakatı

Amerika vize mülakatı, ABD vize başvurusu yapmak isteyenlerin; Başvuru formları, destekleyici evraklar ve pasaport ile ilgili Amerikan Konsolosluğu’na şahsen gitmeleri ile gerçekleştirilir. Bu konuda başvuru sahipleri tecrübe eksikliğinden dolayı, zaman zaman tedirgin olurlar.

Amerika vize mülakatında sorulan sorular ve ABD vize görüşmesi hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için Amerika vize mülakatı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize randevusu, vize formu olan DS 160 formunun doldurulması ve gerekli vize ödemelerinin yapılmasının ardından belirlenmektedir.

Amerika vize randevu tarihi, başvurulan tarihten 1 ay sonraki bir tarihe kadar verilebileceğinden, planlanan tarihin en az 45 gün öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede daha iyi bir hazırlık yapılır ve zaman problemi ortaya çıkmadan başvuru yapılır. Detaylar için Amerika vize randevusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika vize başvurusu, Ankara ya da İstanbul’da bulunan ABD temsilciliklerinden yapılır. Form ve evrak işlemlerinizin tamamlanmasının ardından, size uygun başvuru merkezi seçilmektedir. Müşterilerimiz için sayılan tüm bu işlemler danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Amerika’ya gitme için ihtiyacınız olan para tamamen seyahat planınıza göre belirlenmelidir. Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, 1 haftalık bir Amerika tatili planlayalım. Uçak biletinin ücretini 750 $, Otel ücretini 1000 $ ve diğer masraflarınız için 1000 $ bir bütçe düşünelim. Toplam masrafınız 2750 $ olacaktır. Böyle bir seyahat planı için hesabınızda en az 2 katı bir tasarrufun olmasını öneririz yani konsolosluğa giderken hesabınızda en az 5000-6000 $ civarı bir bakiye olmalı.

Amerika çalışma vizesi, Amerika Turistik vize koşullarına göre oldukça karmaşıktır. Çalışmaya müsade eden J vizesi, L vizesi gibi farklı özelliklerde vizeler bulunmaktadır. Detaylı bir inceleme için öncelikle Amerika vize çeşitleri sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusunun aslında 2 cevabı mevcut. Başvuru sonrası alınan randevu tarihine göre 1 ayı bulan bir süre beklemeniz gerekebilir. Amerika vizesi randevu tarihinden sonrasını düşünürsek, pasaportunuz genellikle 3 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusu, genellikle başvuru işlemlerini son ana bırakmış başvuru sahipleri tarafından en çok sorulan sorudur 🙂 Cevaben kesin bir gün verememekle birlikte, İstanbul başvuruları için 4-10 iş günü arasında vize başvurunuzun sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Amerika vize reddi, genellikle hatalı ya da yetersiz başvurular sonucunda konsolosluğun seyahatinizi onaylamaması durumudur. Halbuki başvuruların pek çoğu bu tatsız durum oluşmadan olumlu sonuçlanabilecek iken, yapılan ufak hatalar sonucunda ABD vize reddi ile karşılaşılmaktadır. Peki bu durumda ne yapılmalıdır ?

Amerika vizesi red sebepleri, Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru gibi konuları ele aldığımız Amerika vize reddi sayfamızı mutlaka incelemelisiniz.

10 yıllık Amerika vizesi almak, başvuru esnasında belirtilen bir husus değildir. Tüm başvuru koşulları doğru bir şekilde yerine getirildi ise 10 yıllık Amerika vizesi almak mümkündür.

Konu ile ilgili daha geniş bilgi almak için VizeyeBaşvur Blog’u incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeşil pasaport sahipleri, bordo pasaport sahipleri gibi Amerika vizesine tabidir. Yeşil pasaport sahiplerinin nasıl bir başvuru yapması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi blog yazılarında inceleyebilirsiniz.

Hemen Başvuru Yap!
İsim
Soyisim
E-Posta
Telefon numarası
Yaşadığınız il
Vize alınacak ülke
Vize tipi (Zorunlu)
Ziyaretçi VizesiTicari VizeÖğrenci Vizesi
Seyahat tarihi
Mesaj

12 Yorum

 1. GÖNÜL 19:14 de 23/01/2017 - Yanıtla

  Amerika’ya yerleşip bir taraftan çalışmak bir taraftanda dill eğitimi almak istiyorum öğrenci vizesin almam için acaba bildiğiniz bir şirket varmı bilenler lütfen yardımcı olsunlar

 2. VizeyeBasvur 14:21 de 24/01/2017 - Yanıtla

  Gönül Hanım Merhablar,

  Amerika’da eğitim almak için Amerika öğrenci vizesi için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Eğitim süresi boyunca Amerika’da yasal olarak oturma izniniz bulunuyor ve bu süreç I-20 belgeniz (eğitim için okulların devlet adına düzenlediği resmi evrak) geçerli olduğu sürece uzatılabilir. Çalışma iznine gelecek olursak, Amerika’da F1 öğrenci vizesi ile resmi olarak çalışma izniniz bulunmuyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ister ya da hemen Amerika öğrenci vizesi başvurusu yapmak isterseniz bize mail gönderebilir veya 0212 293 5010 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  VizeyeBasvur.com Ekibi

 3. gönül 14:45 de 26/01/2017 - Yanıtla

  Bana vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekürler şunu öğrenmek istiyorum acaba Amerika öğrenci vizesi alabilmem için ne kadar üçret ödemem lazım yane maliyeti ne kadar olur Eposta adresime bilgi rica ederim.

  • VizeyeBasvur 16:26 de 26/01/2017 - Yanıtla

   Gönül Hanım Merhabalar, Amerika öğrenci vizesi ile ilgili bilgilendirme mailiniz gün içerisinde gönderilmiş olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

   VizeyeBasvur Ekibi

 4. Sibel 18:51 de 02/02/2017 - Yanıtla

  Merabalar ben Alman vatandasiyim ama Türkiyede yasiyorum ve Ingiltereye gitmek istiyorum. Vizemi Türkiyedede cikarta bilirmiyim? Bana Almanyadan vize alman lazim dediler. Öyle mi gercekden?

  • VizeyeBasvur 00:08 de 03/02/2017 - Yanıtla

   Sibel Hanım merhaba,

   İngiltere vize başvurusu yapmanıza gerek yok, Alman vatandaşları İngiltere’ye vize almadan seyahat edebilir. İyi Yolculuklar.

   VizeyeBasvur Ekibi

 5. erkan 15:23 de 28/03/2017 - Yanıtla

  Merhabalar. İnternet üzerinden ceac.state.gov/ceac adresinden kendim için başvuru yaptım.

  Eşim içinde kendi yaptığım gibi başvuru yapmam gerekiyor sanırsam doğru değilmi?

  Birde 2 yaşında çocuğum için başvruyu nasıl yapacağım?

  Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 15:46 de 28/03/2017 - Yanıtla

   Erkan Bey Merhaba,

   Amerika vize başvurusu hem eşiniz hem de çocuğunuz için aynı şekilde yapılmalı. Ailecek yapılan başvurularda, her bir aile bireyinin başvuru formlarında ve evraklarında, diğer bireylerle çelişki yaratabilecek detayların olmamasına ayrıca özen gösterilmesi gerekiyor.

   İyi günler dileriz,

   VizeyeBasvur Ekibi

 6. Ahmet hakan 12:36 de 20/04/2017 - Yanıtla

  Ben amerika da çalışmak istiyorum nasıl olacak teşekkürler

  • VizeyeBasvur 15:00 de 21/04/2017 - Yanıtla

   Ahmet Bey Merhaba,

   Amerika’da çalışmak için vize başvuruları ne şekilde çalışmak istediğinize göre değişmekte. Eğer Amerika’da iş kurmak istiyorsanız farklı, bir işverenin yanında çalışmak istiyorsanız da farklı senaryolar geçerlidir. Siz hangi şekilde Amerika’da çalışmak istiyorsunuz?

   İyi günler dileriz,

   VizeyeBasvur Ekibi

 7. Fırat Kapan 14:54 de 30/12/2017 - Yanıtla

  Merhaba, benim mart ayı için planladığım bir Amerika seyahatim olacak. Ne zaman Amerika vize başvurusu yapmalıyım? İyi çalışmalar.

  • VizeyeBasvur 16:38 de 01/01/2018 - Yanıtla

   Fırat Bey Merhaba,
   Amerika vizesi için uygulanan randevu kısıtlaması kalktığından istediğiniz herhangi bir zaman başvuru yapabiliriz. Ancak biz her zaman erken vize başvuru yapılmasını destekliyoruz (en geç seyahat tarihinden 1 ay önce). Ayrıca erken vize almanın uygun fiyatlı otel ve uçak fiyatı avantajı sağladığını da hatırlatmak isteriz. Vize başvuru adımlarını içeren bilgilendirme maili gönderilmiştir, istediğiniz zaman işlemlere başlanabilir.
   İyi Seneler,
   VizeyeBaşvur Destek Ekibi.

Siz de fikrinizi belirtin