Amerika vizesi, dünya çapında en prestijli vizelerden biridir. Bir çok ülke, Amerika vizesi bulunan yolculara vize konusunda daha rahat davranmaktadır. Bunun en büyük sebebi, Amerika’nın vize vermeden önce yapmakta olduğu geniş güvenlik soruşturmasıdır. Amerika vizesinin en büyük avantajı vize süresinin genellikle uzun olmasıdır. Çoğunlukla 10 ya da 5 yıllık vize veriliyor olması, vize maliyetinizi çok daha makul bir seviyeye getirmektedir.

Hayaller ülkesi olarak bilinen Amerika, dünyanın her bölgesinden insanın birlikte uyum içerisinde yaşayabildiği nadir ülkelerden biridir. Bu uyumun temeli, özgürlük ve fırsat eşitliğinden geldiğinden, her insan günün birinde Amerika’yı ziyaret etmek ister.

Ülkemizden her yıl on binlerce insanın turistik, ticari ya da eğitim amaçlı olarak ziyaret ettiği Amerika, özellikle bayram ve tatil dönemlerinde ciddi vize yoğunluğu yaşamaktadır. Randevu sistemi ile işleyen Amerika vize başvurusu, İstanbul Amerika Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla şahsen (mülakat) başvuru gerektirmektedir.

Online form doldurarak yapılan Amerika vizesi başvurusunun en önemli kısmı formun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Formu yanlış ya da eksik doldurmak, vize sürecinin uzamasına, hatta reddine sebep olacağından, form doldururken profesyonel destek almak avantajınıza olacaktır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize ile ilgili detaylar bulunmaktadır. ABD vize işlemleri ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Amerika vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

vize işlemleri telefon hattı
Sizi Arayalım

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti, başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik gösterebilmektedir ancak standart bir turistik vizenin ücreti 160 USD dir. Aşağıdaki bölümde, vermiş olduğumuz hizmetleri ve ücretlerini görebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz hizmet paketine 160 USD olan konsolosluk harcını ekleyerek ABD vize ücretini hesaplayabilirsiniz. Başvuracağınız vize tipi turistik bir vize değilse (Amerika çalışma vizesi gibi) danışmanlarımızla irtibata geçerek sizin için geçerli olacak Amerika vize başvuru ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eko Vize

39$
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Harçlarının Ödenmesi
 • Vize Randevusunun Alınması
 • Randevu ve Form Onaylarının Teslimi

Standart Vize

69$
 • Eko Vizeye Ek olarak
 • Evrakların Kontrolü
 • Uçuş ve Konaklama Rezervasyonu
 • Mülakat Hazırlığı

Vip Vize

99$
 • Standart Vizeye Ek Olarak
 • Ekspress Kurye Hizmeti
 • Kişiye Özel Danışman
 • 24 Saat Destek

Amerika Vizesi DS 160 Formu

Amerika vizesi başvuru formu, tamamen elektronik ortamda doldurulan bir formdur. DS 160 formu olarak da bilinen bu form sabit bir formatta değildir. Her adaya göre farklı soruların çıktığı formda kişisel bilgiler, çalışma ve seyahat geçmişlerine dair oldukça oldukça detaylı bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

DS 160 formu doldurma işlemi oldukça dikkat isteyen bir süreçtir. Yapılabilecek ufak bir hata veya çelişki yaratabilecek bir bilgi, vize sürecinin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için DS 160 formu sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi başvuru formu
Destek Alarak Güvenli Biçimde Başvuru Yapmak İstiyorum
ABD vize başvuru işlemlerinde profesyonel destek almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Amerika vize başvurunuzu sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki butonu tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.

Destek Alarak Güvenli Biçimde Başvuru Yapmak İstiyorum
amerika vize formu, ds 160

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacına ve başvuru yapacak olan kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu evraklar, konsolosluk çalışanlarının kişinin durumunu en iyi şekilde değerlendirmesi için eksiksizce hazırlanmalıdır. Yine de her Amerika vize başvurusu için toplanması gereken temel evrak grubu aynıdır.

Amerika vizesi alabilmek için ilk olarak başvuru sahibine ait bir pasaport bulunmalıdır. Bu pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekmektedir. Nasıl pasaport başvurusu yapabileceğinizi “Pasaport İşlemleri” altındaki “Pasaport nasıl alınır” isimli sayfadan öğrenebilirsiniz.

Pasaportunuz belirtilen şartları yerine getiriyorsa DS 160 formu doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklerde olan biyometrik vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir. Amerika vizesi için çekilen fotoğrafın dijital halini de fotoğrafçınızdan isteyiniz. Detaylar için Amerika vizesi fotoğraf sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişen evrak gruplarını da hazırlamalısınız. Aşağıdaki butondan Amerika vizesi için gerekli evrakların listesine erişerek temel evrakları ve kendi durumunuza uygun olan evrakları görüntüleyebilirsiniz.

Evrak listesi için tıklayın

Amerika Vize Mülakatı

Amerika vize mülakatı, ABD vize başvurusu yapmak isteyenlerin; Başvuru formları, destekleyici evraklar ve pasaport ile ilgili Amerikan Konsolosluğu’na şahsen gitmeleri ile gerçekleştirilir. Bu konuda başvuru sahipleri tecrübe eksikliğinden dolayı, zaman zaman tedirgin olurlar.

Amerika vize mülakatında sorulan sorular ve ABD vize görüşmesi hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için Amerika vize mülakatı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize randevusu, vize formu olan DS 160 formunun doldurulması ve gerekli vize ödemelerinin yapılmasının ardından belirlenmektedir.

Amerika vize randevu tarihi, başvurulan tarihten 1 ay sonraki bir tarihe kadar verilebileceğinden, planlanan tarihin en az 45 gün öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede daha iyi bir hazırlık yapılır ve zaman problemi ortaya çıkmadan başvuru yapılır. Detaylar için Amerika vize randevusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika vize başvurusu, Ankara ya da İstanbul’da bulunan ABD temsilciliklerinden yapılır. Form ve evrak işlemlerinizin tamamlanmasının ardından, size uygun başvuru merkezi seçilmektedir. Müşterilerimiz için sayılan tüm bu işlemler danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Amerika’ya gitme için ihtiyacınız olan para tamamen seyahat planınıza göre belirlenmelidir. Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, 1 haftalık bir Amerika tatili planlayalım. Uçak biletinin ücretini 750 $, Otel ücretini 1000 $ ve diğer masraflarınız için 1000 $ bir bütçe düşünelim. Toplam masrafınız 2750 $ olacaktır. Böyle bir seyahat planı için hesabınızda en az 2 katı bir tasarrufun olmasını öneririz, yani bu örnek için konsolosluğa giderken hesabınızda en az 5000-6000 $ civarı bir bakiye olmalı. Daha farklı bir seyahat planına göre çok daha başka bir bütçe gerekebilir. Danışmanlarımız dosyanızı inceleyerek vize başvurunuzu riske etmeyecek bakiye miktarını belirler ve sizleri bilgilendirirler.

Amerika çalışma vizesi, Amerika Turistik vize koşullarına göre oldukça karmaşıktır. Çalışmaya müsade eden J vizesi, L vizesi gibi farklı özelliklerde vizeler bulunmaktadır. Detaylı bir inceleme için öncelikle Amerika vize çeşitleri sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vize randevu tarihleri yılın belirli dönemlerinde ve başvuran sayısının az veya çok olmasına göre değişmektedir. Genellikle yoğun dönemlerde randevu seçiminin yapıldığı gün ile randevu günü arası 1 – 1.5 ayı bulabilmektedir. Danışmanlarımız seyahatinizin aksamaması için en doğru planlamayı yapmaktadırlar. Seyahatinizin aksamaması için seyahatinizden en az 2 ay önce 0850 255 1915 numaralı telefondan ofisimizi arayarak randevu talep etmenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusunun aslında 2 cevabı mevcut. Başvuru sonrası alınan randevu tarihine göre değişen, yoğun dönemlerde 1-1.5 ayı bulan bir süre beklemeniz gerekebilir. Amerika vizesi randevu tarihinden sonrasını düşünürsek, pasaportunuz genellikle 3 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

Amerika vizesi takip işlemi randevu sistemi üzerinden online olarak yapılır. Başvurunun anlık durumu randevu alınan grup için belirtilir. Pasaport iletildiği durumda tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Amerika vize reddi, genellikle hatalı ya da yetersiz başvurular sonucunda konsolosluğun seyahatinizi onaylamaması durumudur. Halbuki başvuruların pek çoğu bu tatsız durum oluşmadan olumlu sonuçlanabilecek iken, yapılan ufak hatalar sonucunda ABD vize reddi ile karşılaşılmaktadır. Peki bu durumda ne yapılmalıdır ?

Amerika vizesi red sebepleri, Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru gibi konuları oldukça detaylı biçimde ele aldığımız Amerika vize reddi sayfamızı mutlaka incelemelisiniz.

10 yıllık Amerika vizesi almak, başvuru esnasında belirtilen bir husus değildir. Tüm başvuru koşulları doğru bir şekilde yerine getirildi ise 10 yıllık Amerika vizesi almak mümkündür.

Konu ile ilgili daha geniş bilgi almak için VizeyeBaşvur Blog’u incelemenizi tavsiye ederiz.

ABD vizesi son durumu hakkında en doğru bilgiyi ofisimizi arayarak danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bu sayede yanlış bir zamanda başvuru yapmamış olursunuz ve kötü sonuçlarla karşılaşmazsınız.

Yeşil pasaport sahipleri, bordo pasaport sahipleri gibi Amerika vizesine tabidir. Yeşil pasaport sahiplerinin nasıl bir başvuru yapması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi blog yazılarında inceleyebilirsiniz.

Amerika Vizesi Hakkındaki Yazılarımızı İnceleyin

 • Abd vize reddi

Amerika Vize Reddi

Mart 8th, 2017|

Amerika vize reddi vize başvurusunun çeşitli sebeplerle olumsuz olarak sonuçlanması durumudur. Vize memuru ile yaptığınız görüşme sonrasında umutsuzca ret [...]

 • Amerika vize görüşmesi

Amerika Vize Mülakatı

Mart 1st, 2017|

Amerika vize mülakatı, Amerika vize başvurusu için tüm adımları tamamlamış başvuru sahiplerinin son yükümlülüğüdür. Amerika vize görüşmesi öncesi; Pasaportunuzu almış, Ds [...]

 • yeşil pasaport amerika vizesi

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi

Şubat 27th, 2017|

Yeşil pasaport Amerika vizesi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu makalede, gerekli evrak listesinde hazırlanacak olan formlara ve [...]

Load More Posts
Hemen Başvuru Yap!