Amerika Vizesi

/Amerika Vizesi
Amerika Vizesi2019-01-15T13:20:05+00:00

Amerika vizesi, dünya çapında en prestijli vizelerden biridir. Bir çok ülke, Amerika vizesi bulunan yolculara vize konusunda daha rahat davranmaktadır. Bunun en büyük sebebi, Amerika’nın vize vermeden önce yapmakta olduğu geniş güvenlik soruşturmasıdır. Amerika vizesinin en büyük avantajı vize süresinin genellikle uzun olmasıdır. Çoğunlukla 10 ya da 5 yıllık vize veriliyor olması, vize maliyetinizi çok daha makul bir seviyeye getirmektedir.

Hayaller ülkesi olarak bilinen Amerika, dünyanın her bölgesinden insanın birlikte uyum içerisinde yaşayabildiği nadir ülkelerden biridir. Bu uyumun temeli, özgürlük ve fırsat eşitliğinden geldiğinden, her insan günün birinde Amerika’yı ziyaret etmek ister.

Ülkemizden her yıl on binlerce insanın turistik, ticari ya da eğitim amaçlı olarak ziyaret ettiği Amerika, özellikle bayram ve tatil dönemlerinde ciddi vize yoğunluğu yaşamaktadır. Randevu sistemi ile işleyen Amerika vize başvurusu, Amerika Konsolosluğu aracılığıyla şahsen (mülakat) başvuru gerektirmektedir.

Online form doldurarak yapılan Amerika vizesi başvurusunun en önemli kısmı formun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Formu yanlış ya da eksik doldurmak, vize sürecinin uzamasına, hatta reddine sebep olacağından, form doldururken profesyonel destek almak avantajınıza olacaktır.

Hemen aşağıda bulunan bölümde almak istediğiniz vize tipi ile ilgili detaylar bulunmaktadır. Vize tipi ile ilgili bilgi ve evrakları inceledikten sonra size en uygun olan vize paketimizi seçerek Amerika vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

vize işlemleri telefon hattı

Sizi Arayalım

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti, başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik gösterebilmektedir ancak standart bir turistik vizenin ücreti 160 USD dir. Aşağıdaki bölümde, vermiş olduğumuz hizmetleri ve ücretlerini görebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz hizmet paketine 160 USD olan konsolosluk harcını ekleyerek ABD vize ücretini hesaplayabilirsiniz. Başvuracağınız vize tipi turistik bir vize değilse (Amerika çalışma vizesi gibi) danışmanlarımızla irtibata geçerek sizin için geçerli olacak Amerika vize başvuru ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eko Vize

39$
 • Form Danışmanlığı
 • Vize Harçlarının Ödenmesi
 • Vize Randevusunun Alınması
 • Randevu ve Form Onaylarının Teslimi

Standart Vize

69$
 • Eko Vizeye Ek olarak
 • Evrakların Kontrolü
 • Uçuş ve Konaklama Rezervasyonu
 • Mülakat Hazırlığı

Vip Vize

99$
 • Standart Vizeye Ek Olarak
 • Ekspress Kurye Hizmeti
 • Kişiye Özel Danışman
 • 24 Saat Destek
Vize Paketlerini karşılaştır

Amerika Vizesi DS 160 Formu

Amerika vizesi başvuru formu, tamamen elektronik ortamda doldurulan bir formdur. DS 160 formu olarak da bilinen bu form sabit bir formatta değildir. Her adaya göre farklı soruların çıktığı formda kişisel bilgiler, çalışma ve seyahat geçmişlerine dair oldukça oldukça detaylı bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

DS 160 formu doldurma işlemi oldukça dikkat isteyen bir süreçtir. Yapılabilecek ufak bir hata veya çelişki yaratabilecek bir bilgi, vize sürecinin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için DS 160 formu sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi başvuru formu
Amerika vize başvuru formunu (DS 160 formu) sizin adınıza doldurmamızı ve tüm başvuru işlemlerinizi sizi uğraştırmadan yapmamızı isterseniz, aşağıdaki resmi tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzu profesyonel yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız sayfayı okumaya devam edebilirsiniz.
amerika vize formu, ds 160

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacına ve başvuru yapacak olan kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu evraklar, konsolosluk çalışanlarının kişinin durumunu en iyi şekilde değerlendirmesi için eksiksizce hazırlanmalıdır. Yine de her Amerika vize başvurusu için toplanması gereken temel evrak grubu aynıdır.

Amerika vizesi alabilmek için ilk olarak başvuru sahibine ait bir pasaport bulunmalıdır. Bu pasaport, 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport için başvuru yapmanız gerekmektedir. Nasıl pasaport başvurusu yapabileceğinizi “Pasaport İşlemleri” altındaki “Pasaport nasıl alınır” isimli sayfadan öğrenebilirsiniz.

Pasaportunuz belirtilen şartları yerine getiriyorsa DS 160 formu doldurulmaya başlanabilir.

Mevcut pasaportun, varsa eski pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ve kimlik belgesinin fotokopileri alınmalıdır.

Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilen özelliklerde olan biyometrik vesikalık fotoğrafın çektirilmesi gerekmektedir. Amerika vizesi için çekilen fotoğrafın dijital halini de fotoğrafçınızdan isteyiniz. Detaylar için Amerika vizesi fotoğraf sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra, çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişen evrak gruplarını da hazırlamalısınız. Aşağıdaki butondan Amerika vizesi için gerekli evrakların listesine erişerek temel evrakları ve kendi durumunuza uygun olan evrakları görüntüleyebilirsiniz.

Evrak listesi için tıklayın

Amerika Vize Mülakatı

Amerika vize mülakatı, ABD vize başvurusu yapmak isteyenlerin; Başvuru formları, destekleyici evraklar ve pasaport ile ilgili Amerikan Konsolosluğu’na şahsen gitmeleri ile gerçekleştirilir. Bu konuda başvuru sahipleri tecrübe eksikliğinden dolayı, zaman zaman tedirgin olurlar.

Amerika vize mülakatında sorulan sorular ve ABD vize görüşmesi hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için Amerika vize mülakatı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize randevusu, vize formu olan DS 160 formunun doldurulması ve gerekli vize ödemelerinin yapılmasının ardından belirlenmektedir.

Amerika vize randevu tarihi, başvurulan tarihten 1 ay sonraki bir tarihe kadar verilebileceğinden, planlanan tarihin en az 45 gün öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede daha iyi bir hazırlık yapılır ve zaman problemi ortaya çıkmadan başvuru yapılır. Detaylar için Amerika vize randevusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Abd vize reddi

Amerika Vize Reddi

Mart 8th, 2017|128 Comments

Amerika vize reddi vize başvurusunun çeşitli sebeplerle olumsuz olarak sonuçlanması durumudur. Vize memuru ile yaptığınız görüşme sonrasında umutsuzca ret sebebinizi [...]

 • Amerika vize görüşmesi

Amerika Vize Mülakatı

Mart 1st, 2017|2 Comments

Amerika vize mülakatı, Amerika vize başvurusu için tüm adımları tamamlamış başvuru sahiplerinin son yükümlülüğüdür. Amerika vize görüşmesi öncesi; Pasaportunuzu almış, Ds [...]

Load More Posts

Amerika Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika vize başvurusu, Ankara ya da İstanbul’da bulunan ABD temsilciliklerinden yapılır. Form ve evrak işlemlerinizin tamamlanmasının ardından, size uygun başvuru merkezi seçilmektedir. Müşterilerimiz için sayılan tüm bu işlemler danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Amerika’ya gitme için ihtiyacınız olan para tamamen seyahat planınıza göre belirlenmelidir. Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, 1 haftalık bir Amerika tatili planlayalım. Uçak biletinin ücretini 750 $, Otel ücretini 1000 $ ve diğer masraflarınız için 1000 $ bir bütçe düşünelim. Toplam masrafınız 2750 $ olacaktır. Böyle bir seyahat planı için hesabınızda en az 2 katı bir tasarrufun olmasını öneririz yani konsolosluğa giderken hesabınızda en az 5000-6000 $ civarı bir bakiye olmalı.

Amerika çalışma vizesi, Amerika Turistik vize koşullarına göre oldukça karmaşıktır. Çalışmaya müsade eden J vizesi, L vizesi gibi farklı özelliklerde vizeler bulunmaktadır. Detaylı bir inceleme için öncelikle Amerika vize çeşitleri sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusunun aslında 2 cevabı mevcut. Başvuru sonrası alınan randevu tarihine göre 1 ayı bulan bir süre beklemeniz gerekebilir. Amerika vizesi randevu tarihinden sonrasını düşünürsek, pasaportunuz genellikle 3 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusu, genellikle başvuru işlemlerini son ana bırakmış başvuru sahipleri tarafından en çok sorulan sorudur 🙂 Cevaben kesin bir gün verememekle birlikte, İstanbul başvuruları için 4-10 iş günü arasında vize başvurunuzun sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Amerika vize reddi, genellikle hatalı ya da yetersiz başvurular sonucunda konsolosluğun seyahatinizi onaylamaması durumudur. Halbuki başvuruların pek çoğu bu tatsız durum oluşmadan olumlu sonuçlanabilecek iken, yapılan ufak hatalar sonucunda ABD vize reddi ile karşılaşılmaktadır. Peki bu durumda ne yapılmalıdır ?

Amerika vizesi red sebepleri, Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru gibi konuları ele aldığımız Amerika vize reddi sayfamızı mutlaka incelemelisiniz.

10 yıllık Amerika vizesi almak, başvuru esnasında belirtilen bir husus değildir. Tüm başvuru koşulları doğru bir şekilde yerine getirildi ise 10 yıllık Amerika vizesi almak mümkündür.

Konu ile ilgili daha geniş bilgi almak için VizeyeBaşvur Blog’u incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeşil pasaport sahipleri, bordo pasaport sahipleri gibi Amerika vizesine tabidir. Yeşil pasaport sahiplerinin nasıl bir başvuru yapması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi blog yazılarında inceleyebilirsiniz.

Hemen Başvuru Yap!

24 Comments

 1. GÖNÜL 19:14 de 23/01/2017 - Yanıtla

  Amerika’ya yerleşip bir taraftan çalışmak bir taraftanda dill eğitimi almak istiyorum öğrenci vizesin almam için acaba bildiğiniz bir şirket varmı bilenler lütfen yardımcı olsunlar

 2. VizeyeBasvur 14:21 de 24/01/2017 - Yanıtla

  Gönül Hanım Merhablar,

  Amerika’da eğitim almak için Amerika öğrenci vizesi için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Eğitim süresi boyunca Amerika’da yasal olarak oturma izniniz bulunuyor ve bu süreç I-20 belgeniz (eğitim için okulların devlet adına düzenlediği resmi evrak) geçerli olduğu sürece uzatılabilir. Çalışma iznine gelecek olursak, Amerika’da F1 öğrenci vizesi ile resmi olarak çalışma izniniz bulunmuyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ister ya da hemen Amerika öğrenci vizesi başvurusu yapmak isterseniz bize mail gönderebilir veya 0212 293 5010 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  VizeyeBasvur.com Ekibi

 3. gönül 14:45 de 26/01/2017 - Yanıtla

  Bana vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekürler şunu öğrenmek istiyorum acaba Amerika öğrenci vizesi alabilmem için ne kadar üçret ödemem lazım yane maliyeti ne kadar olur Eposta adresime bilgi rica ederim.

  • VizeyeBasvur 16:26 de 26/01/2017 - Yanıtla

   Gönül Hanım Merhabalar, Amerika öğrenci vizesi ile ilgili bilgilendirme mailiniz gün içerisinde gönderilmiş olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

   VizeyeBasvur Ekibi

 4. Sibel 18:51 de 02/02/2017 - Yanıtla

  Merabalar ben Alman vatandasiyim ama Türkiyede yasiyorum ve Ingiltereye gitmek istiyorum. Vizemi Türkiyedede cikarta bilirmiyim? Bana Almanyadan vize alman lazim dediler. Öyle mi gercekden?

  • VizeyeBasvur 00:08 de 03/02/2017 - Yanıtla

   Sibel Hanım merhaba,

   İngiltere vize başvurusu yapmanıza gerek yok, Alman vatandaşları İngiltere’ye vize almadan seyahat edebilir. İyi Yolculuklar.

   VizeyeBasvur Ekibi

 5. erkan 15:23 de 28/03/2017 - Yanıtla

  Merhabalar. İnternet üzerinden ceac.state.gov/ceac adresinden kendim için başvuru yaptım.

  Eşim içinde kendi yaptığım gibi başvuru yapmam gerekiyor sanırsam doğru değilmi?

  Birde 2 yaşında çocuğum için başvruyu nasıl yapacağım?

  Teşekkürler.

  • VizeyeBasvur 15:46 de 28/03/2017 - Yanıtla

   Erkan Bey Merhaba,

   Amerika vize başvurusu hem eşiniz hem de çocuğunuz için aynı şekilde yapılmalı. Ailecek yapılan başvurularda, her bir aile bireyinin başvuru formlarında ve evraklarında, diğer bireylerle çelişki yaratabilecek detayların olmamasına ayrıca özen gösterilmesi gerekiyor.

   İyi günler dileriz,

   VizeyeBasvur Ekibi

 6. Ahmet hakan 12:36 de 20/04/2017 - Yanıtla

  Ben amerika da çalışmak istiyorum nasıl olacak teşekkürler

  • VizeyeBasvur 15:00 de 21/04/2017 - Yanıtla

   Ahmet Bey Merhaba,

   Amerika’da çalışmak için vize başvuruları ne şekilde çalışmak istediğinize göre değişmekte. Eğer Amerika’da iş kurmak istiyorsanız farklı, bir işverenin yanında çalışmak istiyorsanız da farklı senaryolar geçerlidir. Siz hangi şekilde Amerika’da çalışmak istiyorsunuz?

   İyi günler dileriz,

   VizeyeBasvur Ekibi

 7. Fırat Kapan 14:54 de 30/12/2017 - Yanıtla

  Merhaba, benim mart ayı için planladığım bir Amerika seyahatim olacak. Ne zaman Amerika vize başvurusu yapmalıyım? İyi çalışmalar.

  • VizeyeBasvur 16:38 de 01/01/2018 - Yanıtla

   Fırat Bey Merhaba,
   Amerika vizesi için uygulanan randevu kısıtlaması kalktığından istediğiniz herhangi bir zaman başvuru yapabiliriz. Ancak biz her zaman erken vize başvuru yapılmasını destekliyoruz (en geç seyahat tarihinden 1 ay önce). Ayrıca erken vize almanın uygun fiyatlı otel ve uçak fiyatı avantajı sağladığını da hatırlatmak isteriz. Vize başvuru adımlarını içeren bilgilendirme maili gönderilmiştir, istediğiniz zaman işlemlere başlanabilir.
   İyi Seneler,
   VizeyeBaşvur Destek Ekibi.

 8. Tugce 16:49 de 05/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Bugün göçmen olmayan vize başvurum için Konsolosluk’ta görüşmem vardı. Daha önce ABD vizesi almış olmama rağmen, pasaportumu bana geri vermeden, mavi renkli 221g belgesi verdiler. Ancak eksik bilgi vs. konusunda hiçbir detay vermediler.

  221g belgesinde Konsolosluk’un benimle iletişime geçeceği yazıyor. Ayrıca, online randevu sistemine girip eksik evraklarımı gönderebileceğim de yazıyor ancak eksik evrak/bilgi konusunda bana bilgi verilmediği için ne göndermem gerektiğini bilmiyorum. Telefonda aradıklarına mı bu bilgiyi veriyorlar? Kendim arasam eksik bilgi/belgeyi öğrenebilir miyim?

  Teşekkürler & İyi çalışmalar,

  • VizeyeBasvur 17:23 de 05/02/2018 - Yanıtla

   Tuğçe Hanım Merhaba,
   Genellikle 221g maddesi için mektup iletildiğinde tamamlamanız gereken evraklar da size iletilir. Verilen mektupta herhangi bir not yoksa, başvuru numaranızın yer aldığı bir maili büyükelçilğe gönderebilirsiniz. Evrak ekleme işlemler 1 yıl boyunca yapılabilir, zamansal olarak endişelenmenize gerek yok.
   İyi Günler,
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 9. murat ağlamaz 11:21 de 09/04/2018 - Yanıtla

  iyi günler . ben mersin e tipi kapalı cezaevinde psikolog olarak görev yapıyorum.üniversitede okurken , yaklaşık 18 yıl önce 3 vize aldım ve 5 defa giriş çıkış yaptım.hepsi de zamanında yasal giriş çıkış süresinde gerçekleşti.2005 den beri psikolog olarak görev yapmaktayım.son 6 yılı cezaevinde memurum.15 yıllık evli 3 çocuk babsıyım.eşimde ingilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.en son gecen sene temmuz ayında dil kursu için baş vuruda bulundum.bena türkiyede beni bağlıyan güçlü bağların olmadığını.bunu kanıtlamam gerektiğini söyleyen bir kağıt verdiler.ve vize başvurum reddedildi.anlayamadığım üniversitede okurken sadece öğrenci kimlik kartıyla almış olduğum 3 vizemi , her ne hikmetse evimin tapusunu, maaş bordromu,banka hesabımı,eşimin maaş bordrosunu, üç çocuklu evli birisi olduğuma dair evraklarımı sunduğum halde ve bakanlıkdan dil kursuna gidebilçeğime dair izin belgemde olmasına rağmen bu şekilde red almamı anlayamadım.sizce bu konuda nasıl bir yol takip etmem gerekir.saygılarımla

  • VizeyeBasvur 18:25 de 09/04/2018 - Yanıtla

   Murat Bey Merhaba,
   Bazı durumlarda ABD Büyükelçiliği, kağıt üstünde tüm evraklar tam olsa da ret verebilir. Burada en önemli etken göçmenlik niyetinden şüphelenilmesidir (ki sizin böyle bir niyetiniz olmasa da). Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, neden Amerika’ya gideceğinizi ve neden geri dönmeniz gerektiğini çok iyi izah etmeniz olacaktır. Bunu evraklar, seyahat planı, referanslar gibi pek çok unsurla destekleyerek, bu bilgilere uyumlu bir mülakat sonucunda vize alabilirsiniz. Vize süreci ile ilgili olarak danışmanlarımız tarafından mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 10. sebahat 01:12 de 10/04/2018 - Yanıtla

  Amerika da oturan dostlarımı görmek istiyorum,Amerika yı görmek istiyorum,havasını almak istiyorum,toprağına basmak istiyorum,

  • VizeyeBasvur 20:46 de 11/04/2018 - Yanıtla

   Sebahat Hanım Merhaba :),
   Vize adımlarını açıklayan bir mail tarafınıza iletilmiştir. Umarız Amerika vizenizi alır ve istediğiniz seyahati gerçekleştirirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek Ekibi

 11. Dogukan 10:16 de 01/09/2018 - Yanıtla

  Amerikada dil kursuna gitmek istiyorum ogrenciyim okulumu donduracagim

  • VizeyeBasvur 14:25 de 07/09/2018 - Yanıtla

   Doğukan Bey merhaba,
   Amerika’da alacağınız program çeşidi ve süresine göre vize tipi değişebilmektedir. Kısa ve part-time bir dil kursuna turistik vize ile gidebilirken, yoğun bir programa katılmak isterseniz Amerika öğrenci vizesi olan f1 vizesine başvurmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi almak için ofisimizi 0850 255 1915 numarasını kullanarak arayabilirsiniz.
   VizeyeBasvur Destek

 12. Hülya 04:26 de 09/11/2018 - Yanıtla

  İlk başvurumuzu eşim ve oğlumla birlikte yaptık. Ben devlet memuruyum, eşim emekli, oğlum okuyor. Malum kağıdı tutuşturdular yüzümuze bile bakmadan. İkinci başvuruyu tek başıma yaptım ve yine reddedildim. Üçüncü başvurumda vize alabilme olasılığım var mı sizce ve ne kadar zaman sonra yapılmalı?

  • VizeyeBasvur 11:50 de 09/11/2018 - Yanıtla

   Merhaba Hülya Hanım,

   ABD vize reddinden sonra tekrar başvuru süreci detaylı olarak incelenmesi gereken bir süreçtir. Önceki başvurularda sorunlu olabilecek noktaların tespiti ve bunların iyileştirilmesiyle vize başvurunuz olumlu sonuçlanabilir. Art arda 2 kez vize reddi almış olmanız 3. başvurunuzun da reddedileceği anlamına gelmiyor. Bunun için çeşitli çalışmalar yapılmalı. Size konuyla alakalı maili gün içerisinde iletmiş olacağız.

   VizeyeBasvur Destek

 13. Erdem 16:49 de 09/11/2018 - Yanıtla

  2018 yılı Temmuz ayında yapmış olduğum vize başvurum reddedildi. Aralık ayında 2. Başvurumu yapacağım yılbaşı için ne yapmalıyım. Bu Arada 7 aydır bir işyerinde çalışıyorum. Yardım lütfen.

  • VizeyeBasvur 17:03 de 09/11/2018 - Yanıtla

   Erdem Bey merhaba,

   Öncelikle yapılması gereken işlem bir önceki vize reddinizin sebebini anlayarak bunları düzeltmek olmalıdır. Bu konu ile ilgili bir inceleme yapabilmek için danışmalarımız sizinle irtibata geçecektir. İnceleme yapıldıktan sonra gerekli düzenlemeler yapılarak tekrar başvurmak mümkündür.
   VizeyeBasvur Destek

Siz de fikrinizi belirtin