Amerika vize yenileme işlemi, daha önceden Amerika vizesi olan Türkiye vatandaşlarının faydalanabildiği bir olanaktır. Amerika vize yenileme işleminin en önemli özelliği, mülakat ihtiyacının olmaması, dolayısı ile konsolosluğa gitmeden alınabilmesidir.

Amerika vizesi yenileme işlemi, daha önce vizeniz olması ve aynı zamanda bazı özelliklere sahip olmanız durumunda mümkündür. Bu özelliklere sahip olanlar ve daha önce B1 / B2 veya C1 / D tipi vizeye sahip olanlar vize yenileme işlemi için başvuru yapabilirler.

Amerika vize yenileme

Amerika Vize Yenileme için Gerekli Şartlar

 • Amerika Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluğunda 2007 sonrası parmak izi vermiş olanlar,

 • Bir önceki vizesi halen geçerli olanlar ya da vizesinin bitiminin ardından 1 yıl geçmemiş olanlar,

 • Bir önceki vizelerini aldıklarında 14 yaşın üstünde olanlar,

 • İsim, doğum tarihi ve doğum yeri gibi kimlik bilgileri değişmemiş olanlar,

 • Önceki Amerika vizesi çalınmamış veya kaybolmamış olanlar,

 • Önceki vizeleri alınmadan önce idari takibe girmemiş olanlar vize işlemlerini posta yolu ile yapabilirler.

Yukarıda bulunan şartlardan herhangi biri bile size uygun değilse, standart bir vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu durumda da Amerika vizesi sayfamızı inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Yenileme Nasıl Yapılır ?

Amerika vize yenileme, yukarıdaki özellikleri taşıyan tüm vatandaşlarımız için yapılabilir. Vize yenileme işleminin en büyük avantajı mülakatsız Amerika vizesi alabilme şansıdır. Ancak bu başvuru tipinde, normal bir Amerika vizesi başvurusuna kıyasla evrakların düzgün toplanması çok daha önemlidir.

Başvurunun ilk adımı, standart bir vize başvurusu yapar gibi Ds 160 formunun doldurulması ile başlar. Ancak vize yenileme işlemlerinde mülakat olmadığından, formun eksiksiz ve hatasız doldurulması standart bir başvurudan daha önemlidir. Standart bir başvuruda katıldığınız vize mülakatında, formda yapmış olduğunuz olası ufak tefek hataları açıklama şansınız bulunur ancak yenileme işleminde böyle bir şansınız olmayacağından, formun hatasız olması büyük önem taşır.

VizeyeBasvur.com danışmanları, Ds 160 formunu sizin adınıza doldurup, evraklarınızın kontrolünü yapacağından böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Amerika Vize Yenileme Ücreti

Amerika vize yenileme ücreti, vize harçları ve hizmet bedelleri dahil olmak üzere aşağıdadır.

Standart Vize

99$
 • Form Danışmanlığı
 • Evrak Kontrolü
 • Vize Başvurusu

Vip Vize

139$
 • Standart Vizeye Ek Olarak
 • Kişiye Özel Danışman
 • VIP Kurye Hizmeti

Amerika Vize Yenileme için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi yenileme için gerekli evraklar, çalışma durumunuza göre belirlenir. Çalışan, işveren, öğrenci, emekli veya ev hanımları farklı evrakları toplamak durumundadır.

VizeyeBasvur.com danışmanları her başvuru sahibine, toplanması gereken evrakların listesini yollar ve toplanan evrakların kontrolünü sağlayarak evrak eksikliğinden doğacak bir vize reddi almanızı engeller.

Amerika vizesi için gerekli evrakları görmek için tıklayın.

Amerika Vize Yenileme Başvurusu

Amerika vizenizi yenilemek için tek yapmanız gereken aşağıdaki bilgi formunu doldurmanızdır. Bilgi formunu doldurduğunuz anda talebiniz bize ulaşacak ve Amerika vizesi yenileme işlemleriniz başlatılacaktır.

  Adınız

  Soyadınız

  E posta

  Telefon No.

  Detaylar

  Amerika vize formunun doldurulmasının yanında,  randevu işlemleriniz de uzman kadromuz tarafından yapılacak ve evraklarınızın kontrolünden sonra başvurunuz gerçekleştirilecektir.

  İşlemlere hemen başlamak için tek yapmanız gereken yukarıda yer alan formu doldurmak veya daha fazla bilgi almak için 0850 255 19 15 numarası üzerindem ofisimizi aramak.

  4/5 - (7 votes)